Latest News Homepage MIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUE RESULTS

MIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUE

M.S.L. U 8 Boys East: Emo Cel 4, Abbeyleix Utd 1, ; Clonaslee Utd 10, Mtmellick Utd 7, ; Rosenallis 4, Mtmellick Rvs 3

 M.S.L. Boys U8 West: Willow Pk 5, Birr Utd 1, ; Mucklagh Rvs 3, St Josephs Whites 7, ; Mucklagh 6, St Josephs Blues 10, ; Willow Cel 4, Birr Tn 8

 M.S.L. U 9 Boys East: Killeigh Utd 9, Abbeyleix Ath 6, ; St Aengus Whites 6, Mtmellick Utd 10, ; Clonaslee Utd 4, St Aengus Reds 7, ; Abbeyleix Utd 2, Killeigh 5,

M.S.L. Boys U9 West 1: Tullamore Tn 9, Birr Tn 7, ; St Josephs Blues 5, Killeigh Wdrs 0

 M.S.L. U9 Boys West 2: Tullamore Utd 3, Birr Utd 5, ; St JosephsReds 4, Killeigh Ath 0

 M.S.L. Boys U 10 East 1: Emo Cel 4, Killeigh 8

M.S.L. Boys U 10 East 2: Mtmellick Ath 5, Portlaoise Rvs 0, ; Emo Utd 2, St Aengus 5

M.S.L. Boys U 10 West 1: Kilbeggan SC 2, Banagher Utd 0, ; Tullamore Utd 6, St Josephs Blues 4, ; Birr Tn 5, Mullingar Ath Tigers 0, ; Tullamore Rvs 5, Willow Pk 0, ; Clara 5, St Josephs Red 5

M.S.L. Boys U 10 West 2: St Josephs Green 1, Kinnegad 6, ; Banagher Tn 1, Raharney Utd 4, ; Clara Utd 3, Birr Utd 1, ; M.S.L. U 11 East: Portlaoise Tn 2, Emo Cel 7,

 M.S.L. Boys U11 East 1: Portlaoise Utd 0, Abbeyleix Utd 5, ; Clonaslee Utd 4, Killeigh Utd 1

M.S.L. Boys U 11 Central: Clara 1, Kinnegad 1

M.S.L. Boys U 11 West: St Josephs Red 3, Frankford Utd 2, ; Portumna 3, Birr Tn 7

M.S.L. Boys U 11 West 1: Tullamore Rvs 1, Clara Utd 3, ; St Josephs Blues 2, Birr Utd 6, ; Birr Rvs 5, Kilbeggan SC 5

 M.S.L. Boys U12 West 1: Kinnegad Tigers 5, Kilbeggan Utd 2, ; Mullingar Ath Cubs 4, Kilbeggan SC 0, ; Tullamore Tn 5, Birr Tn 1, ; St Josephs Lions 2, Clara 0

 M.S.L. Boys U 12 West 2: St Josephs Tigers 3, Banagher Utd 0, ; Birr Utd 5, Raharney Utd 2, ; St Josephs Cheetahs 3, Kinnegad Pumas 7, ; Rahanine 1, Mullingar Ath Hawks 3

S.F.A.I. Subway Cup U13: MSL 0, Carlow 0

 M.S.L. Boys U13 Major: Abbeyleix Ath 1, Gallen Utd 4, ; Templevilla 1, Mullingar Ath Hawks 5, ; Willow Pk 5, Tullamore Tn 0, ; Portlaoise AFC 2, St Josephs 2

 M.S.L. Boys U 13 Div 1: Mullingar Ath Eagles 2, Birr Tn 5, ; Portlaoise Utd 4, St Aengus 2

M.S.L. Boys U13 Div 2: AC Celtic 1, Portlaoise Tn 2, ; Tullamore Utd 2, Kilbeggan SC 2,

S.F.A.I. Sketchers U14 Cup R3: Athenry 1, St Francis 2

M.S.L. Boys U 14 Major: Portumna 1, Mullingar Ath Eagles 1, ; Mtmellick Utd 2, Tullamore Tn 3, ; Clara 4, Mullingar Ath Kestrals 2

M.S.L. Boys U14 Div 1: Portlaoise Ath 2, T&S 4

M.S.L. Boys U14 Div 2: Tullamore Utd 4, Raharney Utd 0, ; Rahanine 3, Banagher

S.F.A.I. Sketchers U15 Cup R3: Emo Cel 3, Monasterevin 1,

S.F.A.I.Subway Cup U15: MSL 0, DDSL 5

M.S.L. Boys U15 East: Kinnegad 2, St Aengus 3, ; Portlaoise AFC 5, Abbeyleix 2,

M.S.L. Boys U15 West: Mullingar Ath 4, St Josephs 0, ; East Galway Utd 0, St Francis 3, ; Birr Tn 2, Frankford Utd 1,

M.S.L. Boys U 16 East: Kilbeggan SC 3, Mucklagh 5, ; Abbeyleix Ath 2, Portlaoise Utd 3

M.S.L Boys U16 West: Portumna 0, AC Cel Blue 2, ; Mullingar Ath Pumas 6, Mucklagh Rvs 2

M.S.L. U 11 Girls: Mountmellick 0, Hodson Bay Celtic 5, ; Real Swans White 2, Bealnamulla 4, ; Banagher Utd 1, Killeigh 5, ; St Aengus Utd 2, Tullamore Tn 5

M.S.L. U 12 Girls: Portlaoise 8, Kilbeggan SC 2, ; Bealnamulla 5, Real FA Swans Black 2, ; Tullamore Tn 3, Kinnegad 2, ; Hodson Bay Celtic , Mountmellick , Conceded by Mountmellick

M.S.L. U 13 Girls: Portlaoise AFC 3, Clara 1

 M.S.L. U 14/15 Girls: Kilbeggan SC 0, Mucklagh 6, ; Kinnegad 3, Killeigh 0, ; Hodson Bay Belles 2, Clara 1, ; East Galway Utd 3, Bealnamulla 3

M.S.L. U 16 Girls: Kilbeggan SC 1, Athlone Tn 11,

M.S.L. U 18 Girls: Portlaoise AFC 3, Clara 3, ;

Related posts

NORTH EAST FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott

AUL FIXTURES – MAY 7 -MAY 17

Eamon Scott

O’NEILL LFA Junior Shield

Eamon Scott