fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageAULCARLOW LEAGUEFIXTURESKILDARE LEAGUELATEST NEWSLEINSTER FALEINSTER FOOTBALL ASSOCIATIONLEINSTER FOOTBALL LEAGUE (LFL)LSLNORTH EAST FOOTBALL LEAGUEUCFLWEXFORD FOOTBALL LEAGUEWICKLOW LEAGUE

Oneills.com LFA Junior Shield

Oneills.com LFA Junior Shield Saturday First Round 22-23

Games to be played on weekend of October 9th

Old Bawn v Enniskerry YC, Aylesbury Park, 2.0

Malahide United (UCFL) v Coolock Village, Malahide Castle, 11.0

St Columbans SYC v Ely Woodlawn FC, Glin Road, 2.0

Marrowbone FC v Dingle United (Div 3), Bernard Curtis Astro, 2.30

Oliver Bond Celtic v Whitehall Rangers, Law Society, 2.0

Tallaght United v Carrick Rovers, Ballymount Park, 11.0

Newlane FC (Div 3C) v Arlington FC, Coldcut, 2.0

Rosemount Mulvey FC v Draiocht Titans FC (Div 3C), Rosemount Park, 2.0

Draiocht Titans FC (Div 3A) v Balscadden FC, Ringcommons Sports Centre, 2.0

Phoenix Ath v Dundrum FC, Albert College, 2.0

Monread FC v Kinsealy United, Monread Park, 1.30

Sporting BJD v Malawi FC, MDL Ground, 3.0

Mourne Celtic v Booth Road Celtic, Mourne Park, Skerries, 2.0

Phibsboro Club De Futbol v St Itas FC (Div 3A), Pope John Paul Park, 12.0

St John Vianney v Jobstown Celtic OFF (w/o to St John Vianney)

Livorno Carpenterstown v Stamullen FC, Phoenix Park, 11.0

Glenamalure Rovers v Enniscorthy United, Walkinstown Park, 2.0

Grange Woodbine FC (Div 3) v Beggsboro FC, Edenmore Crescent, 11.0

St Itas FC (Div 3) v Swords Manor, Ballymastrone Road, 2.0

Stedfast United v Balrothery FC, Meadowbrook Pitch, 1.0

Lourdes Celtic v Trim Celtic, Sundrive Park, 11.0

Greenhills Greenpark FC v Earl Celtic, Greenhills Park, 12.30

Dunboyne v Oldbury OFF (w/o to Oldbury FC)

Glasnaoin FC v Robinstown FC, Johnstown Park, 2.0

Blackforge FC v Newlane FC (Div 3A), Walkinstown Park, 2.0

Exodus FC v Celtic United, Brickfield Park, 11.0

Rathcoole FC v Kilcock Celtic, Frank Cox Park, 2.30

Rivervalley Rangers v Hyde Park, AUL, 2.0

Sallynoggin Pearse (Div 3A) v Cloghertown United, Pearse Park, 2.0

Parkvilla FC v ROC Celtic, Claremont Stadium, 2.0

The Local FC 2nds v Hot Press MGB, Phoenix Park, 2.0

Dingle United (Div 3A) v Clonee United, TU Broombridge A/W, 7-30, Fri Oct 7th

Knockmitten United v York Road FC, Knockmitten Park, 2.0

Dublin Airport FC v Trinity Donaghmede, ALSAA, 2.0

Liffeybank FC v Ballyoulster United, St Catherines Park, 2.0

Lusk United v Sallynoggin Pearse FC (Div 3), Rathmore Road, 7.45, Fri Oct 7th

Corduff FC v Tamhleacht FC, Corduff Park, 2.0

Strand United: Bye

Oneills.com LFA Junior Shield Sunday First Round 22-23

Wexford Celtic v CR FC, Sinnotstown Lane, 2.0

Cabinteely FC v Knocklyon United, Kilbogget Park, 7.30, Fri Oct 7th

St Patricks FC Avoca v St Josephs “B”,Kilcashel Field, 11.0

Clara Town v Spartak Dynamo, Stanley O Hara Park, 2.0

Lusk United v Forth Celtic, Rathmore Road, date and time tbc

Moyne Rangers v St Brendans United, Billy Browne Park, 2.0

McKelvey Celtic v Tullamore Town OFF (w/o to McKelvey Celtic)

Whitehall Rangers v Leixlip United, Paddy Mahoney Park, 12.0

New Ross Town v Garda AFC, St Marys Secondary School, 2.0

Corach Ramblers v Rosbercon United, Danescastle, 2.0

Castledockrell United v Donacarney Celtic, Carrigduff, 2.0

Mountmellick United v Derry Rovers, Conor Davis Park, 11.0

Beggsboro FC v Newpark AFC, Kilkiernan Road, 7.30, Fri Oct 7th

Castle Villa FC v SVS FC, Curraghtown, Moynalty, 11.30

Ajax Ath v Virgina FC OFF (w/o to Ajax Ath)

FC Donaghmede v Valley Park United, Fr Collins Park, 11.30

Spa United v Fastnet Rovers, Jim Maher Memorial Park, 2.0

Wayside Celtic v Inter Malahide, Jackson Park, 7.45, Fri Oct 7th

Ballymurn Celtic v Coolraine FC, Crossabeg-Ballymurn Comm Field, 2.0

Liffeybank FC v Rush Ath OFF (w/o to Rush Ath)

Woodlawn FC v Rossin Rovers, Trinity College Santry, 11.30

Bridge Rovers v Courtown Hibs, The Bogside, 11.0

St Josephs “A” v Finglas United, Grove Park, 2.0

Loughshinny United v DCU FC, Loughshinny Park, 11.0

Grange Woodbine FC v Iveagh Celtic, Edenmore Crescent, 11.0

Castlewarren Celtic v Shankill FC OFF (w/o to Shankill FC)

Baldoyle United v St John Vianney, Donaghmede Park, 11.0

Adamstown FC 2nds v Ashford Rovers, Adamstown Comm Centre, 2.0

Camolin Celtic “A” v Gorey Celtic, Camolin, 11.0

Ballyoulster United v Camolin Celtic “B”, Loughlinstown Road, 2.0

Mountview CFC v Wexford Bohs “C”, Hartstown Park, 1.0

Killeigh FC: Bye

Related posts

SLIGO-LEITRIM LEAGUE NOTICEBOARD

Eamon Scott

O’NEILLS LFA YOUTH CUP SEMI-FINAL

Eamon Scott

ROSCOMMON DISTRICT LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott