fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES Latest News Homepage LSL LSL FIXTURES

Leinster Senior League – FIXTURES




Senior Sunday (4)


12/11/2021
19:45 Wayside Celtic V. Killester Donnycarney FC at Jackson Park [Owen Murphy (Referee), Declan Troy (Assistant),
Jason Ray (Assistant)]
14/11/2021
11:00 Kilnamanagh A.F.C V. Home Farm FC at Ned Kelly Park [Declan Troy (Referee), Craig Foley (Assistant), Brendan Clarke (Assistant)]
11:00 Edenderry Town FC V. Sacred Heart Firhouse Clover at Paddy Maloney Park [David Gallagher (Referee),
Anthony Carey (Assistant), Thomas Nolan (Assistant)]
11:00 Bangor GG FC V. St. Mochtas FC at Greenhills Park [Barry Fitzpatrick (Referee), Dave Fitzsimons (Assistant), Lee Duffy (Assistant)]


Senior 1 Sunday (5)


12/11/2021
19:30 St. Patricks CYFC V. Collinstown FC at Irishtown Stadium [Paul Tuite (Referee), Leszek Adamczak (Assistant),
Philip Russell (Assistant)]
19:45 Tolka Rovers AFC V. Leixlip United AFC at Frank Cooke Park [Patrick Donnelly (Referee), John Thornton
(Assistant), Brian Lawless Jr (Assistant)]
13/11/2021
19:00 Willow Park FC V. Glenville FC at DPD Park [Stuart Marry (Referee), Owen Murphy (Assistant), Sean O’Connor
(Assistant)]
14/11/2021
11:00 UCD FC V. Lucan United FC at Belfield [RTBA (Referee), RTBA (Assistant), RTBA (Assistant)]
11:00 Ballymun United FC V. Newbridge Town FC at Ballymun United Soccer Complex [Padraig Marsh (Referee),
Derek Rooney (Assistant), John Thornton (Assistant)]
Senior 1A Sunday (7)
12/11/2021
19:45 Arklow Town FC V. Ardmore Rovers FC at Travers Insurance Park, Arklow [Peter Mahoney (Referee),
Christopher Daly (Assistant), Thomas Nolan (Assistant)]
20:00 St Kevin’s Boys FC V. Swords Celtic FC at St. Aidan’s School, Whitehall [Terry Murphy (Referee), Stuart Marry
(Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]
20:00 St. John Bosco FC V. Templeogue United at Brickfield Park (Astro) [Anthony Carey (Referee), Patrick McNeill
(Assistant), Tommy Traynor (Assistant)]
20:00 St. Francis FC V. Tullamore Town FC at John Hyland Park [Dave Fitzsimons (Referee), Liam McGuirk (Assistant), Leo Linnie (Assistant)]
14/11/2021
11:00 Dublin Bus FC V. Dublin University FC at Coldcut Clondalkin [Philip Russell (Referee)]
11:00 Newtown Rangers AFC V. Kilbarrack United at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [John Mccarthy (Referee), Claudiu Cimpoesu (Assistant), Eric Silva (Assistant)]
17/11/2021
20:00 Tullamore Town FC V. Arklow Town FC at Leah Victoria Park, Axis Business Park, Clara Road, Tullamore,
[Warren Beasley (Referee), David Gallagher (Assistant), Sean O’Connor (Assistant)]


Senior 1B Sunday (6)


12/11/2021
19:45 Drogheda Town FC V. Castleknock Celtic at Marian Park [Anthony Redmond (Referee), Lee Duffy (Assistant),
Glenn Millar (Assistant)]
19:45 Inchicore Athletic FC V. Ayrfield United at Bernard Curtis Park [Eddie Reilly (Referee), Colin Duffy (Assistant),
Mick Hughes (Assistant)]
19:45 Hartstown Huntstown V. Usher Celtic at Hartstown All Weather [Aidan O’Brien (Referee), Ronan Daly
(Assistant), David Pender (Assistant)]
20:00 Larkview Boys FC V. Sheriff YC at Whelan Park [Andrew Cleary (Referee), Barry Fitzpatrick (Assistant), Eric Silva (Assistant)]
14/11/2021
11:00 Dunboyne AFC V. Pegasus/St. James at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Adam Conroy (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. TEK Utd FC at St. Catherines Park, Rush [Ronan Daly (Referee), Aidan O’Brien (Assistant),
Jason Ray (Assistant)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (2)


12/11/2021
19:45 St. James Gate FC V. Broadford Rovers FC at Iveagh Grounds Crumlin [Karl O’Shea (Referee)]
20:00 Kilmore Celtic V. St. Pauls Artane at Oscar Traynor Grounds Oscar Traynor Road [Derek Rooney (Referee),
David Gallagher (Assistant), Sean Boyd (Assistant)]


Major 1 Sunday – Shanlar Ltd (2)


12/11/2021
20:00 Ballyoulster United AFC V. Clondalkin Celtic FC at Loughlinstown Rd Celbridge [Ciaran Conroy (Referee)]
14/11/2021
11:00 Enniskerry YC V. Stella Maris FC at Berryfield Park [Anthony Kearney (Referee)]


Premier Sunday (1)


14/11/2021
11:00 Boyne Rovers V. Ballymun United FC at Parklane [Brian Lawless Jr (Referee)]


Premier 1 Sunday (2)


14/11/2021
11:00 Castleknock Celtic V. Whitehall Rangers at St. Catherines Park [Besim Bajrami (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. Knockmitten United at St. Catherines Park, Rush [Stuart Marry (Referee)]


Premier 1A Sunday (3)


14/11/2021
11:00 Drogheda Boys & Girls FC V. Maynooth University Town at United Park [Patrick Kavanagh (Referee)]
11:00 Lucan United FC V. Mountview CFC at Airlie Heights [Brendan Coghlan (Referee)]
13:30 Woodfarm FC V. Monread FC at Coldcut Clondalkin [Leo Linnie (Referee)]


Division 3 Sunday (4)


14/11/2021
11:00 St Kevin’s Boys FC V. Kilnamanagh A.F.C at Wards Cross New Park [Patrick Donnelly (Referee)]
11:00 Loughshinny United V. Finglas United at Loughshinny [Frank Maguire (Referee)]
12:00 Iveagh Celtic V. Verona FC at Stannaway Park Crumlin Dublin 12 [Daragh Donovan (Referee)]
14:00 Naas AFC V. Ayrfield United at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Warren Beasley (Referee)]


Division 3A Sunday (4)


12/11/2021
19:45 McKelvey Celtic V. Lusk United A.F.C at Celtic Park [Besim Bajrami (Referee)]
14/11/2021
11:00 Swords Celtic FC V. DCU FC at Balheary Resevoir [Dave McGrath (Referee)]
11:00 Trinity Donaghmede FC V. Rivervalley Rangers at Father Collins park donaghmede [Glenn Millar (Referee)]
11:00 Knocklyon United V. Portmarnock AFC at VEC Sports Ground Terenure [Derek Kelly (Referee)]


Major Saturday (1)


13/11/2021
14:00 Bangor GG FC V. UCD FC at Greenhills Park [Leszek Adamczak (Referee)]


Major 1 Saturday (4)


13/11/2021
13:00 St. Patricks CYFC V. Sacred Heart Firhouse Clover at Irishtown Stadium [Craig Donohoe (Referee)]
14:00 Wayside Celtic V. Newtown Rangers AFC at Jackson Park [Umre Akkilic (Referee)]
14:00 St. John Bosco FC V. Templeogue United at Benmadigan Rd. [Thomas Nolan (Referee)]
15/11/2021
20:00 Home Farm FC V. Seafordrock Utd at AUL Complex [Terry Murphy (Referee)]


Major 1A Saturday (6)


12/11/2021
20:00 Leicester Celtic FC V. Verona FC at Loreto Park Astro [Craig Foley (Referee)]
13/11/2021
12:00 Columbas Rovers V. St. Francis FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [John Mccarthy (Referee)]
13:30 Collinstown FC V. St Kevin’s Boys FC at SDFL Astro / Collinstown Park [Patrick McNeill (Referee)]
14:00 Dublin Bus FC V. Pegasus/St. James at Coldcut Clondalkin [Daragh Donovan (Referee)]
14:00 Glenville FC V. TEK Utd FC at Palmerstown Community School [Barry Fitzpatrick (Referee)]
18:00 Old County FC V. Railway Union at Brickfield Park (Astro) [Claudiu Cimpoesu (Referee)]


Major 1B Saturday (3)


13/11/2021
12:00 Dundrum FC V. Finglas United at Meadowbrook Park [Peter Mahoney (Referee)]
12:00 UCD FC V. Leixlip United AFC at Belfield [Philip Russell (Referee)]
14:00 Dunboyne AFC V. Wicklow Rovers AFC at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Karl O’Shea (Referee)]


Major 1C Saturday (3)


13/11/2021
12:00 Usher Celtic V. Corduff FC at Irish War Memorial Gardens Islandbridge [David Gallagher (Referee)]
12:00 Fairview CY FC V. Ardmore Rovers FC at MIE, Griffith Avenue, Dublin 9 [Colin Duffy (Referee)]
14:00 Kilbarrack United V. Dublin University FC at Greendale Road [Liam McGuirk (Referee)]


Major 1D Saturday – Lee Brothers (3)


13/11/2021
12:00 Ballyfermot United V. Ratoath Harps FC at Le Fanu Park (The Lawns), Ballyfermot [Eddie Reilly (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. Crumlin United FC at St. Catherines Park, Rush [Derek Rooney (Referee)]
14:00 Inchicore Athletic FC V. Castleknock Celtic at Bernard Curtis Park [Dave Fitzsimons (Referee)]


Premier Saturday (3)


13/11/2021
13:00 Tymon Bawn FC V. Garda FC at Church of Scientology [Mick Hughes (Referee)]
14:00 Lorcan Celtic FC V. FC Transylvania at Lorcan Green [Andrew Murphy (Referee)]
14:00 Knockmitten United V. Glasnevin FC at Knockmitten Park [David Pender (Referee)]


Premier 1 Saturday (2)


13/11/2021
14:00 Terenure College CY V. MP FC at Terenure Sports Club [Dylan Armstrong (Referee)]
15:00 Larkview Boys FC V. Stella Maris FC at Whelan Park [Glenn Millar (Referee)]


Premier 1A Saturday (1)


13/11/2021
14:00 Sallynoggin/Pearse FC V. Marks Celtic FC at Pearse Park [Michael Dolan (Referee)]


Division 3 Saturday (5)


13/11/2021
14:00 Cloghertown United FC V. Iveagh Celtic at Paddy McGuinness park [Brian Lawless Jr (Referee)]
14:00 Parkvale FC V. Castleknock Celtic at Rockbrook Park School, Rathfarnham [Jason Ray (Referee)]
14:00 Rosemount Mulvey V. Hyde Park FC at Rosemount Park, Rosemount Estate [Shane Bradshaw (Referee)]
14:00 Dublin Airport FC V. Confey FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [John Mccarthy (Referee)]
14:00 Mid Sutton FC Sportslink V. Swords Celtic FC at Sportslink Complex [Besim Bajrami (Referee)]


Division 3A Saturday (4)


12/11/2021
19:45 Ashbourne United FC V. Enniskerry YC at Archerstown Astro, Ashbourne [Patrick Kavanagh (Referee)]
19:45 Dingle United V. Knockmitten United at Grangegorman DIT (Astro) [Daragh Donovan (Referee)]
20:00 Peamount Utd V. Dunboyne AFC at Greenogue [Warren Beasley (Referee)]
13/11/2021
14:00 Malahide United AFC V. Drimnagh Celtic at [Ronan Daly (Referee)]


Division 3B Saturday (5)


13/11/2021
12:00 Kilbarrack United V. St John Vianney at Greendale Road [Liam McGuirk (Referee)]
14:00 Woodfarm FC V. Rush Athletic FC at Coldcut Clondalkin [Dave McGrath (Referee)]
14:00 Rivervalley Rangers V. Balrothery FC at Ridgewood Park [Frank Maguire (Referee)]
14:00 Dundrum FC V. Blessington FC at Meadowbrook Park [Patrick Kavanagh (Referee)]
14:00 Ballyoulster United AFC V. Whitehall Rangers at Loughlinstown Rd Celbridge [Derek Kelly (Referee)]


Dublin Port Cup (6)


14/11/2021
11:00 Home Farm FC V. Crumlin United FC at VEC Grounds White Hall [Kevin Byrne (Referee)]
11:00 Shankill FC V. Balrothery FC at Shanganagh Park [Michael Dolan (Referee)]
11:00 Terenure Rangers V. Mount Merrion Youths FC at Terenure Sports Club [Umre Akkilic (Referee)]
14:00 Naas AFC V. Malahide United AFC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Aidan Moore (Referee)]
14:00 Broadford Rovers FC V. Shelbourne at Broadford Park, Stonemason Way, Ballinteer, Dublin 16 [Leszek
Adamczak (Referee)]
14:00 Rathcoole Boys V. Cabinteely FC at Frank Cox Park [Shane Bradshaw (Referee)]


U20 Premier (4)


13/11/2021
17:00 St. Patricks CYFC V. Castleknock Celtic at Irishtown Stadium Astro [Terry Murphy (Referee)]
14/11/2021
11:00 Leicester Celtic FC V. St. Francis FC at Loreto Park [Ciaran Conroy (Referee)]
11:00 Leixlip United AFC V. Home Farm FC at Collinstown Leixlip – Amenties Centre [Declan Reale (Referee)]
14:00 Cabinteely FC V. Ballyoulster United AFC at Kilbogget Park [Graham McCarthy (Referee)]

ONeills.com LFA Junior Cup 12/13/14 November 2021


Saturday Section Second Round
Portmarnock AFC v Larkview Boys Major 1C, Paddys Hill, 2.00 Pat Donnolly
Aungier Celtic v FC Donaghmede, Grangegorman, 3.00 Dave Gallagher
Drumcondra FC v Newlands Castle Park, Baskin Lane, 2.00 Lee Duffy
Tallaght Town v Crumlin United, Andy Moore Sports Ground, 2.00 Aidan Moore
Booth Road Celtic v Bluebell United, SDFL Astro, 8.15 Fri Nov 12th
, Craig Donoghue
Malahide United (UCFL) v Balbriggan FC, Malahide Castle, 11.0
Oldbury FC v Lucan United, Aylesbury Park, 11.0


Saturday Section Third Round
Greystones United v Tolka Rovers, The Woodlands, 2.00 Chris Daly
Ballymun United v Glebe North, Ballymun United Complex, 2.00 Brendan Clarke
Kilnamanagh FC v St Mochtas, Ned Kelly Park, 2.00 Padraig Marsh
Malahide United (LSL) v Elm Mount FC, Gannon Park, 7-45, Thurs Nov 11th
, Adam Conroy
Trim Celtic v SVS Major 1D, Tully Park, 2.0
Harding IF FC v SVS Premier 1A, Ringsend Park, 11.0
Valley Park United v Dublin Hospitals, Plunkett Ave, 2.0
Rialto FC v Rosemount Mulvey FC, Dolphin Road, 11.0


ONeills.com LFA Junior Cup Sunday Section Third Round


Sunday Section Second Round
Rathcoole Boys v Monksland United, Frank Cox Park, 2.00 Paddy McNeill
Park Celtic v Ratoath Harps, St Benildus College, 7-45, Fri Nov 12th
, Claudiu Cimpossu
Finglas United v Mullingar Ath, Larney Park,1.00, Chris Daly Eddie Reilly Andrew Cleary;
Freebooters AFC v Sallynoggin Pearse FC, Fair Green, 2.0
Bridge United v Rivervalley Rangers, Yellow Lough, 2.0


Sunday Section Third Round
Dublin Airport v Hardwicke FC, ALSAA, 11.00, Dylan Armstrong;
Wexford Bohs v Raheny United, Ballykilliane, 2.0
St Patricks Boys B v Trinity Donaghmede, The Meadows, 2.0
Corach Ramblers v Oliver Bond Celtic (moved to Sunday Nov 21st)
Crettyard United v Yellowstone Celtic, Killeen Sports Ground, 2.0
Evergreen AFC v Blackrock College, Kells Road, 2.0
Rathangan AFC v Beechwood FC OFF
Maynooth Town Masters v Bangor GG FC, Maynooth Town, 2.0, Sat Nov 13th

Related posts

Kingdom end Limerick reign in Oscar Traynor interleague competition

Eamon Scott

QUIZ 40 – LET’S KICK-OFF THE WEEK

Eamon Scott

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION

Eamon Scott