fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLATEST NEWSLatest News HomepageWEXFORD FOOTBALL LEAGUE

Wexford Football League Fixtures

Sunday 25th September 2022 

FAI Junior Cup 1st Round               (11.00)

New Ross Celtic v Courtown Hibs, Butlersland, 11.0                                   P Sinnott

Campile United v New Oak Boys, Tom O Neill Park, 2.0                             F Sinnott

Glynn Barntown FC v Moyne Rangers, CBS Wexford, 12.0                                    L Murphy

Killeshin AFC v Bunclody AFC, Scats Quakers Park, 8.0, Fri Sept 23rd     

Shamrock Rovers v North End United, Peter Quinn Park, 11.0                    S Kelly

Baltinglass Town v Gorey Rangers, Parkmore, 11.0                                     

Adamstown FC v Wexford Bohs A, Adamstown Comm Centre, 11.0        B Holohan

Corach Ramblers v Parkville United, Danescastle, 1.0                                  L Whitty

Wexford Bohs B v St Canices FC, Brute Walsh Park, 1.0                            J Diskin

Premier Division                                (11.00)  

Forth Celtic v Crossabeg AFC                                               D Ennis          

Ferns Utd v Rosslare Rangers                                                M Franklin

Division 1                                           (11.00)  

Enniscorthy Utd v Ajax Athletic                                            M Kenny

Bridge             Rovers v Shelburne Utd                                             S Kenny

Cloughbawn FC v Curracloe Utd                                           M Hogan        

Division 2                                           (11.00)

Kilmore Utd v Gorey Rangers 2nd                                          D Donovan

Shamrock Rovers 2nd v Enniscorthy Town     (1.30)               S Kelly           

Tombrack Utd v All Blacks                                                    K Dunne

Killenagh Wanderers v Gorey Celtic                                      P Rowlands

Division 3                                           (11.00)            
Rathnure Utd v Forth Celtic 2nd                                             G Cleary

St Josephs v Duncannon FC                                                   K Farnyik

Taghmon Utd v Wexford Celtic                                             J Tobin

Camolin Celtic v Fethard Rangers                                          P Kirwan

Division 3A                                        (11.00) 

Cloughbawn FC 2nd v Ballymurn Celtic (1.00)                      M Hogan

Cushinstown FC v Oylegate Utd                                           F Sinnott        

Enniscorthy Utd 2nd v New Ross Town (1.00)                       M Kenny

Rosbercon Utd v Fastnet Rovers                                            J Wafer           

Division 4                                           (11.00)                        

Rosslare Rangers 2nd v Ferns Utd 2nd                         P Redmond

St Josephs 2nd v Crossabeg FC 2nd (1.00)                               K Farynik

Carne FC v Shamrock Rovers 3rd                                           N O’Callaghan

Ballagh FC v Bunclody AFC 2nd                                            J Doyle

Blackwater FC v Bridge Rovers 2nd   (1.30)                           J Doyle

Division 4A                                        (11.00)

Wexford Celtic 2nd v Gorey Rangers 3rd                                 A Foley

Kilmore Utd 2nd v Curracloe Utd 2nd (1.00)                           D Donovan

Corach Ramblers 2nd v Shelburne Utd 2nd                              L Whitty        

Wexford Bohs 3rd v Camolin Celtic 2nd                                  J Diskin

Ajax Athletic 2nd v Campile Utd 2nd                                       D Romanescu 

Division 5                                           (1.30)              

New Ross Celtic 2nd v Forth Celtic 3rd                                   D Keating      

St Leonards 2nd v Ferns Utd 3rd          (11.00)                         N Kehoe                                 

Ballymurn Celtic 2nd v Camolin Celtic 3rd                              A Foley

All Blacks FC 2nd v Enniscorthy Utd 3rd                                N Kehoe 

Castledockrell Utd v Adamstown FC 2nd                              M Franklin                 

Saturday 24th September Youths

Under 19 League                               (11.00)

Corach Ramblers v Bunclody AFC                                        J O’Neill

Crossabeg FC v North End Utd                                             P Cashman

Enniscorthy Utd v New Ross Celtic                                      M Franklin

Glynn Barntown v Gorey Celtic                                             N Whelan

Related posts

SAFIB Bob Docherty Cup | Under 15 Girls’ International Tournament

Eamon Scott

LONG DOUBLE HELPS CLONTARF TO DESERVED CHANEL SUCCESS

Eamon Scott

Sligo Leitrim DSL

Eamon Scott