fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageLatest News HomepageNORTH EAST FOOTBALL LEAGUERESULTS

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

Results

Monday 2 Sept

Div 3B:

Albion 2nds 1 Duleek 2nds 3.     

FRIDAY 6 SEPTEMBER.

Tully Bookmakers Challenge Cup third round: 

Muirhevna Mor 1 Trim Cel 2;

Parkvilla 2 Boyne Harps 0.   

Fitzsimons Cup second round (Div’s 1 & 2): 

Bailieboro 2 Kingscourt 4.

Prem Div: 

Ardee Cel 2 Square 3.

Div 3B:

Glenmuir 5 Albion 2nds 1.

SATURDAY 7 SEPTEMBER,                                                                                                                                

O’Neill Shield third round (Div’s 3 & 4): 

Albion 3rds 4 Kells Cel 2.

Reserve Cup first round: 

Johnstown 1 Kilmessan 2.                                                                         

Div 3A:                                   

Parkvilla 2nds OFF OMP 2nds.                                   

Div 3B:

Kentstown 2nds OFF Duleek 2nds.     

Div 4A:                                                                                                                            

Newtown 2nds 2 Virginia 2nds 1.                                                                         

Div 4B:

Bohermeen 2nds 4 Chord Cel 2nds 5;          

Donacarney 2nds OFF Rossin; 

Square 2nda 5 Robinstown 2nds 1.                                 

SUNDAY 8 SEPTEMBER,

O’Neill Shield quarter final (Div’s 3 & 4): 

Robinstown 1 Trim Cel 2nds 3.

Reilly Cup first round (Div’s 3 & 4):                                   

Abbey Cel OFF Rathkenny {Rathkenny unable to field}.                              

Prem Div:                          

Duleek 2 Bellurgan 5,

O’Neills Sports Div 1:

Kentstown 5 Albion 3;                                  

Torro 1 OMP 4;    

Enfield 4 Bay FC 2;                                         

Hazel Lane 2 Carrick 2.                                   

Div 2:                                   

Donacarney 3 Newtown 4;                                   

Oldcastle 7 Johnstown 2;                                      

Trim Town 1 Chord Cel 4;                                   

Virginia 1 Athboy Cel 2                                    

Div 3A:                                   

Kilmessan 1 Navan Town Cosmos 3                                  

Div 3B:                                   

Millmount Cel 5 Electro 1.                                   

Div 4A:                                                           

Slane 3 Castle Villa 5;                                  

BJD Cel 1 Carrick 2nds 2.                                 

Div 4B:

Lourdes Cel 5 Thatch FC 1.

Related posts

COLLEGES AND UNIVERSITIES LEAGUE

Eamon Scott

WDSL FIXTURES – SAT MAY 18

Eamon Scott

NATIONAL FOOTBALL EXHIBITION HOSTS TABLE QUIZ IN AID OF CARA HOUSE

Eamon Scott