fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLATEST NEWSLatest News HomepageLSLLSL FIXTURES

LEINSTER SENIOR LEAGUE – FIXTURES

Thu, May 12, 2022 – Wed, May 18, 2022


Senior 1 Sunday (3)


13/05/2022
19:30 Newbridge Town FC V. St. Patricks CYFC at Station Road, Newbridge, Co. Kildare [Brian Tracey (Referee),
Christopher Daly (Assistant), Leo Linnie (Assistant)]


15/05/2022
11:00 UCD FC V. Ballymun United FC at Belfield [Liam McGuirk (Referee), Colin Duffy (Assistant), Brian Tracey
(Assistant)]


18/05/2022
19:00 Lucan United FC V. Ballymun United FC at Celbridge Football Park [Peter Mahoney (Referee), Owen Murphy
(Assistant), John Mccarthy (Assistant)]


Senior 1A Sunday (2)


18/05/2022
19:00 Newtown Rangers AFC V. Swords Celtic FC at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [Robert
Redmond (Referee), Declan Troy (Assistant), Dave Fitzsimons (Assistant)]
20:00 St Kevin’s Boys FC V. Portlaoise AFC at St. Aidan’s School, Whitehall [Paula Brady (Referee), Eddie Reilly
(Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]


Senior 1B Sunday (3)


13/05/2022
19:45 Larkview Boys FC V. Sheriff YC at Whelan Park [Anthony Redmond (Referee), Eamonn Connolly (Assistant),
Thomas Nolan (Assistant)]


18/05/2022
11:00 Dunboyne AFC V. Inchicore Athletic FC at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Terry Murphy (Referee)]
20:00 Castleknock Celtic V. Usher Celtic at Hartstown All Weather [David Pender (Referee), Anthony Redmond
(Assistant), Derek Rooney (Assistant)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (3)


13/05/2022
20:00 Leicester Celtic FC V. Ratoath Harps FC at Loreto Park Astro [Jason Ray (Referee)]


17/05/2022
18:45 Beechwood FC V. Leicester Celtic FC at VEC Sports Ground Terenure [David Gallagher (Referee)]
18:45 Finglas United V. Oliver Bond Celtic at Larney Park/Kildonan Road [Dave Fitzsimons (Referee), Stuart Marry
(Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]


Division 3 Sunday (3)


12/05/2022
19:00 Finglas United V. Verona FC at Larney Park [Frank Maguire (Referee)]
19:00 Naas AFC V. St Kevin’s Boys FC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Derek Kelly (Referee)]
19:00 Ayrfield United V. Esker Celtic FC at Foxhill Park [David Ward (Referee)]


Division 3A Sunday (4)


12/05/2022
19:00 Knocklyon United V. Baldoyle United at VEC Sports Ground Terenure [Patrick Kavanagh (Referee)]
19:00 SVS V. Portmarnock AFC at Shanganagh Park [Karl O’Shea (Referee)]


13/05/2022
19:45 Lusk United A.F.C V. Trinity Donaghmede FC at Rathmore Road, Lusk [Robert Costello (Referee)]


17/05/2022
19:00 Baldoyle United V. Portmarnock AFC at Racecourse park baldoyle [Daragh Donovan (Referee)]


Major 1 Saturday (2)


13/05/2022
19:30 Sacred Heart Firhouse Clover V. Ballymun United FC at Killenarden Hill, Tallaght [Mick Hughes (Referee),
Andrew Murphy (Assistant), Leszek Adamczak (Assistant)]


16/05/2022
14:30 Kilnamanagh A.F.C V. Ballymun United FC at Ned Kelly Park [Eamonn Connolly (Referee)]


Major 1B Saturday (3)


14/05/2022
14:00 Drumcondra FC V. UCD FC at Baskin Lane [Brian Lawless Jr (Referee)]


17/05/2022
18:45 Leixlip United AFC V. Rosemount Mulvey at Leixlip Amenties Centre [Sean O’Connor (Referee)]
18:45 Drumcondra FC V. Dublin Hospitals FC at Baskin Lane [Lee Duffy (Referee)]


Permanent TSB Metropolitan Cup (2)


13/05/2022
19:30 Usher Celtic V. Home Farm FC at Grangegorman DIT (Astro) [John Mccarthy (Referee), Barry Fitzpatrick
(Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]


18/05/2022
19:45 Glebe North FC V. St. Mochtas FC at Market Green Balbriggan [Padraig Marsh (Referee), Lee Duffy (Assistant),
Paul Tuite (Assistant)]


Senior Cup Lummy O’Reilly (1)


13/05/2022
19:30 Kilbarrack United V. Inchicore Athletic FC at Greendale Road [Derek Rooney (Referee), Aidan O’Brien
(Assistant), Damien Tolan (Assistant)]


Senior Cup Charlie Cahill Cup (2)


13/05/2022
19:45 Tolka Rovers AFC V. Maynooth University Town at Frank Cooke Park [Andrew Cleary (Referee), Liam McGuirk
(Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]


15/05/2022
11:00 Lucan United FC V. Liffey Wanderers at Celbridge Football Park [Philip Russell (Referee), David Gallagher
(Assistant), Jason Ray (Assistant)]


Senior Cup Nugent Cup (4)


13/05/2022
19:30 MP FC V. Finglas United at Grangegorman DIT (Astro) [Eddie Reilly (Referee)]
20:00 Kilmore Celtic V. Beechwood FC at Oscar Traynor Grounds Oscar Traynor Road [Declan Troy (Referee), Robert
Redmond (Assistant), Brian Lawless Jr (Assistant)]


15/05/2022
11:00 Baldoyle United V. Oliver Bond Celtic at Brookestone rd, Baldoyle [Owen Murphy (Referee), Terry Murphy
(Assistant), Ronan Daly (Assistant)]
11:00 Ballyfermot United V. Blackrock College at Coldcut Clondalkin [Paul Tuite (Referee)]


Senior Albert Walsh Cup Premier A Group (3)


13/05/2022
19:45 Raheny United V. Castleknock Celtic at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Besim Bajrami (Referee)]
15/05/2022
11:00 Boyne Rovers V. Maynooth University Town at Parklane [Claudiu Cimpoesu (Referee)]
11:00 Bangor GG FC V. Trinity Donaghmede FC at Beechfield Road, Walkinstown [Leszek Adamczak (Referee)]


Senior Albert Walsh Cup Premier B Group (8)


13/05/2022
19:45 Cabinteely FC V. Ballymun United FC at Kilbogget Park [Leo Linnie (Referee)]


15/05/2022
11:00 Knockmitten United V. Whitehall Rangers at Knockmitten Park [Brendan Coghlan (Referee)]
11:00 Edenderry Town FC V. Lucan United FC at Paddy Maloney Park [Patrick Kavanagh (Referee)]
11:00 Palmerstown FC V. Park Celtic Dublin at Mill Lane [Dave McGrath (Referee)]


17/05/2022
18:45 Ballymun United FC V. Lucan United FC at Ballymun United Soccer Complex [Peter Kenealy (Referee)]
19:00 Rathcoole Boys V. Sallynoggin/Pearse FC at Frank Cox Park [Shane Bradshaw (Referee)]
19:00 Mountview CFC V. Knockmitten United at Hartstown Park [astro pitch] [Declan Reale (Referee)]
19:45 Cabinteely FC V. Whitehall Rangers at Kilbogget Park [Umre Akkilic (Referee)]


U20 Premier (5)


13/05/2022
20:00 Ballyoulster United AFC V. Cabinteely FC at Celbridge Football Park [Tommy Traynor (Referee)]
20:00 Ratoath Harps FC V. Naas AFC at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Wayne Kelly (Referee)]


14/05/2022
17:00 St. Patricks CYFC V. Greystones United AFC at Irishtown Stadium [Andrew Murphy (Referee)]


15/05/2022
11:00 Home Farm FC V. St. Francis FC at VEC Grounds White Hall [Colin Duffy (Referee)]
13:00 Leixlip United AFC V. Castleknock Celtic at Collinstown Leixlip – Amenties Centre [Graham McCarthy (Referee)]

Lar Dunne U19 Cup Semi Finals Sunday 15th of May 2022

Home Farm V Newbridge, VTBA, 11:00am,  Ronan Daly Craig Donoghue Damien Tolan

Shelbourne V Malahide or Shankill, AUL Complex, 11:00am, Chris Daly Declan Reale Besim Bajrami

 Wally Wynne Cup Semi Finals Saturday 14th May

Larkivew Boys or Ashbourne v Tallaght Town or Blackrock College, venue and kick off time to be arranged Pat Donnolly Dave Pender Claudiu Cimpoesu

Seafordrock or Sallynoggin Pearse v Balbriggan or Baldoyle, venue and kick off time to be arranged, Craig Donoghue Umre Akkilic Graham McCarthy;

Tom Carroll Cup Semi Finals, Saturday 14th May:

Confey FC  v  Mid Sutton, St Catherines Park, 3.00pm,  Shane Bradshaw Padraig Marsh Brian Whelan

Dingle United v Iveagh Celtic,  Grangegorman, 8.00pm Friday, Stuart Marry Peter Mahoney Kevin Byrne

Div 3B group 1 Mini league Thursday 12th of May. Rivervalley Rangers v St John Vianney Ridgewood park, 6.45pm Kevin Byrne

Division 3b Mini league final Saturday14th of May. Dundrum FC v Rivervalley Rangers or St John Vianney Boys, Meadowbrook, 2.30pm. Karl O Shea

Related posts

DUBLIN DISTRICT SCHOOLBOYS LEAGUE – FIXTURES

Eamon Scott

WDSL RESULTS

Eamon Scott

WDSL – MIDWEEK FIXTURES

Eamon Scott