fbpx
Striker Online
Latest News HomepageMIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUERESULTS

MIDLANDS SL – RESULTS ROUND-UP

M.S.L. U 10 Major (19): Tullamore Tn 3, Mtmellick Utd 0, Round 2; Mucklagh 1, Emo Cel 2, Round 5; T&S Utd 3, Clara Utd 0, Round 4; Frankford Utd 5, Rosenallis 0, Round 2; Portlaoise AFC 1, Birr Tn 4, Round 6; Emo Cel 2, T&S Utd 6, Round 17; Mtmellick Utd 7, Portlaoise AFC 1, Round 3; Tullamore Tn 4, Birr Tn 1, Round 10; Clara Utd 5, Frankford Utd 2, Round 3

M.S.L. U 10 East (19): Killeigh Rvs 3, Abbeyleix Utd 6, Round 2; Killeigh 1, Mtmellick Ath 2, Round 2; Mtmellick Ath 15, Portlaoise Tn 0, Round 3; Killeigh Rvs 2, Killeigh 1, Round 3

 M.S.L. U 10 East 2 (19): Killeigh Wdrs 3, Abbeyleix 1

 M.S.L. U 10 West 1 (19):Raharney Utd 2, Gallen Utd 0, Round 3; Portumna 1, Tullamore Utd 3, Round 7; Mullingar Ath Cubs 4, Tullamore Utd 8, Round 9

 M.S.L. U 10 West 2 (19): Banagher Tn 0, Willow Pk 3, ; Frankford Cel 1, Willow Pk 5, ; Clara Utd 3, Banagher Tn 0,

 M.S.L. U 11 Major (19): Clara 0, Portlaoise Rvs 3, Round 9; Tullamore Tn 4, Mountmellick 3, Round 12; Tullamore Rvs 3, Birr Utd 1, Round 9; Tullamore Tn 5, Walsh Island Shamrocks 0, Round 9; Clara 0, Portlaoise Tn 4, Round 3; Tullamore Rvs 2, Mountmellick 0, Round 4

M.S.L. U 11 East 1 (19): Killeigh 4, Mtmellick Ath 3, Round 9; St Aengus 2, Abbeyleix 1, Round 13; T&S Utd 4, Tullamore Utd 3, Round 13

M.S.L. U 11 East 2 (19): T & S Rvs 1, Clonaslee Utd 0, ; Emo Utd 1, Killeigh Utd 3,

M.S.L. U 11 West 1 (19): Mucklagh Rvs 1, Mullingar Ath Cubs 4, Round 3; Mucklagh 4, Kilbeggan SC 0, Round 5; Frankford 3, Mucklagh 0, Round 6; Mullingar Ath Cubs 5, Kinnegad 1, Round 2

 M.S.L. U 11 West 2 (19): Clara Utd 0, Birr Tn 3, Round 3; Willow Pk 0, Frankford Cel 3, Round 3; Kilbeggan Utd 1, Portumna 4, Round 3; Mullingar Ath 3, Banagher 0, Round 3; Clara Utd 3, Frankford Cel 0, Round 1

SFAI Sketchers Regional Final U 12: Willow Pk 2, Portlaoise AFC 2,

Midlands U 12 Shield Semi Final: Portumna 0, Naas Blue 3,

Midlands U 12 Plate Semi Final: Mucklagh 1, Arlington 3

 M.S.L. U 12 Boys Cup Final: Gallen Utd 1, Mullingar Ath Eagles 0, ; Mullingar Ath Eagles 0, Gallen Utd 1, ; Mullingar Ath Hawks 0, Portlaoise AFC 2

M.S.L. U 12 Boys Shield Semi Final: Kinnegad 0, Emo 1, ; Tullamore Utd 3, Gallen Bhoys 0

 M.S.L. U 12 Boys Plate Final: Banagher 1, Mucklagh 1

M.S.L. U 12 East: Killeigh 0, Clonaslee Utd 0

M.S.L. U 12 2 (19): Kilbeggan SC 0, Banagher 3, ; Killeigh 1, Birr Tn 3

M.S.L. U 12 3 (19): T&S 0, Mullingar Ath Kestrals 4, ; Portlaoise Tn 6, Willow Cel 2,

Midland U 13 Shield Semi Final: Abbeyleix 3, Rahanine 0, ; Prosperous Utd 2, Rosenallis 2,

Midland U 13 Plate Final: Raharney Utd 2, Kinnegad Tietans 4

M.S.L. U 13 Boys Mark Casey Cup Final: Portumna 2, Mullingar Ath Kestrals 1, ; Mullingar Ath Eagles 1, Tullamore Tn 1, ; Mullingar Ath Kestrals 2, Portumna 0

M.S.L. U 13 Boys Shield Final: Portlaoise AFC 5, Birr Tn 1, ; Kinnegad Tietans 6, Kinnegad Dragons 0, ; Birr Tn 2, Portlaoise AFC 2, ; Kinnegad Dragons 0, Kinnegad Tietans 5,

M.S.L. U 13 Boys Plate Final: Mullingar Ath Hawks 3, Rahanine 3,

M.S.L. U 13 Major 2 (19): Tullamore Tn 2, Mullingar Ath Eagles 5,

M.S.L U 13 Div 1 (19): Mountmellick 5, Raharney Utd 0,

M.S.L. U 13 Div 2 (19): Abbeyleix 3, Rahanine 0, ; Killeigh Utd 1, Mullingar Ath Hawks 6,

SFAI Sketchers Regional Finals U 14: Mullingar Ath Kestrals 1, Tullamore Tn 4, D Mc Cormack G Bridges

Midland U14 Shield Semi Final:Suncroft 1, Newbridge Utd 1

Midlands U 14 Plate Semi Final: Tullamore Utd 1, Monasterevin 2, ; Arlington 2, Moone Celtic 5,

M.S.L. U 14 Boys Stokes Cup Final: Emo Cel 5, Portlaoise AFC 1

M.S.L. U 14 Boys Shield Final: Emo Utd 1, T&S 4, M Kelly C Mc Fadden; Birr Tn 1, T&S 3, ; Mucklagh 1, Emo Utd 6, ; M.S.L. U 14 2 (19): T&S 2, Frankford 0

M.S.L. U 15 Boys Sean Lowry Cup Final: Mullingar Ath Tigers 0, Portlaoise AFC 3, M Kelly G Donagher; Mullingar Ath Tigers 3, Kinnegad 0, ; Portumna 0, Portlaoise AFC 3

 M.S.L. U 15 Boys Shield Final: Emo Cel 3, AC Celtic 1, D Nagle B Kelly; Emo Cel 3, Mullingar Ath Pumas 1, ; AC Celtic 2, Rahanine 0

Midlands U 16 Cup Final: Mullingar Ath Pumas 1, Portlaoise AFC 5

Midlands U 16 Plate Semi Final: Arlington 1, Birr Tn 2

 M.S.L. Boys U 16 Lennon Cup Final: Mullingar Ath Lions 1, Portlaoise AFC 6, C Mc Fadden G Donagher; Portlaoise AFC 3, Mullingar Ath Pumas 0, ; Mullingar Ath Tigers 2, Mullingar Ath Lions 3

M.S.L. U 16 Boys Shield Semi Final: Emo Cel 3, Raharney Utd 0, ; Raharney Utd 1, Emo Cel 6, ; Templevilla 1, Mucklagh 2

M.S.L. U 16 Div 1: Emo Cel 5, Templevilla 2, Round 5; St Josephs Red 4, St Josephs 2, Round 6

 M.S.L.U10/11 Girls: Hodson Bay Aces (10) 4, Real FA Swans 1, Round 13; Real FA Swans 1, Clara 4, Round 8

M.S.L. U 14 Girls Shield Final: East Galway Utd 2, Banagher 0, P Lawlor D Nagle; East Galway Utd 3, Portlaoise 0

M.S.L. U 15 Girls Shield Final:Bealnamulla 2, Clara 0, B Kelly P Lawlor; Mullingar Ath 0, Clara 1

 SFAI Subway U 12 Cup Final: Donegal 0, Cork S.L. 1

 S.F.A.I Subway U12 Plate Final: NDSL 2, Longford 3, P Malone D Mc Cormack

 SFAI Subway U 16 Final: DDSL 1, Cork S.L. 2

 S.F.A.I. Subway Plate Final U 16: Clare SL 1, Cavan/Monaghan 0, P Malone G Bridges;

Related posts

Kinsella ties it up as Arklow dig deep to salvage point off elegant St Kevin’s Boys

Eamon Scott

LSL V SCOTLAND AMATEURS

Eamon Scott

WICKLOW DISTRICT SCHOOLBOYS

Eamon Scott