fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLatest News HomepageWDSL

WDSL MIDWEEK FIXTURES

TUESDAY MAY 7

U12 B Plate Group 1: Greystones Utd AFC A v Wicklow Rov B 7.00, T. Dowling, Woodlands.

U13 A2 Plate: Sporting Greystones FC A v Roundwood AFC – OFF.

U14 Prem Div JAKO Cup Qualifying Rd: Glencormac Utd v Greystones Utd AFC 7.00, D. Delaney, Ryders Field.

* 10 mins e/w extra time and penalty rule (5) apply *

U15 Plate Group 1: Coolboy Rgs v Wicklow Rov B 7.00, R. Winter, Coolboy Community Grounds; Arklow Town v Rathnew AFC 7.00, T. Doran, Bridgewater Centre Park.

U15 Plate Group 2: Ashford Rov v Carnew AFC 7.00, W O’Brien, Ballinalea Park; Avonmore FC v Glencormac Utd 7.00, J. Hillman, Tullylusk.

WEDNESDAY MAY 8

U12 A1 Plate: Arklow Town A v Rathnew AFC 7.00, A. Lennon, Bridgewater Centre Park; Ashford Rov A v St. Anthonys Kilcoole Utd FC A 7.00, K. Neville, Ballinalea Park.

U13 A2 Plate: Avonmore FC B v Newtown Jnrs 7.00, T. Doran, Tullylusk.

U12s B Plate Group 1: Aughrim Rgs v Newtown Jnrs – OFF.

U12s B Plate Group 2: Avonmore FC v Roundwood AFC – OFF; Greystones Utd B v Sporting Greystones FC 7.00, J. McLaughlin, Woodlands.

THURSDAY MAY 9

U12 Div 2 JAKO Cup Qualifying Rd: Arklow Utd B v Enniskerry FC B 7.00, R. Winter, Ferndale Park; Wicklow Town AFC v Arklow Town B 7.00, D. Grehan, Finlay Park.

* 5 mins e/w extra time and penalty rule (3) apply *

U14 Prem Div JAKO Cup Qualifying Rd: Rathnew AFC v Aughrim Rgs S. Ferguson, Shamrock Park; Ashford Rov v Arklow Utd 7.00, A. Kavanagh, Ballinalea Park.

* 10 mins e/w extra time and penalty rule (5) apply *

U16 Coral Leisure Shield: Arklow Cel v Roundwood AFC 7.00, W O’Brien, Celtic Park; Coolboy Rgs v Arklow Town 7.00, T. Doran, Coolboy Community Sportsfield.

Related posts

Referees beginners course scheduled with attendance options included nationwide

Eamon Scott

Massive win for Carbury as they topple leaders Cartron

Eamon Scott

Whelan hat-trick helps UCD roll over holders to advance to Premier final

Eamon Scott