FAI News Latest News Homepage SSE AIRTRICITY UNDERAGE

SSE AIRTRICITY UNDERAGE RESULTS

Results W/E Aug 17/18

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 13 LEAGUE

LEAGUE GROUP ONE

Mayo League 2 (Conor Cannon, Alex Halpin) UCD 2 (Paddy Curry, Lewis Burdock) 

LEAGUE GROUP TWO

Galway United 1 (Jamie Collins) Klub Kildare 5 (Cathal McCarthy, Darragh Bolton, Aaron Cash, Ruairi Morgan, Cian Keaveny)    
Limerick FC 2 (Aidan O’Shea, James Kenneally) Cork City 2 (Patryk Swieczka, Cian Spillane) 
Shamrock Rovers 3 (Odhran McLoughlin 2, John O’Sullivan) Bohemians 5 (Nickson Okosun 2, Mark Tarzan, Sean McCarthy, Scott Brady) 

SHIELD GROUP ONE

Drogheda United 3 (Shane Craven, Oosin Yore, Alex Kinsella) Athlone Town 2 (Conor Bracken, Brandon Wykes) 
Dundalk 0 Sligo Rovers 2 (Owen Elding 2) 
Longford Town 3 Finn Harps 2  

SHIELD GROUP TWO

Cobh Ramblers 1 Kerry League 5 (Jack Slattery 3, Stephen Gannon, Oisin Healy) 
Shelbourne 3 (Craig Woods, Hugh Smith, Jack Byrne) Cabinteely FC 4 (Leo Crabbe 2, Corey Wallace, Brian McCaul) 
Waterford FC 1 (Callum Costello) Wexford FC 0

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 15 LEAGUE

LEAGUE GROUP ONE

Finn Harps 2 (Liam Donnelly, Josh Maxwell) Bray Wanderers 5 (Mark Tansey 3, Ruben Moloney 2) 
Sligo Rovers 2 (David Flanagan, Michael Clifford) Dundalk 2 (Kieran McArdle, Kuba Bidzins)   

LEAGUE GROUP TWO

Cork City 2 (Zach Dunne, Mark O’Mahony) Waterford FC 1 (Ciaran Hodanu)
Kerry League 1 (Sean Hill) Galway United 0 

SHIELD GROUP ONE

Athlone Town 0 Drogheda United 0 
Monaghan United-Cavan FP 1 (Sean Reynolds) Longford Town 0 
UCD 1 (Victor Udeze) Mayo League 0 

SHIELD GROUP TWO

Cabinteely FC 2 (Tadgh O’Shea, Gavin Doyle pen) Shelbourne 2 (Shane Maher, Lee McGregor) 
Carlow-Kilkenny FC 4 (Kyle Foley 3, Dean Owens) Cobh Ramblers 1 (Ciaran Nestor) 
Wexford FC 3 (Darby Purcell 2+og) Limerick FC 0

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 17 LEAGUE

NORTHERN ELITE DIVISION

Athlone Town 3 (Adam Lennon 2, Adam Dowling) Bohemians 1 (Paddy Moore) 
Finn Harps 4 (Luke Rudden 2, Stephen Black, Daniel Gildea) Drogheda United 0 
Shelbourne 2 (Michael Soyemi, Alan Leonard) Longford Town 0   
Sligo Rovers 2 (Oran Groarke, Johnny Kenny) Derry City 1 (Adam Curran) 
St Patrick’s Athletic 3 (Darragh Reilly, Darragh Burns, Kyle Conway) Monaghan United-Cavan FP 2 (Tim Palmer, Shane Murphy) 

SOUTHERN ELITE DIVISION

Cabinteely FC 1 (Sean O’Connor) Wexford FC 3 (Brian Byrne 2, Evan Farrell) 
Cork City 10 (Rob Geaney O’Brien 3, Rob Walsh, Luke Desmond, Jordan Waters, David Cremin, Kyle Cuddy, Sean McGrath + og) Carlow-Kilkenny FC 0 
Galway United 4 (Charlie Concannon 2, Peter Tobin, Oleg Vysochan) Cobh Ramblers 0 
Kerry League 2 (Daniel Okeute 2) Limerick FC 0 
UCD 1 (Opey Owalabi) Shamrock Rovers 1 (Sinclair Armstrong) 
Waterford FC 2 (Liam Kervick, Lekan Oki) Bray Wanderers 2 (Andrew Moran, Morgan Griffin)

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 19 LEAGUE

NORTHERN ELITE DIVISION

Bohemians 9 (Jack Carey 2, Brandon Bermingham 2, Promise Omochere 2, Dawson Devoy 2, Mitch Byrne) Athlone Town 0 
Derry City 5 (Aaron McDaid 2, Odhran Kennedy 2, Jack Malone) Sligo Rovers 4 (Tyler Stallard, Mark Byrne, Scott Lynch, Aaron Perry) 

Drogheda United 1 (Jordan Adeymo) Finn Harps 2 (Keelan McGill, Kieran Farren) 
Longford Town 3 (Paddy Sullivan, Bradley Okaidja, Darragh O’Connor) Shelbourne 0 
Monaghan United-Cavan FP 1 (Shia Traynor) St Patrick’s Athletic 4 (Jake Walker 2, Lee McEntee, Tommy Hannon) 

SOUTHERN ELITE DIVISION

Bray Wanderers 0 Waterford FC 2 (Colm Whelan, Alex Phelan) 
Cobh Ramblers 1 (Jamie O’Sullivan) Galway United 1 (Wilson Waweru) 
Limerick FC 2 (Mark McInerney, Mikey Conlon) Kerry League 5 (Thomas Burke 2, Jordan Barry 2, Sean Carmody) 
Shamrock Rovers 3 (Luke Kelly 2, Adam O’Connor) UCD 0 
Wexford FC 0 Cabinteely FC 0

Related posts

LEINSTER FOOTBALL LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott

WEXFORD LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott

Queens exam for Schools FAI U18s

Eamon Scott