fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESNORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

NEFL Fixtures – MONDAY MAY 6

*  For match schedule in Shield competitions unless stated 90 min’s only.

MONDAY 6  MAY, 7.15.                            .                                     

Div 2: 

Virginia v Oldcastle, King’s Park, J Regan

THURSDAY 9  MAY, 7.15 unless stated.

O’Neills Sports Div 1:   

Hazel Lane v Redeemer Cel, Grammar School,  

Kentstown v Albion,                                                                

Div 2:                    

Johnstown v Athboy, MDL Astro, 8.0,                                      

Moneymore FC v Trim Town, Drogheda DIFE Astro, 8.0,                                                                   

Div 3A: 

Kells Cel v Navan Town Cosmos, Grange,                              

OMP 2nds v Robinstown, St Mary’s Park,                                     

Parkvilla 2nds v Bohermeen,                                

Torro 2nds v Kilmessan,                                      

Trim Cel 2nds v Park Cel Summerhill,                           

Div 3B: 

Albion 2nds v Rathkenny,                               

Duleek 2nds v Millmount,                               

Div 4B: 

Donacarney Cel 2nds v Thatch FC,                                        

FRIDAY 10 MAY, 7.15 unless stated

Prem Div: 

Duleek v Newfoundwell,  provisional,                                   

Square v Parkvilla,   

Muirhevnamor v Ardee Cel, 8.0,                                                                                                             

O’Neills Sports Div 1:   

Carrick v Bay FC,                                         

OMP v Kingscourt, St Mary’s Park,                                 

Torro v Enfield,                                   

Div 2: 

Newtown v Virginia FC,                                    

Oldcastle v Bailieboro,                                

Div 3B:        

Electro Cel v Kentstown 2nds,                             

Glenmuir v Boyne Harps 2nds, 7.45,                                                           

Div 4B: 

Kilmessan 2nds v Lourdes Cel, MDL                                

Robinstown 2nds v Rossin,                

SATURDAY 11 MAY, 3.0  unless stated                                                                

O’Neill Shield: 

Fordrew v Bohermeen 2nds,                           

Square 2nds v Castle Villa,                                     

Div 4A: 

Johnstown 2nds v Carrick 2nds, MDL,                             

Slane v Newtown 2nds,                                  

Virginia 2nds v Kingscourt 2nds, King’s Park,                             

Div 4B: 

Albion 3rds v Chord Cel 2nds,                               

SUNDAY 12 MAY, 11.15 unless stated

Prem Div: 

Bellurgan v Boyne Harps,   

Rock Cel v Trim Cel,                                                                                                          

Div 2: 

Chord Cel v Donacarney Cel, Drogheda DIFE Astro, 11.30,                                

Div 4A:   

BJD Celtic v Electro 2nds, Castlerahan, 11.30,

Home team text results to Fixture’s Secretary Declan Jordan at  086 4070679,  within one hour of match being completed.  Fines will be imposed on non compliance.

Provisional Fixtures for following week –

THURSDAY 16  MAY, 7.30. unless stated.

O’Neill Shield: 

Albion 3rds v Lourdes Cel,

Prem Div: 

Boyne Harps v Muirhevnamor, United Park, 7.45,                                    

O’Neills Sports Div 1:   

Albion v OMP,

Bay FC v Redeemer Cel, Muirhevnamor Astro, 7.45,

Div 3A: 

Bohermeen  v Trim Cel 2nds, MDL,                                  

Robinstown v Parkvilla 2nds,                                  

Torro 2nds v Navan Town Cosmos,                               

Div 3B: 

Kentstown 2nds v Glenmuir, ,                            

FRIDAY 17 MAY, 7.30 unless stated

O’Neill Shield: 

Kells Celtic v Electro  2nds                                                          

Thatch FC v Park Cel Summerhill, Albion,                          

Prem Div: 

Bellurgan v Rock Cel,                                    

Duleek v Parkvilla,                                      

Trim Cel v Square,                                    

O’Neills Sports Div 1:   

Hazel Lane v Enfield, Grammar School,                                 

Kentstown v Kingscourt,                                

Torro v Carrick,                                 

Div 2: 

Athboy v Oldcastle,                                 

Donacarney Cel v Newtown,                                

Virginia v Bailieboro,    

Div 3A: 

Kilmessan v OMP 2nds, MDL,                                                                 

Div 3B:        

Albion 2nds v Millmount,                               

Rathkenny v Abbey Cel,           

Div 4A:                                   

Castle Villa v Slane,                           

Div 4B: 

Rossin v Chord Cel 2nds,                                 

SATURDAY 18 MAY, 3.0  unless stated                                                               

Div 4A:                                   

Carrick 2nds v Kingscourt 2nds,                           

Johnstown 2nds v Fordrew, MDL Astro,                                   

Div 4B: 

Bohermeen 2nds v Donacarney 2nds,  MDL,                          

Square 2nds v Kilmessan 2nds,                                    

SUNDAY 19 MAY, 11.15 unless stated

Div 2: 

Chord Cel v Johnstown, Drogheda DIFE Astro, 11.30,                               

Div 3B:        

Boyne Harps 2nds v Electro, Meadowview,                                  

Div 4A:   

BJD Cel v Virginia 2nds, Castlerahan, 11.30, 

Related posts

O’NEILLS LEINSTER FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott

LSL STATEMENT ON RETURN TO PLAY

Eamon Scott

CARLOW JUVENILE DISTRICT LEAGUE

Eamon Scott