fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageAMATEUR FOOTBALL LEAGUEAULCARLOW LEAGUECOMBINED COUNTIES FLFIXTURESKILDARE LEAGUELatest News HomepageLEINSTER FALSLWEXFORD FOOTBALL LEAGUEWICKLOW LEAGUE

O’Neills LFA Junior Cup First Round Saturday Section:

:

Thursday 3 October:

Glebe North v Balscadden FC, Market Green, Thurs7.45, RTBA;

St Mochtas v Parkvilla FC, Porterstown Rd, Thurs 8.00, RTBA;

Friday 4 October:

Garda AFC v Castle Celtic 2nds, Westmanstown, Fri 8.00, RTBA;

Harding IF FC v Tolka Rovers, St Benildus Rathfarnham, Fri 8.00, RTBA;

Ballybrack AFC v St John Vianney, Kilbogget Pk, Fri 8.00, RTBA;

Booth Road Celtic v Hartstown Huntstown FC, SDFL A/W, Fri 8.15, RTBA;

Saturday 5 October:

Liffey Wanderers v Phoenix, Ringsend Astro, 3.00, RTBA;

Crumlin Utd v Rosemount Mulvey, Pearse Pk A/W, 3.00pm, RTBA;

Dublin Airport v Newtown Rangers, ALSAA, 2.30, RTBA;

Dunshaughlin Youths v Newbridge FC, Dunshaughlin Business Pk, 2.30, RTBA;

Oldbury FC v Terenure College, Sacred Heart, 11.00, RTBA;

Sth William St Celtic v Portmarnock AFC (UCFL), Ringsend Pk No 2, 11.00, RTBA;

St Kevins Boys v Skerries Town, St Aidans CBS. 3.00, RTBA;

Columbas Rovers v Cherry Orchard, ALSAA, 2.30, RTBA;

Dunboyne AFC v St Vincents Hospital, Summerhill Rd, 12.00, RTBA;

Wayside Celtic v Ayrfield Utd, Jackson Pk, 2.30, RTBA;

Lorcan Celtic v Dublin Bus, Lorcan Green, 2.30, RTBA;

Tallaght Utd 1sts v St John Bosco, Ballymount Pk, 11.00, RTBA;

Valeview Shankill v Swords Celtic, Core Credit Union Pk, 2.30, RTBA;

Glasnevin FC v Killester Donnycarney FC, Albert College No 4, 12.30, RTBA;

Kilbarrack Utd v Pegasus St James Ath, Greendal Rd, 5.00, RTBA;

Maynooth Uni Town v VEC FC, NUI Astro, 2.30, RTBA;

Dynamo Ridgewood v Kilnamanagh AFC, Rathingle Rd No 1, 2.30, RTBA;

Wicklow Rovers v Malahide Utd, Whitegates, 2.30, RTBA;

Leixlip Utd v Bay FC, Leixlip Amenities Ctr, 2.30, RTBA;

Ballymun Utd v Woodhazel FC, Ballymun Soccer Complex, 2.30, RTBA;

Beech Park FC v Ringsend Rovers, Catherines Pk Lucan, 12.30, OFF (Ringsend withdrawn)

Swords Manor v Greystones Utd AFC, Brackenstown Rd, 3.00, RTBA;

Railway Union v Fairview CY, Park Avenue, 1.00, RTBA;

Portmarnock AFC  (LSL) v Balbriggan FC, Paddys Hill, 2.30, RTBA,

St Michaels FC v Bangor Greenhills Greenpark, Brickfield Pk, 2.30, RTBA;

Trim Celtic v Rush Athletic, Tully Pk, 3,00, OFF;

Templeogue Utd v Tymon Bawn, Tymon Pk, 2.30, RTBA;

Seaford Rock Utd v St Francis, Rockfield Pk, 12.00, RTBA;

Bellurgan Utd v Lucan Utd, Flynn Pk, 11.15, RTBA;

Ardmore Rovers v Sheriff YC, Ballywaltrim Rec Ctr, 1,00, RTBA;

Glasnaoin FC v Coolock Village, Johnstown Pk No 4, 2.30, RTBA;

Frankfort FC v Rathmines Roosters, Donaghmede Pk, 11,00, RTBA;

Newbridge Town FC v Butterkrust Utd, Station Rd ………………….SAT 12TH OCT 12.00

Ballyfermot Utd v Bluebell Utd, Le Fanu Pk, 2.30, RTBA;

Atletico Malahide v Broombridge Ath, Malahide Castle 1.00, RTBA

Sandford St Mary’s v Galty Celtic, Tymon Pk, 11.00; RTBA; 

Monday 7 October:

Ratoath Harps v Drumcondra FC, City Jet Pk A/W, Mon 8.00, RTBA,

Related posts

EA SPORTS WOMEN’S NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott

2020 SSE AIRTRICITY National UNDER 17 LEAGUE Northern elite division FIXTURES

Eamon Scott

UNITED CHURCHES FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott