All Fixtures Homepage FIXTURES NEFL NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

NEFL Fixtures * Unless stated. 10 Min’s e.w .extra time & penalty rule to apply in ALL Cup and Shield fixtures. 

TUESDAY 20 AUGUST, 6.45.          

Div 4B:

Thatch FC v Donacarney Cel 2nds, Albion, 6.45, W Doyle;                           

Bohermeen 2nds v Lourdes Cel, MDL Astro, 8.0, D Browne.                              

THURSDAY 22 AUGUST.

Tully Bookmakers Challenge Cup first round: 

Boyne Harps v Millmount, Brian Murphy.

Div 2:   

Johnstown v Bailieboro, MDL Astro, 8.0, A O’Hanlon  

FRIDAY 23 AUGUST, 7.45 unless stated

O’Neills Sports Div 1:

Bay FC v Torro, Muirhevna Mor Astro, 8.0, C Byrne.                                                               

Div 4B:

Albion 3rds v Lourdes Cel, 7.30, T Little.

SATURDAY 24 AUGUST, 3PM                                                                                                

O’Neill Shield third round: 

Kilmessan 2nds v Parkvilla 2nds, MDL, P Lynch;                                   

Carrick  2nds  v Navan Town Cosmos, P Burns Snr.                              

Reilly Cup first round (Div’s 3 & 4): 

Duleek 2nds v Bohermeen 2nds, P Geraghty;                          

Virginia 2nds v Chord Cel 2nds, A McCann.                                 

Div 3A:                                   

OMP 2nds v Park Cel Summerhill, St Mary’s Park, M Bryan;    

Torro 2nds v Trim Cel 2nds, Brendan Doyle.                               

Div 3B:

Albion 2nds v Kentstown 2nds, P Burns Jnr.    

Div 4A:                                                           

Johnstown 2nds v Castle Villa, MDL, M Dowdall.                                   

Kingscourt 2nds v Newtown 2nds, Kingscourt Astro, 4.0, M Gallagher.                                       

Fordrew v BJD Cel, D Gavagan.                                       

Div 4B:

Rossin v Robinstown 2nds, B Murphy;                                 

Square 2nds v Thatch FC, R Martin.                                        

SUNDAY 25 AUGUST, 11.15 unless stated

Tully Bookmakers Challenge Cup first round: 

Kentstown v Slane, C Pierce.

Fitzsimons Cup Cup first round (Div’s 1 & 2): 

Enfield v Trim Town, K Ennis;                                      

Newtown v Carrick, D Carolan;                                  

OMP v Donacarney Cel, 11.30, S Halpenny.                                

Prem Div: 

Bellurgan v Duleek, 11.30, C Halligan, D Boylan, P Malone;                                  

Trim Cel v Rock Cel, 11.30, B Srdjan, M Conway, C Gormley.                                       

O’Neills Sports Div 1:

Redeemer Cel v Albion, Aisling Park, 12.30, P McGeown.

Div 2:                                   

Oldcastle v Virginia FC, B Cruise;    

Athboy v Chord Cel, 11.30, J Regan.                                                                     

Div 3A:                                   

Kilmessan v Bohermeen, MDL, P Henry;                                 

Park Cel Summerhill v Kells Cel, 11.30, OFF                                    

Div 3B: 

Boyne Harps 2nds v Glenmuir, Meadowview, T Little;                                   

Electro v Abbey Cel, 11.30, J Gorman;                                   

Millmount Cel v Rathkenny, Moneymore, 11.45, G Donnelly.                                 

WEDNESDAY 28 AUGUST, 8.0.            

Prem Div: 

Ardee Cel v Muirhevna Mor, Paul Rooney.

Home team text results to Fixture’s Secretary Declan Jordan at  086 4070679,  within one hour of match being completed.  Fines will be imposed on non compliance.

Related posts

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott

AMATEUR FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Eamon Scott