fbpx
Striker Online
FAI NewsLatest News HomepageSSE AIRTRICITY UNDERAGE

SSE AIRTRICITY LEAGUE UNDERAGE RESULTS

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 19 LEAGUE

Northern Elite Division
 Derry City 2 (Jack Coyle + og) Drogheda United 0
 Dundalk 3 (Mark Traynor, Jamie Wynne, Callum Lynch) Finn Harps 1 (Lee McLaughlin)
 Longford Town 0 Bohemians 2 (Dawson Devoy, Jack Moylan)
 Shelbourne 2 (Abdulrasag Alamu, Robert Lyons) St Patrick’s Athletic 1 (J Walker pen)
 Sligo Rovers 0 Athlone Town 1 (Brandon O’Halloran). 

Southern Elite Division
 Bray Wanderers 1 Wexford FC 0
 Cabinteely FC 2 (Andy Byrne, Cian McKenna) UCD 0
 Cork City 3 (Darragh Crowley, Beineon O’Brien Whitmarsh, Dale Holland) Galway United 1 (Oran Daly og)
 Limerick FC 2 (Mark McInerney, Cian Power) Cobh Ramblers 2 (Cameron Harlson, Evan Donlon)
 Waterford FC 9 (Alex Phelan 2, Colm Whelan 2, Jack O’Donnell 2, Darragh Power, Cameron Power, Greg Waters) Kerry League 0. 

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 17 LEAGUE

Northern Elite Division
 Athlone Town 5 (James Carr 2, Shane Nealon, Jack Reynolds, Donal Curtin) Sligo Rovers 1 (Sean Kerrigan)
 Bohemians 6 (Aaron Doran 4, Paddy Moore, Thomas Considine) Longford Town 0
 Drogheda United 1 (og) Derry City 2 (Patrick Ferry, Michael Harris)
 Finn Harps 1 (Luke Rodden) Dundalk 1 (Josh Wilson)
 St Patrick’s Athletic 3 (Cian Kavanagh 2, Ben McCormack) Shelbourne 2 (Michael Soyemi, Sean Cumiskey). 

Southern Elite Division
 Bray Wanderers 3 (Andrew Moran, Darragh Lynch pen, Billy Vance) Wexford FC 1 (Evan Farrell)
 Carlow-Kilkenny FC 0 Shamrock Rovers 1 (Sinclair Armstrong)
 Cobh Ramblers 1 (Neil Cunningham) Limerick FC 0
 Galway United 1 (Charlie Concannon) Cork City 1 (James O’Leary)
 UCD 0 Cabinteely FC 0
 Waterford FC 2 (Ivan Homoki, Kyle Cuddy) Kerry League 2 (Tom Doyle, Nick Izehi)

Results

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 15 LEAGUE

Group One
 Derry City 4 (Keenan McLaren 3, Paul Johnston) Monaghan United-Cavan FP 1 (Sean Reynolds)
 Finn Harps 3 (Oisin Lynch, Ciaran Dalton, Liam Donnelly) Sligo Rovers 1 (Enna Clancy pen)
 Mayo League 4 (Sean Sweeney 2, Aidan Cunningham, David Cassidy) Longford Town 1 (Ross Clinton) 

Group Two
 Athlone Town 0 Cork City 1 (David Cremin)
 Cobh Ramblers 2 (David Eguaibor, Zach O’Brien) Kerry League 1 (Ronan Teehan)
 Limerick FC 1 (Evin O’Regan) Galway United 2 (Gerard O’Riordan, Steven Healy) 

Group Three
 Dundalk 3 Bohemians 2
 Shelbourne 3 (Daniel Ojo 2, Obemi Arubi) Carlow-Kilkenny FC 3 (Dean Owens 2, Cillian Hackett)
 St Patrick’s Athletic 6 (Jack O’Reilly 2, Dara McGuinness, Ben Quinn, Glory Nzingo, Tom Lonergan) Drogheda United 0. 

Group Four
 Cabinteely FC 0 Shamrock Rovers 2 (Mikey Leddy 2-1 pen)
 UCD 0 Wexford FC 1 (Andrew Synoradzki)
 Waterford FC 2 (Anthony Adenopo, Alex Kelliher) Bray Wanderers 2 (Dylan Maher, Ruben O’Mahony)

Results

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 13 LEAGUE

Group One
 Longford Town 0 Mayo League 3 (Dan O’Malley, Senan Guilfoyle, Luke Flatley)
 Sligo Rovers 2 (Eli Rooney, Conor Walsh) Finn Harps 2 (Joel Gibson, Ciaran O’Kane)

Group Two
 Cork City 6 (Cian Spillane 3, Matthew O’Sullivan, Noah Sowinski, Taylor Slevin og) Athlone Town 1 (Kealan Connell)
 Galway United 2 (Jack Weesjes, Colm Whelan) Limerick FC 3 (Cillian Mulvihill 2, Aidan O’Shea)
 Kerry League 0 Cobh Ramblers 2 (Bill McCarthy, Daire O’Callaghan) 

Group Three
 Bohemians 5 (Nichson Okosun 2, Sam Fagan, Mark Tarzan, Mike Cherico) Dundalk 0
 Drogheda United 0 St Patrick’s Athletic 17 (Brian Moore 6, Sean Mackey 3, Tyreik Sammi 2, Taylor Mooney 2, Christian O’Reilly, Rhys Bartley, Craighluy   Barry Mulvey, Ethan Harding og)
 Klub Kildare 3 (Keane Kennedy, Brandon Evans, Leo Healy) Shelbourne 0

Group Four
 Bray Wanderers 0 Waterford FC 0
 Cabinteely FC 2 (Leo Crabb, Brian McCaul) Shamrock Rovers 4 (Peter Geraghty 2, Carmichael Uchenna 2)
 Wexford FC 0 UCD 7 (Paddy Morris 3, Alex Akinrintoyo, Luca Martini, Jack Downes, Callum Cumiskey)

Related posts

SSE Airtricity WNL ROUND-UP | Series 21

Eamon Scott

DCU FINALLY GET TO DEFEND THE COLLINGWOOD CUP

Eamon Scott

FAI Women’s Senior Cup Semi-Final Round-Up Cork and Peamount United advance

Eamon Scott