fbpx
Striker Online
MIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUERESULTS

MIDLANDS SCHOOLBOY LEAGUE

M.S.L.U 9 East: St Aengus Utd 4, Emo Cel 1, Round 10; Abbeyleix 5, Emo Utd 5, Round 11; T & S Rvs 3, Mtmellick Ath 5, ; T&S 1, Mtmellick Hotspur 4, ; St Aengus 3, Emo Rovers 4

M.S.L. U 9 West 2: Kilbeggan Utd 4, Frankford Rvs 0, Round 8

M.S.L. U 10 Major (19): Rosenallis 2, Birr Tn 6, Round 16; Clara Utd 5, Mucklagh 0, Round 1; Tullamore Tn 5, Frankford Utd 1, Round 5; Emo Cel 4, Portlaoise AFC 1, Round 9

M.S.L. U 10 East (19): Killeigh Rvs 5, Portlaoise Tn 2, Round 6; Abbeyleix Utd 4, Mtmellick Ath 5, Round 14

M.S.L. U 10 East 2 (19): Abbeyleix 6, Clonaslee Utd 3

M.S.L. U 10 West 1 (19): Mullingar Ath Cubs 3, Birr Utd 4, Round 11; Tullamore Utd 5, Banagher Utd 0, Round 12; Portumna 3, Mullingar Ath Lions 6, Round 13; Gallen Utd 3, Raharney Utd 3, Round 10

M.S.L. U 10 West 2 (19): Kilbeggan SC 1, Willow Pk 4, ; Tullamore Rvs 1, Banagher Tn 8, ; Clara Utd 4, Frankford Cel 2

M.S.L. U 10 East 1: Killeigh 1, T&S 2, Round 1

M.S.L. U 11 Major (19): Clara 6, Tullamore Rvs 1, Round 5; Walsh Island Shamrocks 1, Portlaoise Tn 3, Round 8; Birr Utd 0, Tullamore Tn 5, Round 8

M.S.L. U 11 East 1 (19): Emo 3, Killeigh 0, ; Mtmellick Ath 6, T&S Utd 3, Round 10; Portlaoise AFC 1, Abbeyleix 2.

M.S.L. U 11 East 2 (19):Abbeyleix Utd 2, Clonaslee Utd 3, ; Emo Utd 5, Abbeyleix Rvs 0, ; Walsh Island 3, Killeigh Utd 6

M.S.L. U 11 West 2 (19): Willow Pk 6, Banagher 1, Round 5; Mullingar Ath 6, Kilbeggan Utd 0, Round 6; Portumna 1, Birr Tn 1, Round 7

M.S.L. U 11 East 11: Rosenallis 6, Frankford Cel 1, Round

SFAI Subway U 12 Group 1: MSL 3, Kilkenny 4

SFAI Subway U 12 Group 2: NDSL 1, MSL 2 0

Midlands U 12 Cup: Gallen Utd 3, Kilcullen AFC 1, ; Naas Whites 5, Mountmellick 0

Midlands U 12 Shield: Naas Blue 6, Birr Tn 1, ; Portlaoise Tn 1, Caragh Cel 2

Midlands U 12 Plate: Kinnegad 2, Sallins Celtic 2, ; Rathangan 1, Frankford 1

M.S.L. U 12 Major: Portlaoise 1, Mullingar Ath Eagles 0, ; Portumna 0, Willow Pk 2, Round 10

M.S.L. U 12 East: Killeigh 1, St Aengus 0, Round 17; Abbeyleix 7, Clonaslee Utd 3

M.S.L. U 12 West: Mullingar Ath Kestrals 3, Clara 1

Midlands U 13 Cup: Tullamore Tn 5, Naas AFC 0, ; Monasterevin 1, Clara 6

Midland U 13 Plate: Newbridge F.C. 0, Killeigh 3

M.S.L. U 13 Major: Mullingar Ath Kestrals 3, Mullingar Ath Eagles 1, ; Rosenallis 4, Birr Tn 3, Round 14

M.S.L. U 13 Major 2 (19): Mullingar Ath Eagles 2, Mullingar Ath Kestrals 1

M.S.L U 13 Div 1 (19): Mountmellick 0, Portlaoise AFC 2, ; Tullamore Utd 3, Portlaoise Ath 5

M.S.L. U 13 Div 2 (19): Rahanine 0, Killeigh Utd 3

Midland U 14 Cup: Emo Cel 5, Kilcullen AFC 4, ; Tullamore Tn 2, Caragh Cel 4

Midlands U 14 Plate: Monasterevin 4, Mullingar Ath Kestrals 0, ; Emo Utd 5, Arlington 4

M.S.L U 14 Major: Killeigh 1, Mullingar Ath 3, Round 9; Mullingar Ath Kestrals 0, Mullingar Ath 2, Round 10

M.S.L. U 14 3 (19): Mucklagh 2, Kilbeggan SC 4

M.S.L. U 14 Trophy: Tullamore Utd 3, Birr Tn 0

Midlands U 15 Cup: Edenderry Tn 0, Mullingar Ath 3, ; Kinnegad 3, Arlington 0

M.S.L. U 15 Major: Kilbeggan SC 1, Clara 3, Round 18; Mullingar Ath Tigers 2, Mountmellick 2, Round 3; Portlaoise AFC 3, Killeigh 0, Round 16

M.S.L. U 15 Div 1: AC Celtic 2, Portlaoise Utd 1, Round 3; Abbeyleix 1, Emo Cel 2, Round 2; Rahanine 7, Mucklagh 3, Round

SFAI Subway U 16: MSL 2, Wicklow 4

Midlands U 16 Cup: Mullingar Ath Pumas 6, Rathangan 4

Midlands U 16 Shield: Portlaoise Utd 0, Kildare Tn 2,

M.S.L. U 16 Major: Portlaoise AFC 3, St Francis 0, Round 5

M.S.L. U 16 Div 1: Mucklagh 3, St Josephs 2, Round 3; Killeigh 0, St Josephs Red 6, Round 18; Templevilla 2, Birr Utd 1, Round 1; Birr Tn 4, Raharney Utd 4, ; Mucklagh 3, St Josephs Red 0, Round 5; Killeigh 1, St Josephs 2, Round 16; Birr Tn 1, Templevilla 1

M.S.L.U10/11 Girls: Mountmellick 3, Clara 7, Round 5; Killeigh 1, Kinnegad 1, Round 21; Bealnamulla 1, Killeigh Utd 2, Round 8; Hodson Bay Aces (10) 4, Tullamore Utd 0, Round 3; Real FA Swans 2, Tullamore Tn 8

M.S.L. U 13 Girls: Mucklagh 5, Kilbeggan SC 0, Round 4; Killeigh 1, Hodson Bay Celtic 4, Round 9

M.S.L. U 14 Girls: Kinnegad 3, Portlaoise 0

M.S.L. Girls U 17 Cup: Birr Tn 3, Bealnamulla 0

M.S.L. U 17 Girls Shield : Kinnegad 2, Killeigh 2, ;

Related posts

UNITED CHURCHES FOOTBALL LEAGUE

Eamon Scott

NEW LEVEL 5 RESTRICTIONS HAVE SEVERE IMPACT ON THE GRASSROOTS GAME

Eamon Scott

MIDLANDS SCHOOLBOYS/GIRLS LEAGUE

Eamon Scott