fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLATEST NEWSLatest News HomepageUCFL

UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE

FIXTURES FOR SATURDAY  14/05/22KICK OFF  –  AS STATED.
UCFL  CHALLENGE CUP FINAL
TALLAGHT UTD.V.VEC  F.C.HOME FARM, WHITEHALL2.00C. KEATING, JJ. WALSH, J. KEATING, B. LAWLESS
SIDNEY BEDLOW CUP FINAL
MALAHIDE UTD. 2NDSV.PALMERSTOWN F.C.FRANK COOKE PARK11.00J. O’HANLON, J. DALTON, C. MC CARTHY, T. DOHERTY
GRIFFITH AVENUE
DIVISION  1.   SHIELD  –  SECTION ‘A’
ASTON VILLAGE  F.C.V.RIALTO F.C.MALAHIDE CASTLE12.15DECLAN FARRELL
DIVISION  1.   SHIELD  –  SECTION ‘B’
BOGHALL ROVERSV.RATHMINES ROOSTERS F.C.WOLFE TONE  Y.C., BRAY11.30PHILIP SHEAHAN
BOOTERSTOWN UTD.V.DUNSHAUGHLIN YTHS.ROCKFIELD PARK, B’ROCK2.00JAMIE PURCELL
DIVISION  2.  (LEAGUE)
SWORDS MANOR F.C.V.SANDFORD / ST. MARY’S F.C.BRACKENSTOWN ROAD12.30S. VASILENKO
DIVISION  2.  SHIELD  –  SECTION  ‘A’
ROC CELTICV.BLACK FORGE F.C.THE LAWNS, BALLYFERMOT2.00T. SHANNON
COOLOCK VILLAGE F.C.V.BELGARD ATHLETICST. ANNES PARK2.00J. O’HANLON
DIVISION  2A.  SHIELD  –  SECTION  ‘A’
DYNAMO RIDGEWOOD 2NDSV.OLDBURY F.C.NO. 1 RATHINGLE ROAD12.30J. O’TOOLE
STEDFAST UTD.V.ST. ANTHONY’S UTD.MEADOWBROOK, DUNDRUM2.00EVAN KANE
DIVISION  2A.  SHIELD  –  SECTION ‘B’
FAIRVIEW CELTICV.CLONDALKIN CELTICFAIRVIEW PARK2.30K. BUTTERLY
DIVISION  3.  SHIELD  –  SECTION ‘A’
SWORDS MANOR 2NDSV.THE LOCAL F.C.BRACKENSTOWN ROAD2.30S. VASILENKO
BLACKROCK COLLEGE F.C.VBEECH PARK 2NDSSTRADBROOK11.00JJ. WALSH
DIVISION  3.  SHIELD  –  SECTION ‘B’
STRAND UTD.V.COOLOCK VILLAGE 2NDSMOUNT TEMPLE SCHOOL11.00J. KEATING
DUNSHAUGHLIN YTHS.V.DUBLIN POSTAL F.C.RATOATH HARPS2.00S. KEANE
DRUMCONDRA AFCV.ST. MARY’S BOYS 2NDSALBERT COLLEGE11.15B. LAWLESS
DIVISION  3A.  SHIELD  –  SECTION  ‘A’
GLENMALURE ROVERSV.TAMH-LEACHT F.C.WALKINSTOWN PARK12.30E. FOWLER
BELGARD ATHLETIC 2NDSV.DUNSHAUGHLIN YTHS. 3RDSBALLYMOUNT PARK11.00T. SHANNON
DIVISION  3A.  SHIELD  –  SECTION  ‘B’
EXODUS F.C.V.YORK ROAD F.C.BRICKFIELDS PARK2.30T. DOHERTY
TEAM ZIMBABWE F.C.V.BENBULBIN UTD.BUSHY PARK2.30C. MC CARTHY
DIVISION  3B.  SECTION  ‘B’
MID SUTTON SPORTSLINKV.RIVERSIDE UTD.SPORTSLINK, FURREY PARK2.30CONOR FARRELL
MALAWI  F.C.V.PHOENIX ATHLETICJOHN PAUL II PARK, CABRA12.00K. BUTTERLY
DIVISION  3C.  SHIELD  –  SECTION  A.
BLACK FORGE 2NDSV.CELTIC PARK F.C.WALKINSTOWN PARK2.30E. FOWLER
DIVISION  3C.  SHIELD  –  SECTION  B.
BALLYOWEN CELTICV.NEWLANE F.C. 2NDSGRIFFEEN VALLEY PARK2.00L. WELLS
UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE
FIXTURES FOR MONDAY      16/05/22KICK OFF  6.45 p.m.
PREMIER DIVISION SHIELD  –  SECTION  B.
GLASNAION F.C.V.ASHWOOD F.C.NO. 4 JOHNSTOWN PARKJ. O’HANLON
DIVISION  2A.  SHIELD  –  SECTION B.
VEC 2NDSV.ST. MAELRUAN’S F.C.VEC, TERENUREJJ. WALSH
DIVISION  3.  SHIELD  –  SECTION  B.
COOLOCK VILLAGE 2NDSV.ST. MARY’S BOYS 2NDSST. ANNE’S PARKK. BUTTERLY
STRAND UTD.V.DUNSHAUGHLIN YTHS. 2NDSMOUNT TEMPLE SCHOOLJ. O’TOOLE
DIVISION  3C.  SHIELD  –  SECTION  A.
CELTIC PARK  F.C.V.TALLAGHT UTD. 3RDSBEAUMONT WOODSCONOR FARRELL
LOURDES CELTIC 2NDSV.SANDFORD/ST. MARY’S 2NDSSUNDRIVE PARKT. SHANNON
DIVISION  3C.  SHIELD  –  SECTION  B.
ST. MAELRUAN’S 2NDSVSTEDFAST UTD. 2NDSBANCROFT PARKC. KEATING
UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE
FIXTURES FOR WEDNESDAY  18/05/22KICK OFF 6.45 P.M.
RICHARD KNIGHT CUP SEMI FINALS
SHELBOURNE AFCV.TALLAGHT UTD.ALBERT COLLEGEB. LAWLESS, E. FOWLER, J. O’TOOLE
LOURDES CEL. OR RIALTO F.C.V.VEC  F.C.SUNDRIVE OR DOLPHIN ROADP. LANG, T. DOHERTY, B. GANNON
DIVISION  1.  SHIELD  –  SECTION  ‘A’
SHELBOURNE SSCV.RIALTO F.C.ST. ANNE’S PARKK. BUTTERLY
DIVISION  1.  SHIELD  –  SECTION  ‘B’
HARDING IF 2NDSV.BOOTERSTOWN UTD.RINGSEND PARKC. MC CARTHY
BOGHALL ROVERSV.DUNSHAUGHLIN YTHS.WOLFE TONE Y.C., BRAY7.00 P.M.JJ. WALSH
DIVISION  2.  (LEAGUE)
TALLAGHT UTD. 2NDSV.COOLOCK VILLAGE F.C.BALLYMOUNT PARKJ. KEATING
DIVISION  2.  SHIELD  –  SECTION  ‘A’
BELGARD ATHLETICV.ROC CELTICBALLYMOUNT PARKC. KEATING
DIVISION  2.  SHIELD  –  SECTION  ‘B’
SANDFORD / ST. MARY’S F.C.V.ARTHUR GRIFFITH PARK 2NDSTYMON PARKSEAN KEANE
DIVISION  3.  SHIELD  –  SECTION  ‘A’
THE LOCAL F.C.V.OLD BAWN F.C.PHOENIX PARKT. SHANNON
BLACKROCK COLLEGE F.C.V.SWORD S MANOR 2NDSSTRADBROOK7.00 P.M.K. COFFEY
DIVISION  3A.  (LEAGUE)
TAMH-LEACHT F.C.V.BELGARD ATHLETIC 2NDSJOBSTOWN PARKPHILIP SHEAHAN
DIVISION  3A.  SHIELD  –  SECTION  ‘A’
PALMERSTOWN F.C.V.GLENMALURE ROVERSMILL LANE, PALMERSTOWNL. WELLS
DIVISION  3A.  SHIELD  –  SECTION  ‘B’
GLASNAION 2NDSV.TEAM ZIMBABWE F.C.NO. 4 JOHNSTOWN PARKEVAN KANE
DIVISION  3B.  SHIELD  –  SECTION  ‘A’
MALAHIDE UTD. 2NDSV.NEWLANE F.C.MALAHIDE CASTLEJ. DALTON
DIVISION  3B.  SHIELD  –  SECTION  ‘B’
MID SUTTON SPORTSLINKV.MALAWI  F.C.SPORTSLINK, FURREY PARKS. VASILENKO

Related posts

ATHLETIC UNION LEAGUE

Eamon Scott

DDSL FIXTURES – SUN YOUTHS

Eamon Scott

Rosemount Mulvey claim back-to-back doubles with LSL 1D and Carroll Cup

Eamon Scott