fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLATEST NEWSLSLLSL FIXTURES

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Saturday January 29th

LFA Under Nineteen Cup Third Round Fixtures 21-22

Celbridge Town v Newbridge Town, St Patricks Park, 1.0

Willow Park FC v Shelburne FC Academy, Willow Park, 2.0

Monksland United v Crumlin United, Cushla Park, 2.0

Sunday January 30th

LFA Under Nineteen Cup Third Round Fixtures 21-22

Granada FC v MMY FC, Meadowvale, 2.0

Malahide United (LSL) v Home Farm FC, Gannon Park, 2.0 Kevin Byrne

Leinster Senior League



Thu, January 27, 2022 – Wed, February 02, 2022


Senior Sunday (8)


28/01/2022
19:45 Liffey Wanderers V. Maynooth University Town at Irishtown Stadium Astro [Derek Rooney (Referee), Leszek
Adamczak (Assistant), Anthony Carey (Assistant)]
30/01/2022
11:00 Bangor GG FC V. Edenderry Town FC at Greenhills Park [Christopher Daly (Referee), Paul Tuite (Assistant),
Craig Donohoe (Assistant)]
11:00 Killester Donnycarney FC V. St. Mochtas FC at Hadden Park [Padraig Marsh (Referee), Declan Reale (Assistant), Philip Russell (Assistant)]
12:00 Crumlin United FC V. Malahide United AFC at Armagh Road [Eamonn Connolly (Referee), John Mccarthy
(Assistant), Derek Rooney (Assistant)]
12:00 Wayside Celtic V. Home Farm FC at Jackson Park [Leszek Adamczak (Referee), Declan Troy (Assistant), Aidan
Moore (Assistant)]
14:00 Bluebell United V. Sacred Heart Firhouse Clover at Capco Park, Naas Road, Clondalkin, Dublin 22 [Lee Duffy
(Referee), Eddie Reilly (Assistant), Dave Fitzsimons (Assistant)]
02/02/2022
19:45 Edenderry Town FC V. Bluebell United at Paddy Maloney Park [David Pender (Referee), Craig Foley (Assistant),
Brian Lawless Jr (Assistant)]
20:00 Cherry Orchard FC V. Bangor GG FC at Elmdale [Philip Russell (Referee), Eddie Reilly (Assistant), Adam Conroy
(Assistant)]


Senior 1 Sunday (6)


28/01/2022
19:45 Skerries Town FC V. UCD FC at Parklane [Anthony Redmond (Referee), Lee Duffy (Assistant), Claudiu Cimpoesu (Assistant)]
20:00 Greystones United AFC V. Glenville FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Craig Donohoe (Referee),
Colin Duffy (Assistant), Christopher Daly (Assistant)]
20:00 Collinstown FC V. Glebe North FC at SDFL Astro / Collinstown Park [Michael Cullen (Referee), Eamonn Connolly (Assistant), Patrick Donnelly (Assistant)]
29/01/2022
19:00 Willow Park FC V. Leixlip United AFC at DPD Park [Patrick Donnelly (Referee), Derek Rooney (Assistant), Stuart
Marry (Assistant)]
30/01/2022
11:00 Lucan United FC V. Newbridge Town FC at Celbridge Football Park [Anthony Carey (Referee), Terry Murphy
(Assistant), Brendan Coghlan (Assistant)]
11:00 Ballymun United FC V. St. Patricks CYFC at Ballymun United Soccer Complex [Endrit Malaveci (Referee), Aidan
O’Brien (Assistant), David Ward (Assistant)]


Senior 1A Sunday (6)


28/01/2022
19:30 Portlaoise FC V. Tullamore Town FC at Rossleighan Park [Paul Tuite (Referee), Craig Foley (Assistant), Karl
O’Shea (Assistant)]
20:00 St Kevin’s Boys FC V. St. John Bosco FC at St. Aidan’s School, Whitehall [Terry Murphy (Referee), David
Gallagher (Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]
30/01/2022
11:00 Drumcondra FC V. Swords Celtic FC at Baskin Lane [Claudiu Cimpoesu (Referee), Patrick Donnelly (Assistant),
David Pender (Assistant)]
11:00 Ardmore Rovers FC V. St. Francis FC at Wolfe Tone Community Centre [Owen Murphy (Referee)]
11:00 Dublin University FC V. Newtown Rangers AFC at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Colin Duffy
(Referee)]
14:00 Templeogue United V. Dublin Bus FC at Tymon All Weather / Tymon Grass [David Gallagher (Referee)]


Senior 1B Sunday (6)


28/01/2022
19:30 Sheriff YC V. Usher Celtic at Clontarf All Weather [Liam McGuirk (Referee), Owen Murphy (Assistant), Patrick
McNeill (Assistant)]
19:45 Inchicore Athletic FC V. Larkview Boys FC at Bernard Curtis Park [Barry Fitzpatrick (Referee), Padraig Marsh
(Assistant), Endrit Malaveci (Assistant)]
19:45 Hartstown Huntstown V. Rush Athletic FC at Hartstown All Weather [Mick Hughes (Referee), Andrew Murphy
(Assistant), Ronan Daly (Assistant)]
20:00 Mid Sutton FC Sportslink V. Pegasus/St. James at Sportslink Complex [Sean O’Connor (Referee), Sean Boyd
(Assistant), Stuart Marry (Assistant)]
30/01/2022
11:00 TEK Utd FC V. Castleknock Celtic at New Road Stradbrook Blackrock [Warren Beasley (Referee)]
11:00 Dunboyne AFC V. Ayrfield United at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Ronan Daly (Referee)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (1)


30/01/2022
11:00 Baldoyle United V. Ballyfermot United at Brookestone rd, Baldoyle [Craig Foley (Referee)]


Major 1 Sunday – Shanlar Ltd (2)


30/01/2022
11:00 Enniskerry YC V. Stella Maris FC at Berryfield Park [Graham McCarthy (Referee)]
14:00 Balbriggan FC V. Ballyoulster United AFC at St. Molaga’s Park, Balbriggan [Stuart Marry (Referee)]


Premier Sunday (1)


28/01/2022
19:45 Raheny United V. Cabinteely FC at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Tommy Traynor (Referee)]


Premier 1 Sunday (2)


30/01/2022
11:00 Castleknock Celtic V. Knockmitten United at St. Catherines Park [Daragh Donovan (Referee)]
11:00 Blessington FC V. Bangor GG FC at Crosschapel, Rathmore Road, Blessington, Co. Wicklow W91 XCW8 [Michael Dolan (Referee)]


Premier 1A Sunday (1)


30/01/2022
11:00 Drogheda United V. Mountview CFC at United Park [Robert Costello (Referee)]


Division 3 Sunday (3)


30/01/2022
11:00 Loughshinny United V. St Kevin’s Boys FC at Loughshinny Park [Damien Tolan (Referee)]
12:30 Verona FC V. Ayrfield United at Parish Field, Blanchardstown [Anthony Redmond (Assistant)]
14:00 Naas AFC V. Spartak Dynamo FC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Derek Kelly (Referee)]


Division 3A Sunday (4)


28/01/2022
19:45 Lusk United A.F.C V. Portmarnock AFC at Rathmore Road, Lusk [Kevin Byrne (Referee)]
30/01/2022
11:00 DCU FC V. Ardmore Rovers FC at Poppintree [Besim Bajrami (Referee)]
11:00 Rivervalley Rangers V. Derry Rovers at Rivervalley Park [Frank Maguire (Referee)]
11:00 Swords Celtic FC V. McKelvey Celtic at Balheary Resevoir [Dave McGrath (Referee)]


Major Saturday (2)


29/01/2022
15:00 Crumlin United FC V. UCD FC at Pearse Park Astro / CBS Captains Road [Warren Beasley (Referee)]
31/01/2022
19:45 Malahide United AFC V. Booth Road Celtic at Gannon Park,Malahide,Co.Dublin [Andrew Murphy (Referee)]


Major 1 Saturday (4)


27/01/2022
19:45 Glebe North FC V. Templeogue United at Market Green Balbriggan [Andrew Murphy (Referee)]
29/01/2022
13:00 St. Patricks CYFC V. Seafordrock Utd at Irishtown Stadium [Leszek Adamczak (Referee)]
14:00 Portmarnock AFC V. St. John Bosco FC at Paddy’s Hill Portmarnock [John Mccarthy (Referee)]
14:00 Ballymun United FC V. Wayside Celtic at Ballymun United Soccer Complex [Chris Murphy (Referee)]


Major 1A Saturday (6)


29/01/2022
12:00 Railway Union V. Pegasus/St. James at Park Avenue, Sandymount [Aidan Moore (Referee)]
14:00 Dublin Bus FC V. Columbas Rovers at Coldcut Clondalkin [Paul Tuite (Referee)]
14:00 Verona FC V. Old County FC at Grove Road, Coolmine [Philip Russell (Referee)]
14:00 TEK Utd FC V. Collinstown FC at New Road Stradbrook Blackrock [Christopher Daly (Referee)]
14:00 Glenville FC V. St. Francis FC at Palmerstown Community School [Craig Donohoe (Referee)]
15:00 St Kevin’s Boys FC V. Leicester Celtic FC at St. Aidan’s School, Whitehall [Liam McGuirk (Referee)]


Major 1B Saturday (5)


29/01/2022
12:00 Rosemount Mulvey V. Killester Donnycarney FC at Rosemount Park, Rosemount Estate [Peter Mahoney
(Referee)]
14:00 Leixlip United AFC V. Drumcondra FC at Leixlip Amenties Centre [Shane Bradshaw (Referee)]
14:00 Finglas United V. UCD FC at Larney Park [Besim Bajrami (Referee)]
14:00 Dunboyne AFC V. Dundrum FC at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Dylan Armstrong (Referee)]
14:00 Wicklow Rovers AFC V. Skerries Town FC at Whitegates [Robert Kearns (Referee)]


Major 1C Saturday (6)


29/01/2022
12:00 Dublin University FC V. Usher Celtic at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Lee Duffy (Referee)]
12:00 Fairview CY FC V. Kilbarrack United at MIE, Griffith Avenue, Dublin 9 [Claudiu Cimpoesu (Referee)]
14:00 Ardmore Rovers FC V. Beechwood FC at Ballywaltrim Recreation Grounds [David Gallagher (Referee)]
15:00 Greystones United AFC V. Ayrfield United at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Graham McCarthy
(Referee)]
15:30 Aungier Celtic V. Portlaoise FC at Grangegorman DIT (Astro) [Owen Murphy (Referee)]
31/01/2022
20:00 Larkview Boys FC V. Corduff FC at Whelan Park [David Pender (Referee)]


Major 1D Saturday – Lee Brothers (3)


29/01/2022
14:00 St. Pauls Artane V. Inchicore Athletic FC at McAuley Pk. Pitch no 2 [Glenn Millar (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. Lucan United FC at St. Catherines Park, Rush [Jason Ray (Referee)]
14:00 Ratoath Harps FC V. SVS at CHC Park, Ratoath [Aidan O’Brien (Referee)]


Premier 1 Saturday (1)


29/01/2022
15:00 Larkview Boys FC V. Terenure College CY at Whelan Park [Dave Fitzsimons (Referee)]


Premier 1A Saturday (3)


29/01/2022
12:00 Marks Celtic FC V. Kilmore Celtic at Butler Park [Ronan Daly (Referee)]
14:00 Tallaght Town AFC V. Sallynoggin/Pearse FC at Carolan Park / Andy Moore Sports Grounds Kiltipper Road
[Padraig Marsh (Referee)]
14:00 SVS V. Balscadden FC at Shanganagh Cliff Shankill D18 [Daragh Donovan (Referee)]


Division 3 Saturday (4)


29/01/2022
12:00 Castleknock Celtic V. Dublin Airport FC at St. Catherines Park [Colin Duffy (Referee)]
14:00 Parkvale FC V. Oliver Bond Celtic at Rockbrook Park School, Rathfarnham [Brian Tracey (Referee)]
14:00 Mid Sutton FC Sportslink V. Confey FC at Sportslink Complex [Terry Murphy (Referee)]
14:00 Iveagh Celtic V. Rosemount Mulvey at Stannaway Park Crumlin Dublin 12 [Declan Troy (Referee)]


Division 3A Saturday (4)


28/01/2022
19:45 Dingle United V. Drimnagh Celtic at Grangegorman DIT (Grass) [Besim Bajrami (Referee)]
20:00 Peamount Utd V. Cherry Orchard FC at Greenogue [Brendan Coghlan (Referee)]
29/01/2022
14:00 Spartak Dynamo FC V. Enniskerry YC at Marlay Park [Derek Kelly (Referee)]
14:00 Malahide United AFC V. Dunboyne AFC at Malahide Castle [Damien Tolan (Referee)]


Division 3B Saturday (3)


29/01/2022
13:30 Balrothery FC V. Ballyoulster United AFC at Ringcommons Sports Centre [Frank Maguire (Referee)]
14:00 Woodfarm FC V. Rivervalley Rangers at Coldcut Clondalkin [Adam Reilly (Referee)]
14:00 Whitehall Rangers V. St John Vianney at Paddy Mahoney Park [Dave McGrath (Referee)]


Senior Cup O’Neills Polikoff Cup (15)


28/01/2022
19:30 MP FC V. St. James Gate FC at Grangegorman DIT (Astro) [Declan Troy (Referee)]
19:30 Trinity Donaghmede FC V. Sallynoggin/Pearse FC at Father Collins park donaghmede [John Mccarthy (Referee)]
19:30 Oliver Bond Celtic V. Rathcoole Boys at Grangegorman DIT (Grass) [Eddie Reilly (Referee), Andrew Cleary
(Assistant), Leo Linnie (Assistant)]
20:00 Beechwood FC V. Lucan United FC at Benildus College [Aidan Moore (Referee)]
20:00 Kilmore Celtic V. Ratoath Harps FC at Oscar Traynor Grounds Oscar Traynor Road [Peter Mahoney (Referee),
Aidan O’Brien (Assistant), Daragh Donovan (Assistant)]
20:00 Palmerstown FC V. Peamount Utd at Peamount Astro [Thomas Nolan (Referee)]
20:00 Clondalkin Celtic FC V. Ballymun United FC at Coldcut Clondalkin [Jason Ray (Referee)]
29/01/2022
18:00 Yellowstone Celtic FC V. Maynooth University Town at Brickfield Park (Astro) [Andrew Cleary (Referee)]
30/01/2022
11:00 Finglas United V. Eastwall Bessborough at Larney Park [Andrew Cleary (Referee)]
11:00 Dublin Airport FC V. Broadford Rovers FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Anthony Kearney
(Referee)]
11:00 Bangor GG FC V. Colepark United at OFF []
11:00 Monread FC V. Boyne Rovers at Hartstown Park [astro pitch] [Leo Linnie (Referee)]
13:30 Woodfarm FC V. Edenderry Town FC at Leixlip Amenties Centre [Sean Boyd (Referee)]
14:30 St. Pauls Artane V. Balscadden FC at McAuley Pk Pitch no 2 [Ciaran Conroy (Referee)]
02/02/2022
19:00 Rivervalley Rangers V. Leicester Celtic FC at AUL Complex [Kevin Byrne (Referee)]


U19 Paddy Lee (3)


30/01/2022
11:00 Terenure Rangers V. Mount Merrion Youths FC at Terenure Sports Club [Brian Tracey (Referee)]
11:00 Shankill FC V. Cabinteely FC at Shanganagh Park [Shane Bradshaw (Referee)]
14:00 Ashbourne Utd FC V. Broadford Rovers FC at Archerstown Astro, Ashbourne [Liam McGuirk (Referee)]


U20 Premier (6)


29/01/2022
17:00 St. Patricks CYFC V. Raheny United at Irishtown Stadium Astro [Karl O’Shea (Referee)]
30/01/2022
11:00 Leicester Celtic FC V. Suncroft FC at Loreto Park [Robert Kearns (Referee)]
11:00 St. Francis FC V. Greystones United AFC at John Hyland Park [Dylan Armstrong (Referee)]
12:00 Leixlip United AFC V. Ratoath Harps FC at Collinstown Leixlip – Amenties Centre [Mick Hughes (Referee)]
14:00 Cabinteely FC V. Castleknock Celtic at Kilbogget Park [Thomas Nolan (Referee)]
14:00 Naas AFC V. Home Farm FC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Jason Ray (Referee)]

Related posts

ATHLETIC UNION LEAGUE FIXTURES

Eamon Scott

Wexford Football League Results

Eamon Scott

EA SPORT NATIONAL UNDERAGE LEAGUES

Eamon Scott