fbpx
Striker Online
Latest News HomepageMIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUERESULTS

MIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUE

  • RESULTS CHECK

M.S.L. U 8 East: Abbeyleix 1, Mountmellick Ath 1, Round 8; Abbeyleix Utd 1, Mountmellick 2, Round 9

 M.S.L. U 8 West: Tullamore Utd 2, Birr Tn 2, Round 3; Mucklagh 2, Walsh Island 2, Round 10; Tullamore Tn 2, Birr Utd 2, Round 11

M.S.L.U 9 East: Emo Utd 2, Emo Cel 2, Round 4; Mountmellick 2, Mtmellick Ath 2

 M.S.L. U 9 West 11 (19): Raharney Utd 2, Frankford Cel 5

M.S.L. U 10 Major (19): Frankford Utd 3, Emo Cel 4, Round 16; Mtmellick Utd 3, Rosenallis 3, Round 5; Birr Tn 2, T&S Utd 2, Round 5; Clara Utd 3, Portlaoise AFC 1, Round 5; Tullamore Tn 5, Mucklagh 0, Round 3; Mtmellick Utd 1, T&S Utd 1, Round 1; Frankford Utd 5, Mucklagh 1, Round

 M.S.L. U 10 East (19): Portlaoise Tn 3, Mtmellick Ath 6, Round 8; Abbeyleix Utd 5, Killeigh 2, ; Mtmellick Ath 5, Killeigh Rvs 4, Round 5; Portlaoise Tn 2, Abbeyleix Utd 6, Round 5

M.S.L. U 10 East 2 (19): Abbeyleix 6, Clonaslee Utd 3,

M.S.L. U 10 West 1 (19): Raharney Utd 5, Birr Utd 3, Round 13; Mullingar Ath Cubs 3, Portumna 0, Round 1; Tullamore Utd 3, Gallen Utd 0, Round 6

M.S.L. U 10 West 2 (19): Frankford Cel 2, Tullamore Rvs 4

M.S.L. U 11 Major (19): Portlaoise Rvs 0, Tullamore Rvs 2, Round 3; Birr Utd 5, Walsh Island Shamrocks 0, Round 2; Clara 2, Mountmellick 1, Round 10; Portlaoise Tn 5, Portlaoise Rvs 1, Round 10; Walsh Island Shamrocks 0, Clara 4, Round 16; Mountmellick , Tullamore Tn , Not Played

 M.S.L. U 11 East 1 (19): Killeigh 0, T&S Utd 1, Round 14; Emo 3, Mtmellick Ath 1, ; Portlaoise AFC 6, Mtmellick Ath 2, ; St Aengus 1, T&S Utd 4, Round 2; Abbeyleix 2, Emo 1, ; Tullamore Utd 3, Killeigh 1, Round 12

 MSL U 11 East 2 (19): Abbeyleix Rvs 3, Walsh Island 0, ; Clonaslee Utd 2, T & S Rvs 2, ; Killeigh Utd 2, Emo Utd 5

M.S.L. U 11 West 1 (19): Raharney Utd 0, Frankford 5, Round 3; Mullingar Ath Cubs 9, Mucklagh Rvs 0, Round 10; Mucklagh 5, Mucklagh Rvs 1, Round 2

M.S.L. U 11 West 2 (19):Frankford Cel 0, Clara Utd 3, Round 8; Kilbeggan Utd 0, Willow Pk 2, Round 8; Mullingar Ath 3, Birr Tn 1, Round 9; Banagher 2, Portumna 3, Round 6; Banagher 4, Clara Utd 3, Round 2; Portumna 2, Willow Pk 5, Round 2; Kilbeggan Utd 2, Birr Tn 4, Round 5

Midlands U 12 Cup Semi Final: Naas Whites 2, Mullingar Ath Eagles 0

 M.S.L. U 12 Boys Cup: Portlaoise AFC 0, Mullingar Ath Hawks 0, ; Clara 0, Gallen Utd 3, ; Mountmellick 2, Portlaoise AFC 3, ; Mullingar Ath Hawks 0, Willow Pk 0, ; Gallen Utd 5, Clara 1, ; Birr Tn 0, Mullingar Ath Eagles 1

 M.S.L. U 12 Boys Shield: Gallen Bhoys 0, Tullamore Utd 3, ; Emo 4, Kinnegad 1, ; Tullamore Tn 1, Abbeyleix 1, ; Killeigh 2, Portlaoise Utd 0, ; Abbeyleix 0, Tullamore Tn 3, ; Portlaoise Utd 0, Killeigh 4, ; Emo 4, Kilbeggan SC 2, ; Frankford 1, Tullamore Tn 1, ; Killeigh 3, Portumna 0,

M.S.L. U 12 Boys Plate Semi Final: T&S 1, Willow Cel 2, ; Mucklagh 0, Banagher 0, ; Willow Cel 5, T&S 2, ; Willow Cel 0, Mullingar Ath Kestrals 0, ; Mucklagh 1, Clonaslee Utd 1, ; Portlaoise Tn 2, T&S 1, ; Banagher 3, Mtmellick Ath 0

 M.S.L. U 12 Major: Mullingar Ath Hawks 3, Willow Pk 0, Round 2

M.S.L. U 12 West: Kinnegad 4, Kilbeggan SC 0, Round 10; Frankford 2, Gallen Bhoys 0

M.S.L. U 13 Boys Cup Semi Final: Tullamore Tn 2, Mullingar Ath Eagles 2, ; Mullingar Ath Kestrals 3, Clara 3, ; Clara 2, Mullingar Ath Kestrals 3, ; Mullingar Ath Eagles 3, Mountmellick 0, ; Tullamore Tn 3, Rosenallis 0,

 M.S.L. U 13 Boys Shield Semi Final: Birr Tn 5, Raharney Utd 1, ; Kinnegad Tietans 3, Emo 0, ; Emo 0, Kinnegad Tietans 3, ; Raharney Utd 4, Birr Tn 1, ; Kinnegad Dragons 3, Portlaoise Ath 1, ; Portlaoise AFC 4, Tullamore Utd 1,

M.S.L. U 13 Boys Plate Semi Final: Rahanine 5, Mullingar Ath Hawks 1, ; T&S 5, Abbeyleix 1, ; Abbeyleix 1, T&S 2, ; Mullingar Ath Hawks 3, Killeigh Utd 0,

M.S.L. U 13 Major: Tullamore Tn 4, Mullingar Ath Eagles 1, Round 12

 M.S.L. U 14 Boys Stokes Cup Semi Final: Portlaoise AFC 2, Emo Cel 5, ; Killeigh 0, Mullingar Ath 3, ; Mullingar Ath 7, Killeigh 3, ; Frankford 0, Killeigh 3, ; Tullamore Utd 0, Mullingar Ath 3, ; Portlaoise AFC 2, Mullingar Ath Kestrals 6, ; Emo Cel 0, Tullamore Tn 2

M.S.L. U 14 Boys Shield Final: Emo Utd 1, Mucklagh 1, ; T&S 2, Birr Tn 1, ; Emo Utd 0, Kinnegad 0, ; T&S 3, Gallen Utd 0, ; Birr Tn 2, Kilbeggan SC 1, ; Abbeyleix 0, Mucklagh 3,

M.S.L U 14 Major: Mullingar Ath Kestrals 3, Emo 0, Round 12

M.S.L. U 14 3 (19): Kilbeggan SC 3, Emo Utd 2

Midlands U 15 Plate Semi Final: Portlaoise AFC 1, Emo Cel 5

 M.S.L. U 15 Boys Sean Lowry Cup Final: Portlaoise AFC 3, Portumna 0, ; Kinnegad 2, Mullingar Ath Tigers 2, ; Portlaoise AFC 3, Killeigh 0, ; Kinnegad 4, Mountmellick 2

M.S.L. U 15 Boys Shield Final: Mullingar Ath Pumas 1, Emo Cel 4, ; Rahanine 1, AC Celtic 1, ; Mullingar Ath Pumas 2, Portlaoise Utd 1,

M.S.L. U 15 Major: Kinnegad 4, Killeigh 2, Round 18; Mountmellick 3, Portumna 2, Round 9;

M.S.L. Boys U 16 Lennon Cup Final:Mullingar Ath Pumas 1, Portlaoise AFC 4, ; Mullingar Ath Lions 1, Mullingar Ath Tigers 2, ; Mullingar Ath Pumas 3, Tullamore 2, ; St Francis 0, Mullingar Ath Tigers 3,

M.S.L. U 16 Boys Shield: Mucklagh 2, Templevilla 1, ; St Josephs Red 0, Raharney Utd 3, ; Raharney Utd 3, St Josephs Red 0, ; Birr Utd 1, Templevilla 5, ; St Josephs 1, Emo Cel 3, ; Portlaoise Utd 0, Mucklagh 6,

M.S.L. U 16 Major: Mullingar Ath Pumas 3, Mullingar Ath Tigers 4, Round 1

M.S.L. U 16 Div 1: Emo Cel 5, Raharney Utd 0, Round 7; Birr Utd 0, Birr Tn 3, ; St Josephs 2, St Josephs Red 1, Round 15; Birr Tn 5, Portlaoise Utd 1, ; Templevilla 2, Mucklagh 6, Round 8

 M.S.L.U10/11 Girls: Hodson Bay Belles 2, Real FA Swans 1, Round 9; Bealnamulla 1, Real FA Swans 3, Round 1; Killeigh Utd 1, Kinnegad 2, Round 11; Tullamore Utd 0, Clara 7, Round 20

M.S.L. U 12 Girls Cup Final: Hodson Bay Celtic 4, Bealnamulla 0, P Tone B Kelly; Bealnamulla 1, Portlaoise 1, ; Hodson Bay Celtic 3, Real FA Swans 1,

 M.S.L. U 12 Girls Shield Final: Real FA Swans 2, Portlaoise 1, J Mc Crossan P Tone

 M.S.L. U 13 Girls Cup Final: Tullamore Tn 1, Bealnamulla 3, C Mc Fadden R Maher

M.S.L Girls U 13 Shield Final: Killeigh 5, Kilbeggan SC 0, C Mc Fadden K Bryant

M.S.L. U 14 Girls Cup Final:Tullamore Tn 2, Kinnegad 0, J Mc Crossan B Kelly; Portlaoise 0, Kinnegad 4, ; Tullamore Tn 4, East Galway Utd 0,

M.S.L. U 14 Girls Shield Final: Portlaoise 1, East Galway Utd 6

M.S.L. U 15 Girls Cup Final: Athlone Tn 3, Killeigh 0, K Brant R Maher; Mullingar Ath 0, Athlone Tn 3,

 M.S.L. Girls U 17 Cup Final: Clara 0, Birr Tn 2, N Dempsey A Looney

 M.S.L. U 17 Girls Shield Final: Killeigh 4, Kinnegad 0, B James, A Looney

 M.S.L. U 17 Girls Plate Final: Bealnamulla 5, Portlaoise 1, N Dempsey B James;

Related posts

REPORT | Ireland MU17 2-2 Poland MU17

Eamon Scott

FAI Welcomes Government announcement on return of fans

Eamon Scott

Small but perfectly formed – that’s the O’Neill’s Leinster Football League

Eamon Scott