fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage LATEST NEWS Latest News Homepage WEXFORD FOOTBALL LEAGUE

Wexford Football League Fixtures

Sunday 16 August     

Tuesday 11th August                          (6.45)

TJ Murphys Premier Division

Gorey Rangers v Bunclody AFC                               N Boland/A Franklin/S Kenny

Division 1

Bridge Rovers v Ferns Utd                                         S Kelly                       

MMI Group Youths Division 1

Glynn Barntown v Kilmore Utd                                 D Gaul

Wednesday 12 August  (7.00)                                 

TJ Murphys Premier Division                           

Forth Celtic v North End Utd                                                D Campion/N Whelan/M Lett

Division 1

Moyne Rangers 2nd v Glynn Barntown FC                K Dunne        

Division 3                                                                              

Rosslare Strand v Wexford Celtic                              E Molloy

Shelburne Utd v Enniscorthy Town                           J Diskin

Thursday 13 August  (7.00)

TJ Murphys Premier Division                           

Moyne Rangers v Gorey Rangers                               D Ennis/M Kenny/M Hogan

MMI Group Youths Division 1

Enniscorthy Town v Kilmore Utd                              J Doyle                                   

Forth Celtic v St Leonards                                         L Murphy

Wexford Celtic v Curracloe Utd                                P O’Rourke    

Bridge Rovers v Enniscorthy Utd                              P Sinnott

Sunday 16 August

LFA Junior Cup ¼ Final

Usher Celtic v Courtown Hibs, Greendale Rd 3.00pm.

TJ Murphys Premier Division         (11.00)

Moyne Rangers v Rosslare Rangers                           N Whelan/M Kenny/K Murphy

Wexford Bohs v Gorey Rangers                                M Franklin/M Lett/L Whitty

Cloughbawn FC v Campile Utd                                 S Kelly/J Tobin/S Kenny       

Shamrock Rovers v North End Utd                           D Campion/D Ennis/A Franklin

Division 1                                           (11.00)

New Ross Celtic v Moyne Rangers 2nd                      F Sinnott

North End Utd 2nd v Tombrack Utd                          B O’Brien

Adamstown v Ferns Utd                                            M Hogan

Division 3                                           (11.00)

Killenagh Wanderers v Wexford Celtic                     P Rowlands

Duncannon FC v St Josephs                                       J Diskin

Shelburne Utd v Ajax Athletic                                   N Boland

Division 3A                                        (11.00)

All Blacks FC v Bunclody AFC 2nd                           P Redmond

Saturday 15 August Youths                                  

Youths Premier Division                  (11.00)

Campile Utd v North End Utd                                   P Sinnott

MMI Group Youths Division 1        (11.00)

Bridge Rovers v Forth Celtic                                      G Larkin

Enniscorthy Town v Wexford Celtic                          S Burke

St Leonards v Curracloe Utd                                      G Kelly

Glynn Barntown v Enniscorthy Utd                          D Jenkins

Related posts

Ireland Women’s U16s: Excellent start sees 4-0 victory over Belgium

Eamon Scott

Carbury on fire to retain Frank Kennedy Memorial Cup trophy

Eamon Scott

TASTY TIES IN COLLEGES FAI COMPETITIONS

Eamon Scott