fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES LATEST NEWS LEINSTER FOOTBALL ASSOCIATION UCFL

UNITED CHURCHES FOOTBALL LEAGUE – RESULTS & FIXTURES

LEINSTER JUNIOR CUP  –  1ST ROUND   
    
BLUEBELL UTD.V.ASHWOOD F.C. 
MALAHIDE UTD.W.O.LARKVIEW BOYS PREMIER 
NEWLANDS CASTLE PARK 3 – 0RATHMINES ROOSTERS  F.C. 
BELGARD ATHLETIC 1 – 0ST. JOHN BOSCO 
    
LEINSTER JUNIOR  CUP  –  2ND ROUND   
    
OLD COUNTY F.C. 8 – 1ST. MARY’S BOYS F.C. 
ARTHUR GRIFFITH PARK 2 – 0BALDOYLE UTD. 
KILBARRACK UTD. 10 – 0ROC CELTIC 
COLUMBAS ROVERS 2 – 3RIALTO  F.C. 
SVS MAJOR 1D 4 – 0TALLAGHT UTD. 
ELM MOUNT 3 – 2VEC  F.C. 
GLEBE NORTH 4 – 1CHAPELIZOD F.C. 
TRIM CELTIC 8 – 1GLASNAION F.C. 
FAIRVIEW CY F.C. 2 – 3HARDING IF  F.C. 
    
UCFL CHALLENGE CUP  –  1ST ROUND   
    
FAIRVIEW CELTIC   5-4 PENS 4 – 4DYNAMO RIDGEWOOD F.C. 
OLD BAWN F.C. 5 – 3STEDFAST UTD. 2NDS 
LOURDES CELTIC 2NDS 2 – 2RIVERSIDE UTD. 5-4 PEN 
BUSHY ATHLETIC 2 – 1BLACK FORGE 2NDS 
FRANK CELTIC 4 – 1ST. ANTHONY’S UTD. 
SWORDS MANOR 2NDS 1 – 3TAMH-LEACHT F.C. 
ASTARS F.C. 3 – 2LATIN DUBS F.C. 
    
UCFL CHALLENGE CUP  –  2ND ROUND   
    
SHELBOURNE SSC 3 – 3DYNAMO R 2NDS 4-3 PE 
PAVEE CELTIC 2 – 3MALAHIDE UTD. 2NDS 
ATLETICO MALAHIDE 5 – 1DUNSHAUGHLIN YTHS. 2NDS 
    
PREMIER DIVISION   
    
IDLE :  BEECH PARK F.C.  &  LOURDES CELTIC   
    
DIVISION  1.   
    
DUNSHAUGHLIN YTHS. 2 – 1BOOTERSTOWN UTD. 
SHELBOURNE AFC 5 – 1BOGHALL ROVERS 
    
IDLE :  ASTON VILLAGE F.C.  &  HARDING IF 2NDS   
    
DIVISION  2.   
    
SANDFORD / ST. MARY’S F.C. 1 – 2COOLOCK VILLAGE F.C. 
TALLAGHT UTD. 2NDS 1 – 2BLACK FORGE F.C. 
SWORDS MANOR F.C.W.O.ARTHUR GRIFFITH PK. 2NDS 
    
DIVISION  2A.   
    
CLONDALKIN CELTIC 0 – 1STEDFAST UTD. 
STH. DUBLIN UTD. 3 – 7VEC 2NDS 
    
IDLE :  OLDBURY F.C.  & ST. MAELRUAN’S F.C.   
    
DIVISION  3.   
    
DRAIOCHT TITANS F.C. 4 – 0BLACKROCK COLLEGE F.C. 
COOLOCK VILLAGE 2NDS 1 – 2THE LOCAL F.C. 
DRUMCONDRA AFC 10 – 3DUBLIN POSTAL F.C. 
ST. MARY’S BOYS 2NDS 4 – 2STRAND UTD. 
    
IDLE  :  BEECH PARK 2NDS   
    
DIVISION  3A.   
    
BENBULBIN UTD. 0 – 7DRUMCONDRA AFC 2NDS 
DUNSHAUGHLIN YTHS. 3RDS 2 – 3PALMERSTOWN F.C. 
GLASNAION 2NDS 1 – 3YORK ROAD F.C. 
GLENMALURE ROVERS 2 – 2TEAM ZIMBABWE F.C. 
EXODUS F.C. 1 – 2BELGARD ATHLETIC 2NDS 
    
DIVISION  3B.   
    
TYMON BAWN F.C. 3 – 0MALAWI F.C. 
NEWLANE  F.C. 0 – 2BEECH PARK 3RDS 
DUBLIN AIRPORT F.C. 3 – 2SWORDS MANOR 3RDS 
MID SUTTON SPORTSLINK 7 – 4PHOENIX ATHLETIC 
    
DIVISION  3C.   
    
BALLYOWEN CELTIC 5 – 2CELTIC PARK  F.C. 
NEWLANE F.C. 2NDS 1 – 3ST. MAELRUAN’S 2NDS 
DRAIOCHT TITANS 2NDS 3 – 5TALLAGHT UTD. 3RDS 
    


UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE
FIXTURES FOR SATURDAY  16/10/21    KICK OFF  –  AS STATED.    
            
         REFEREE
FAI JUNIOR CUP  –  2ND ROUND         
          
LATIN DUBS  F.C.V.SWORDS MANOR F.C.  BELCAMP PARK  2.15J. O’HANLON
STH. DUBLIN UTD.V.COOLOCK VILLAGE F.C.  BALLYOWEN PARK  2.00B. COLEMAN
DRUMCONDRA – MAJOR SATV.TALLAGHT UTD.  BASKIN LANE  2.30TBA
ARTHUR GRIFFITH PARK F.C.VSVS F.C. MAJOR 1D  GRIFFEEN VALLEY PARK  2.00C. KEATING
          
LEINSTER JUNIOR  SHIELD  –  1ST ROUND         
          
PALMERSTOWN F.C.V.MARKIEVICZ CELTIC  MILL LANE, PALMERSTOWN  2.00K. COFFEY
DUNSHAUGHLIN YTHS. 3RDSV.LUSK UTD.  RATOATH HARPS  11.00B. LAWLESS
DUNDRUM F.C.V.MALAWI F.C.  MEADOWBROOK PARK  2.30TBA
          
LEINSTER JUNIOR  SHIELD  –  2ND ROUND         
          
EXODUS F.C.V.OLIVER BOND CELTIC  BRICKFIELDS PARK  11.00J. O’HANLON
PHOENIX ATHLETICV.THE LOCAL F.C.  ALBERT COLLEGE  2.00A. SPIERIN
CONFEY F.C.V.OLD BAWN F.C.  LIZ O’TOLE PARK  12.00TBA
BUSHY ATHLETICV.ST. MARY’S BOYS  2NDS  STANAWAY PARK  11.00CHRISTY BEASLEY
CELTIC PARKV.STRAND UTD.  BEAUMONT WOODS  12.00K. BUTTERLY
KNOCKMITTEN UTD.V.DRAIOCHT TITANS F.C.  KNOCKMITTEN PARK  2.30TBA
DUBLIN AIRPORT  (LSL)V.YORK ROAD  ALSAA  2.00TBA
          
UCFL CHALLENGE CUP  –  1ST ROUND         
          
STEDFAST UTD.V.ST. MAELRUAN’S F.C.  WHITECHURCH or BANCROFT  2.00LIAM WELLS
ROC CELTICV.BENBULBIN UTD.  THE LAWNS, BALLYFERMOT  2.15T. DOHERTY
BELGARD ATHLETIC 2NDSV.BALLYOWEN CELTIC  BALLYMOUNT PARK  11.30S. VASILENKO
          
UCFL CHALLENGE CUP  –  2ND ROUND         
          
NEWLANE F.C. 2NDSV.VEC F.C.  NO. 31 COLLINSTOWN PARK  12.00JJ. WALSH
RIVERSIDE UTD.V.DRUMCONDRA AFC  BRICKFIELDS PARK  2.00J. KEATING
          
PREMIER DIVISION         
          
HARDING IF F.C.V.ASHWOOD F.C.  RINGSEND PARK  11.00K. NOLAN
GLASNAION F.C.V.BEECH PARK F.C.  NO. 4 JOHNSTOWN PARK  2.00EVAN KANE
ST. MARY’S BOYS F.C.V.MALAHIDE UTD.  MOREEN PK., SANDYFORD  11.30C. MC CARTHY
          
IDLE :  LOURDES CELTIC F.C.         
          
DIVISION  1.         
          
BOGHALL ROVERSV.ASTON VILLAGE F.C.  WOLFE TONE Y.C., BRAY  11.30B. COLEMAN
RATHMINES ROOSTERS F.C.V.SHELBOURNE SSC  WHELAN PK., KIMMAGE  2.00P. LANG
RIALTO F.C.V.HARDINF IF 2NDS  DOLPHIN ROAD  11.30P. LANG
BOOTERSTOWN UTD.V.ATLETICO MALAHIDE  ROCKFIELD PARK, B’ROCK  11.00JOHN O’TOOLE
          
IDLE :  DUNSHAUGHLIN YTHS. F.C.  &  SHELBOURNE AFC         
          
DIVISION  2.         
          
TALLAGHT UTD. 2NDSV.CHAPELIZOD F.C.  BALLYMOUNT PARK  2.00S. VASILENKO
DYNAMO RIDGEWOOD F.C.V.BLACK FORGE F.C.  NO. 1 RATHINGLE ROAD  2.00B. LAWLESS
SANDFORD / ST. MARY’S F.C.V.BELGARD ATHLETIC  TYMON PARK  11.00BRIAN O’CONNOR
          
IDLE : ARTHUR GRIFFITH PARK 2NDS         
          
DIVISION  2A.         
          
FRANK CELTIC F.C.V.FAIRVIEW CELTIC  MARKIEVICZ PARK  12.30T. DOHERTY
ST. ANTHONY’S UTD.V.VEC 2NDS  NO. 1 LEIN ROAD  11.30J. MC DONNELL
OLDBURY F.C.V.CLONDALKIN CELTIC  AYLESBURY PARK  11.00C. KEATING
          
DIVISION  3.         
          
SWORDS MANOR 2NDSV.BEECH PARK 2NDS  BRACKENSTOWN ROAD  11.15J. DALTON
BLACKROCK COLLEGE F.C.V.DUNSHAUGHLIN YTHS. 2NDS  ROCKFIELD PK., B’ROCK  1.00JOHN O’TOOLE
DUBLIN POSTAL F.C.V.COOLOCK VILLAGE 2NDS  KILTIPPER ROAD  2.00C. MC CARTHY
          
DIVISION  3A.         
TAMH-LEACHT  F.C.V.DRUMCONDRA AFC 2NDS  JOBSTOWN PARK  2.00K. NOLAN
GLASNAION F.C. 2NDSV.PAVEE CELTIC  NO. 4 JOHNSTOWN PARK  2.30EVAN KANE
          
IDLE :  GLENMALURE ROVERS  &  TEAM ZIMBABWE         
          
DIVISION  3B.         
          
NEWLANE F.C.V.MIDSUTTON SPORTSLINK  NO. 31 COLLINSTOWN PARK  2.00JJ. WALSH
MALAHIDE UTD. 2NDSV.BEECH PARK 3RDS  MALAHIDE CASTLE  11.30PAUL LARKIN
TYMON BAWN F.C.V.DUBLIN AIRPORT F.C.  BRADY’S FIELD, TALLAGHT  11.30J. KEATING
          
IDLE ;  SWORDS MANOR 3RDS         
          
DIVISION  3C.         
          
BLACK FORGE 2NDSV.ASTARS  F.C.  WALKINSTOWN PARK  11.30EDDIE FOWLER
LOURDES CELTIC 2NDSV.DRAIOCHT TITANS 2NDS  SUNDRIVE PARK  11.30CONOR FARRELL
SANDFORD/ST.MARY’S 2NDSV.STEADFAST UTD. 2NDS  TYMON PARK  1.30BRIAN O’CONNOR
ST. MAELRUAN’S 2NDSV.TALLAGHT UTD. 3RDS  BANCROFT PARK  11.30LIAM WELLS
          
HOME TEAMS :  PLEASE CONTACT REFEREE AND OPPOSITION.
REFEREES :  PLEASE PHONE OR TEXT RESULTS TO HON. FIXTURES SEC.  BY  6.00 P.M.
CLUBS MUST SWITCH VENUE IF HOME GROUND IS UNAVAILABLE / UNPLAYABLE. 
UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE
FIXTURES FOR MONDAY          KICK OFF   6.45 P.M.    
          
DIVISION  1.         
          
 V.        
          
DIVISION  2.         
          
 V.        
 V.        
          
DIVISION  2A.         
          
 V.        
          
DIVISION  3.         
          
 V.        
 V.        
 V.        
 V.        
          
DIVISION  3A         
          
 V.        
          
DIVISION  3B.         
          
 V.        
 V.        
 V.        
 V.        
          
DIVISION  3C.         
          
 V.        
 V.        
 V.        
          
 UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE        
          
          
FIXTURES FOR TUESDAY       KICK OFF 6.45  P.M.    
          
PREMIER DIVISION         
          
 V.        
 V.        
          
DIVISION  2.         
          
 V.        
 V.        
          
DIVISION  2A.         
          
 V.        
 V.        
 V.        
          
DIVISION  3A.         
          
 V.        
 V.        
          
DIVISION  3C.         
          
 V.        
          
REFEREES :  PLEASE PHONE OR TEXT RESULTS TO HON. FIXTURES SEC.  BY  9.00 P.M.         
CLUBS MUST SWITCH VENUE IF HOME GROUND IS UNAVAILABLE / UNPLAYABLE.          
          
          

Related posts

Mann breaks Pike hearts as Fairview advance to MJC semis with late winner

Eamon Scott

AMATEUR FOOTBALL LEAGUE RESULT

Eamon Scott

FAI Women’s Senior Cup Semi-Final Round-Up Cork and Peamount United advance

Eamon Scott