fbpx
Striker Online
LATEST NEWSLatest News HomepageRESULTSWEXFORD FOOTBALL LEAGUE

Wexford Football League

Results Sunday 17th April 2022 

Billy Browne Cup ¼ Finals

Camolin Celtic B 3 Bunclody AFC B 2

Cushinstown 1 Fethard Rangers 2                             

Bree Utd 1 Rathnure Utd 1 a.e.t (Bree Utd won 4-3 on penalties)

Ballymurn Celtic 4 Fastnet Rovers 0

Premier Division

Campile Utd 2 North End Utd 2

Wexford Bohs 2 Shamrock Rovers 3

Bridge Rovers 0 Gorey Rangers 6     

Moyne Rangers 0 Ferns Utd 2

Division 1 

Bunclody AFC 2 Corach Ramblers 3            

Curracloe Utd 3 New Ross Celtic 2              

Glynn Barntown 3 Tombrack Utd 2  

Crossabeg FC 1 North End Utd 2

Division 2

Shelburne Utd 7 St Cormacs 0                      

Shamrock Rovers 2 Enniscorthy Utd 2

Division 3

Killenagh Wanderers 0 Wexford Bohs 2

Rosslare Strand 3 Wexford Albion 1            

Rosbercon Utd 4 Forth Celtic 5

New Ross Town 1 All Blacks FC 10

Duncannon FC 7 St Josephs 3           

Division 3A   

Crossabeg FC 0 Cloughbawn FC 2

Division 4      

Kiltealy Celtic 6 St Josephs 0

Wexford Bohs 1 Courtown Hibs 4                            

Caim Utd 0 Shamrock Rovers 2

Division 4A

Ballagh FC v St Leonards 2nd             (Monday 18th 11.00)   P Redmond

Curracloe Utd 5 Corach Ramblers 3

Campile Utd 0 Shelburne Utd 2

Division 5 

Camolin Celtic 0 Ferns Utd 3

Saturday 16th April Youths Fixtures

Youths MMI Group Division 1

Moyne Rangers 1 Forth Celtic 0

Youths Division 2

New Ross Celtic 3 Adamstown 0 w.o          

Campile Utd 1 Shelburne Utd 0        

Duncannon FC 0 Corach Ramblers 2

Youths Division 3

Ferns Utd 1 Courtown Hibs 3           

St Cormacs 3 Tombrack Utd 3

Youths Division 4

Wexford Albion 3 Shamrock Rovers 2

Wexford Football League Midweek Fixtures 12th – 15th April 2022

Tuesday 12th April

Premier Division 

Wexford Bohs 2 North End Utd 3

Wednesday 13th April

Premier Division 

Moyne Rangers 1 Shamrock Rovers 0

Gorey Rangers 3 Courtown Hibs 0

Division 1  

St Leonards 2 Cloughbawn FC 6      

Division 2

Enniscorthy Town 0 Ajax Athletic 5

Enniscorthy Utd 2 Shelburne Utd 0                          

Division 4      

Kiltealy Celtic 7 Caim Utd 0                                     

Youths Premier Division

New Ross Town 2 Gorey Rangers 4

Youths Division 3

St Josephs 0 Bunclody AFC 3                       

Youths Division 2

Corach Ramblers 2 Adamstown 0

Thursday 14th April

Billy Browne Cup Round of 16

Enniscorthy Utd B 1 Bunclody AFC B 3

Division 3

Wexford Bohs 1 Wexford Celtic 2   

Duncannon FC 1 New Ross Town 1

Division 4      

St Josephs 0 Courtown Hibs 4

Division 5 

Gorey Rangers 1 Ferns Utd 0

Youths MMI Group Division 1

All Blacks FC 5 Bridge Rovers 2      

Youths Division 4

Wexford Albion 8 Oylegate Utd 1

Friday 15th April

Under 19s Playoff ¼ Final

Gorey Rangers 7 New Ross Town 2 (10-3)               

Related posts

Record crowd set to back Girls in Green against Ukraine

Eamon Scott

EA SPORTS WOMEN’S NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott

DDSL FIX SUNDAY + MIDWEEK

Eamon Scott