fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES LSL

LSL Fixtures, July 12th – 20th


Senior Sunday (6)
16/07/2021 19:30 Killester Donnycarney FC V Malahide United AFC [Aidan O’Brien (Referee),
Anthony Kearney (Assistant), Kevin Byrne (Assistant)]
16/07/2021 19:30 Bangor GG FC V Liffey Wanderers [Colin Duffy (Referee), Eamonn Connolly
(Assistant), Warren Beasley (Assistant)]
16/07/2021 19:45 Edenderry Town FC V Crumlin United FC [Paul Tuite (Referee), Mark Mcconnell
(Assistant), Michael Cullen (Assistant)]
16/07/2021 19:45 St. Mochtas FC V Wayside Celtic [Dave Fitzsimons (Referee), Eddie Reilly
(Assistant), Craig Foley (Assistant)]
16/07/2021 20:00 Home Farm FC V Kilnamanagh A.F.C [Lee Duffy (Referee), Sean Boyd
(Assistant), Paula Brady (Assistant)]
18/07/2021 11:00 Sacred Heart Firhouse Clover V Maynooth University Town [Brian Tracey
(Referee), Paul Tuite (Assistant), David Pender (Assistant)]


Senior 1 Sunday (7)
16/07/2021 19:30 St. Patricks CYFC V Tolka Rovers AFC [John Mccarthy (Referee), Philip Russell
(Assistant), Craig Donohoe (Assistant)]
16/07/2021 19:45 Skerries Town FC V Newbridge Town FC [David Ward (Referee), Claudiu
Cimpoesu (Assistant), Jason Ray (Assistant)]
16/07/2021 19:45 Leixlip United AFC V Glenville FC [Ronan Daly (Referee), Declan Troy
(Assistant), Andrew Cleary (Assistant)]
16/07/2021 19:45 Glebe North FC V Ballymun United FC [David Gallagher (Referee), Derek
Rooney (Assistant), Damien Tolan (Assistant)]
16/07/2021 20:00 Greystones United AFC V Portmarnock AFC [Robert Redmond (Referee),
Padraig Marsh (Assistant), Brendan Coghlan (Assistant)]
18/07/2021 11:00 UCD FC V Willow Park FC [Declan Troy (Referee), Eddie Reilly (Assistant), Dave
Fitzsimons (Assistant)]
18/07/2021 11:00 Collinstown FC V Lucan United FC [Andrew Cleary (Referee), Christopher Daly
(Assistant), Liam McGuirk (Assistant)]


Senior 1A Sunday (6)
14/07/2021 19:30 Kilbarrack United V Swords Celtic FC [Adam Conroy (Referee), Ronan Daly
(Assistant), Robert Redmond (Assistant)]
16/07/2021 19:30 Drumcondra FC V St. Francis FC [Liam McGuirk (Referee), Patrick Donnelly
(Assistant), Brendan O’Connor (Assistant)]
16/07/2021 19:45 Arklow Town FC V Portlaoise FC [Christopher Daly (Referee), Sean O’Connor
(Assistant), Umre Akkilic (Assistant)]
16/07/2021 19:45 St. John Bosco FC V St Kevin’s Boys FC [Barry Fitzpatrick (Referee), Owen
Murphy (Assistant), Tommy Traynor (Assistant)]
18/07/2021 11:00 Dublin Bus FC V Templeogue United [Michael Cullen (Referee)]
18/07/2021 11:00 Ardmore Rovers FC V Newtown Rangers AFC [Declan Reale (Referee)]


Senior 1B Sunday (6)
16/07/2021 19:30 Sheriff YC V Castleknock Celtic [Andrew Murphy (Referee), Declan Reale
(Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]
16/07/2021 19:45 Drogheda Town FC V Usher Celtic [Stuart Marry (Referee), Terry Murphy
(Assistant), Shane Bradshaw (Assistant)]
18/07/2021 11:00 Dunboyne AFC V Corduff FC [Derek Rooney (Referee)]
18/07/2021 11:00 Pegasus/St. James V Larkview Boys FC [Craig Foley (Referee)]
18/07/2021 11:00 TEK Utd FC V Inchicore Athletic FC [Padraig Marsh (Referee)]

18/07/2021 11:00 Ayrfield United V Mid Sutton FC Sportslink [Terry Murphy (Referee), John
Mccarthy (Assistant), Lee Duffy (Assistant)]


Major Sunday (5)
16/07/2021 20:00 Ratoath Harps FC V Oliver Bond Celtic [David Pender (Referee)]
16/07/2021 20:00 Leicester Celtic FC V Finglas United [Brian Lawless Jr (Referee)]
18/07/2021 11:00 Broadford Rovers FC V Kilmore Celtic [Dylan Armstrong (Referee)]
18/07/2021 11:00 Baldoyle United V St. Pauls Artane [Karl O’Shea (Referee)]
18/07/2021 12:00 Ballyfermot United V Beechwood FC [Brendan Clarke (Referee)]


Major 1 Sunday (4)
15/07/2021 19:00 Clondalkin Celtic FC V Yellowstone Celtic FC [Sean O’Connor (Referee)]
16/07/2021 20:00 Stella Maris FC V MP FC [Leo Linnie (Referee)]
16/07/2021 20:00 Ballyoulster United AFC V Balbriggan FC [Aidan Moore (Referee)]
18/07/2021 11:00 Enniskerry YC V Rivervalley Rangers [Craig Donohoe (Referee)]


Premier Sunday (4)
18/07/2021 13:00 Park Celtic V Eastwall Bessborough [Nathan Bannon (Referee)]
18/07/2021 14:30 Swords Celtic FC V Trinity Donaghmede FC [Patrick Kavanagh (Referee)]
18/07/2021 14:30 Colepark United V Raheny United [Glenn Millar (Referee)]
18/07/2021 14:30 Ballymun United FC V Boyne Rovers [Besim Bajrami (Referee)]


Premier 1 Sunday (4)
16/07/2021 19:45 Rathcoole Boys V Knockmitten United [Karl Corcoran (Referee)]
18/07/2021 11:00 Castleknock Celtic V Bangor GG FC [Eamonn Connolly (Referee)]
18/07/2021 12:00 Sallynoggin/Pearse FC V Whitehall Rangers [Umre Akkilic (Referee)]
18/07/2021 14:30 Rush Athletic FC V Blessington FC [Damien Tolan (Referee)]


Premier 1A Sunday (3)
18/07/2021 11:00 Palmerstown FC V Drogheda Boys & Girls FC [Stuart Marry (Referee)]
18/07/2021 11:00 Lucan United FC V Maynooth University Town [David Ward (Referee)]
18/07/2021 12:00 Monread FC V Mountview CFC [Aidan Moore (Referee)]


Division 3 Sunday (6)
16/07/2021 19:45 Wayside Celtic V St Kevin’s Boys FC [Patrick Kavanagh (Referee)]
18/07/2021 11:00 Loughshinny United V Ayrfield United [Kevin Byrne (Referee)]
18/07/2021 11:00 Spartak Dynamo FC V Verona FC [Brendan Coghlan (Referee)]
18/07/2021 11:00 Finglas United V Kilnamanagh A.F.C [Graham McCarthy (Referee)]
18/07/2021 12:00 Iveagh Celtic V Woodfarm FC [Jamie Keating (Referee)]
18/07/2021 14:00 Naas AFC V Esker Celtic FC [Thomas Nolan (Referee)]


Division 3A Sunday (6)
16/07/2021 19:45 Lusk United A.F.C V Derry Rovers [Karl O’Shea (Referee)]
18/07/2021 11:00 Knocklyon United V Swords Celtic FC [Tommy Traynor (Referee)]
18/07/2021 11:00 Trinity Donaghmede FC V Portmarnock AFC [Colin Duffy (Referee)]
18/07/2021 11:00 McKelvey Celtic V DCU FC [Claudiu Cimpoesu (Referee)]
18/07/2021 11:00 Rivervalley Rangers V Baldoyle United [Peter Kenealy (Referee)]
18/07/2021 14:00 SVS V Ardmore Rovers FC [Michael Dolan (Referee)]

Major Saturday (5)
15/07/2021 19:45 Malahide United AFC V Maynooth University Town [Patrick Donnelly (Referee)]
16/07/2021 20:00 Booth Road Celtic V Liffey Wanderers [Anthony Carey (Referee)]
17/07/2021 13:00 Tolka Rovers AFC V Crumlin United FC [Eamonn Connolly (Referee)]
17/07/2021 14:30 Bluebell United V UCD FC [Claudiu Cimpoesu (Referee)]
17/07/2021 14:30 Bangor GG FC V St. Mochtas FC [Padraig Marsh (Referee)]


Major 1 Saturday (5)
12/07/2021 20:00 Home Farm FC V Wayside Celtic [Ronan Daly (Referee)]
17/07/2021 14:30 Newtown Rangers AFC V St. Patricks CYFC [Declan Troy (Referee)]
17/07/2021 14:30 Portmarnock AFC V Home Farm FC [John Mccarthy (Referee)]
17/07/2021 14:30 Kilnamanagh A.F.C V Glebe North FC [Owen Murphy (Referee)]
17/07/2021 14:30 Ballymun United FC V Sacred Heart Firhouse Clover [Patrick Donnelly (Referee)]


Major 1A Saturday (5)
17/07/2021 14:30 TEK Utd FC V St. Francis FC [Umre Akkilic (Referee)]
17/07/2021 14:30 Columbas Rovers V Verona FC [David Ward (Referee)]
17/07/2021 14:30 Collinstown FC V Leicester Celtic FC [Eddie Reilly (Referee)]
17/07/2021 17:00 St Kevin’s Boys FC V Glenville FC [Derek Rooney (Referee)]
17/07/2021 18:00 Old County FC V Pegasus/St. James [Craig Donohoe (Referee)]


Major 1B Saturday (5)
15/07/2021 19:45 Skerries Town FC V Leixlip United AFC [Adam Conroy (Referee)]
17/07/2021 12:00 Dundrum FC V Killester Donnycarney FC [Paul Tuite (Referee)]
17/07/2021 12:00 Rosemount Mulvey V Drumcondra FC [Robert Redmond (Referee)]
17/07/2021 14:30 Dunboyne AFC V Dublin Hospitals FC [Philip Russell (Referee)]
17/07/2021 14:30 Wicklow Rovers AFC V Finglas United [Brendan Clarke (Referee)]


Major 1C Saturday (7)
12/07/2021 20:00 Larkview Boys FC V Beechwood FC [Daragh Donovan (Referee)]
17/07/2021 12:00 Dublin University FC V Ardmore Rovers FC [Besim Bajrami (Referee)]
17/07/2021 14:30 Aungier Celtic V Greystones United AFC [David Pender (Referee)]
17/07/2021 14:30 Kilbarrack United V Fairview CY FC [Dylan Armstrong (Referee)]
17/07/2021 14:30 Corduff FC V Larkview Boys FC [Daragh Donovan (Referee)]
17/07/2021 14:30 Portlaoise FC V Usher Celtic [David Gallagher (Referee)]
17/07/2021 14:30 Beechwood FC V Ayrfield United [Christopher Daly (Referee)]


Major 1D Saturday (5)
17/07/2021 12:00 Ballyfermot United V Lucan United FC [Brendan O’Connor (Referee)]
17/07/2021 12:30 Rush Athletic FC V Newlands / Castle Park FC [Stuart Marry (Referee)]
17/07/2021 14:00 Castleknock Celtic V Inchicore Athletic FC [Lee Duffy (Referee)]
17/07/2021 14:30 SVS V Drumcondra AFC [Patrick McNeill (Referee)]
17/07/2021 14:30 St. Pauls Artane V Crumlin United FC [Terry Murphy (Referee)]


Premier Saturday (2)
16/07/2021 20:00 Garda FC V Knockmitten United [Nathan Bannon (Referee)]
17/07/2021 13:00 Tymon Bawn FC V Glasnevin FC [Jason Ray (Referee)]

Premier 1 Saturday (2)
17/07/2021 12:00 Esker Celtic FC V Seafordrock Utd [Glenn Millar (Referee)]
17/07/2021 15:00 Larkview Boys FC V Balbriggan FC [Andrew Cleary (Referee)]


Premier 1A Saturday (4)
16/07/2021 19:45 Ashbourne United FC V Balscadden FC [Niall Murray (Referee)]
17/07/2021 12:00 Marks Celtic FC V SVS [Thomas Nolan (Referee)]
17/07/2021 14:30 Kilmore Celtic V Manortown United [Shane Bradshaw (Referee)]
17/07/2021 14:30 Woodfarm FC V Tallaght Town AFC [Brian Tracey (Referee)]


Division 3 Saturday (5)
17/07/2021 12:00 Oliver Bond Celtic V Confey FC [Dave Fitzsimons (Referee)]
17/07/2021 13:00 Mid Sutton FC Sportslink V Parkvale FC [Liam McGuirk (Referee)]
17/07/2021 14:30 Dublin Airport FC V Castleknock Celtic [Peter Kenealy (Referee)]
17/07/2021 14:30 Hyde Park FC V Iveagh Celtic [Brian Lawless Jr (Referee)]
17/07/2021 14:30 Rosemount Mulvey V Swords Celtic FC [Jamie Keating (Referee)]


Division 3A Saturday (4)
17/07/2021 12:00 Dunboyne AFC V Ashbourne United FC [Karl O’Shea (Referee)]
17/07/2021 13:30 Drimnagh Celtic V Spartak Dynamo FC [Aidan Moore (Referee)]
17/07/2021 14:30 Malahide United AFC V Enniskerry YC [Damien Tolan (Referee)]
17/07/2021 14:30 Knockmitten United V Dingle United [Michael Dolan (Referee)]


Division 3B Saturday (4)
17/07/2021 12:00 Vianney Boys V Kilbarrack United [Colin Duffy (Referee)]
17/07/2021 14:30 Rivervalley Rangers V Dundrum FC [Graham McCarthy (Referee)]
17/07/2021 14:30 Blessington FC V Whitehall Rangers [Patrick Kavanagh (Referee)]
17/07/2021 14:30 Rush Athletic FC V Ballyoulster United AFC [Craig Foley (Referee)]


U20 Premier (5)
18/07/2021 11:00 Leicester Celtic FC V Greystones United AFC [Daragh Donovan (Referee)]
18/07/2021 11:00 St. Francis FC V Raheny United [Sean Boyd (Referee)]
18/07/2021 11:00 Home Farm FC V Castleknock Celtic [Patrick McNeill (Referee)]
18/07/2021 14:00 Suncroft FC V Cabinteely FC [Warren Beasley (Referee)]
19/07/2021 20:00 Ratoath Harps FC V Leixlip United AFC [Anthony Redmond (Referee)


Charles Lee (5)
16/07/2021 20:00 Crumlin United FC V Rathcoole Boys [Besim Bajrami (Referee)]
18/07/2021 11:00 Drogheda Boys & Girls FC V Templeogue United [Patrick Donnelly (Referee)]
18/07/2021 12:00 Lourdes Celtic V Home Farm FC [Brendan O’Connor (Referee)]
18/07/2021 14:00 Malahide United AFC V Cabinteely FC [Jason Ray (Referee)]
18/07/2021 14:00 Shelbourne V Newbridge Town FC [David Gallagher (Referee)]


Paddy Lee (5)
16/07/2021 19:45 Cabinteely FC V Dunshaughlin Youths FC [Thomas Nolan (Referee)]
18/07/2021 11:00 Rush Athletic FC V Broadford Rovers FC [Adam Conroy (Referee)]
18/07/2021 11:00 Terenure Rangers V Balrothery FC [Anthony Kearney (Referee)]
18/07/2021 11:00 Castleknock Celtic V Shankill FC [Owen Murphy (Referee)]

18/07/2021 14:00 Ashbourne Utd FC V Crumlin United FC [Mark Mcconnell (Referee)]

Related posts

Ireland ready for Czech test in Waterford

Eamon Scott

Stephen Kenny launches FAI-ETB Player Development Course applications

Eamon Scott

Women’s National League to begin on the last weekend of June

Eamon Scott