fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFAI NewsLATEST NEWSLatest News HomepageLSLLSL FIXTURES

Leinster Senior League Fixtures Report

FAI Centenary Intermediate Cup 2021/2022 4th Round

Friday 18th February : Maynooth University Town v Bangor GG FC, NUI Astro Maynooth, 7.45 pm, Andrew Cleary Eddie Reilly Dylan Armstrong;  

St. Francis FC v Collinstown FC, John Hyland Park, 8.00 pm, Philip Russell Declan Troy Paddy McNeill;

Saturday 19th February : Inchicore Athletic FC v Rockmount AFC, Bernard Curtis park, 2.00 pm, Terry Murphy Dave Fitzsimons Declan Troy;

Bluebell United v Usher Celtic, Capco Park, 2.00 pm, Paul Tuite David Gallagher Chris Murpphy

Sunday 20th February: Killester Donnycarney FC v Lucan United FC, Hadden Park, 11.00 am, Barry Fitzpatrick Dave Fitzsimons Philip Russell;

Malahide United v Carrigaline United AFC, Gannon Park, 2.30 pm, Declan Troy Terry Murphy Dylan Armstrong;

Liffey Wanderers v Cockhill Celtic, Irishtown Stadium, 2.00 pm, Eamonn Connolly David Gallagher Paul Tuite;

Lummy O’Reilly Cup – First Round

Friday 18th February

Hartstown Huntstown FC Vs Dublin Bus: Hartstown Park, 7.45pm, Karl O Shea Anto Carey Brendan O Connor;

Mid Sutton Sportslink Vs Arklow Town: Sportslink Complex, 8.00pm, Tony Redmond Eamonn Connolly Kevin Byrne;

St John Bosco Vs Drogheda Town: Brickfield Astro, 7.45pm, Claudio Cimpoesu Barry Fitzpatrick Thomas Traynor;

Swords Celtic vs Ayrfield Utd: Balheary Reservoir, 8.00pm, Colin Duffy Liam McGuirk Damien Tolan;

Tullamore Town Vs Drumcondra FC: Leah Victoria Park, Axis Business Park, Clara Road, Tullamore, 8.00pm, Sean O Connor Brian Tracey Aidan Moore;

Sunday 20th February

Dublin University FC Vs Pegasus St James Ath: College Park, 11.00am, Craig Donoghue;

Dunboyne AFC Vs Rush Ath: Summerhill Road Dunboyne, 11.00am, Dave Pender;

Templeogue Utd Vs Larkview Boys: Tymon All Weather / Tymon Grass, 2.00pm, Liam McGuirk;

Wednesday 23rd February

St Francis FC Vs St Kevins Boys: John Hyland Park, 8.00pm, Peter Mahoney Ronan Daly Jason Ray;

Friday 25th February Sheriff YC Vs Inchicore Ath: Clontarf All Weather, 7.30pm, RTBA;;

TBA Portlaoise FC Vs Usher Celtic

WALLY WYNNE CUP Saturday 19th February

Stella Maris v Larkview Boys,14.00 Sportslink, Besin Bajrami;
Tallaght Town v SVS, 14.00 Andy Moore Sp. Grounds,.Pat Kavanagh;
Glasnevin FC v Terenure College,12.30 Albert College, Tony Harris;
Lorcan Celtic FC v Garda FC, 14.00 Lorcan Green, Damiien Tolan;

LFA Fixtures February 2022

Saturday February 19th

Oneills.com LFA Junior Cup Sixth Round

Rosemount Mulvey FC v  Trim Celtic, Rosemount Park, 2.0 Brian Tracey; Old County FC v Gorey Rangers, Brickfield Park, 2.0, Peter Mahoney Pat Donnolly Mick Hughes

Kilnamanagh FC v North End United, Ned Kelly Park, 2.0, Padraig Marsh;

Oneills.com LFA Junior Shield Fifth Round

The Local FC v Naas AFC, Phoenix Park, 11.0

Mourne Celtic or Cloghertown United v Dublin Airport, details tbc

Oneills.com LFA Junior Shield Quarter Final

Mid Sutton Sportslink v Ballymurn Celtic, Sportslink, 2.0

Sunday February 20th

Oneills.com LFA Junior Cup Sixth Round

Bangor GG FC or Balbriggan FC v Beechwood FC or Freebooters FC, OFF;

Oliver Bond Celtic v Tolka Rovers, Brickfields, 2.0, Owen Murphy Andrew Cleary Brendan O Connor;

Trinity Donaghmede v Evergreen FC, Trinity S&L Astro, 2.30, Derek Rooney;

Thomastown United v Kilbarrack United, United Park, 2.0

Oneills.com LFA Junior Shield Quarter Final

Derry Rovers v St Itas FC, Brians Park, 8.0 Fri Feb 18th

Mulhuddart FC or Kilnamanagh FC v Forth Celtic, details


Thu, February 17, 2022 – Wed, February 23, 2022


Senior Sunday (2)
17/02/2022

20:00 Wayside Celtic V. Crumlin United FC at Jackson Park [David Gallagher (Referee), Paul Tuite (Assistant), Craig
Foley (Referee)]
20/02/2022
11:00 Sacred Heart Firhouse Clover V. Kilnamanagh A.F.C at Killenarden Hill, Tallaght [Brian Tracey (Referee), Eddie
Reilly (Assistant), John Mccarthy (Assistant)]


Senior 1 Sunday (5)
18/02/2022

19:45 St. Patricks CYFC V. Newbridge Town FC at Irishtown Stadium [Craig Foley (Referee), Craig Donohoe (Assistant), Umre Akkilic (Assistant)]
19:45 Leixlip United AFC V. Skerries Town FC at Leixlip Amenties Centre [Leszek Adamczak (Referee), Michael Cullen (Assistant), Endrit Malaveci (Assistant)]
19:45 Tolka Rovers AFC V. Glenville FC at Frank Cooke Park [Paula Brady (Assistant), Aidan O’Brien (Assistant), David Pender (Assistant)]
19:45 Glebe North FC V. Willow Park FC at Market Green Balbriggan [Lee Duffy (Referee), John Mccarthy (Assistant),
Stuart Marry (Assistant)]
20/02/2022
11:00 Ballymun United FC V. UCD FC at Ballymun United Soccer Complex [Christopher Daly (Referee), Ronan Daly
(Assistant), Damien Tolan (Assistant)]


Senior 1A Sunday (2)
18/02/2022

19:30 Portlaoise FC V. Kilbarrack United at Rossleighan Park [Patrick Donnelly (Referee), Owen Murphy (Assistant),
Terry Murphy (Assistant)]
20/02/2022
11:00 Newtown Rangers AFC V. St Kevin’s Boys FC at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [Anthony
Carey (Referee), Lee Duffy (Assistant), Brendan Coghlan (Assistant)]


Senior 1B Sunday (1)
20/02/2022

11:00 TEK Utd FC V. Sheriff YC at New Road Stradbrook Blackrock [Padraig Marsh (Referee)]


Major 1 Sunday – Shanlar Ltd (1)
19/02/2022

18:00 Yellowstone Celtic FC V. MP FC at Brickfield Park (Astro) [Derek Rooney (Referee)]


Premier 1 Sunday (2)
20/02/2022

11:00 Whitehall Rangers V. Sallynoggin/Pearse FC at Paddy Mahoney Park [Besim Bajrami (Referee)]
11:00 Bangor GG FC V. Knockmitten United at Greenhills Park [Aidan Moore (Referee)]


Premier 1A Sunday (3)
20/02/2022

11:00 Edenderry Town FC V. Maynooth University Town at Paddy Mahoney Park [Warren Beasley (Referee)]
11:00 Mountview CFC V. Monread FC at Hartstown Park [astro pitch] [Anthony Kearney (Referee)]
13:30 Woodfarm FC V. Drogheda United at Coldcut Clondalkin [Shane Bradshaw (Referee)]


Division 3 Sunday (4)
18/02/2022

19:45 Wayside Celtic V. Esker Celtic FC at Jackson Park [Brian Whelan (Referee)]
20/02/2022
11:00 Iveagh Celtic V. Ayrfield United at Stannaway Park Crumlin Dublin 12 [Patrick Kavanagh (Referee)]
11:00 St Kevin’s Boys FC V. Finglas United at Wards Cross New Park [Peter Kenealy (Referee)]
12:30 Verona FC V. Spartak Dynamo FC at Parish Field, Blanchardstown [Robert Costello (Referee)]


Division 3A Sunday (5)
18/02/2022

19:45 Lusk United A.F.C V. Portmarnock AFC at Rathmore Road, Lusk [Frank Maguire (Referee)]
20/02/2022
11:00 SVS V. McKelvey Celtic at Shanganagh Park [Michael Dolan (Referee)]
11:00 Swords Celtic FC V. Baldoyle United at Balheary Resevoir [Tony Harris (Referee)]
11:00 Knocklyon United V. Ardmore Rovers FC at VEC Sports Ground Terenure [Derek Kelly (Referee)]
11:00 Rivervalley Rangers V. Trinity Donaghmede FC at Rivervalley Park [Dave McGrath (Referee)]


Major Saturday (3)
19/02/2022

14:00 UCD FC V. St. Mochtas FC at Belfield [Brian Lawless Jr (Referee)]
14:00 Bangor GG FC V. Swords Celtic FC at Greenhills Park [Leszek Adamczak (Referee)]
15:00 Crumlin United FC V. Booth Road Celtic at Pearse Park Astro / CBS Captains Road [Craig Donohoe (Referee)]


Major 1 Saturday (5)
18/02/2022

19:45 Sacred Heart Firhouse Clover V. Wayside Celtic at Killenarden Hill, Tallaght [Christopher Daly (Referee)]
19/02/2022
13:00 St. Patricks CYFC V. Ballymun United FC at Irishtown Stadium [Claudiu Cimpoesu (Referee)]
14:00 Newtown Rangers AFC V. Templeogue United at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [Aidan
O’Brien (Referee)]
14:00 St. John Bosco FC V. Seafordrock Utd at Benmadigan Rd. [Lee Duffy (Referee)]
21/02/2022
20:00 Home Farm FC V. Glebe North FC at AUL Complex [Shane Bradshaw (Referee)]


Major 1A Saturday (4)
19/02/2022

12:00 Railway Union V. Collinstown FC at Park Avenue, Sandymount [Umre Akkilic (Referee)]
14:00 TEK Utd FC V. Dublin Bus FC at New Road Stradbrook Blackrock [Robert Kearns (Referee)]
14:00 Glenville FC V. Verona FC at Palmerstown Community School [Daragh Donovan (Referee)]
15:00 St Kevin’s Boys FC V. St. Francis FC at St. Aidan’s School, Whitehall [Owen Murphy (Referee)]


Major 1B Saturday (4)
19/02/2022

14:00 Leixlip United AFC V. Dublin Hospitals FC at Leixlip Amenties Centre [Aidan Moore (Referee)]
14:00 UCD FC V. Killester Donnycarney FC at Belfield [Eddie Reilly (Referee)]
14:00 Dundrum FC V. Drumcondra FC at Meadowbrook Park [Michael Dolan (Referee)]
14:00 Dunboyne AFC V. UCD FC at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Liam McGuirk (Referee)]


Major 1C Saturday (4)
18/02/2022

19:30 Usher Celtic V. Fairview CY FC at Grangegorman DIT (Astro) [Besim Bajrami (Referee)]
19/02/2022
12:00 Dublin University FC V. Greystones United AFC at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Graham
McCarthy (Referee)]
12:00 Ayrfield United V. Beechwood FC at Foxhill Park [Colin Duffy (Referee)]
14:00 Aungier Celtic V. Larkview Boys FC at Grangegorman DIT (Astro) [Ronan Daly (Referee)]


Major 1D Saturday – Lee Brothers (2)
19/02/2022

14:00 Castleknock Celtic V. SVS at St. Catherines Park [Glenn Millar (Referee)]
14:00 Newlands / Castle Park FC V. Crumlin United FC at Pearse Park Astto [Karl O’Shea (Referee)]


Premier 1A Saturday (1)
19/02/2022

14:00 Manortown United FC V. Kilmore Celtic at 5 Acres, Lime Kiln Lane, Dublin 12 [Andrew Cleary (Referee)]


Division 3 Saturday (3)
19/02/2022

14:00 Parkvale FC V. Iveagh Celtic at Rockbrook Park School, Rathfarnham [Brian Whelan (Referee)]
14:00 Oliver Bond Celtic V. Swords Celtic FC at The Law Society, Blackhall Place, Dublin 7 [Peter Kenealy (Referee)]
14:00 Cloghertown United FC V. Hyde Park FC at Paddy McGuinness park [Stuart Marry (Referee)]


Division 3A Saturday (2)
18/02/2022

19:45 Ashbourne United FC V. Cherry Orchard FC at Archerstown Astro, Ashbourne [Patrick Kavanagh (Referee)]
19/02/2022
12:00 Dunboyne AFC V. Drimnagh Celtic at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Frank Maguire (Referee)]


Division 3B Saturday (1)
19/02/2022

14:00 Ballyoulster United AFC V. Dundrum FC at Loughlinstown Rd Celbridge [Derek Kelly (Referee)]


Senior Cup O’Neills Polikoff Cup (6)
18/02/2022

19:45 Blackrock College V. Ballyoulster United AFC at Broadford Park, Stonemason Way, Ballinteer, Dublin 16 [Mick
Hughes (Referee)]
20:00 Leicester Celtic FC V. Park Celtic Dublin at Loreto Park [Leo Linnie (Referee)]
20:00 Clondalkin Celtic FC V. Stella Maris FC at Bernard Curtis Park [Thomas Nolan (Referee)]
20/02/2022
11:00 Ballyfermot United V. Enniskerry YC at Coldcut Clondalkin [Michael Cullen (Referee)]
11:00 Finglas United V. Kilmore Celtic at Larney Park/Kildonan Road [Aidan O’Brien (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. St. Pauls Artane at St. Catherines Park, Rush [Stuart Marry (Referee)]


U20 Premier (6)
18/02/2022

20:00 Ratoath Harps FC V. Cabinteely FC at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Graham McCarthy (Referee)]
20/02/2022
11:00 Leicester Celtic FC V. Ballyoulster United AFC at Loreto Park [Endrit Malaveci (Referee)]
11:00 Castleknock Celtic V. St. Patricks CYFC at Porterstown Park [Jason Ray (Referee)]
11:00 Home Farm FC V. Suncroft FC at VEC Grounds White Hall [Declan Reale (Referee)]
11:00 Naas AFC V. Greystones United AFC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Daragh Donovan
(Referee)]
13:00 Leixlip United AFC V. Raheny United at Collinstown Leixlip – Amenties Centre [Brian Lawless Jr (Referee)]

Related posts

CARRY-ON KEARNEY HELPS YC CLAIM CROWN IN SHOOT-OUT WIN OVER RAHENY

Eamon Scott

UNITED CHURCHES FOOTBALL LEAGUE – FIXTURES

Eamon Scott

St. Mochtas crowned 2020 FAI New Balance Intermediate Cup champions

Eamon Scott