fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES Latest News Homepage LSL LSL FIXTURES

PERMANENT TSB LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

SATURDAY NOVEMBER 6

CENTENARY FAI JUNIOIR CUP

Dublin Saturday Second Round


St Francis v Swords Celtic, Baldonnel, 2.0 (tbc)
Dublin Saturday Third Round
St Francis or Swords Celtic v Valley Park United (provisional)
Railway Union v Ballymun United, Park Avenue, 12.00, Aidan Moore
SVS FC Major 1D v Terenure College, Core Credit Union Park, 2.00, Claudiu Cimpoesu
Wayside Celtic v Crumlin United, Jackson Park, 2.00, Peter Mahoney
Bluebell United v Liffey Wanderers, Red Cow, 2.00, Derek Rooney
Drumcondra FC Major 1B v Booth Road Celtic, Baskin Lane, 2.00, John McCarthy
Kilnamanagh FC v Seaford Rock United, Ned Kelly Park, 2.00 , Owen Murphy
St Kevins Boys v Tolka Rovers, St Aidans CBS, 3.00, Pat Donnolly,
Rosemount Mulvey v Ashbourne United, Rosemount Park, 12.00, Paul Tuite
Aungier Celtic v Dublin Hospitals FC, Grangegorman, 3pm, Dave Pender
Coolock Village FC v Collinstown FC, Parnells GAA, 8.0, Fri Nov 5th
Swords Manor v Malahide United, Brackenstown Road, 3.0

SUNDAY NOVERMBER 7


Dublin Sunday, NEFL and Dundalk
Yellowstone Celtic v Bellurgan United, Brickfield, 6.0 Sat Nov 6th
, Stuart Marry
Dublin Airport FC v Muirhevnamor FC or Finglas United, (tbc)
Ballyoulster United v Oliver Bond Celtic, Loughlinstown Road, 8.0, Fri Nov 5th
, Graham McCarthy
Kilmore Celtic v Trim Celtic, OTDC, 8.0, Fri Nov 5th , Andrew Murphy
Colepark United v Kingscourt Harps, CIE Works, 2pm, Shane Bradshaw;
Virginia FC v Stella Maris FC, Kingspark, 11.30

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Senior Sunday (8)


05/11/2021
19:30 Liffey Wanderers V. Cherry Orchard FC at Irishtown Stadium Astro [Sean Boyd (Referee), Liam McGuirk
(Assistant), Aidan Moore (Assistant)]
19:45 St. Mochtas FC V. Edenderry Town FC at Porterstown Raod [Andrew Cleary (Referee), Christopher Daly
(Assistant), Karl O’Shea (Assistant)]
19:45 Malahide United AFC V. Maynooth University Town at Gannon Park,Malahide,Co.Dublin [Eddie Reilly (Referee),
Eamonn Connolly (Assistant), Thomas Nolan (Assistant)]
07/11/2021
11:00 Bangor GG FC V. Kilnamanagh A.F.C at Greenhills Park [Terry Murphy (Referee), Leszek Adamczak (Assistant),
Anthony Carey (Assistant)]
12:00 Crumlin United FC V. Sacred Heart Firhouse Clover at Armagh Road [Adam Conroy (Referee), Colin Duffy
(Assistant), Christopher Daly (Assistant)]
14:00 Bluebell United V. Killester Donnycarney FC at Capco Park, Naas Road, Clondalkin, Dublin 22 [Dave Fitzsimons
(Referee), David Gallagher (Assistant), Padraig Marsh (Assistant)]
10/11/2021
19:30 Cherry Orchard FC V. St. Mochtas FC at Elmdale [Derek Rooney (Referee), Owen Murphy (Assistant), Brendan
Clarke (Assistant)]
20:00 Home Farm FC V. Malahide United AFC at Whitehall [John Mccarthy (Referee), Liam McGuirk (Assistant), Craig Donohoe (Assistant)]


Senior 1 Sunday (7)


05/11/2021
19:45 Tolka Rovers AFC V. Ballymun United FC at Frank Cooke Park Griffith Avenue Dublin 11 [Stuart Marry
(Referee), Patrick Donnelly (Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]
19:45 Glebe North FC V. Leixlip United AFC at Market Green Balbriggan [Colin Duffy (Referee), John Mccarthy
(Assistant), Aidan O’Brien (Assistant)]
20:00 Collinstown FC V. Skerries Town FC at SDFL Astro / Collinstown Park [David Pender (Referee), David Gallagher
(Assistant), Mick Hughes (Assistant)]
20:00 Greystones United AFC V. Willow Park FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Leszek Adamczak
(Referee), Anthony Kearney (Assistant), Brian Whelan (Assistant)]
07/11/2021
11:00 Lucan United FC V. St. Patricks CYFC at Celbridge Football Park [Lee Duffy (Referee), Craig Foley (Assistant),
Mick Hughes (Assistant)]
11:00 UCD FC V. Newbridge Town FC at Belfield [Brian Lawless Jr (Referee), Declan Troy (Assistant), Patrick McNeill
(Assistant)]
11:00 Glenville FC V. Portmarnock AFC at Palmerstown Community School [Aidan O’Brien (Referee), Eddie Reilly
(Assistant), Eric Silva (Assistant)]


Senior 1A Sunday (5)


05/11/2021
20:00 Tullamore Town FC V. St. John Bosco FC at Leah Victoria Park, Axis Business Park, Clara Road, Tullamore,
[Anthony Redmond (Referee), Ronan Daly (Assistant), Sean O’Connor (Assistant)]
20:00 St. Francis FC V. Portlaoise FC at John Hyland Park [Barry Fitzpatrick (Referee), Lee Duffy (Assistant), Leo Linnie (Assistant)]
20:00 Swords Celtic FC V. Templeogue United at Balheary Resevoir [Declan Reale (Referee), Terry Murphy (Assistant), Besim Bajrami (Assistant)]
07/11/2021
11:00 Ardmore Rovers FC V. Kilbarrack United at Wolfe Tone Community Centre [Paul Tuite (Referee)]
11:00 Dublin Bus FC V. St Kevin’s Boys FC at Coldcut Clondalkin [John Thornton (Referee)]


Senior 1B Sunday (6)


05/11/2021
19:30 Usher Celtic V. Corduff FC at Grangegorman DIT (Astro) [Peter Mahoney (Referee), Padraig Marsh (Assistant),
Tommy Traynor (Assistant)]
19:30 Sheriff YC V. TEK Utd FC at Clontarf All Weather [Owen Murphy (Referee), Dave Fitzsimons (Assistant), Glenn
Millar (Assistant)]
19:45 Drogheda Town FC V. Hartstown Huntstown at Marian Park [Kevin Byrne (Referee), John Thornton (Assistant),
Damien Tolan (Assistant)]
20:00 Larkview Boys FC V. Mid Sutton FC Sportslink at Whelan Park [Declan Troy (Referee), Paul Tuite (Assistant), Eric Silva (Assistant)]

07/11/2021
11:00 Pegasus/St. James V. Castleknock Celtic at St. Catherines Park, Rush [Brendan Clarke (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. Inchicore Athletic FC at St. Catherines Park, Rush [Warren Beasley (Referee), Stuart Marry
(Assistant), Liam McGuirk (Assistant)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (5)


05/11/2021
19:45 St. James Gate FC V. St. Pauls Artane at Iveagh Grounds Crumlin [Anthony Carey (Referee)]
20:00 Ratoath Harps FC V. Broadford Rovers FC at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Andrew Murphy (Referee)]
20:00 Leicester Celtic FC V. Blackrock College at Loreto Park Astro [Craig Foley (Referee)]
20:00 Beechwood FC V. Ballyfermot United at Benildus College [Daragh Donovan (Referee)]
07/11/2021
11:00 Baldoyle United V. Finglas United at Brookestone rd, Baldoyle [Philip Russell (Referee)]


Major 1 Sunday – Shanlar Ltd (3)


05/11/2021
20:00 MP FC V. Clondalkin Celtic FC at Grangegorman DIT (Astro) [Brian Lawless Jr (Referee)]
07/11/2021
11:00 Enniskerry YC V. Balbriggan FC at Berryfield Park [Ciaran Conroy (Referee)]
10/11/2021
19:30 Rivervalley Rangers V. Stella Maris FC at AUL Complex [Anthony Kearney (Referee)]


Premier Sunday (2)


05/11/2021
19:45 Raheny United V. Eastwall Bessborough at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Derek Rooney (Referee)]
19:45 Park Celtic V. Cabinteely FC at Benildus College [Umre Akkilic (Referee)]


Premier 1 Sunday (4)


05/11/2021
19:45 Peamount Utd V. Rathcoole Boys at Greenogue [Nathan Bannon (Referee)]
07/11/2021
11:00 Whitehall Rangers V. Blessington FC at Paddy Mahoney Park [Glenn Millar (Referee)]
11:00 Sallynoggin/Pearse FC V. Bangor GG FC at Pearse Park, Sallynoggin [Michael Dolan (Referee)]
11:00 Knockmitten United V. Rush Athletic FC at Knockmitten Park [Graham McCarthy (Referee)]


Premier 1A Sunday (4)


07/11/2021
11:00 Mountview CFC V. Eastwall Bessborough at Hartstown Park [astro pitch] [Jason Ray (Referee)]
11:00 Balscadden FC V. Drogheda Boys & Girls FC at Ringcommons Sports Centre [Thomas Nolan (Referee)]
12:30 Maynooth University Town V. Lucan United FC at Maynooth University [Leo Linnie (Referee)]
14:00 Monread FC V. Palmerstown FC at Woodfarm FC. Doctor’s Road. Clane, 78V4+G7 [Aidan Moore (Referee)]


Division 3 Sunday (5)


07/11/2021
11:00 St Kevin’s Boys FC V. Ayrfield United at Wards Cross New Park [Dave McGrath (Referee)]
11:00 Kilnamanagh A.F.C V. Spartak Dynamo FC at Tree Park Road [Dylan Armstrong (Referee)]
11:00 Esker Celtic FC V. Finglas United at St. Catherines Park Pitch 7 Lucan /Willsbrook Park Lucan [Claudiu
Cimpoesu (Referee)]
12:00 Iveagh Celtic V. Wayside Celtic at Stannaway Park Crumlin Dublin 12 [Patrick Kavanagh (Referee)]
14:00 Naas AFC V. Loughshinny United at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Derek Kelly (Referee)]


Division 3A Sunday (5)


05/11/2021
19:45 Derry Rovers V. Rivervalley Rangers at Brians Park Edenderry County Offaly [RTBA (Referee)]
07/11/2021
11:00 Ardmore Rovers FC V. Swords Celtic FC at Ballywaltrim Recreation Grounds [Brian Whelan (Referee)]
11:00 DCU FC V. Knocklyon United at Poppintree [Besim Bajrami (Referee)]
11:00 Portmarnock AFC V. SVS at Carrickhill Carrickhill Road Portmarnock [Frank Maguire (Referee)]
11:00 Baldoyle United V. McKelvey Celtic at Racecourse Park baldoyle [Damien Tolan (Referee)]


Major Saturday (2)


04/11/2021
20:00 Maynooth University Town V. St. Mochtas FC at Maynooth University [Peter Mahoney (Referee)]
06/11/2021
14:00 Bangor GG FC V. Swords Celtic FC at Greenhills Park [Christopher Daly (Referee)]


Major 1 Saturday (4)


06/11/2021
13:00 St. Patricks CYFC V. St. John Bosco FC at Irishtown Stadium [Ronan Daly (Referee)]
14:00 Templeogue United V. Glebe North FC at Tymon All Weather / Tymon Grass [Declan Troy (Referee)]
14:00 Newtown Rangers AFC V. Sacred Heart Firhouse Clover at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24
[Patrick McNeill (Referee)]
08/11/2021
20:00 Home Farm FC V. Portmarnock AFC at AUL Complex [Brendan Clarke (Referee)]


Major 1A Saturday (3)


06/11/2021
12:00 Pegasus/St. James V. Old County FC at Balally Hill [Jason Ray (Referee)]
14:00 TEK Utd FC V. Leicester Celtic FC at New Road Stradbrook Blackrock [Umre Akkilic (Referee)]
14:00 Glenville FC V. Dublin Bus FC at Palmerstown Community School [Mick Hughes (Referee)]


Major 1B Saturday (4)


06/11/2021
12:00 Dundrum FC V. UCD FC at Meadowbrook Park [Shane Bradshaw (Referee)]
14:00 Leixlip United AFC V. Wicklow Rovers AFC at Leixlip Amenties Centre [Dave Fitzsimons (Referee)]
14:00 Dunboyne AFC V. Skerries Town FC at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Andrew Cleary (Referee)]
14:00 Killester Donnycarney FC V. Finglas United at Hadden Park [Andrew Murphy (Referee)]


Major 1C Saturday (5)


06/11/2021
12:00 Usher Celtic V. Dublin University FC at Irish War Memorial Gardens Islandbridge [Eddie Reilly (Referee)]
13:00 Corduff FC V. Ayrfield United at Corduff park [Dylan Armstrong (Referee)]
13:30 Portlaoise FC V. Kilbarrack United at Rossleighan Park [Karl O’Shea (Referee)]
14:00 Ardmore Rovers FC V. Fairview CY FC at Ballywaltrim Recreation Grounds [David Gallagher (Referee)]
15:00 Greystones United AFC V. Beechwood FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [David Gallagher
(Referee)]


Major 1D Saturday – Lee Brothers (4)


06/11/2021
14:00 Castleknock Celtic V. Rush Athletic FC at St. Catherines Park [Liam McGuirk (Referee)]
14:00 St. Pauls Artane V. Ballyfermot United at McAuley Pk Pitch no 2 [Lee Duffy (Referee)]
14:00 Newlands / Castle Park FC V. Inchicore Athletic FC at Watery Lane [Daragh Donovan (Referee)]
14:00 Lucan United FC V. Ratoath Harps FC at Airlie Heights [Padraig Marsh (Referee)]


Premier Saturday (3)


05/11/2021
19:45 Blackrock College V. Glasnevin FC at Marlay Park Astro [Patrick Kavanagh (Referee)]
06/11/2021
14:00 Lorcan Celtic FC V. Tymon Bawn FC at Lorcan Green [Colin Duffy (Referee)]
14:00 FC Transylvania V. Garda FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Thomas Nolan (Referee)]


Premier 1 Saturday (2)


06/11/2021
12:00 MP FC V. Esker Celtic FC at Grangegorman DIT (Astro) [Philip Russell (Referee)]
14:00 Baldoyle United V. Larkview Boys FC at Brookestone rd, Baldoyle [Glenn Millar (Referee)]


Premier 1A Saturday (3)


06/11/2021
12:00 Marks Celtic FC V. Manortown United FC at Butler Park [Patrick Kavanagh (Referee)]
14:00 Sallynoggin/Pearse FC V. Kilmore Celtic at Pearse Park [Brian Whelan (Referee)]
14:00 Balscadden FC V. Tallaght Town AFC at Ringcommons Sports Centre [Graham McCarthy (Referee)]


Division 3 Saturday (5)


06/11/2021
12:00 Castleknock Celtic V. Parkvale FC at St. Catherines Park [Besim Bajrami (Referee)]
14:00 Dublin Airport FC V. Rosemount Mulvey at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Terry Murphy (Referee)]
14:00 Confey FC V. Swords Celtic FC at Liz O’Toole Park, St. Catherine’s Park, Co. Kildare [Derek Kelly (Referee)]
14:00 Hyde Park FC V. Mid Sutton FC Sportslink at Balbriggan Town Park [Frank Maguire (Referee)]
14:00 Cloghertown United FC V. Oliver Bond Celtic at Paddy McGuinness park [Damien Tolan (Referee)]


Division 3A Saturday (4)


05/11/2021
19:45 Dingle United V. Drimnagh Celtic at Grangegorman DIT (Astro) [Tony Harris (Referee)]
06/11/2021
14:00 Knockmitten United V. Ashbourne United FC at Knockmitten Park [Tony Harris (Referee)]
14:00 Spartak Dynamo FC V. Enniskerry YC at Marlay Park [Michael Dolan (Referee)]
15:00 Cherry Orchard FC V. Peamount Utd at Elmdale [Eddie Reilly (Referee)]


Division 3B Saturday (4)


06/11/2021
13:30 Balrothery FC V. Rivervalley Rangers at Ringcommons Sports Centre [Dave McGrath (Referee)]
14:00 Blessington FC V. St John Vianney at Crosschapel, Rathmore Road, Blessington, Co. Wicklow W91 XCW8
[Brendan Clarke (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. Kilbarrack United at St. Catherines Park, Rush []
14:00 Whitehall Rangers V. Dundrum FC at Paddy Mahoney Park [Brian Lawless Jr (Referee)]


U19 Charles Lee (3)


05/11/2021
19:45 Crumlin United FC V. Newbridge Town FC at Pearse Park [RTBA (Referee)]
07/11/2021
11:00 Home Farm FC V. Rathcoole Boys at VEC Grounds White Hall [Patrick Donnelly (Referee)]
14:00 Cabinteely FC V. Malahide United AFC at Kilbogget Park [Umre Akkilic (Referee)]


U19 Paddy Lee (4)


05/11/2021
19:45 Mount Merrion Youths FC V. Terenure Rangers at Colaiste Eoin School, Astro [RTBA (Referee)]
19:45 Cabinteely FC V. Ashbourne Utd FC at Kilbogget Park [RTBA (Referee)]
07/11/2021
13:00 Balrothery FC V. Shankill FC at Ringcommons Sports Centre [Ronan Daly (Referee)]
14:00 Naas AFC V. Broadford Rovers FC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Endrit Malaveci (Referee)]


U20 Premier (6)


07/11/2021
11:00 Castleknock Celtic V. Home Farm FC at Porterstown Park [Andrew Cleary (Referee)]
11:00 St. Francis FC V. Ratoath Harps FC at John Hyland Park [Anthony Redmond (Referee)]
11:00 Leixlip United AFC V. Leicester Celtic FC at Collinstown Leixlip – Amenties Centre [Daragh Donovan (Referee)]
13:00 Greystones United AFC V. St. Patricks CYFC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [David Pender
(Referee)]
14:00 Suncroft FC V. Ballyoulster United AFC at Community Grounds Suncroft [Sean Boyd (Referee)]
14:00 Raheny United V. Cabinteely FC at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Kevin Byrne (Referee)]

Related posts

SVS BOW OUT OF FAI JUNIOR AFTER GRITTY DISPLAY AGAINST WESTPORT UNITED

Eamon Scott

YOUR WEEKLY GUIDE TO RED BULL TV IS HERE

Eamon Scott

UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE – FIXTURES

Eamon Scott