fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageLatest News HomepageNEFLNORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

NEFL Fixtures * Unless stated. 10 Min’s e.w .extra time & penalty rule to apply in ALL Cup and Shield fixtures.          

TUESDAY 17 SEPTEMBER, 8.15..

Div 3B:                                   

Kentstown 2nds v Boyne Harps 2nds, MDL Astro, D Browne.

WEDNESDAY 18 SEPTEMBER, 8.15.

Reilly Cup first round (Div’s 3 & 4):                                   

Bohermeen v Thatch, MDL Astro, 8.15, K Ennis.

FRIDAY 20 SEPTEMBER, 8.0.   

Prem Div: 

Muirhevna Mor v Boyne Harps, Muirhevna Mor Astro, B Murphy, P Malone, Brendan Doyle;    

Parkvilla v Duleek, S McMahon, C Gormley, J Gorman;                                           

Rock Cel v Square, C Byrne, P Burns Jnr, D Gaff.                                    

Div 2:                                   

Bailieboro v Athboy, A McCann.

Div 4A:                                                                                                                            

Kingscourt 2nds v BJD Cel, B Cruise.

SATURDAY 21 SEPTEMBER, 3.0 unless stated                                                                                                                                

O’Neill Shield quarter final (Div’s 3 & 4): 

Parkvilla 2nds v Bohermeen 2nds, T Little;                           

Carrick 2nds v Albion 3rds, Stephen Rooney.                              

Reserve Cup second round:                                   

Albion 2nds v Donacarney, C Halligan;                          

Chord Celtic v Square, Meadowview, Wayne Doyle;                                

Newtown v Kilmessan, M Gallagher;                                 

OMP v Duleek, J Regan.                                      

Div 3A:                                   

Torro 2nds v Kilmessan, P Geraghty.      

Div 4A:                                                                                                                            

Virginia 2nds v Johnstown 2nds, P Burns Snr.                                   

.                                                                    

SUNDAY 22 SEPTEMBER, 11.15 unless stated

Tully Bookmakers Challenge Cup third round: 

Redeemer Cel v Kentstown, Aisling Park, 12.30, P McGeown.                                    

Prem Div:                          

Bellurgan v Ardee, S Halpenny.

Div 1:          

Carrick v Albion, Paul Rooney;                                  

Enfield  v Torro, P Henry;                                      

Hazel Lane v Kingscourt, Grammar School, 11.30, A McNamara;                                

OMP  v Bay FC, 11.30, C Pierce.                                            

Div 2:          

Newtown v Oldcastle, K Ennis;                                                             

Chord Cel v Virginia, Drogheda DIFE Astro, 11.30, G Donnelly;                                                                          

Donacarney v Trim Town, 2.30, Brendan Doyle.   

Div 3A:                                   

Kells Cel v Robinstown, Grange, P Burns Snr.                                 

Div 3B:                                   

Millmount v Boyne Harps 2nds, Moneymore, D Gaff;                                   

Rathkenny v Kentstown 2nds, P Lynch.                             

Div 4A:                                                           

Fordrew v Slane, A O’Hanlon.                                                                          

Div 4B:

Lourdes Cel v Rossin, Albion, R Martin.

TUESDAY 24 SEPTEMBER, 8.15..

Reserve Cup first round:                                   

Torro  v Boyne Harps, MDL Astro, M Bryan.  

WEDNESDAY 25 SEPTEMBER, 8.0.

Div 3A:                                   

Parkvilla 2nds v Navan Town Cosmos, M Dowdall.                              

Div 4A:                                                           

Castle Villa v Slane, B Cruise.                                     

Div 4B:

Albion 3rds v Thatch FC, P Burns Jnr.                                        

.

Home team text results to Fixture’s Secretary Declan Jordan at  086 4070679,  within one hour of match being completed.  Fines will be imposed on non compliance.

Related posts

Eamon Scott

NDSL SMALL-SIDED GAMES FIXTURES

Eamon Scott

Super Sunday for the Super Saints

Eamon Scott