fbpx
Striker Online
FAI NewsLatest News HomepageSSE AIRTRICITY UNDERAGE

SSE AIRTRICITY UNDERAGE RESULTS

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 13 LEAGUE

LEAGUE GROUP ONE
 Bray Wanderers 2 (Hugh Parker pen, Daniel Isichei) Mayo League 1
 Monaghan United-Cavan FP 2 (Jack Coombes Morris, Matthew Carolan) St Patrick’s Athletic 3 (Brian Moore 3)
 UCD v Derry City off. 

LEAGUE GROUP TWO
 Bohemians 5 (Ryan Markey, Mark Tarzan, Aaron Coyle, Mike Cherico, Josh Okagbue) Galway United 0
 Cork City 2 (Cian Spillane, Patryk Swieczeyczzak-Andrezeyczak) Klub Kildare 2 (Leo Healy, Josh Gannon)
 Limerick FC 0 Shamrock Rovers 1 (Naj Razi).

SHIELD GROUP ONE
 Finn Harps 3 (Ciaran O’Kane, Liam Carlin, Aaron McLaughlin) Athlone Town 1 (Kealan Connell)
 Sligo Rovers 6 (Owen Elding 4, Niall Kenny, Eli Rooney) Drogheda United 2
 Longford Town v Dundalk off. 

SHIELD GROUP TWO
 Cabinteely FC 3 (Brian McCaul, Peter Walsh, Leo Crabbe) Cobh Ramblers 2 (Timmy Alade, Sean Murphy)
 Waterford FC 1 (Callum Costello) Shelbourne 2 (Hugh Smith, Rhys Brennan)
 Wexford FC 0 Kerry League 4 (Stephen Gannon, Immanuel Manu, Finn Barrett, Niall Tigue O’Brien)

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 15 LEAGUE

LEAGUE GROUP ONE
 Derry City 3 (Oran Kelly, Callum Gillen, Corey McLaughlin) Sligo Rovers 0
 Dundalk 5 (Jake Watters 3, Kuba Bidzin, Senan Mullins) Bray Wanderers 0
 St Patrick’s Athletic 7 (Thomas Lonergan 2, Jack O’Reilly 2, Glory Nzingo, Ben Quinn, Dara McGuinness) Finn Harps 1 (Liam Donnelly) 
Midweek
 Finn Harps 2 (Josh Maxwell, Jamie Harris) Derry City 2 (Sean Carkin, Ryan McCreadie)

LEAGUE GROUP TWO
 Galway United 0 Bohemians 3 (Jamie Mullins 2, Evan Harte)
 Kerry League 0 Cork City 2 (Jamie Dineen, Jashua Fitzpatrick)
 Shamrock Rovers 8 (John Ryan 2, Michael Leddy 2, Alex Conlan 2, Sean Jones Carey, Dapo Abidoye) Waterford FC 0 

SHIELD GROUP ONE
 Athlone Town 7 (Danny Ryan 3, Fionn Noonan, Josh Shiels, Luke O’Connor, Adam Joyce) Monaghan United-Cavan FP 2
 Mayo League 6 (Adam Nugent, Sean Sweeney, Aaron Heaney, Dylan Howley, Matthew Traynor, Cian Benson) Longford Town 0
 UCD 1 (Lennon Gill) Drogheda United 2 (Ladi Azeez, Patrick Abako) 

SHIELD GROUP TWO
 Cobh Ramblers 1 (David Eguaibor) Cabinteely FC 1 (Alex Nolan)
 Shelbourne 4 (David Toure 2, Shane Maher 2) Limerick FC 4 (Kennedy Amechi 2, Mark Murphy, Cian Specht)
 Midweek
 Carlow-Kilkenny FC 4 (Brandon Kelly 3, Eoin Dempsey) Wexford FC 3 (Darby Purcell 2, Mikey Raggett)

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 17 LEAGUE

NORTHERN ELITE DIVISION
 Athlone Town 3 (Oisin Farrell, Dean O’Shea, Shane Nealon) Longford Town 2 (Alex Ruane, M C Woha)
 Drogheda United 3 (Sere Ogiehor, Darragh Curtin, Luke Neville) Bohemians 4 (Evan Ferguson, Colin Conroy, Robbie Mahon, Len O’Sullivan)
 Finn Harps 4 (Luke Rudden 2, Conor Black, Nathan Logue) Monaghan United-Cavan FP 1 (Conor Fitzpatrick)
 Shelbourne 2 (Alan Leonard, Michael Soyemi) Dundalk 0
 St Patrick’s Athletic 2 (Kyle Conway, Ben McCormack) Derry City 1 (Liam Quigley). 

SOUTHERN ELITE DIVISION
 Cabinteely FC 2 (Sean McClean pen, David Baker) Cork City 1 (Issa Kargbo)
 Carlow-Kilkenny FC 1 (Andrew Mulvey Mescall) Kerry League 1 (Cian Brosnan)
 Cobh Ramblers 5 (Dylan O’Halloran, Eoin Guiney, Neill Cunningham, Luke Kennedy, Ronan O’Brien) Bray Wanderers 0
 Galway United 1 (Filip Mostowy) Shamrock Rovers 5 (Sinclair Armstrong 3, Evan Caffrey 2)
 UCD 0 Limerick FC 1 (Sean Oyibi)
 Waterford FC 1 (Ivan Homoki pen) Wexford FC 1 (Evan Farrell). 

Midweek
 FAI MARK FARREN UNDER 17 CUP 

(Semi Final)
 Kerry League 3 (Cian Brosnan, Nathan Gleeson, Colin Walsh pen) Cork City 2 (David Cremin, Sean McGrath)
 Bray Wanderers v Bohemians off.

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 19 LEAGUE

NORTHERN ELITE DIVISION
 Bohemians 8 (Brandon Bermingham 3, Dawson Devoy 2, Michael O’Keane, Thomas Considine, Katalago Mashigo) Drogheda United 1 (Jordan Adaymo)
 Longford Town 2 (Paddy Sullivan 2) Athlone Town 2 (Paddy Kelly, Nasir Ishola)
 Monaghan United-Cavan FP 0 Finn Harps 4 (Jamie Browne 3, Gabriel Aduaka) 

SOUTHERN ELITE DIVISION
 Bray Wanderers 6 (Jake Ellis 3, Jack Kelly, Evan Dunne, Emmanuel Odeniyi) Cobh Ramblers 1 (Chris Reilly)
 Cork City 4 (Rory Doyle, Darragh Crowley, Jake O’Brien, Ben O’Brien Whitmarsh) Cabinteely FC 0
 Limerick FC 1 (Mikey Conlon) UCD 1 (Ciaran Behan)
 Shamrock Rovers 2 (Luke Kelly, Thomas Oluwa) Galway United 2 (Francley Lombato, Dara Costello)
 Wexford FC 0 Waterford FC 0. 

Midweek
FAI ENDA MCGUILL UNDER 19 CUP 
(Semi Finals)

 Bohemians 2 (Dawson Devoy, Brandon Bermingham) Shelbourne 1 (Aidomo Emakhu)
 Shamrock Rovers 3 (Thomas Oluwa, Eric Abulu, Martins Olakanye) Sligo Rovers 1 (James McGrath)

Related posts

UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott

MIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUE

Eamon Scott

Kinsella ties it up as Arklow dig deep to salvage point off elegant St Kevin’s Boys

Eamon Scott