fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES Latest News Homepage RESULTS WEXFORD FOOTBALL LEAGUE

WEXFOR LEAGUE – RESULTS & FIXTURES

Wexford Football Summer League Results       Sunday 20th June               

Tier 1

Group A
Campile Utd 1 Corach Ramblers 4

Group B
Courtown Hibs 5 St Josephs 2                       

Gorey Rangers 6 Gorey Celtic 0                                

Group C
Forth Celtic 2 Glynn Barntown 1      

Rosslare Rangers 1 Kilmore Utd 1    

Group D
Moyne Rangers 2 Gorey Rangers B 2           

Shamrock Rovers 2 Enniscorthy Utd 0         

Group E
North End Utd A 2 Wexford Bohs A 1

Wexford Celtic A 2 Wexford Albion 0         

Group F
Bunclody AFC 3 Camolin Celtic 1   

Tombrack Utd 2 Ferns Utd 0

Group G
Bridge Rovers 7 Crossabeg FC 2      

Curracloe Utd 2 North End B 2        

Group H                     (11.00)
Cloughbawn v Raheen                        Monday (7.30)                        F Sinnott

Adamstown 3 Shelburne Utd             0

Tier 2

Group A

Duncannon FC 1 New Ross Town 1

Rosbercon 8 Corach Ramblers B 1

Group B
Rosslare Strand 4 Kilmore Utd B 1   

Carne FC 2 Wexford Bohs C 3

Group C
Kiltealy Celtic 2 Tombrack Utd B 0  

Bunclody AFC B 3 Ferns Utd B 3

Group D
Gorey Celtic B 1 Courtown Hibs B 6

Gorey Rangers C 1 Killenagh Wanderers 3   

Group E
St Josephs B1 Shamrock Rovers B 4

Camolin Celtic C 0 Rathnure Utd 3

Group F

Bridge Rovers B 2 Curracloe Utd B 2

Group G
Wexford Celtic B 1 Glynn Barntown B 5     

Wexford Bohs B 2 Forth Celtic B 1

Group H
Shamrock Rovers C 1 Ballymurn Celtic B 2

Enniscorthy Town 2 Camolin Celtic B 0


Saturday 19th June Youths

Youths Premier
St Josephs 4 Gorey Celtic 1
Shamrock Rovers 4 Forth Celtic 1     

Youths Division 1

Kilmore Utd 2 Glynn Barntown 3     
Gorey Rangers 7 Enniscorthy Utd 4 

Youths Division 2
New Ross Celtic 3 New Ross Town 1                      

Corach Ramblers 0 Adamstown 3                 

Youths Division 3

Forth Celtic B 3 Tombrack United 3 
Gorey Celtic B 0 Shamrock Rovers B 3

Wexford Football Summer League Fixtures               Sunday 27th June               

Tier 1

Group A                     (11.00)
Taghmon United v Campile Utd                    J Diskin

Group B                     (11.00)
Gorey Celtic v Courtown Hibs                       P Rowlands

St Josephs v Gorey Rangers                           S Kelly

Group C                     (11.00)
Kilmore Utd v Forth Celtic                            D Ennis

Glynn Barntown v Rosslare Rangers              J O’Neill

Group D                     (11.00)
Enniscorthy Utd v Moyne Rangers                F Sinnott

Gorey Rangers B v Shamrock Rovers            N Boland

Group E                     (11.00)
Wexford Celtic A v Wexford Bohs               P Sinnott

North End Utd v Wexford Albion                 B Fenlon

Group F                     (11.00)
Ferns Utd v Bunclody AFC                           G Larkin

Camolin Celtic v Tombrack Utd                     M Franklin

Group G                    (11.00)
North End Utd B v Bridge Rovers                S Grant

Crossabeg FC v Curracloe Utd                       N Whelan

Group H                     (11.00)
Shelburne Utd v Cloughbawn FC                  J Tobin

Raheen FC v Adamstown      (Wednesday)   S Kenny                     

Tier 2

Group A                     (2.00)
Corach Ramblers B v Duncannon FC (11.00)            D Jenkins                   

New Ross Town v Rosbercon (11.00)                        B Holohan

Group B                     (2.00)
Wexford Bohs C v Rosslare Strand                           P Sinnott

Kilmore Utd B v Carne FC                                        D Ennis

Group C                     (2.00)
Ferns Utd B v Kiltealy Celtic                                     G Larkin

Tombrack Utd B v Bunclody AFC B                        J Doyle

Group D                     (2.00)
Killenagh Wanderers v Gorey Celtic B (11.00)          M Kenny                    

Courtown Hibs B v Gorey Rangers C                                    M Kenny

Group E                     (2.00)
Rathnure Utd v St Josephs B (11.00)                         K Farynik                               

Shamrock Rovers B v Camolin Celtic C (11.00)        L Whitty        

Group F                     (2.00)

Curracloe Utd B v Ballymurn Celtic A (11.00)          D Dennehy

Group G                    (2.00)

Forth Celtic B v Wexford Celtic B                            P Redmond

Glynn Barntown B v Wexford Bohs B                      L Murphy

Group H                     (2.00)
Ballymurn Celtic B v Enniscorthy Town                    J Stafford

Camolin Celtic B v Shamrock Rovers C                    M Franklin


Saturday 26th June Youths

Youths Premier         (11.00)
Forth Celtic v Wexford Albion                                  P Sinnott
Gorey Celtic v Shamrock Rovers (Friday 7.30)         S Kenny         

Youths Division 1                  (11.00)

Curracloe Utd v Kilmore Utd                                     P Redmond
Enniscorthy Utd v Ajax Athletic                                M Kenny
Glynn Barntown v Gorey Rangers                             J Diskin

Youths Division 2                  (11.00)
Shelburne Utd v New Ross Celtic                              J Tobin

New Ross Town v Corach Ramblers                         F Sinnott

Youths Division 3                  (11.00)

Tombrack United v Gorey Celtic B                            P Rowlands
Shamrock Rovers B v Wexford Bohs                        K Farynik

Related posts

QUIZ 34 – THE ANSWERS

Eamon Scott

DDSL FIXTURES – PAGE 2

Eamon Scott

ALAN JUDGE OF SANDYHILL SHANGAN TALKS TO STRIKERONLINE

Eamon Scott