fbpx
Striker Online
LATEST NEWSLatest News HomepageMIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUE

MIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUE – RESULTS

RESULTS

S.F.A.I. Girls U14 Cup:
Clonee Utd 1, Portlaoise 2, ;
S.F.A.I. U16 Girls Cup:
Hodson Bay Celtic 0, Shelbourne 5, ;
U10 Girls Europa Green:
Real Swans 4, Bealnamulla 2, ;
Mucklagh 2, Birr Tn 1, ;
U10 Girls Europa Orange:
Bealnamulla Lions 0, Bealnamulla Sharkes 5, ;
Birr Utd 1, Temple Villa Cobras 2, ;
Frankford Utd 2, Tullamore Tn 3, ;
U12 Girls Europa Orange :
Hodson Bay Celtic 8, Birr Utd 0, ;
M.S.L.U14 Girls Red:
Killeigh Utd 4, Temple Villa 0, ;
Mtmellick Utd 1, Clara Tn 4, ;
U14 Girls Europa Orange:
Kinnegad 2, Bealnamulla 1, ;
U14 Girls Europa Green:
Real Swans 1, Ballinahown 0, ;
M.S.L.U8 East:
Mtmellick Utd 3, Walsh Island 1, ;
Abbeyleix Ath 3, Emo Utd 1, ;
M.S.L. U8 West:
St Josephs Whites 0, Temple Villa Jets 4, ;
U9 Boys Cup Plem R:
Clara Tn 2, Hodson Bay Whites 6, ;
U9 Boys Cup R1:
Birr Tn 10, Mtmellick Ath 4, ;
Hodson Bay Celtic 8, Willow Pk 4, ;
Tullamore Utd 3, Tullamore Tn 7, ;
U9 Boys Shield:
Mtmellick Utd 7, T&S Utd Red 4, ;
Temple Villa Lions 5, Mucklagh 1, ;
St Aengus Utd 2, T&S Utd Blue 9, ;
AC Cel White 2, St Josephs Whites 4, ;
U9 Boys Plate:
AC Celtic 1, Killeigh 5, ;
Rosenallis 5, Killeigh Tigers 6, ;
Emo Celtic 0, Frankford Utd 4, ;
St Josephs Blacks 4, Clara Utd 1, ;
M.S.L. U9 Boys East 2:
Mtmellick Rvs 0, Killeigh Utd 7, ;
M.S.L. U9 Boys West 1:
St Josephs Blues 7, Gallen Utd 4, ;
U 10 Boys Cup R1:
Willow Pk 5, T&S Utd 0, ;
AC Celtic 2, Tullamore Utd 2, ;
Mtmellick Ath 6, Portlaoise Rvs 8, ;
U10 Boys Shield Plem R:
Willow Cel 3, Birr Tn 1, ;
U10 Boys Shield:
Clonaslee Utd 5, Portumna 2, ;
St Aengus 6, Templevilla Blue 3, ;
Killeigh 2, Mullingar Ath Cubs 3, ;
M.S.L.U10 Boys Europa Orange:
Banagher Utd 0, St Josephs Whites 4, ;
Clara Utd 3, Temple Villa 1, ;
M.S.L.U10 Boys Europa Green:
Mucklagh 3, Rosenallis 2, ;
Emo Celtic 3, St Aengus Reds 0, ;
M.S.L.U10 East 1:
Abbeyleix Ath 3, Abbeyleix Utd 2, ;
U11 Boys Cup:
Mullingar Ath Cubs 8, St Aengus 3, ;
Banagher Utd 0, St Josephs Red 3, ;
St Francis Whites 7, Portumna 1, ;
Walsh Island 3, Mullingar Ath Lions 2, ;
U11 Boys Shield:
St Josephs Blacks 1, Killeigh 4, ;
Ballinahown 1, Portlaoise Ath 3, ;
Tullamore Rvs 2, Hodson Bay Celtic 4, ;
T&S Utd Orange 2, Killeigh Ath 0, ;
Mucklagh Cel 2, Birr Tn 2, ;
U11 Boys Plate:
St Josephs Whites 5, AC Celtic 5, ;
T&S Utd Purpul 4, Kinnegad Eagles 1, ;
Mucklagh 4, Portlaoise Rvs 3, ;
Portlaoise Tn 6, Clonaslee Utd 1, ;
M.S.L.U11 Boys Europa Group 4:
St Josephs Red 5, Hodson Bay Cel (10s) 2, ;
M.S.L.U11 Boys Europa Group 5:
Banagher Utd 4, Frankford Utd 2, ;
M.S.L.U11 West 2:
Mullingar Ath Tigers 1, St Francis Blues 5, ;
U12 Boys Cup:
Tullamore Tn 2, Kinnegad 3, ;
Portlaoise AFC 5, Clara Tn 1, ;
Willow Pk 0, Hodson Bay Celtic 3, ;
Mullingar Ath Falcons 2, Killeigh 2, ;
U12 Boys Shield R1:
St Josephs Blacks 1, St Francis 4, ;
T&S Utd 1, Emo Celtic 2, ;
St Aengus 0, Abbeyleix Ath 2, ;
Temple Villa 1, Birr Tn 0, ;
Frankford Utd 1, Tullamore Utd 1, ;
Banagher Utd 6, Mucklagh 1, ;
Mullingar Ath Ospreys 5, AC Celtic 0, ;
M.S.L.U12 Boys West 1 21/22:
Raharney Utd 0, St Josephs Red 5, ;
M.S.L.U12 Boys West 2 21/22:
Templevilla Red 1, Mullingar Ath Cubs 4, ;
Willow Cel 0, St Francis Whites 4, ;
Sketchers SFAI Cup U13:
Tullamore Tn 4, Bohemians Waterford 0, ;
M.S.L.Boys U13 major:
Kinnegad 0, Mullingar Ath Falcons 0, ;
U13 Boys Europa Cup Red:
Hodson Bay Celtic 2, Willow Pk 1, ;
Clara Tn 3, Abbeyleix Ath 0, ;
U13 Boys Europa Cup Green:
Mullingar Ath Ospreys 2, St Aengus 4, ;
Portumna 2, Portlaoise Rvs 0, ;
Killeigh 1, Banagher Utd 2, ;
U13 Boys Europa Cup Orange:
Ballinahown 0, Killeigh Utd 2, ;
St Francis 1, Mullingar Ath Kestrals 4, ;
Portlaoise Tn 1, Clonaslee Utd 8, ;
U14 Boys Stokes Cup:
Mullingar Ath 2, Tullamore Tn 9, ;
Clara Tn 0, Hodson Bay Celtic 3, ;
Hodson Bay Celtic 3, Clara Tn 0, ;
U14 Boys Plate:
Portlaoise Rvs 2, T&S Utd 1, ;
Killeigh 3, Tullamore Utd 1, ;
M.S.L.U14 Boys Major:
Mtmellick Utd 0, Portlaoise AFC 2, ;
M.S.L.U14 Boys West 21/22:
Banagher 1, Mullingar Ath Ospreys 4, ;
Birr Tn 1, Willow Pk 3, ;
M.S.L.U14 Boys Navy:
Portlaoise Tn 1, Kinnegad 1, ;
Mucklagh 1, Raharney Utd 2, ;
Walsh Island 1, St Francis 2, ;
Sketchers SFAI Cup U15:
Salthill Devon 4, Portlaoise AFC 2, ;
U15 Boys Cup:
Emo Celtic 0, Mullingar Ath Pumas 1, ;
U15 Boys Shield:
AC Celtic 1, Birr Tn 3, ;
Portlaoise Tn 2, Portlaoise Ath 2, ;
U15 Boys Plate:
Frankford Utd 3, Clonaslee Utd 0, ;
Clonaslee Utd 0, Frankford Utd 3, ;
Mullingar Ath 5, Killeigh 4, ;
M.S.L.U15 Blue 21/22:
Willow Pk 4, Kinnegad 1, ;
U16 Boys Shields:
St Aengus 6, Rosenallis 0, ;
Raharney Utd 1, Emo Celtic 2, ;
Kinnegad 1, Temple Villa 1, ;
M.S.L.U16 Div 1:
Tullamore Utd 3, Abbeyleix Ath 3, ;

Related posts

EA SPORTS WOMEN’S NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott

Limerick advance to FAI inter youths final with shootout victory at Jackman

Eamon Scott

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott