fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFAI NewsLatest News HomepageWEXFORD FOOTBALL LEAGUE

Wexford Football League Fixtures

Sunday 27th October 2019/2020

LFA Junior Cup 1st Round

Avonmore FC v Moyne Rangers 2nd  Ballygannon, 11.30am;

LFA Junior Cup 2nd Round

New Ross Celtic v Freebooters, Butlersland, 11.00am;

Moyne Rangers v Bridge Rovers, Billy Browne Pk, 11.00am;

Rosslare Rangers v Usher Celtic, Martley Pk, 1.00pm;

Shamrock Rovers v Kilree Celtic, Peter Quinn Pk, 11.00am;

Crossabeg AFC v Parkville Utd, Newcastle Crossabeg, 11.00am;

Glynn Barntown AFC v Shankill FC, Casey Pk, 11.00am;

Dublin Airport v Courtown Hibs, ALSAA, 11.00am;

Premier Division                    (11.00)

North End Utd v Forth Celtic                                               

Wexford Bohs v Campile Utd                                                          

Division 1                               (11.00)

St Cormacs v New Ross Town                                  

Tombrack Utd v North End Utd 2nd                         

Glynn Barntown v Corach Ramblers

Division 2                               (11.00)
Shamrock Rovers 2nd v Gorey Celtic                         

Curracloe Utd             v Enniscorthy Utd                                                                 

Rosslare Port v Taghmon Utd                                   

Gorey Rangers 2nd v St Leonards

Division 3                   (11.00)

Forth Celtic 2nd v Ajax Athletic                                 

Wexford Celtic v Shelburne Utd                               

Killenagh Wanderers v Duncannon FC                     

Cushinstown FC v Bree Utd                                     

St Josephs v Enniscorthy Town                                 

Division 3A                (11.00)

Crossabeg FC 2nd v Rosbercon                                  

Bunclody AFC 2nd v Ballymurn Celtic                      

Rathnure Utd v All Blacks FC                                  

Fethard Rangers v Wexford Bohs 2nd                       

Oylegate FC v Courtown Hibs 2nd                            

Division 4                   (1.30)

Rosslare Rangers 2nd v Kiltealy Celtic                       

Camolin Celtic v Caim Utd                                       

Cloughbawn FC 2nd v St Josephs 2nd (11.00)            

Carne FC v Bridge Rovers 2nd 

Ferns Utd 2nd v Corach Ramblers 2nd                        

Division 4A                (1.30)

Castledockrell Utd v Wexford Bohs 3rd                    

Enniscorthy Town 2nd v Shamrock Rovers 3rd           

Ballagh FC v Killenagh Wanderers 2nd                      

Campile Utd 2nd v St Leonards 2nd                            

Curracloe Utd 2nd v Enniscorthy Utd 2nd                  

Division 5                   (1.30)

Glynn Barntown 2nd v Enniscorthy Utd 3rd               

Ajax Athletic 2nd v Camolin Celtic 2nd                      

Wexford Celtic 2nd v Shelburne Utd 2nd                    

New Ross Town 2nd v Tombrack Utd 2nd                  

All Blacks FC 2nd v Adamstown FC 2nd

Saturday 26th October Youths

FAI Youth Cup 1st Round               (11.00)

Gorey Rangers v Rosslare Rangers

Related posts

FAI launches Online Coaching Skills Programme

Eamon Scott

Mighty Marco the Harding hero as VEC treble bid blunted by late, late strike!

Eamon Scott

QUIZ 36 – THE ANSWERS

Eamon Scott