fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageLATEST NEWSLatest News HomepageSSE AIRTRICITY UNDERAGE

Underage Leagues – Results/Scorers

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUE

Results w/e June 18/19

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

EA Sports National Under 19 League

Tier One

Bohemians 1 (James McManus) Cork City 2 (Kennedy Amechi 2).

Galway United 3 (Mikey McCullagh, Gavin Gilmore, David Tarmey) Waterford FC 2 9Owen Oseni, Romeo Akchawkwu).

Sligo Rovers 2 (Kailin Barlow, Eanna Clancy) UCD 2 (Tobi Jinad, Jamie Duggan).

Tier Two

Cobh Ramblers 5 (Craig Doherty 2, David Eguaibor, John Fitzgerald, Lee Kelly Obi) Finn Harps 0.

Derry City 0 Kerry League 4 (Cian Brosnan 2, Cianan Cooney, Eddie Ward).

Drogheda United 1 (Graham Burnett Keoghan) Longford Town 0.

Treaty United 0 Wexford FC 1 (Ewan Russell). 

EA Sports National Under 17 League

Mark Farren Cup

Group A

Derry City 1 (Ciaran O’Hara) Athlone Town 2 (Kevin Sweeney, Charlie Quinn).

Longford Town 0 St Patrick’s Athletic 3 (Luke Kehir 2, Jason Folarin).

Group B

Bray Wanderers 2 (Jake Molloy, Zach Nolan) Drogheda United 1 (Dylan O’Boyle).

Dundalk 0 Shelbourne 3 (Sean Cummins 2, Gavin Hodgins).

Group C

Cork City 2 (Dara McCormick, Evan Lynch) Galway United 1 (Junior Thiam).    

Klub Kildare 3 (Johnny Adedeji, Ruairi Morgan, James Crawford) Limerick FC 0.

Group D

Bohemians 4 (Peter Grogan 2, Danny McGrath, Billy Gilmore) Cavan-Monaghan FP 0.

Finn Harps 2 (James McAteer, Caoimhin Bonnar) Sligo Rovers 1 (Daire Patton).

Group E

Kerry League 0 Shamrock Rovers 2 (Pharrell Manuel, John O’Sullivan).

Treaty United 0 UCD 0.

Group F

Carlow-Kilkenny FC 1 (Cian Keveany) Cobh Ramblers 0.

Waterford FC 6 (David Leavey 3, Evan Geary 2, Calum Costello) Wexford FC 0.

EA Sports National Under 15 League

Michael Hayes Cup

Group A

Finn Harps 2 (Conor Gibson, Colum Doherty) Shamrock Rovers 4 (Darragh Marshall 3, Barry Kealy).

Klub Kildare 6 (Callum Donnelly 2, Thomas’s Gwizdala, Rian Beagan, Odhran Cleary, Kian Bruton) Cavan-Monaghan FP 0.

Group B

Derry City 8 (Callum Doherty 3, Jack Doherty 2, Danny McDaid 2, Jack Havlin) Sligo Rovers 2 (Conor Langan 2).

Shelbourne 5 (Dan Ring, Tadhg Hickey, Cian Corboy, Will Smith, Aaron Donnelly) Athlone Town 0.

Group C

Bray Wanderers 3 (Max Colbert 2, Rhys Knight) Dundalk 4 (Caimin Hughes, Runako Sweetman, Fionn McNamara, Danny Putnam pen).

Longford Town 1 (Sean McDonnell) Bohemians 5 (James Bailey, Hugh O’Donnell, Sean Moore, John Leonard, Andy Parashi).

Group D

Limerick FC 2 Galway United 8 (Eoin Hannon 4, Rhys O’Connor, Jacob Carroll, Denis Sirbu, David Kilraine).

St Patrick’s Athletic 6 (Mason Melia 3, Callum Bolger, Andrew Cahill, Lee Brennan) Drogheda United 0.

Group E

Cobh Ramblers 0 Treaty United 3 (Fionn Rowsome, Brandon Long, Diego Galero).                                           

Waterford FC 0 Carlow-Kilkenny FC 2 (Troy Sinnott 2).

Group F

UCD 2 (Cian Meleady, Cian Nolan) Wexford FC 2 (Kaylem Harnett, Jan Wozniak). 

Related posts

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Eamon Scott

IRISH UNIVERSITIES COLLINGWOOD CUP GETS UNDER WAY IN A NEW FORMAT

Eamon Scott

FIVE STAR ROUNDWOOD IN COMMAND TO TAKE UNDER 16 CORAL LEISURE PLATE AT BRIDGEWATER CENTRE PARK

Eamon Scott