fbpx
Striker Online
LATEST NEWSLatest News HomepageRESULTSUCFL

UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE

RESULTS FOR SATURDAY  26/03/22

LEINSTER JUNIOR SHIELD  –  QUARTER FINAL

MOURNE CELTIC 0 – 1 THE LOCAL F.C.

RICHARD KNIGHT CUP  –  2ND ROUND

ASTON VILLAGE F.C. 3 – 0 ARTHUR GRIFFITH PARK F.C.

GLASNAION F.C. 0 – 3 RIALTO F.C.

BOOTERSTOWN UTD. 0 – 8 SHELBOURNE AFC

MMI  CUP  –  2ND ROUND

COOLOCK VILLAGE F.C. 10 – 0 CHAPELIZOD F.C.

PREMIER DIVISION

LOURDES CELTIC 1 – 2 ASHWOOD  F.C.

TALLAGHT UTD. 3 – 0 HARDING IF  F.C.

DIVISION  1.

BOGHALL ROVERS 2 – 3 SHELBOURNE SSC

DUNSHAUGHLIN YTHS. F.C. 3 – 2 ATLETICO MALAHIDE

DIVISION  2A.

OLDBURY F.C. 3 – 1 DYNAMO RIDGEWOOD 2NDS

ST. MAELRUAN’S F.C. 1 – 3 CLONDALKIN CELTIC

STEDFAST UTD. 2 – 1 FAIRVIEW CELTIC

VEC 2NDS 1 – 2 ST. ANTHONY’S UTD.

DIVISION  3.

OLD BAWN F.C. 0 – 1 BLACKROCK COLLEGE F.C.

DUNSHAUGHLIN YTHS. 2NDS 1 – 7 BEECH PARK 2NDS

DRUMCONDRA AFC 3 – 4 ST. MARY’S BOYS 2NDS

COOLOCK VILLAGE 2NDS 1 – 3 STRAND UTD.

DIVISION  3A.

GLASNAION F.C. 2NDS 1 – 1 DRUMCONDRA AFC 2NDS

PALMERSTOWN F.C. 2 – 0 EXODUS  F.C.

GLENMALURE ROVERS 2 – 1 BENBULBIN UTD.

TEAM ZIMBABWE F.C. 2 – 4 YORK ROAD  F.C.

DIVISION  3B.

TYMON BAWN  F.C. 0 – 5 BEECH PARK 3RDS

BUSHY ATHLETIC  4 – 0 PHOENIX ATHLETIC

NEWLANE F.C. 4 – 0 RIVERSIDE UTD.

MALAWI  F.C. 2 – 5 DUBLIN AIRPORT F.C.

DIVISION  3C.

STEDFAST UTD. 2NDS 1 – 3 LOURDES CELTIC 2NDS

ASTARS  F.C. 2 – 4 CELTIC PARK  F.C.

BALLYOWEN CELTIC 1 – 0 SANDFORD / ST. MARY’S 2NDS

UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE
FIXTURES FOR SATURDAY  02/04/22KICK OFF  –  AS STATED.
LEINSTER JUNIOR SHIELD  –  SEMI-FINAL
ST. ITA’S  F.C.V.THE LOCAL  F.C.BALLYMASTRONE ASTRO7.45 P.M.TBA
UCFL  CHALLENGE  CUP  –  4TH ROUND
ATLETICO MALAHIDEV.SANDFORD / ST. MARY’S F.C.MALAHIDE CASTLE1.30EVAN KANE
UCFL  CHALLENGE  CUP  –  5TH ROUND
TALLAGHT UTD.V.SHELBOURNE AFCBALLYMOUNT PARK11.00S. VASILENKO
MMI  CUP  –  2ND ROUND
STEDFAST UTD.V.OLDBURY F.C.MEADOWBROOK, DUNDRUM11.00B. LAWLESS
MMI  CUP  –  3RD ROUND
ROC CELTICV.ST. ANTHONY’S UTD.THE LAWNS, BALLYFERMOT2.00T. SHANNON
SIDNEY BEDLOW CUP  –  3RD ROUND
DUBLIN POSTAL F.C.V.RIVERSIDE UTD.KILTIPPER ROAD2.00C. MC CARTHY
MID SUTTON SPORTSLINK F.C.V.MALAHIDE UTD. 2NDSSPORTSLINK, FURREY PARK2.00J. DALTON
SIDNEY BEDLOW CUP  –  4TD ROUND
PALMERSOWN F.C.V.DUBLIN AIRPORT F.C.MILL LANE, PALMERSTOWN11.00E. FOWLER
PREMIER DIVISION
ARTHUR GRIFFITH PARK F.C.V.HARDING IF  F.C.GRIFFEEN VALLEY PARK2.00C. KEATING
ASHWOOD  F.C.V.GLASNAION F.C.CORKAGH PARK11.30J. KEATING, C. KEATING, C. MC CARTHY
VEC  F.C.V.MALAHIDE UTD.VEC, TERENURE11.00T. SHANNON, S. KEANE, JJ. WALSH
IDLE  :  BEECH PARK F.C.  &  LOURDES CELTIC
DIVISION  1.
ASTON VILLAGE F.C.V.BOGHALL ROVERSMALAHIDE CASTLE11.00EVAN KANE
RIALTO  F.C.V.BOOTERSTOWN UTD.DOLPHIN ROAD11.00P. LANG
SHELBOURNE  SSCV.RATHMINES ROOSTERS  F.C.ST. ANNE’S PARK2.00J. MC DONNELL
IDLE  :  DUNSHAUGHLIN YTHS.  &  HARDING IF 2NDS
DIVISION  2.
SWORDS MANOR  F.C.V.BLACK FORGE  F.C.BRACKENSTOWN ROAD2.00A. SPIERIN
BELGARD ATHLETICV.COOLOCK VILLAGE F.C.BALLYMOUNT PARK2.00JJ. WALSH
IDLE  :  ARTHUR GRIFFITH PARK 2NDS, DYNAMO RIDGEWOOD F.C.  &  TALLAGHT UTD. 2NDS
DIVISION  2A.
CLONDALKIN CELTICV.DYNAMO RIDGEWOD 2NDSCLONDALKIN COMM, CENTRE2.00CONOR FARRELL
ST. MAELRUAN’S  F.C.V.FAIRVIEW CELTICBANCROFT PARK12.30B. COLEMAN
IDLE  :  VEC 2NDS
DIVISION  3.
BLACKROCK COLLEGE F.C.V.SWORDS MANOR 2NDSSTRADBROOK11.00T. DOHERTY
DRAIOCHT TITANS  F.C.V.STRAND UTD.RING COMMS. BALBRIGGAN11.30C. BEASLEY
ST. MARY’S BOYS 2NDSV.BEECH PARK 2NDSMOREEN PARK, SANDYFORD2.00T. DOHERTY
OLD BAWN  F.C.V.DUNSHAUGHLIN YTHS. 2NDSAYLESBURY PARK2.15L. WELLS
IDLE  :  COOLOCK VILLAGE 2NDS  &  DRUMCONDRA AFC
DIVISION  3A.
TAMH-LEACHT F.C.V.JOBSTOWN PARK12.00K. COFFEY
EXODUS  F.C.V.GLASNAION F.C. 2NDSBRICKFIELDS PARK2.00P. HOLMES
TEAM ZIMBABWE  F.C.V.BELGARD ATHLETIC 2NDSBUSHY PARK2.00S. KEANE
DUNSHAUGHLIN YTHS. 3RDSV.GLENMALURE ROVERSRATOATH HARPSTBAB. GANNON
DRUMCONDRA AFC  2NDSV.BENBULBIN UTD.ALBERT COLLEGE11.30J. O’TOOLE
DIVISION  3B.
MALAWI  F.C.V.PHOENIX ATHLETICJOHN PAUL II PARK, CABRA2.00K. BUTTERLY
DIVISION  3B   SHIELD  –  SECTION  A.
TYMON BAWN  F.C.V.BUSHY ATHLETICBRADY’S FIELD, TALLAGHT12.00L. WELLS
IDLE  :  BEECH PARK 3RDS  &  NEWLANE F.C.
DIVISION  3C.
SANDFORD / ST. MARY’S 2NDSV.ASTARS  F.C.TYMON PARK11.00PIERCE MC KITTRICK
BALLYOWEN CELTICV.DRAIOCHT TITANS 2NDSGRIFFEEN VALLEY PARK1.30E. FOWLER
ST. MAELRUAN’S 2NDSV.CELTIC PARK F.C.BANCROFT PARK2.30B. COLEMAN
BLACK FORGE 2NDSV.STEDFAST UTD. 2NDSWALKINSTOWN PARK12.00PHILIP SHEAHAN
DIVISION  3C.  SHIELD  –  SECTION  A.
TALLAGHT UTD. 3RDSV.LOURDES CELTIC 2NDSBALLYMOUNT PARK2.00S. VASILENKO
IDLE  :  NEWLANE F.C. 2NDS

Related posts

LEINSTER SENIOR LEAGUE SHANLAR MAJOR 1 SUNDAY

Eamon Scott

AMATEUR FOOTBALL LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott

WDSL set for return to action

Eamon Scott