fbpx
Striker Online
LATEST NEWSLatest News HomepageLEINSTER FAWEXFORD FOOTBALL LEAGUE

Wexford Football League Results

Sunday 20th February 2022 

O’Neills.com LFA Junior Cup Sixth Round

Old County FC 3 Gorey Rangers 2 a.e.t

Kilnamanagh FC 0 North End United 2

O’Neills.com LFA Junior Shield Quarter Final

Mid Sutton Sportslink 3 Ballymurn Celtic 1

Kilnamanagh FC 2 Forth Celtic 0

Creane and Creane Wexford Cup 2nd Round

Ferns Utd C 1 Rosbercon Utd 3

Neil O’Sullivan Cup Preliminary Round  

Glynn Barntown 1 Shamrock Rovers B 0                 

Neil O’Sullivan Cup 1st Round

Curracloe Utd 0 Ajax Athletic 4

Rosslare Strand 2 Wexford Bohs B 3                                               

Enniscorthy Utd v New Ross Town               Match OFF Pitch Waterlogged

Corach Ramblers v New Ross Celtic              Match OFF Pitch Waterlogged

Gorey Rangers B 3 Taghmon Utd 0                          

Shelburne Utd 4 Killenagh Wanderers 3                                                       

St Leonards 2 North End Utd B 0                                        

Billy Browne Cup 1st Round                       

Ferns Utd B 0 Rathnure Utd 4                      

Shamrock Rovers C v Enniscorthy Utd B      Match OFF Pitch Waterlogged                     

Kiltealy Celtic 2 Courtown Hibs B 1                         

Caim Utd v Cloughbawn FC B                      Match OFF Pitch Waterlogged

Gwyn Jones Cup 2nd Round

Ballagh FC 3 Gorey Celtic B  1                                             

Curracloe Utd B 4 Kilmore Utd B 2 a.e.t

Ajax Athletic B v Gorey Rangers C               Match OFF Pitch Waterlogged

Castledockrell Utd v Campile Utd B             Match OFF Pitch Waterlogged

All Blacks B v Wexford Celtic B                   Match OFF Pitch Waterlogged

Carne FC 3 Enniscorthy Utd C 3 a.e.t (Carne won 4-1 on penalties)

Premier Division  

Bridge Rovers 2 Moyne Rangers 1

Division 1 

Bunclody AFC 1 Tombrack Utd 1                

Division 2 

St Cormacs 2 Kilmore Utd 3                          Match Abandoned 68 mins

Division 3  

All Blacks 6 Wexford Albion 1         

Division 3A  

Fethard Rangers 5 Fastnet Rovers 2              

Oylegate Utd 3 Rosslare Rangers 2

Division 4A               

Glynn Barntown FC 1 Corach Ramblers 1

Saturday 19th February        Youths Fixtures

FAI Youth cup 4th Round

Wexford Albion 1 Gorey Celtic 0                 

Wexford Football League Youths Cup 2nd Round           

New Ross Town A v Courtown Hibs             Match OFF Pitch Waterlogged

All Blacks FC v Shamrock Rovers B             Match OFF Pitch Waterlogged

Glynn Barntown FC 6 Ferns Utd 1   

Corach Ramblers v Adamstown                     Match OFF Pitch Waterlogged

Bunclody AFC 3 Forth Celtic B 1

New Ross Town B v Shamrock Rovers A     Match OFF Pitch Waterlogged

Youths Division 2

New Ross Celtic 3 Castledockrell Utd 1

Youths Division 4

Wexford Albion 7 All Blacks FC 2

   

Wexford Football League Fixtures Sunday 27th February 2022 

Creane and Creane Wexford Cup 2nd Round       (11.00)

Adamstown A v St Josephs B                                                            L Whitty        

Bridge Rovers v Shamrock Rovers B                                    P O’Rourke

Creane and Creane Wexford Cup 3rd Round        (11.00)

North End Utd B v St Josephs A                                           G Larkin

Glynn Barntown v Rathnure Utd                                           F Sinnott

All Blacks FC v Gorey Rangers B                                          E Molloy

Crossabeg B v Shelburne Utd                                                K Farynik

Curracloe Utd A v Forth Celtic A                                          N Boland

Tombrack Utd v Courtown Hibs A                                        K Dunne

Rosbercon v Ferns Utd A                                                       M Hogan

Bunclody AFC v New Ross Celtic                                        P Cashman

Camolin Celtic v St Leonards                                                 M Franklin

Wexford Celtic v Rosslare Strand                                          D Donovan

North End Utd A v New Ross Town             (Tuesday 2nd March @8.15 Wexford CBS) N Whelan

Curracloe Utd B v Gorey Rangers A                                     G Cleary

Courtown Hibs B v Ajax Athletic                                          P Rowlands

Fastnet Rovers v Wexford Bohs                                            P Redmond

Billy Browne Cup 1st Round                        (1.30)                          

Enniscorthy Utd B v Shamrock Rovers C      (11.00)             P Kirwan                    

Cloughbawn FC B v Caim Utd                                              L Murphy

Gwyn Jones Cup 1st Round                                     (11.00)

Ferns Utd C v Enniscorthy Town B                                       J Doyle           

Gwyn Jones Cup 2nd Round                        (1.30)

St Leonards B v Shelburne Utd B                                          B Holohan

Gorey Rangers C v Ajax Athletic B                                       M Franklin

Campile Utd B v Castledockrell Utd                                                 L Whitty

Wexford Celtic B v All Blacks B                                           D Donovan

Premier Division                    (11.00)  

Shamrock Rovers v Campile Utd                                           S Kelly

Rosslare Rangers v North End Utd                                        D Ennis

Division 1                               (11.00)  

Corach Ramblers v Crossabeg FC                                          B Holohan

Division 2                               (11.00)  

Enniscorthy Town v Kilmore Utd                  (1.30)               S Kelly

Taghmon Utd v Gorey Celtic                                                             J Diskin

Raheen FC v Enniscorthy Utd                                               S Burke

Division 3                               (11.00)  

Wexford Bohs 2nd v Killenagh Wanderers                             J Tobin

Wexford Albion v Forth Celtic 2nd                                         D Dennehy

Division 3A                            (11.00)  

Cushinstown v Bree Utd                                                        D Jenkins

Fethard Rangers v Oylegate Utd                                            J Wafer

Ballymurn Celtic v Rosslare Rangers 2nd (1.30)                     S Burke                      

Division 4                               (1.30)              

Wexford Bohs 3rd v Bunclody AFC 2nd                                 P Redmond

Ferns Utd 2nd v Bridge Rovers 2nd                                          J Doyle

Division 4A                            (1.30)              

Carne FC v Corach Ramblers 2nd                                            E Molloy

Kilmore Utd 2nd v Glynn Barntown FC 2nd    (11.00)             A Foley

Division 5                               (1.30)              

Tombrack Utd 2nd v Adamstown FC 2nd                                K Dunne

Camolin Celtic 3rd v Gorey Celtic 2nd                                     P Kirwan

Saturday 26th February        Youths Fixtures

Oneills.com LFA Youth Cup Quarter Finals

Shamrock Rovers v Cherry Orchard FC, Peter Quinn Park, 2.0        (Wicklow Officials)

Wexford Football League Youths Cup 2nd Round                        (11.00)

Forth Celtic A v Oylegate Utd (Tues 22nd @8.00 Wexford CBS)    P O’Rourke

Wexford Albion v Rosslare Rangers @Wexford CBS         B Holohan      

MMI Group Youths Division 1        (11.00)

Curracloe Utd v Moyne Rangers                                            J O’Neill

Youths Division 4                              (11.00)

New Ross Town 2nd v Shamrock Rovers 2nd                          J Tobin

Glynn Barntown FC 2nd v All Blacks FC 2nd (2.00)               N Whelan

Under 19 League                               (11.00)

Enniscorthy United v Enniscorthy Town                               M Kenny        

St Josephs v Gorey Celtic                               (3.00)               P Rowlands    

Related posts

LAR DUNNE MEMORIAL CUP GOES TO COLLINSTOWN FC UNDER 19S

Eamon Scott

Molloy on the double for Republic of Ireland Women’s Under-17s

Eamon Scott

Galway FA Fixtures

Eamon Scott