fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageLatest News HomepageLSLLSL FIXTURES

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

SUNDAY MAY 26 (11AM)

LFA Under 19 Cup Final: Crumlin United v Hardwicke FC Frank Cooke Park, Sunday 26th, 11.00am, Mark Patchell Paul Mooney Lee Duffy Paddy McNeill:

Copyright © The Leinster Senior League/StrikerOnline 2019

Thursday, 23rd May

Charles and Paddy Lee U19 League: Leicester Celtic FC v Hardwicke FC, Loreto Park, 7:00pm, Anthony Carey;

Friday, 24th May

Major Sunday:  St Kevins Boys v Ardmore Rovers, St Aidans CBS, Collins Ave, 8:00pm, Stuart Marry;

Premier Sunday: East Wall Rovers v Balbriggan FC, Dublin Port Stadium, Richmond Road, 7:30pm, Claudiu Cimpoesu; Ashbourne United v Sallynoggin/Pearse, Archerstown Ashbourne All Weather, 7:45pm, Karl Corcoran;

Saturday, 25th May

David & Paddy Lanigan Cup: Final: Colepark United v Crumlin United FC, Red Cow, Naas Road, 2:30pm, Eddie Reilly Robert Kearns Eric Silva;

Major Saturday: Tek United v Dublin Bus, Stradbrook Blackrock, 2:30pm, Mick Hughes;

Vere Deane Cup: Final: Knockmitten United FC v Sallynoggin/Pearse, John Hyland Park, 4pm, Karl O Shea Kevin Baneham Shane Bradshaw;

Sunday, 26th May

Senior Sunday: Crumlin United FC v Killester Donnycarney FC, Armagh Road, 12:00pm, Craig Foley Adam Conroy Derek Rooney;

Lummy O Reilly Cup Final:  Dunboyne AFC v Lucan United or Mullingar Athletic, Porterstown, 12.00pm, (PROV) Declan Troy David Ward Paul Reid;

Polikoff Cup Final: Rivervalley Rangers v CYM Beechwood or Ratoath Harps, Ballymun Football Complex, 3.00pm, Dave Fitzsimons Pat Donnolly Les Adamczak Tony Redmond;

Major Sunday: CYM Beechwood v Drogheda Town, Terenure Sports Club, 11:00am, Brian Whelan;

Premier Sunday: Dublin Airport FC v Bray FC, ALSAA Complex, 11:00am, Thomas Traynor; Blessington FC v Park Celtic, Cross Chapel, 11:00am, Andrew Cleary; Valeview Shankill v Boyne Rovers, Core Credit Union Park, 11:00am, Chris Daly;

Division 3 Sunday: Knockmitten United FC v Tymon Bawn AFC, Monksfield Lawn, 11:00am, Brendan Clarke;

Monday, 27th May

Major Saturday: Ballymun United v Crumlin United FC, Ballymun United Soccer Complex, 7:00pm, Colin Duffy;

Tuesday, 28th May

Division 3 Sunday: Ayrfield United v Tymon Bawn AFC, Ayrfleld Community Centre, 7:00pm, Joe Boylan;

Major Sunday: CYM Beechwood v Ayrfield United, Terenure Sports Club, 7:00pm, Owen Murphy; Corduff FC v St Kevins Boys, Corduff Pk, 7:00pm, Derek Rooney;

Premier Sunday: Marks Celtic FC v Ashbourne United, Butler Park Tallaght, 7:00pm, Robert Redmond;

Copyright © The Leinster Senior League/StrikerOnline 2019

Related posts

Kingdom end Limerick reign in Oscar Traynor interleague competition

Eamon Scott

MIDLANDS SCHOOLBOYS LEAGUE

Eamon Scott

METROPOLITAN GIRLS LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott