fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES LSL

Leinster Senior League – FIXTURES


Fixtures : Thu, September 30, 2021 – Wed, October 06, 2021


Senior Sunday (7)


01/10/2021
19:30 Cherry Orchard FC V. Killester Donnycarney FC at Elmdale [Declan Troy (Referee), Christopher Daly (Assistant),
Warren Beasley (Assistant)]
19:45 Liffey Wanderers V. Crumlin United FC at Irishtown Stadium Astro [Barry Fitzpatrick (Referee), Lee Duffy
(Assistant), Mark Mcconnell (Assistant)]
19:45 Maynooth University Town V. Bangor GG FC at Maynooth University [Owen Murphy (Referee), Sean Boyd
(Assistant), Ronan Daly (Assistant)]
19:45 St. Mochtas FC V. Home Farm FC at Porterstown Raod [Paul Tuite (Referee), David Pender (Assistant), Philip
Russell (Assistant)]
03/10/2021
11:00 Kilnamanagh A.F.C V. Malahide United AFC at Ned Kelly Park [John Mccarthy (Referee), Leszek Adamczak
(Assistant), Anthony Carey (Assistant)]
11:00 Sacred Heart Firhouse Clover V. Wayside Celtic at Killenarden Hill, Tallaght [David Gallagher (Referee), Eamonn
Connolly (Assistant), Kevin Byrne (Assistant)]
06/10/2021
20:00 Home Farm FC V. Killester Donnycarney FC at Whitehall [Eamonn Connolly (Referee), Lee Duffy (Assistant),
Padraig Marsh (Assistant)]


Senior 1 Sunday (7)


01/10/2021
19:30 Newbridge Town FC V. Collinstown FC at Station Road, Newbridge, Co. Kildare [Colin Duffy (Referee), Eddie
Reilly (Assistant), Sean O’Connor (Assistant)]
19:45 Glebe North FC V. Tolka Rovers AFC at Market Green Balbriggan [Declan Reale (Referee), John Mccarthy
(Assistant), Kevin Byrne (Assistant)]
19:45 Leixlip United AFC V. Willow Park FC at Leixlip Amenties Centre [Peter Mahoney (Referee), Patrick Donnelly
(Assistant), Thomas Nolan (Assistant)]
20:00 Greystones United AFC V. St. Patricks CYFC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Michael Cullen
(Referee), David Ward (Assistant), Brian Whelan (Assistant)]
03/10/2021
11:00 Lucan United FC V. Portmarnock AFC at Celbridge Football Park [David Pender (Referee), Paul Tuite (Assistant), Michael Cullen (Assistant)]
11:00 UCD FC V. Glenville FC at Belfield [Anthony Redmond (Referee), Brian Tracey (Assistant), Leo Linnie (Assistant)]
11:00 Ballymun United FC V. Skerries Town FC at Ballymun United Soccer Complex [Eddie Reilly (Referee), Barry
Fitzpatrick (Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]


Senior 1A Sunday (4)


01/10/2021
20:00 St Kevin’s Boys FC V. Dublin Bus FC at St. Aidan’s School, Whitehall [Andrew Cleary (Referee), Anthony
Redmond (Assistant), Craig Donohoe (Assistant)]
20:00 St. John Bosco FC V. Arklow Town FC at Brickfield Park (Astro) [Craig Foley (Referee), Terry Murphy (Assistant), Brendan O’Connor (Assistant)]
03/10/2021
11:00 Newtown Rangers AFC V. Dublin University FC at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [Sean Boyd
(Referee), Philip Russell (Assistant), Mark Mcconnell (Assistant)]
11:00 Drumcondra FC V. Tullamore Town FC at Baskin Lane [Terry Murphy (Referee), Declan Reale (Assistant), Ronan Daly (Assistant)]


Senior 1B Sunday (6)


01/10/2021
19:45 Inchicore Athletic FC V. Usher Celtic at Bernard Curtis Park [Brian Tracey (Referee), Robert Redmond
(Assistant), Jason Ray (Assistant)]
19:45 Drogheda Town FC V. TEK Utd FC at Marian Park [Liam McGuirk (Referee), Aidan O’Brien (Assistant), Damien
Tolan (Assistant)]
20:00 Castleknock Celtic V. Corduff FC at Hartstown Park [astro pitch] [Andrew Murphy (Referee), Claudiu Cimpoesu
(Assistant), Besim Bajrami (Assistant)]
20:00 Larkview Boys FC V. Dunboyne AFC at Whelan Park [Chris Murphy (Referee), Ciaran Conroy (Assistant),
Brendan Coghlan (Assistant)]
03/10/2021
11:00 Ayrfield United V. Pegasus/St. James at Ayrfield [Robert Redmond (Referee), Declan Troy (Assistant), Andrew
Cleary (Assistant)]
14:30 Rush Athletic FC V. Hartstown Huntstown at St. Catherines Park, Rush [Adam Conroy (Referee), Jason Ray
(Assistant), David Ward (Assistant)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (6)


01/10/2021
19:45 Blackrock College V. Broadford Rovers FC at Loreto Park Astro [Patrick McNeill (Referee)]
19:45 St. James Gate FC V. Baldoyle United at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Anthony Carey (Referee)]
20:00 Leicester Celtic FC V. Oliver Bond Celtic at Loreto Park Astro [Aidan Moore (Referee)]
03/10/2021
11:00 Finglas United V. Beechwood FC at Larney Park [Patrick Donnelly (Referee)]
11:00 Ballyfermot United V. Kilmore Celtic at Coldcut Clondalkin [Christopher Daly (Referee)]
14:30 St. Pauls Artane V. Ratoath Harps FC at McAuley Pk. Pitch no 2 [Aidan O’Brien (Referee)]


Major 1 Sunday – Shanlar Ltd (3)


01/10/2021
19:30 Stella Maris FC V. Enniskerry YC at Port stadium Richmond road [RTBA (Referee)]
19:30 Balbriggan FC V. Rivervalley Rangers at Bremore All Weather [Niall Murray (Referee)]
20:00 Ballyoulster United AFC V. Dublin Airport FC at Loughlinstown Rd Celbridge [Daragh Donovan (Referee)]


Premier Sunday (4)


01/10/2021
19:45 Eastwall Bessborough V. Trinity Donaghmede FC at Clontarf All Weather [Brian Lawless Jr (Referee)]
03/10/2021
11:00 Boyne Rovers V. Raheny United at Parklane [Karl O’Shea (Referee)]
12:00 Colepark United V. Cabinteely FC at CIE works (The Farm) [Brendan O’Connor (Referee)]
14:30 Ballymun United FC V. Park Celtic at Ballymun United Soccer Complex [Endrit Malaveci (Referee)]


Premier 1 Sunday (4)


01/10/2021
19:45 Peamount Utd V. Castleknock Celtic at Greenogue [Nathan Bannon (Referee)]
03/10/2021
11:00 Whitehall Rangers V. Knockmitten United at Paddy Mahoney Park [Brendan Clarke (Referee)]
11:00 Bangor GG FC V. Blessington FC at Greenhills Park [Brendan Coghlan (Referee)]
14:30 Rush Athletic FC V. Sallynoggin/Pearse FC at St. Catherines Park, Rush [Craig Donohoe (Referee)]


Premier 1A Sunday (4)


03/10/2021
11:00 Mountview CFC V. Palmerstown FC at #1 Hartstown Park Phillips Church Entrance [Patrick Kavanagh
(Referee)]
11:00 Balscadden FC V. Eastwall Bessborough at Ringcommons Sports Centre [Brian Lawless Jr (Referee)]
11:00 Edenderry Town FC V. Drogheda Boys & Girls FC at Paddy Mahoney Park [Shane Bradshaw (Referee)]
12:30 Maynooth University Town V. Woodfarm FC at Maynooth University [Warren Beasley (Referee)]


Division 3 Sunday (5)


03/10/2021
11:00 Spartak Dynamo FC V. Finglas United at Marlay Park [Michael Dolan (Referee)]
11:00 Loughshinny United V. Wayside Celtic at Loughshinny [Ciaran Conroy (Referee)]
11:00 Esker Celtic FC V. Kilnamanagh A.F.C at St. Catherines Park Pitch 7 Lucan /Willsbrook Park Lucan [Adam Reilly
(Referee)]
11:00 Ayrfield United V. Naas AFC at Foxhill Park [Graham McCarthy (Referee)]
12:30 Verona FC V. Iveagh Celtic at Parish Field, Blanchardstown [Nathan Bannon (Referee)]


Division 3A Sunday (6)


01/10/2021
19:45 Derry Rovers V. Baldoyle United at Brians Park Edenderry County Offaly [Graham McCarthy (Referee)]
19:45 McKelvey Celtic V. Swords Celtic FC at Celtic Park [RTBA (Referee)]
19:45 Lusk United A.F.C V. Portmarnock AFC at Rathmore Road, Lusk [Glenn Millar (Referee)]
03/10/2021
11:00 Trinity Donaghmede FC V. Ardmore Rovers FC at Father Collins park donaghmede [Dave McGrath (Referee)]
11:00 SVS V. Knocklyon United at Shanganagh Park [Brian Whelan (Referee)]
11:00 Rivervalley Rangers V. DCU FC at Rivervalley Park [Damien Tolan (Referee)]


Major Saturday (5)


01/10/2021
20:15 Booth Road Celtic V. Malahide United AFC at Clondalkin Community College [Leo Linnie (Referee)]
02/10/2021
13:00 Liffey Wanderers V. Bangor GG FC at Irishtown Stadium Astro [Terry Murphy (Referee)]
14:30 UCD FC V. Bluebell United at Belfield [Brian Tracey (Referee)]
14:30 Tolka Rovers AFC V. Maynooth University Town at Frank Cooke Park Griffith Avenue Dublin 11 [Aidan O’Brien
(Referee)]
15:00 Crumlin United FC V. St. Mochtas FC at Pearse Park Astro / CBS Captains Road [Chris Murphy (Referee)]


Major 1 Saturday (6)


01/10/2021
19:45 Sacred Heart Firhouse Clover V. Templeogue United at Killenarden Hill, Tallaght [Umre Akkilic (Referee)]
02/10/2021
12:00 Seafordrock Utd V. Glebe North FC at Rockfield Park, Blackrock [Umre Akkilic (Referee)]
14:30 Kilnamanagh A.F.C V. Home Farm FC at Ned Kelly Park [Aidan Moore (Referee)]
14:30 Wayside Celtic V. St. Patricks CYFC at Jackson Park [Peter Mahoney (Referee)]
14:30 Newtown Rangers AFC V. Portmarnock AFC at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [Patrick
McNeill (Referee)]
14:30 Ballymun United FC V. St. John Bosco FC at Ballymun United Soccer Complex [Liam McGuirk (Referee)]


Major 1A Saturday (6)


02/10/2021
12:00 Columbas Rovers V. Collinstown FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Kevin Byrne (Referee)]
12:00 Railway Union V. Leicester Celtic FC at Park Avenue, Sandymount [Philip Russell (Referee)]
14:30 TEK Utd FC V. St Kevin’s Boys FC at New Road Stradbrook Blackrock [Christopher Daly (Referee)]
14:30 St. Francis FC V. Verona FC at John Hyland Park [Eddie Reilly (Referee)]
14:30 Glenville FC V. Pegasus/St. James at Palmerstown Community School [Andrew Cleary (Referee)]
18:00 Old County FC V. Dublin Bus FC at Brickfield Park (Astro) [Claudiu Cimpoesu (Referee)]


Major 1B Saturday (4)


30/09/2021
19:45 Skerries Town FC V. Dublin Hospitals FC at Parklane [Adam Conroy (Referee)]
02/10/2021
12:00 Rosemount Mulvey V. Leixlip United AFC at Rosemount Park, Rosemount Estate [Robert Redmond (Referee)]
14:30 Killester Donnycarney FC V. UCD FC at Hadden Park [Colin Duffy (Referee)]
14:30 Wicklow Rovers AFC V. Dunboyne AFC at Whitegates [Michael Dolan (Referee)]


Major 1C Saturday (5)


02/10/2021
12:00 Usher Celtic V. Larkview Boys FC at Irish War Memorial Gardens Islandbridge [Eamonn Connolly (Referee)]
14:30 Portlaoise FC V. Beechwood FC at Rossleighan Park [Craig Foley (Referee)]
14:30 Dublin University FC V. Corduff FC at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Patrick Donnelly (Referee)]
14:30 Kilbarrack United V. Ayrfield United at Greendale Road [John Mccarthy (Referee)]
15:00 Greystones United AFC V. Fairview CY FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Brendan Clarke
(Referee)]


Major 1D Saturday – Lee Brothers (5)


02/10/2021
12:00 Ballyfermot United V. SVS at Le Fanu Park (The Lawns), Ballyfermot [Daragh Donovan (Referee)]
14:30 Ratoath Harps FC V. Lucan United FC at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [David Pender (Referee)]
14:30 Inchicore Athletic FC V. Drumcondra AFC at Bernard Curtis Park [Owen Murphy (Referee)]
14:30 Rush Athletic FC V. Castleknock Celtic at St. Catherines Park, Rush [Brian Lawless Jr (Referee)]
15:00 Crumlin United FC V. Newlands / Castle Park FC at Pearse Park Astto [Warren Beasley (Referee)]


Premier Saturday (3)


02/10/2021
13:00 Garda FC V. Tymon Bawn FC at Copper Face Jacks Park, Westmanstown, Dublin 15 [RTBA (Referee)]
15:00 FC Transylvania V. Knockmitten United at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Besim Bajrami (Referee)]
18:45 Larkview Boys FC V. Blackrock College at Whelan Park [RTBA (Referee)]


Premier 1 Saturday (4)


02/10/2021
12:00 Esker Celtic FC V. Stella Maris FC at St. Catherines Park Pitch 7 Lucan /Willsbrook Park Lucan [Shane Bradshaw (Referee)]
14:30 Baldoyle United V. DCU FC at Brookestone rd, Baldoyle [Andrew Murphy (Referee)]
14:30 Terenure College CY V. Balbriggan FC at Terenure Sports Club [Paul Tuite (Referee)]
15:00 Larkview Boys FC V. MP FC at Whelan Park [Declan Troy (Referee)]


Premier 1A Saturday (3)


02/10/2021

12:00 Marks Celtic FC V. Ashbourne United FC at Butler Park [Patrick Kavanagh (Referee)]
14:30 Manortown United FC V. Tallaght Town AFC at 5 Acres, Lime Kiln Lane, Dublin 12 [Sean O’Connor (Referee)]
14:30 Balscadden FC V. Sallynoggin/Pearse FC at Ringcommons Sports Centre [Glenn Millar (Referee)]


Division 3 Saturday (5)


02/10/2021
12:00 Confey FC V. Castleknock Celtic at Liz O’Toole Park, St. Catherine’s Park, Co. Kildare [Jason Ray (Referee)]
14:30 Cloghertown United FC V. Parkvale FC at Paddy McGuinness park [David Ward (Referee)]
14:30 Rosemount Mulvey V. Iveagh Celtic at Rosemount Park, Rosemount Estate [Robert Redmond (Referee)]
14:30 Oliver Bond Celtic V. Hyde Park FC at The Law Society, Blackhall Place, Dublin 7 [Graham McCarthy (Referee)]
14:30 Dublin Airport FC V. Swords Celtic FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Damien Tolan (Referee)]


Division 3A Saturday (5)


30/09/2021
19:30 Enniskerry YC V. Malahide United AFC at Berryfield Park [Brendan Clarke (Referee)]
01/10/2021
19:45 Dingle United V. Cherry Orchard FC at Grangegorman DIT (Grass) [Dave McGrath (Referee)]
02/10/2021
12:00 Drimnagh Celtic V. Ashbourne United FC at Brickfeild Park (Grass) [Patrick Kavanagh (Referee)]
12:00 Dunboyne AFC V. Peamount Utd at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Ronan Daly (Referee)]
14:30 Knockmitten United V. Spartak Dynamo FC at Knockmitten Park [Karl O’Shea (Referee)]


Division 3B Saturday (4)


02/10/2021
12:00 Kilbarrack United V. Ballyoulster United AFC at Greendale Road [John Mccarthy (Referee)]
14:00 St John Vianney V. Rush Athletic FC at Kilmore Drive [Thomas Nolan (Referee)]
14:30 Woodfarm FC V. Whitehall Rangers at Coldcut Clondalkin [Nathan Bannon (Referee)]
14:30 Dundrum FC V. Rivervalley Rangers at Meadowbrook Park [Brian Whelan (Referee)]


U19 Charles Lee (3)


01/10/2021
19:45 Rathcoole Boys V. Newbridge Town FC at Frank Cox Park [RTBA (Referee)]
19:45 Crumlin United FC V. Cabinteely FC at Pearse Park [Karl O’Shea (Referee)]
03/10/2021
11:00 Home Farm FC V. Malahide United AFC at VEC Grounds White Hall [Besim Bajrami (Referee)]


U19 Paddy Lee (4)


01/10/2021
19:45 Cabinteely FC V. Terenure Rangers at Kilbogget Park [RTBA (Referee)]
03/10/2021
11:00 Shankill FC V. Castleknock Celtic at Shanganagh Park [Umre Akkilic (Referee)]
14:30 Ashbourne Utd FC V. Naas AFC at Archerstown Astro, Ashbourne [Colin Duffy (Referee)]
14:30 Broadford Rovers FC V. Mount Merrion Youths FC at Broadford Park, Stonemason Way, Ballinteer, Dublin 16
[Claudiu Cimpoesu (Referee)]


U20 Premier (4)


01/10/2021
20:00 Ratoath Harps FC V. Greystones United AFC at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Patrick Donnelly (Referee)]
03/10/2021
11:00 Leicester Celtic FC V. Ballyoulster United AFC at Loreto Park [Craig Foley (Referee)]
11:00 St. Francis FC V. Home Farm FC at John Hyland Park [Chris Murphy (Referee)]
14:00 Naas AFC V. Suncroft FC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Owen Murphy (Referee)]

Related posts

QUIZ 26 – THE ANSWERS!

Eamon Scott

Kenny confirms a number of U-21 debuts against Armenia

Eamon Scott

QUIZ 17 – THE ANSWERS

Eamon Scott