fbpx
Striker Online
AULCARLOW LEAGUECOMBINED COUNTIES FLLatest News HomepageLEINSTER FALEINSTER FOOTBALL ASSOCIATIONLSL

O Neills LFA Junior Cup First Round

Saturday Section:

Thursday 3rd October:

Glebe North v Balscadden FC, 0 – 1 

Friday 4th October:

Garda AFC v Castle Celtic 2nds, Westmanstown, Fri 25th Oct 

Harding IF FC v Tolka Rovers, 1 – 2  

Ballybrack AFC v St John Vianney, 4 – 2  

Booth Road Celtic v Hartstown Huntstown FC, 2 – 1  

Saturday 5th October:

Liffey Wanderers v Phoenix, 0 – 3 

Crumlin Utd v Rosemount Mulvey, 1 – 3  

Dublin Airport v Newtown Rangers, Off PU – to be reversed 

Dunshaughlin Youths v Newbridge FC, 2 – 2 (5 – 6 p) 

Oldbury FC v Terenure College, 2 – 1  

Sth William St Celtic v Portmarnock AFC (UCFL), Off PU – to be reversed 

St Kevins Boys v Skerries Town, 2 – 1  

Columbas Rovers v Cherry Orchard, Off PU – to be reversed 

Dunboyne AFC v St Vincents Hospital, Off PU – to be reversed 

Wayside Celtic v Ayrfield Utd, 9 – 1 

Lorcan Celtic v Dublin Bus, 2 – 5  

Tallaght Utd 1sts v St John Bosco, Off PU – to be reversed 

Valeview Shankill v Swords Celtic, 2 – 1 

Glasnevin FC v Killester Donnycarney FC, Off PU – to be reversed

Kilbarrack Utd v Pegasus St James Ath, 2 – 1 

Maynooth Uni Town v VEC FC, 0 – 1  

Dynamo Ridgewood v Kilnamanagh AFC, 0 – 3 W/O

Wicklow Rovers v Malahide Utd, 2 – 1  

Leixlip Utd v Bay FC, 3 – 0 W/O 

Ballymun Utd v Woodhazel FC, 3 – 4 

Beech Park FC v Ringsend Rovers, (Ringsend withdrawn) 

Swords Manor v Greystones Utd AFC, 3 – 5, played in Greystones

Railway Union v Fairview CY, 5 – 1 

Portmarnock AFC  (LSL) v Balbriggan FC, 0 – 1  

St Michaels FC v Bangor Greenhills Greenpark, (St Michaels withdraw); 

Trim Celtic v Rush Athletic, Tully Pk, 3,00, Sat 26th Oct

Templeogue Utd v Tymon Bawn, Off PU – to be reversed

Seaford Rock Utd v St Francis, Off PU – to be reversed 

Bellurgan Utd v Lucan Utd, 3 – 0  

Ardmore Rovers v Sheriff YC, 1 – 6  

Glasnaoin FC v Coolock Village, 1 – 1 (5 – 4 p) 

Frankfort FC v Rathmines Roosters, 6 – 4  

Newbridge Town FC v Butterkrust Utd, Station Rd Sat 26th Oct

Ballyfermot Utd v Bluebell Utd, Off PU – to be reversed 

Atletico Malahide v Broombridge Ath, 7 – 1 

Sandford St Mary’s v Galty Celtic, Tymon Pk, 2 – 4 

Monday 7th October: 

Ratoath Harps v Drumcondra FC, City Jet Pk A/W, Mon 8.00, RTBA, 

St Mochtas v Parkvilla FC, Porterstown Rd, Mon 8.00, RTBA;

Round Sunday Section:

Friday 4th October:

Coill Dubh FC v Rosenallis FC, OFF – PU fixture to be reversed   

Blackrock College v Bunclody FC, 4 – 2  

Trinity Donaghmede v St Patricks Boys, 1 – 0  

Sheriff YC v Valley Park Utd, 3 – 0  

Kilmore Celtic v St Leonards FC, 3 – 0 W/O 

Raheny Utd v Naas Utd, 6 – 1 

Oliver Bond Celtic v Stradbally Town AFC, 6 – 0  

Darndale FC v Usher Celtic FC, 0 – 4  

Saturday 5th October:

Tullamore Town v Derry Rovers AFC, OFF – PU fixture to be reversed 

St Marks Ath v St Peters FC, 1 – 5 

Athy Town v Baldoyle Utd, 2 – 3 

Sunday 6th October:

Enniskerry YC v Monread FC, Berryfield Pk, Sun 27th Oct

Finglas Utd v Campile Utd, 3 – 0 W/O 

Newbridge Hotspurs v Evergreen FC, OFF – PU fixture to be reversed 

St Anthony’s FC v Clontarf FC, 0 – 3 W/O

Bridge Utd v Dingle Utd, 3 – 5 

Castlewarren Celtic v Shankill FC, 1 – 5  

River Valley Rangers v Corach Ramblers, 3 – 0 W/O

Ballyoulster Utd v Wexford Bohs 1sts, 1 – 0  

Courtown Hibs v Fort Rangers, 2 – 0  

Enfield Celtic v Enniscorthy Utd, 3 – 0  

St Pauls Artane v Bush Celtic, 3 – 0 W/O 

Redwood Naas v Parkville Utd, 2 – 7 

Monksland Utd v Allenwood Celtic, 1 – 0 

Burrin Celtic v Round Tower Rovers, 2 – 1  

Carnew FC v MP FC, Back Alley, 2 – 1 

Moyne Rangers 2nds v Avonmore FC, OFF – PU fixture to be reversed

Newpark AFC v Newlands Castle Park, 5 – 1 

Mullingar Town v Straffan AFC, 2 – 3  

Crettyard Utd v Sallynoggin Pearse, 5 – 0  

Killeshin FC v Knockmitten Utd, 4 – 1  

Dublin Celtic v Freebooters FC, 0 – 4  

Castle Villa AFC v Cloughbawn AFC, 2 – 1  

Newtown Utd v Stella / East Wall FC,OFF – PU fixture to be reversed

North End Utd v Yellowstone Celtic, 8 – 0  

Dolmen Celtic v Dublin Airport, 3 – 3 (6 – 7 p)

Edenderry Town v Forth Celtic AFC, 3 – 1  

FC Transilvania v Willow Park Athlone, OFF – PU fixture to be reversed

Baltinglass Town v Dean Celtic, 2 – 1  

Rosslare Rangers v Rampart Celtic, 3 – 0  

Bangor Greenhills Greenpark v Donacarney Celtic, 1 – 0 

Kilree Celtic v Rathcoole Boys, 3 – 1 

Vale Wanderers A v Aylesbury FC, 3 – 4  

Chord Celtic v Clondalkin Celtic, 2 – 1  

Clonmullion FC v FC Lokomotiv. Michael O’Neill Pk, 2.00, Sun 27th Oct 

St Carthages v New Oak Boys, 1 – 9 

New Ross Celtic v Duleek AFC, 6 – 3 

Birr Town v Ashford Rovers, 7 – 0  

Stoneyford FC v Bridge Rovers AFC, 1 – 3  

Whitehall Rangers v Nurney Villa, 3 – 0 W/O 

East Wall Bessborough Utd v Drumcondra AFC, (Drumcondra is a Sat, moved to Sat Section) 

Suncroft FC v Ballinahown FC, Community Grnds, 11.00,  Sun 27th Oct 

Gorey Rangers v Park Celtic, 3 – 0 

Raharney Utd v Moyne Rangers 1sts, 0 – 3 W/O

Shamrock Rovers v Ballymurphy Celtic, 7 – 0 

Tombrack Utd v Hanover Harps, 3 – 0 W/O

Glynn Barntown AFC v BBC Utd, 5 – 1  

St Fiaccs v Swords Celtic, 1 – 2  

Curracloe Utd v Kilcock Celtic, 3 – 4  

Crossabeg AFC v Lions AFC, 3 – 2 

Arlington AFC v Thomastown Utd Prem, 2 – 4 

Ely Woodlawn v Transport FC, 3 – 0 W/O

Related posts

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott

FAI Junior Cup Fifth Round 2022

Eamon Scott

FAI Schools programme for 2019/2020 season is now underway nationwide

Eamon Scott