fbpx
Striker Online
LATEST NEWSLatest News HomepageLEINSTER FARESULTSWEXFORD FOOTBALL LEAGUE

Wexford Football League Results

Sunday 18th September 2022 

O’Neills.com LFA Junior Cup First Round (Sunday)

Kilmore Celtic 4 Enniscorthy United 2

Coill Dubh AFC (Div 1) 0 Wexford Bohs A 7

Ashford Rovers 3 Ferns United 6

Enniskerry YC FC 3 Crossabeg AFC 1

Forth Celtic 7 BBC United 1

Gorey Rangers 9 Bridge Rovers 0

St Patricks Well FC 3 St Leonards 0 w.o.

Shelburne United 2 New Ross Celtic 2 a.e.t (Shelburne won 4-3 on penalties)

Ajax Athletic 2 Stella Maris FC 3 a.e.t

Liffeybank FC 1 Tombrack United 1 a.e.t (Liffeybank won 4-2 on penalties)

Greenhills Greenpark FC 3 Adamstown FC 0 w.o.

Clonmullion FC 6 Curracloe United 0

St Carthages 1 Kilmore United 2

Bunclody AFC 6 Shamrock Celtic 2

Campile United 1 Bridge United 3

Gorey Celtic 0 Montpellier FC 5

Newbridge Hotspurs 4 Rosslare Rangers 0   

Dublin Celtic 1 Moyne Rangers 2                 

Corach Ramblers 1 Callan United 3

Shamrock Rovers 3 Mount Merrion FC 3 a.e.t (Shamrock Rvrs won 4-3 on penalties)

Wexford Bohs B 0 BJD Celtic 3

Division 1

North End Utd 2 Cloughbawn FC 1

Division 2

Gorey Rangers 7 Killenagh Wanderers 0                              

Enniscorthy Town 0 All Blacks FC 8

Division 3                  
Camolin Celtic 8 Taghmon Utd 2                              

St Josephs 4 Forth Celtic 1

Moyne Rangers 3 Fethard Rangers 0            

Duncannon FC 0 Wexford Celtic 4

Division 3A 

Fastnet Rovers 3 Cushinstown 1                   

Kiltealy Celtic 0 Courtown Hibs 0

New Ross Town 1 Cloughbawn FC 2

Oylegate Utd 2 Bree Utd 0   

Rosbercon Utd 1 Ballymurn Celtic 4

Division 4                  

Bridge Rovers 0 Ballagh FC 2                       

Bunclody AFC 3 Shamrock Rovers 3

Carne FC 8 St Josephs 2

Crossabeg FC 2 Rosslare Rangers 1

Glynn Barntown FC 2 Blackwater FC 2

Division 4A

Caim Utd 2 Ajax Athletic 2              

Campile Utd 3 Wexford Bohs 3

Camolin Celtic 0 Shelburne Utd 0     

Corach Ramblers 1 Kilmore Utd 6

Curracloe Utd 1 Gorey Rangers 3

Division 5                  

Adamstown FC 9 Camolin Celtic 2

Castledockrell Utd 1 All Blacks FC 3

Ballymurn Celtic 0 Enniscorthy Utd 3

Ferns Utd 2 New Ross Celtic 2

Forth Celtic 2 Gorey Celtic 1

Saturday 17th September Youths

Youths Premier Division

Wexford Albion 1 North End Utd 1 (Tuesday)

Forth Celtic 1 North End Utd 1        

Moyne Rangers 5 Shamrock Rovers 2           

MMI Group Youths Division 1

Bridge Rovers 5 All Blacks FC 4                  

Rosslare Rangers 3New Ross Town 2           

Glynn Barntown 3 Curracloe Utd 5

Youths Division 2
Oylegate Utd 0 Ferns Utd 5  (Tuesday)

Cloughbawn FC 3 Tombrack Utd 0

Courtown Hibs 0 Castledockrell Utd 4

Ferns Utd 6 St Cormacs 0

Gorey Celtic 3 Oylegate Utd 0          

Youths Division 3

Corach Ramblers 9 St Leonards 0     

Duncannon FC 3 Taghmon Utd 2     

Fastnet Rovers 0 Shelburne Utd 6

Youths Division 4

Glynn Barntown 4 Courtown Hibs 1

Shamrock Rovers 1 Gorey Celtic 3

Related posts

Under-19s end Elite Round with 100% record

Eamon Scott

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Eamon Scott

LEINSTER FA – SENIOR CUP DRAW

Eamon Scott