fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFAI NewsFIXTURESLatest News HomepageWEXFORD FOOTBALL LEAGUE

Wexford Football League Fixtures

Sunday 8 September

Premier Division                    (11.00)

Rosslare Rangers v Bunclody AFC                               N Whelan/L Whitty/C Hawkins
Courtown Hibs v Wexford Bohs                                   D Ennis/M Franklin/S Kenny
Campile Utd v Gorey Rangers                          J O’Neill/J Tobin/J Wafer
Cloughbawn FC v North End Utd                                 A Tobin/G Larkin/A Franklin
Moyne Rangers v Shamrock Rovers                             N Boland/M Kenny/S Kelly

Division 1                               (11.00)

Moyne Rangers 2nd v North End Utd 2nd (1.15)            S Kelly
Glynn Barntown v Tombrack Utd                                 D Campion
Ferns Utd v New Ross Town                                       P Cashman
Adamstown v New Ross Celtic                        K Dunne
Corach Ramblers v Bridge Rovers                                P O’Rourke

Division 2                               (11.00)
Taghmon Utd v Curracloe Utd                          B Holohan
Enniscorthy Utd v Crossabeg FC                                  B O’Brien
Rosslare Port v Gorey Celtic                                         P Redmond
Gorey Rangers 2nd v Shamrock Rovers 2nd                  P Rowlands

Division 3                   (11.00)

Killenagh Wanderers v Forth Celtic 2nd             M Hogan
Cushinstown FC v Rosslare Strand                               E Molloy
St Josephs v Ajax Athletic                                            J Doyle
Enniscorthy Town v Wexford Celtic      (1.30)               A Franklin       
Bree Utd v Duncannon FC                                           J Diskin

Division 3A                 (11.00)

Ballymurn Celtic v Oylegate FC                                    D Donovan
Rosbercon v Wexford Bohs 2nd                                    D Jenkins
Courtown Hibs 2nd v All Blacks FC      (1.00)               M Franklin
Crossabeg FC 2nd v Fastnet Rovers                              S Burke
Bunclody AFC 2nd v Rathnure Utd                                G Cleary

Division 4                   (1.30)

Camolin Celtic v Carne Utd                                          M Kenny
Cloughbawn FC 2nd v Rosslare Rangers 2nd (1.00)        G Larkin
St Josephs 2nd v Bridge Rovers 2nd       (1.00)               J Doyle
Caim Utd v Corach Ramblers 2nd                                  B Holohan

Division 4A                 (1.30)

Wexford Bohs 3rd v Killenagh Wanderers 2nd    J Tobin
St Cormacs 2nd v St Leonards 2nd         (11.00)             G Kelly
Castledockrell Utd v Enniscorthy Utd 2nd (11.00)          N Heart
Shamrock Rovers 3rd v Curracloe Utd 2nd                     K Dunne
Ballagh FC v Campile Utd 2nd   (11.00)             M Lett

Division 5                   (1.30)

Wexford Celtic 2nd v Glynn Barntown 2nd                      L Whitty
New Ross Town 2nd v Shelburne Utd 2nd                      J Wafer
Ajax Athletic 2nd v Enniscorthy Utd 3rd(11.00) L Doyle           
All Blacks FC 2nd v Camolin Celtic 2nd              D Gaul
Tombrack Utd 2nd v Adamstown FC 2nd                       S Kenny

Saturday 7 September Youths Fixtures

Youth Premier Division         (11.00)

Campile Utd v New Ross Celtic                       E Molloy
Rosslare Rangers v Cloughbawn FC                 J O’Neill
North End Utd v Gorey Rangers                       G Larkin          

Youth Division 1         (11.00)
Curracloe Utd v Wexford Celtic                       D Donovan
Enniscorthy Utd v Kilmore Utd             J Diskin
Bridge Rovers v St Leonards                            S Kenny

Youths Division 2       (11.00)
Tombrack Utd v St Cormacs                            S Kelly
Shelburne Utd v Ferns Utd                               A Tobin
Ballymurn Celtic v Camolin Celtic                     A Franklin
Gorey Celtic v Shamrock Rovers                      K Dunne

Youths Division 3       (11.00)

Rosslare Strand v New Ross Town                   P Redmond
Wexford Bohs v Duncannon FC                       M Lett
Wexford Celtic 2nd v Glynn Barntown  L Whitty
Fastnet Rovers v Taghmon Utd             P O’Rourke
Adamstown v Corach Ramblers                        J Tobin

Related posts

Manguard Plus extend and increase St Patrick’s Athletic sponsorship package

Eamon Scott

SSE AIRTRICITY UNDERAGE

Eamon Scott

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Eamon Scott