fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLATEST NEWSNEFLNORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

NEFL Results

MONDAY 06 DECEMBER.

UHY Farrelly, Dawe, White  Kilmessan Shield Semi Final:   

Chord Celtic 2 Rock Celtic 6

Womens Div League Semi Final play offs: 

Balrath 1 Kingscourt 4

Balbriggan v Kentstown

WEDNESDAY 08 DECEMBER.

Superior Racking & Shelving Div 3 Group A:                                    

Enfield Cel 2 Abbey Cel 3

THURSDAY 09 DECEMBER

Tully Bookmakers Challenge Cup Semi Final: 

Bellurgan 0 Kentstown 1

FRIDAY 10 DECEMBER

LFA Junior Cup third round:   

Rock Celtic 1 River Valley Rangers 0

Tully Bookmakers Challenge Cup Semi Final: 

Carrick Rovers 1 Chord Celtic 2

SATURDAY 11 DECEMBER,                                                              

Div 2:   

Oldcastle OFF Kells Celtic

Superior Racking & Shelving Div 3 Title play off:   

Abbey Celtic 2  Donacarney 2nds, 4

SUNDAY 12 DECEMBER,                                                                         

O’Neills.com LFA Junior Shield Third Round

BJD Celtic 3 Clara Town 1

O’Neill Shield Final:   

Enfield Celtic 1 Kells Celtic 2nds, 1 AET 3-0 Pens

UHY Farrelly, Dawe, White Premier Div:   

Trim Celtic 0 Muirhevna Mor 3

Div 2:   

Torro 4 Glenmuir 2

Walshestown Off Bailieboro

Division UHY FARRELLY,DAWE,WHITE PREM DIVISION   

           Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

      Muirhevna Mor                 15  13   2   0   54   19  41 

      Trim Celtic                   15  12   2   1   50   17  38 

      Carrick Rovers                16   9   2   5   38   32  29 

      Rock Celtic                   15   7   1   7   33   35  22 

      Duleek                        16   6   3   7   35   44  21 

      Parkvilla                     14   5   2   7   29   37  17 

      Bellurgan Utd                 15   5   1   9   32   39  16 

      Bay FC                        16   2   2  12   26   50   8 

      Omp Utd                       16   2   1  13   24   48   7 

   *** Division O’NEILLS SPORTSWEAR DIV 1               

           Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

      Termonfeckin FC               18  13   3   2   29   13  42 

      Quay Celtic                   18  10   4   4   49   32  34 

      Albion Rovers                 18   8   3   7   40   36  30*

      Kentstown Rovers              17   9   2   6   37   28  29 

      Chord Celtic                  17   9   4   4   41   28  28*

      Square Utd                    18   8   2   8   27   36  26 

      Donacarney Celtic             18   7   3   8   30   34  24 

      Ardee Celtic                  18   7   3   8   24   29  24 

      Athboy Celtic                 18   4   2  12   28   48  17*

      Redeemer Celtic               18   1   0  17   11   32   0*

   *** Division DIVISION 2                              

           Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

      Torro Utd                     21  16   4   1   69   24  52 

      Kells Celtic                  19  15   2   2   50   21  44*

      Johnstown                     21  11   4   6   69   38  37 

      Virginia FC                   20  10   1   9   31   49  31 

      Walshestown FC                19   9   3   7   46   43  30 

      Glenmuir Utd                  20   8   3   9   56   54  27 

      Kingscourt Harps              19   7   5   7   36   40  26 

      Bailieboro Celtic             19   8   0  11   35   38  24 

      Newtown Utd                   21   7   3  11   26   49  24 

      Trim Celtic 2nd               18   6   1  11   19   42  22*

      Oldcastle Utd                 21   5   5  11   40   54  20 

      Drogheda Town                 22   1   3  18   15   40   6 

   *** Division SUPERIOR RACKING&SHELVING DIV 3 GROUP A 

           Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

      Abbey Celtic                  18  14   2   2   63   22  44 

      Bjd Celtic                    17  13   1   3   49   21  40 

      Robinstown                    18  10   2   6   37   24  32 

      Lourdes Celtic                18   9   2   7   65   39  31*

      Enfield Celtic                17  10   1   6   49   37  31 

      Sporting Bjd                  18  10   1   7   41   42  31 

      Rossin Rovers                 18   7   2   9   26   30  23 

      Navan Town Cosmos             18   4   1  13   22   63  13 

      Fordrew Rovers                18   2   3  13   11   45   9 

      Bohermeen Celtic              18   2   1  15   21   61   6*

   *** Division SUPERIOR RACKING&SHELVING DIV 3 GROUP B 

           Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

      Donacarney Celtic 2nd         18  12   2   4   47   27  38 

      Albion Rovers 2nd             18   9   5   4   35   21  32 

      Omp Utd 2nd                   18   9   3   6   36   30  30 

      Parkvilla 2nd                 18   9   1   8   32   27  28 

      Chord Celtic 2nd              18   9   1   8   34   40  28 

      Carrick Rovers 2nd            18   7   5   6   37   31  26 

      Ardee Celtic 2nd              18   6   4   8   39   37  22 

      Glenmuir Utd 2nd              18   4   6   8   37   29  18 

      Square Utd 2nd                18   5   2  11   30   55  17 

      Kentstown Rovers 2nd          18   5   1  12   25   55  16 

   *** Division SUPERIOR RACKING&SHELVING DIV 4 GROUP A 

           Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

      Torro Utd 2nd                 20  14   3   3   54   30  45 

      Slane Wdrs                    20  13   4   3   57   34  43 

      Termonfeckin FC 2nd           20  12   4   4   33   21  40 

      Walshestown FC 2nd            20  12   2   6   41   27  38 

      Abbey Celtic 2nd              20  10   5   5   45   36  35 

      Albion Rovers 3rd             20  10   2   8   25   41  32 

      Johnstown 2nd                 20   8   3   9   50   51  27 

      Donacarney Celtic 3rd         20   7   1  12   20   25  22 

      Robinstown 2nd                20   5   3  12   20   63  18 

      Kilmessan                     20   5   1  14   16   27  16 

      Newtown Utd 2nd               20   0   0  20    5   11   0 

   *** Division SUPERIOR RACKING&SHELVING DIV 4 GROUP B 

           Team                      P   W   D   L    F    A  Pts

      Bailieboro Celtic 2nd         18  14   3   1   50   14  45 

      Kells Celtic 2nd              18  12   1   5   38   16  40*

      Trim Celtic 3rd               18  10   7   1   38   25  37 

      Castle Villa                  18  10   4   4   41   45  34 

      Electro Celtic                18  10   1   7   40   32  31 

      Park Celtic Summerhill        18   7   3   8   27   29  27*

      Athboy Celtic 2nd             18   8   2   8   40   40  26 

      Enfield Celtic 2nd            18   6   1  11   14   61  13*

      Virginia FC 2nd               18   1   1  16    5   26   4 

      Oldcastle Utd 2nd             18   0   1  17    7   12   1

NEFL Fixtures * All knock out competitions twenty minutes extra time & penalties if required. All NEFL Women’s Fixture inquiries to women@nefl.ie .

MONDAY 13 DECEMBER,  8.15.

Div 2:   

Johnstown v Newtown, MDL Astro, P Henry

WEDNESDAY 15 DECEMBER. 8.0.

UHY Farrelly, Dawe, White Premier Div:   

Muirhevna Mor v Parkvilla, P McGeown.

  • Muirhevna Mor require one point to secure title

Div 2

Walshestown v Bailieboro MDL Provisional

Thursday 16 December 8.0

Div 2

Oldcastle v Kells Celtic MDL (Provisional)

FRIDAY 17 DECEMBER, 8.0

Reserve Cup Final:   

Albion Rovers 2nds v Ardee Celtic 2nds, MDL Astro, Brendan Doyle, P Keogh, E Philips.

SATURDAY 18 DECEMBER,                                                                                 

FAI Junior Cup 4th Round: 

Booth Road Celtic (Dublin) v Muirhevna Mor, SDFL Astro, Ballyowen, 2.0,

Tully Bookmakers Challenge Cup Final:   

Kentstown Rovers v  Chord Celtic, MDL Astro 5.0, S Halpenny, C Harkin, Gary Doyle.

SUNDAY 19 DEC, 11.30  unless stated                                                                                 

Kilmessan Shield Final:   

Trim Celtic v  Rock Celtic, MDL Astro 12.0, Paul Rooney, P McGeown, C Halligan.

Div 2:   

Torro v Kells Celtic,  Conor Byrne;

Virginia v Walshestown, provisional.

Home team text results to Fixture’s Secretary Declan Jordan at  086 4070679,  within one hour of match being completed.  Fines will be imposed on non compliance.

Related posts

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott

FAI welcomes vital COVID-19 Resilience Funding from Government

Eamon Scott

Garda drop first points as Diggers dig in at Albert College in LSL Premier Saturday

Eamon Scott