fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFAI WOMENS UNDERAGELATEST NEWSLatest News Homepage

NECSL

Division

Home

V

Away

KO

Referee

Notes

Ref Confirm

Pitch

Edited By

Saturday 20th August 2022

11 Group A

Johnstown FC White

v

OMP United White

9.00

R Browne

11 Group A

Trim Celtic AFC Green

v

Trim Celtic AFC White

9.00

C Carol

11 Group C

Trim Celtic AFC Black

v

OMP United Blue

10.00

R Browne

11 Group D

Johnstown FC Blue

Kells Youths FC Navy

10.00

C Carol

11 Group C

Borora Juniors AFC

v

Newtown United FC

11.00

R Browne

11 Group D

Dunshaughlin Youths FC Blue

v

Navan Town Cosmos FC

11.00

C Carol

11 Group C

Parkvilla FC Blue

v

Kells Youths FC Blue

12.00

R Browne

11 Group D

Dunshaughlin Youths FC Black

Torro United FC

12.00

C Carol

11 Group B

Parkvilla FC Claret

v

Enfield Celtic FC White

13.00

R Browne

11 Group A

Dunshaughlin Youths FC White

v

Bohermeen Celtic FC Green

13.00

C Carol

11 Group B

Athboy Celtic FC Amber

v

Bohermeen Celtic FC White

14.00

R Browne

11 Group C

Athboy Celtic FC Black

v

Skryne Tara AFC

14.00

C Carol

11 Group A

Virginia FC Red

v

RFA Boys FC

15.00

R Browne

11 Group B

Virginia FC White

v

Enfield Celtic FC Blue

15.00

C Carol

16 Eolas Technologies D1

Albion Rovers FC – Black

v

Walshestown JFC

10.00

LB

16 Eolas Technologies D1

Albion Rovers FC – White

v

Ballivor FC

11.30

LB

14 ETL Networks D2

Boyne Rovers FC

v

Ballivor FC

11.15

LB

14 ETL Networks Premier

Drogheda Marsh Crescent FC

v

Kells Youths FC

13.00

LB

12 Eolas Technologies D1

Drogheda Town FC

v

Kells Youths FC

12.00

LB

14 Eolas Technologies D3

Termonfeckin Celtic FC

v

Albion Rovers FC – Black

10.00

LB

12 ETL Networks D2

Duleek AFC

v

Kells Youths FC

11.30

G Mongey

14 ETL Networks D2

Duleek AFC

v

Navan Town Cosmos FC

10.00

G Mongey

16 Eolas Technologies D1

Rathkenny Rovers

v

Virginia FC

12.00

C Flaherty

14 ETL Networks D2

Square United         

v

Kells Youths FC

10.00

C Flaherty

12 ETL Networks D4

Athboy Celtic FC

v

OMP United

10.00

P Buckle

Athboy win (title)

14 Eolas Technologies D1

Athboy Celtic FC

v

Virginia FC

11.30

P Buckle

14 Eolas Technologies D3

Athboy Celtic FC

v

Albion Rovers FC – White

13.00

P Buckle

12 ETL Networks D4

Ballivor FC

v

Parkceltic Summerhill

10.00

K Ennis;

16 ETL Networks Premier

Raharney United AFC

v

Kells Youths FC

11.30

K Ennis;

12 ETL Networks D2

Bohermeen Celtic FC

v

Enfield Celtic FC

11.30

G Gavagan

14 ETL Networks Premier Girls

Bohermeen Celtic FC

v

Parkceltic Summerhill

10.00

G Gavagan

12 Eolas Technologies D1

Enfield Celtic FC

v

Boyne Rovers FC

12.45

D Hegarty

14 Eolas Technologies D1

Enfield Celtic FC

v

Dunshaughlin Youths FC

10.00

D Hegarty

14 ETL Networks Premier Girls

Dunshaughlin Youths FC

v

Athboy Celtic FC

10.00

M Dowdall;

MDL Pitch 3

12 Eolas Technologies D3

Navan Town Cosmos FC

v

Slane Wanderers FC

11.30

M Dowdall;

MDL Pitch 4

14 ETL Networks Premier Girls

Navan Town Cosmos FC

v

Parkvilla FC

10.00

P Henry;

MDL Pitch 1

16 ETL Networks Premier

Navan Town Cosmos FC

v

Torro United FC

11.30

P Henry;

MDL Pitch 1

12 Eolas Technologies D3

Kells Youths FC – Navy

v

Parkceltic Summerhill

10.00

N  Byrne;

12 Eolas Technologies D3

Oldcastle United FC

v

Borora Juniors AFC

11.45

N  Byrne;

16 ETL Networks Premier

Oldcastle United FC

v

OMP United

13.15

N  Byrne;

12 ETL Networks Premier

OMP United

v

Drogheda Town FC

11.30

J Regan;

16 Eolas Technologies D1

OMP United

v

Parkvilla FC

10.00

J Regan;

12 Eolas Technologies D1

Parkvilla FC

v

RFA Boys FC

11.15

M Conway

12 ETL Networks Premier

Parkvilla FC

v

Parkceltic Summerhill

10.00

M Conway

14 ETL Networks Premier Girls F

Parkvilla FC

v

Enfield Celtic FC

12.30

M Conway

12 ETL Networks D2

Robinstown FC

v

Boyne Rovers FC

11.30

G Kavanagh

14 ETL Networks Premier Girls

Robinstown FC

v

Torro United FC – Yellow

10.00

G Kavanagh

12 ETL Networks Premier

Torro United FC

v

Johnstown FC

10.00

N Hand

14 Eolas Technologies D3

Torro United FC

v

Dunshaughlin Youths FC

11.30

N Hand

14 ETL Networks Premier

Torro United FC

v

Johnstown FC

13.00

N Hand

12 ETL Networks D4

Trim Celtic AFC

v

Duleek AFC

10.00

L Byrne;

12 ETL Networks Premier

Trim Celtic AFC

v

RFA Boys FC

11.30

L Byrne;

16 ETL Networks Premier

Trim Celtic AFC

V

Albion Rovers FC

13.00

L Byrne;

Sunday 21st August 2022

13 Eolas Technologies D1

Albion Rovers FC

v

Johnstown FC

10.00

LB

Albion win (title)

15 Eolas Technologies D2

Albion Rovers FC

v

Borora Juniors AFC

11.15

LB

Youths Eolas Technologies D2

Albion Rovers FC

v

Johnstown FC

12.30

LB

13 Eolas Technologies D3

Drogheda Marsh Crescent FC

v

Torro United FC

13.00

LB

13 ETL Networks D2

Drogheda Marsh Crescent FC

v

Parkceltic Summerhill

11.30

LB

15 ETL Networks D1

Drogheda Marsh Crescent FC

v

Walshestown JFC

10.00

LB

Youths Eolas Technologies Premier

Drogheda Town FC

v

Parkvilla FC

14.00

LB

15 ETL Networks D3

Drogheda Town FC

v

Athboy Celtic FC

12.15

LB

13 ETL Networks Premier

Duleek AFC

v

Trim Celtic AFC

11.30

LB

15 Eolas Technologies Premier

Duleek AFC

v

Athboy Celtic FC

10.00

LB

13 ETL Networks D2

Termonfeckin Celtic FC

v

Duleek AFC

10.00

G Mongey

15 ETL Networks D3

Newtown United FC

v

Albion Rovers FC

12.00

G Mongey

13 Eolas Technologies D3

Rathkenny Rovers FC

v

Trim Celtic AFC

12.00

C Flaherty

13 Eolas Technologies D3

Slane Wanderers FC

v

Newtown United FC

10.00

C Flaherty

12 Eolas Technologies Girls F

Athboy Celtic FC

v

Trim Celtic AFC

10.00

N Dempsey

13 ETL Networks D4

Athboy Celtic FC

v

Albion Rovers FC

11.30

N Dempsey

12 Eolas Technologies Girls D1

Ballivor FC

v

Bohermeen Celtic FC

30.00

N Dempsey

12 ETL Networks Girls Premier

Bohermeen Celtic FC

v

Enfield Celtic FC

10.00

L Byrne;

13 ETL Networks Premier

Bohermeen Celtic FC

v

Kells Youths FC

11.15

L Byrne;

15 Eolas Technologies D2

Bohermeen Celtic FC    

v

Drogheda Boys FC

12.45

L Byrne;

15 ETL Networks D3

Borora Juniors AFC

v

Navan Town Cosmos FC

10.00

N Byrne

13 Eolas Technologies D1

Virginia FC

v

Boyne Rovers FC

12.00

N Byrne

12 Eolas Technologies Girls D1

Dunshaughlin Youths FC

v

Robinstown FC

10.00

R Browne

MDL Astro

13 ETL Networks Premier

Dunshaughlin Youths FC

v

Navan Town Cosmos FC

11.30

R Browne

MDL Astro

13 ETL Networks D4

Navan Town Cosmos FC

v

Drogheda Boys FC

13.00

R Browne

MDL Astro

15 ETL Networks D3

Dunshaughlin Youths FC

v

Duleek AFC

11.30

P Henry;

MDL Pitch 1

16  Eolas Technologies Premier Girls

Dunshaughlin Youths FC

v

Bohermeen Celtic FC

10.00

P Henry;

MDL Pitch 1

13 ETL Networks D4

Enfield Celtic FC

v

Parkvilla FC

11.00

D Hegarty

Youths Eolas Technologies Premier

Enfield Celtic FC

v

Bohermeen Celtic FC

12.30

D Hegarty

15 Eolas Technologies D2

OMP United

v

Drogheda Town FC

10.00

M Dowdall;

13 Eolas Technologies D1

Robinstown FC

v

Athboy Celtic FC

10.00

J Regan;

15 Eolas Technologies D2

Parkceltic Summerhill

v

Skryne Tara AFC

11.30

J Sheerin;

skryne  win win title

16  Eolas Technologies Premier Girls

Parkceltic Summerhill

v

Trim Celtic AFC

10.00

J Sheerin;

13 Eolas Technologies D3

Parkceltic Summerhill

V

Walshestown JFC

13.00

J Sheerin;

12 Eolas Technologies Girls D1

Parkvilla FC

v

Newtown United FC

11.30

P Cumiskey

Ref confirmed

15 ETL Networks D1

Parkvilla FC

v

Johnstown FC

10.00

P Cumiskey

Ref confirmed

13 ETL Networks D2

Parkvilla FC

v

Borora Juniors AFC

10.00

G Kavanagh

13 ETL Networks Premier

Parkvilla FC

v

Torro United FC 

11.30

G Kavanagh

parkvilla win win title

15 Eolas Technologies Premier

Torro United FC

v

Parkvilla FC

11.30

N Hand

16  Eolas Technologies Premier Girls

Torro United FC

v

Albion Rovers FC

13.00

N Hand

12 ETL Networks Girls Premier

Torro United FC

v

Parkceltic Summerhill

10.00

N Hand

12 Eolas Technologies Girls D1

Trim Celtic AFC

v

Kells Youths FC

11.15

P Buckle

12 ETL Networks Girls Premier

Trim Celtic AFC

v

Parkvilla FC

10.00

P Buckle

15 Eolas Technologies Premier

Trim Celtic AFC

v

Kells Youths FC

10.00

G Gavagan

15 ETL Networks D1

Trim Celtic AFC

v

Enfield Celtic FC

11.30

G Gavagan

Monday 22nd August

14 ETL Networks Premier

Trim Celtic AFC

v

Walshestown JFC

19.00

P Lynch

Youths Eolas Technologies Premier

OMP United

v

Termonfeckin Celtic FC

19.00

D Gaff

Youths ETL Networks D1

Borora Juniors AFC

v

Walshestown JFC

19.00

N Byrne

Youths ETL Networks D1

Parkvilla FC

v

Duleek AFC

19.00

D Gavagan

Youths Eolas Technologies D2

Navan Town Cosmos FC

v

Drogheda Boys FC

19.00

D Hegarty

MDL Pitch 1

Tuesday 23rd August

Youths Eolas Technologies Premier

Torro United FC

v

Trim Celtic AFC

19.00

M Conway

Youths ETL Networks D1

Athboy Celtic FC

v

Kentstown Rovers FC

19.00

K Ennis;

Youths ETL Networks D1

Dromin United

v

Kells Youths FC

19.00

LB

Youths Eolas Technologies D2

Borora Juniors AFC

v

Enfield Celtic FC

19.00

G Gavagan

12 Eolas Technologies D1

Drogheda Town FC

V

Boyne Rovers FC

19.00

C Flaherty

12 ETL Networks Girls Premier

DYFC \ PCSH

v

Bohermeen Celtic FC

19.00

D Hegarty

MDL Pitch 4

Wednesday 24th August

13 ETL Networks D4

Navan Town Cosmos FC

v

Enfield Celtic FC

19.00

R Browne

MDL Pitch 4

13 Eolas Technologies D1

Albion Rovers FC

V

Boyne Rovers FC

19.00

C Flaherty

13 Eolas Technologies D1

Johnstown FC

v

Robinstown FC

19.00

G Gavagan

MDL Pitch 3

14 ETL Networks Premier Girls

Torro United FC – Green

v

Torro United FC – Yellow

19.00

N Hand

Related posts

DUNDALK SCHOOLBOYS LEAGUE

Eamon Scott

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott

EA SPORTS NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott