fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFAI NewsFIXTURESLatest News HomepageNEFLNORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

NEFL Fixtures * Unless stated. 10 Min’s e.w .extra time & penalty rule to apply in ALL Cup and Shield fixtures.          

* For Match schedule in the Leinster Junior Cup  competing Clubs are advised to check with their listed opponents for clarification.

MONDAY 21 OCTOBER 8.0

Reserve Cup second round:                                   

Albion 2nds v Donacarney. C Halligan.                              

WEDNESDAY 23 OCTOBER, 8.0.

Prem Div:                                   

Parkvilla v Rock Celtic, B Murphy, D Carolan, K O’Brien.                                         

FRIDAY 25 OCTOBER, 8.0.

Leinster Junior Cup Second Round:                                                       

Oliver Bond Celtic v Chord Celtic, Grangegorman DIT, 7.45.

Trim Celtic v Rush Athletic, MDL Astro, D Carolan.

Div 4A:          

Castle Villa v Carrick 2nds, A McCann.    

SATURDAY 26 OCTOBER, 3PM                                                                                                                                

Leinster Junior Cup Second Round:                                                       

Bellurgan Utd v Wayside Celtic, 11.15, Paul Rooney.

Reserve Cup Quarter Finals:             

Boyne Harps v Chord Celtic, Meadowview, S McMahon.

Parkvilla v Bohermeen, J Regan;                       

Triim Celtic v Albion 2nds or Donacarney, K Ennis.                                

Div 3B:                                                                                                                            

Duleek 2nds v Albion 2nds, provisional, K Ennis.

SUNDAY 27 OCTOBER, 11.15 unless stated

Leinster Senior Cup First Round:                                                       

Boyne Harps v Newtown (Wicklow), Drogheda DIFE Astro, 2.0, S Halpenny, T Little, K O’Brien.                                  

Leinster Junior Cup Second Round:                                                       

Enfield Celtic v Carnew (Wicklow), 11.30, B Srdjan.  

Fitzsimons Cup Semi Final:                                   

Carrick OFF OMP,  

Reilly Cup Semi Final:                                   

Abbey Celtic v Glenmuir, C Halligan.   

Div 1:          

OMP v Bay FC, P Burns Jnr.   

Div 2:          

Newtown v Oldcastle, A O’Hanlon;

Donacarney v Trim Town, 2.0, D Gaff.                                                                                                          

Div 3B:                                                                                                                            

Abbey Celtic OFF Millmount Cel                                                             

Div 4B:                                                                                                                            

Lourdes Cel v Rossin, Albion, P Geraghty.

MONDAY 28 OCTOBER, 2.30.

Div 3A:                                   

Bohermeen v Kells Celtic, MDL Astro, C Byrne.

WEDNESDAY 30 OCTOBER, 8.15.

Tully Bookmakers Challenge Cup Quarter Final:                                   

Kentstown v Robinstown, MDL Astro, B Cruise.                                           

Home team text results to Fixture’s Secretary Declan Jordan at  086 4070679,  within one hour of match being completed.  Fines will be imposed on non compliance.

Related posts

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott

KILKENNY LEAGUE – SCHOOLBOYS

Eamon Scott

O’NEILL LFA Junior Shield

Eamon Scott