fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageLatest News HomepageMUNSTER SENIOR LEAGUE

MUNSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

FRIDAY 16 AUGUST

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

Carrigaline Utd  v  Midleton, Ballea Park, 7pm  (J.Mannix, S.O.Flynn, J.Hennessy)

Rockmount  v  Douglas Hall, Rockmount Park, 7.45pm  (V. Connan, E.McNally, C.Sheehan)

BEAMISH STOUT SENIOR 1ST DIVISION

Mayfield Utd  v  Leeside, Mayfield Park, 7.45pm  (D. Deady)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE CUP 1ST ROUND

Blarney Utd  v  St Mary’s, O’Shea Park, 7.45pm  (T. Goggin)

Douglas Hall Ath  v  Mallow Utd, Moneygourney, 7.45pm  (M. O’Connell)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Midleton  v  Youghal Utd, Knockgriffin Park, 7.45pm  (A. McDonagh)

SATURDAY 17 AUGUST

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

College Corinthians  v  St Mary’s, Castletreasure, 3pm  (S.O.Flynn, M.O.Connell, C.Braganza)

BEAMISH STOUT SENIOR 1ST DIVISION

Park Utd  v  Blarney Utd, Brigown Park, 3pm  (C. Sheehan)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Ringmahon Rgs  v  College Corinthians, Ringmahon Park, 3pm  (J. Hennessy)

Crosshaven  v  Everton, Camden, 3pm  (G. Dolan)

SUNDAY 18 AUGUST

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

Cobh Wanderers  v  Ringmahon Rgs, Old Church Park, 10.45am  (E. McNally, J. Hennessy, C. Braganza)

BEAMISH STOUT SENIOR 1ST DIVISION

Everton  v  Kinsale, Everton Park, 10.45am  (A. McDonagh)

Ballinhassig  v  Castleview, Gortnaglougha, 10.45am  (K. O’Sullivan)

Bandon  v  Leeds, Town Park, 10.45am  (G. Kelly)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE CUP 1ST ROUND

Tramore Ath  v  Mayfield Utd, Tramore Park, 10.45am  (C. Sheehan)

Park Utd  v  Glasheen, Brigown Park, 10.45am  (V. Coonan)

Riverstown  v  Ballinhassig, G.A.C.A. 10.45am  (D. O’Sullivan)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Leeds  v  Carrigaline Utd, Leeds Park, 10.45am  (J. Mannix)

Avondale Utd  v  Douglas Hall, Avondale Park, 10.45am  (D .Deady)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Everton Utd  v  Cobh Wanderers, Everton Park, 10.45am  (M. O’Connell)

Fermoy  v  Wilton Utd, Carrig Park, 10.45am  (T. Goggin)

Ringmahon Rgs B  v  Passage, Ringmahon Park, 10.45am  (S. O’Flynn)

MONDAY 19 AUGUST

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Rockmount  v  Leeside, Rockmount Park, 7.45pm  (T.Goggin)

TUESDAY 20 AUGUST

KEANE CUP 1ST ROUND

Wilton Utd  v  Blarney Utd, Pat Bowdren Park, 6.45pm  (M O’Connell)

Carrigtwohill Utd  v  Youghal Utd, Ballyadam Park, 6.45pm  (D. Deady)

Douglas Hall  v  Casement Celtic, Moneygourney, 6.45pm  (S .O’Flynn)

Bandon  v  Carrigaline Utd, Town Park, 6.45pm  (K. Callanan)

Midleton  v  St Mary’s, Knockgriffin Park, 7.30pm  (V. Coonan)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE CUP 2ND ROUND

Everton  v  Douglas Hall, Everton Park, 6.45pm  (G. Dolan)

WEDNESDAY 21 AUGUST

KEANE CUP 1ST ROUND

Ballinhassig  v  Lakewood Ath, Gortnaglougha, 6.45pm  (M.O’Connell)

Cobh Wanderers  v  Ringmahon Rgs, Old Church Park, 6.45pm  (K.Callanan)

Leeds  v  Riverstown, Leeds Park, 6.45pm  (C.Sheehan)

Avondale Utd  v  Everton, Avondale Park, 6.45pm  (S.O’Flynn)

Kinsale  v  Leeside, Madden Park, 6.45pm  (E. McNally)

Castleview  v  Kilworth Celtic, O’Sullivan Park, 7.45pm  (D.Deady)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE CUP 2ND ROUND

College Corinthians  v  Kilreen Celtic, Castletreasure, 6.45pm  (G.Kelly)

Carrigaline Utd A  v  Everton Utd, Ballea Park, 6.45pm  (G.Dolan)

Crosshaven  v  Carrigaline Utd B, Camden, 6.45pm  (J. Mannix)

Passage  v  Ringmahon Rgs, 7.45pm  (C. Braganza)

Youghal Utd  v  Riverstown/Ballinhassig, Adrath Park, 7.30pm  (V. Coonan)

Ringmahon Rgs B  v  Passage Utd, Ringmahon Park, 6.45pm  (K. O’Sullivan)

THURSDAY 22 AUGUST

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE CUP 2ND ROUND

Leeds  v  Midleton, Leeds Park, 6.45pm  (A .McDonagh)

Fermoy  v  Carrigaline Utd, Carrig Park, 6.45pm  (C. Sheehan)

Avondale Utd  v  Park Utd/Glasheen, Avondale Park, 6.45pm  (D. Deady)

Blarney Utd/St Mary’s  v  Lakewood Ath, Venue Later, 7.45pm  (E. McNally)

Tramore Ath/Mayfield Utd  v   Wilton Utd, Venue & Time Later  (C. Braganza)

Bandon  v  Douglas Hall Ath/Mallow Utd, Town Park, 6.45pm  (S. O’Flynn)

Leeside  v  Cobh Wanderers, Leeside Park, 6.45pm  (V. Coonan)

Carrigtwohill Utd  v  Avondale Utd A, Ballyadam Park, 6.45pm  (K. Callanan)

Rockmount  v  Corinthians Academicals, Rockmount Park, 7.45pm  (M. O’Connell)

Related posts

KERRY SCHOOLBOYS LEAGUE – RESULTS

Eamon Scott

FAI CENTENARY YOUTH CUP FINAL

Eamon Scott

MIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUE – RESULTS

Eamon Scott