fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLatest News HomepageWDSL

WICKLOW DISTRICT SCHOOLBOYS LEAGUE FIXTURES

THURSDAY MARCH 28

U13 Wicklow Advertiser Premier League: Wicklow Rov U12 v Rathnew AFC 7.30, Whitegates.

SATURDAY MARCH 30

U8 A2: Newtown Jnrs v Arklow Town Black 11.15, Community Grounds.

U9 A1: Shillelagh Utd Youths v St. Patricks AFC 12.00, Ballard Park.

U9 A2: Greystones Utd AFC Yellow v Ashford Rov 9.30, Woodlands; St. Anthonys Kilcoole Utd FC Green v Greystones Utd AFC Red 11.00, Dermot Wheeler Park; Rathnew AFC v Newtown Jnrs 11.00, Shamrock Park; Wicklow Rov Green v Arklow Utd Stripes 11.30, Hockey Pitch, Dunbur.

U9 A3: Sporting Greystones FC Black v Avonmore FC 11.30, Woodlands; Roundwood AFC v Glencormac Utd 1.00, Vartry Grounds.

U10 A1: Coolboy Rgs v Carnew AFC 10.00, Coolboy Community Sportsfield.

U10 A2: Wicklow Rov White v Arklow Town White 10.00, Rocky Road; Ashford Rov v Avonmore FC 12.00, Ballinalea Park; Greystones Utd AFC Blue v Arklow Utd 12.30, Woodlands.

U11 A1: Arklow Town v Shillelagh Utd Youths Navy 11.00, Bridgewater Centre Park; Carnew AFC v Rathnew AFC 11.30, Back Alley; Aughrim Rgs v Wicklow Rov Green 11.30, Allen Park; Arklow Utd Stars v Wicklow Rov White 3.00, Ferndale Park.

U11 A2: Roundwood AFC v Enniskerry FC Red 10.00, Vartry Grounds; Greystones Utd AFC Red v Wicklow Rov Blue 12.30, Woodlands.

U12 B Plate Competition Group 2: Avonmore FC v Greystones Utd AFC B 11.00, Tullylusk; Roundwood AFC v Sporting Greystones FC 11.30, Vartry Grounds.

U12 C Plate Competition: Ashford Rov B v Greystones Utd AFC C 10.00, Ballinalea Park.

U13 Wicklow Advertiser Premier League: Glencormac Utd v Sporting Greystones FC A 12.00, Ryders Field; Avonmore FC A v Wicklow Rov A 12.30, Tullylusk; Arklow Town v Greystones United AFC A 1.00, Bridgewater Centre Park.

U13 Wicklow Advertiser 2: Shillelagh Utd Youths v Newtown Jnrs 10.30, Ballard Park; Roundwood AFC v Sporting Greystones FC B 12.30, Vartry Grounds.

U14 Choice Media Shield Competition: Greystones Utd AFC v Ashford Rov 10.00, Woodlands.

U15 K&K Windows Premier League: Glencormac Utd v Rathnew AFC 10.30, Ryders Field; Ashford Rov v Wicklow Rov B 11.15, Ballinalea Park.

U16 Carlow/Wicklow Cup Quarter Final: Coolboy Rgs v St. Josephs 12.30, Coolboy Community Sportsfield.

* 10 mins e/w extra time and penalty rule (5) apply *

U16 Coral Leisure Shield: Coolboy Rgs v Arklow Utd – OFF; Roundwood AFC v Arklow Town 200, Vartry Grounds; Dublin Oak Academy v Wicklow Rov 3.00, Kilcroney; Arklow Cel – idle.

SUNDAY MARCH 31

U8 A2: Rathnew AFC v Wicklow Rov Green 11.00, Shamrock Park; Wicklow Rov White v Avonmore FC 11.30, Hockey Pitch, Dunbur.

U8 A3: Enniskerry FC v St. Anthonys Kilcoole Utd FC Yellow 10.00, Bog Meadow; Arklow Utd Stripes v Sporting Greystones FC Black 1.45, Ferndale Park; Glencormac Utd – idle.

U9 A1: Arklow Utd Stars v Arklow Town Black 10.00, Ferndale Park; Coolboy Rgs v Aughrim Rgs 10.00, Coolboy Community Sportsfield.

U9 A3: Wicklow Rov White v Enniskerry FC 10.00, Hockey Pitch, Dunbur; St. Anthonys Kilcoole Utd FC Yellow v Sporting Greystones FC White 10.00, Dermot Wheeler Park; Greystones Utd AFC Orange v Greystones Utd AFC Purple 11.30, Woodlands.

U10 A1: Wicklow Rov Green v Arklow Town Black 11.00, Rocky Road; Aughrim Rgs v Arklow Utd Stars 12.30, Ferndale Park.

U10 A2: Rathnew AFC v Arklow Utd Stripes 10.00, Shamrock Park; St. Anthonys Kilcoole Utd FC Green v Greystones Utd AFC Orange 11.15, Dermot Wheeler Park.

U10 A3: Enniskerry FC v St. Anthonys Kilcoole Utd FC Yellow 10.00, Bog Meadow; Glencormac Utd v Newtown Jnrs 11.00, Ryders Field; Roundwood AFC v Greystones Utd AFC Yellow 11.00, Vartry Grounds.

U11 A1: St. Patricks AFC v Coolboy Rgs 10.00, Kilcashel.

U11 A2: Sporting Greystones FC Black v Ashford Rov 11.00, Woodlands; Arklow Utd Stripes v Glencormac Utd 11.15, Ferndale Park; Newtown Jnrs v Sporting Greystones FC White 11.30, Community Grounds; Greystones Utd AFC Green v Greystones Utd AFC Yellow 12.00 Woodlands.

U12 A1 Plate Competition Group 1: Arklow Town A v Ashford Rov A 1.00, Bridgewater Centre Park.

U12 A1 Plate Competition Group 2: Rathnew AFC v Coolboy Rgs – OFF

U12 B Plate Competition Group 1: Aughrim Rgs v Greystones Utd AFC A, Woodlands; Newtown Jnrs v Wicklow Rov B 10.15, Community Grounds.

U12 C Plate Competition: Wicklow Town AFC v St. Anthonys Kilcoole Utd FC B, Finlay Park.

U13 Wicklow Advertiser Premier League: Aughrim Rgs v Enniskerry FC A – OFF.

U13 Wicklow Advertiser 2: Ashford Rov v Carnew AFC – OFF; Avonmore FC B v Coolboy Rgs 12.30, Tullylusk; Arklow Utd v Enniskerry FC B 2.00, Ferndale Park.

U14 Choice Media Shield Competition: Aughrim Rgs v Rathnew AFC – OFF; Arklow Town A v Coolboy Rgs – OFF.

U15 K and K Windows Premier League: Coolboy Rgs v Glencormac Utd 1.00, Coolboy Community Sportsfield; Rathnew AFC v Carnew AFC – OFF; Avonmore FC v Roundwood AFC 2.00, Tullylusk; Arklow Town – idle.

U16 SFAI Subway Plate Leinster Semi-Final: Wicklow v Midlands 1.00, Celtic Park, Arklow.* 10 mins e/w extra time and penalty rule (5) apply *

Related posts

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 15 LEAGUE

Eamon Scott

RESPECT THE REFEREE

Eamon Scott

LEINSTER SENIOR LEAGUE RESULTS

Eamon Scott