fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES LSL

Leinster Senior League – FIXTURES



Thu, September 09, 2021 – Wed, September 15, 2021


Senior Sunday (5)


10/09/2021
19:45 Maynooth University Town V. Malahide United AFC at Maynooth University [Barry Fitzpatrick (Referee), John Mccarthy (Assistant), Karl O’Shea (Assistant)]
12/09/2021
11:00 Home Farm FC V. Bluebell United at Whitehall [Owen Murphy (Referee), Warren Beasley (Assistant), Kevin Byrne (Assistant)]
11:00 Kilnamanagh A.F.C V. Wayside Celtic at Ned Kelly Park [Declan Troy (Referee), Philip Russell (Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]
11:00 Bangor GG FC V. Sacred Heart Firhouse Clover at Greenhills Park [Brian Tracey (Referee), Anthony Carey (Assistant), Shane Bradshaw (Assistant)]
15/09/2021
19:45 Edenderry Town FC V. Bangor GG FC at Paddy Maloney Park [Robert Redmond (Referee), Brendan Clarke (Assistant), Owen Murphy (Assistant)]


Senior 1 Sunday (1)


12/09/2021
11:00 UCD FC V. Greystones United AFC at Belfield [Aidan O’Brien (Referee), Ronan Daly (Assistant), Thomas Nolan (Assistant)]


Senior 1A Sunday (3)


10/09/2021

19:45 Arklow Town FC V. Drumcondra FC at Travers Insurance Park, Arklow [Paula Brady (Referee), Owen Murphy (Assistant), Umre Akkilic (Assistant)]
20:00 St Kevin’s Boys FC V. Templeogue United at St. Aidan’s School, Whitehall [Dave Fitzsimons (Referee), Declan Reale (Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]
12/09/2021
11:00 Dublin University FC V. Portlaoise FC at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [David Pender (Referee)]


Senior 1B Sunday (1)


12/09/2021
11:00 Corduff FC V. Mid Sutton FC Sportslink at Corduff park [Adam Conroy (Referee)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (3)


10/09/2021
19:45 St. James Gate FC V. Finglas United at Iveagh Grounds Crumlin [Patrick McNeill (Referee)]
20:00 Ratoath Harps FC V. Leicester Celtic FC at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Stuart Marry (Referee)]
12/09/2021
11:00 Baldoyle United V. Blackrock College at Brookestone rd, Baldoyle [Dylan Armstrong (Referee)]


Major 1 Sunday – Shanlar Ltd (4)


10/09/2021
20:00 Clondalkin Celtic FC V. MP FC at Coldcut Clondalkin [Daragh Donovan (Referee)]
20:00 Ballyoulster United AFC V. Stella Maris FC at Loughlinstown Rd Celbridge [Nathan Bannon (Referee)]
11/09/2021
18:00 Yellowstone Celtic FC V. Balbriggan FC at Brickfield Park (Astro) [Karl O’Shea (Referee)]
12/09/2021
11:00 Dublin Airport FC V. Enniskerry YC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Patrick Kavanagh (Referee)]


Premier Sunday (4)


10/09/2021

19:45 Trinity Donaghmede FC V. Cabinteely FC at Father Collins park donaghmede [Patrick Kavanagh (Referee)]
19:45 Eastwall Bessborough V. Raheny United at Clontarf All Weather [Brendan O’Connor (Referee)]
12/09/2021
11:00 Boyne Rovers V. Park Celtic at Parklane [Robert Costello (Referee)]
11:00 Ballymun United FC V. Colepark United at Ballymun United Soccer Complex [Brian Lawless Jr (Referee)]


Premier 1 Sunday (4)


10/09/2021
19:45 Rathcoole Boys V. Whitehall Rangers at Frank Cox Park [Karl Corcoran (Referee)]
12/09/2021
11:00 Castleknock Celtic V. Sallynoggin/Pearse FC at St. Catherines Park [Ciaran Conroy (Referee)]
11:00 Blessington FC V. Knockmitten United at Crosschapel, Rathmore Road, Blessington, Co. Wicklow W91 XCW8 [Nathan Bannon (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. Bangor GG FC at St. Catherines Park, Rush [Stuart Marry (Referee)]


Premier 1A Sunday (2)


12/09/2021
11:00 Mountview CFC V. Lucan United FC at #1 Hartstown Park Phillips Church Entrance [Brendan O’Connor (Referee)]
14:00 Eastwall Bessborough V. Maynooth University Town at Clontarf All Weather [Liam McGuirk (Referee)]


Division 3 Sunday (5)


10/09/2021
19:45 Wayside Celtic V. Naas AFC at Jackson Park [Brian Whelan (Referee)]
12/09/2021
11:00 Esker Celtic FC V. Ayrfield United at St. Catherines Park Pitch 7 Lucan /Willsbrook Park Lucan [Adam Reilly (Referee)]
11:00 Finglas United V. Iveagh Celtic at Larney Park [Robert Redmond (Referee)]
11:00 Spartak Dynamo FC V. Kilnamanagh A.F.C at Marlay Park [Umre Akkilic (Referee)]
12:30 Verona FC V. St Kevin’s Boys FC at Parish Field, Blanchardstown [Dave McGrath (Referee)]


Division 3A Sunday (4)


10/09/2021
19:45 Lusk United A.F.C V. Ardmore Rovers FC at Rathmore Road, Lusk [Aidan O’Brien (Referee)]
12/09/2021
11:00 Trinity Donaghmede FC V. Knocklyon United at Father Collins park donaghmede [Daragh Donovan (Referee)]
11:00 Rivervalley Rangers V. Swords Celtic FC at Rivervalley Park [Damien Tolan (Referee)]
11:00 Baldoyle United V. DCU FC at Racecourse park baldoyle [Derek Rooney (Referee)]


Major Saturday (5)


09/09/2021
19:45 St. Mochtas FC V. Tolka Rovers AFC at Porterstown Raod [Lee Duffy (Referee)]
19:45 Maynooth University Town V. Booth Road Celtic at Maynooth University [Eddie Reilly (Referee)]
19:45 Malahide United AFC V. Bluebell United at Gannon Park,Malahide,Co.Dublin [Adam Conroy (Referee)]
11/09/2021
14:30 Bangor GG FC V. UCD FC at Greenhills Park [Andrew Murphy (Referee)]
15:00 Crumlin United FC V. Swords Celtic FC at Pearse Park Astro / Grass [Anthony Carey (Referee)]


Major 1 Saturday (5)


09/09/2021
19:45 Glebe North FC V. Kilnamanagh A.F.C at Market Green Balbriggan [Robert Redmond (Referee)]
10/09/2021
19:45 Sacred Heart Firhouse Clover V. Home Farm FC at Killenarden Hill, Tallaght [Eddie Reilly (Referee)]
11/09/2021
14:30 St. John Bosco FC V. Newtown Rangers AFC at Benmadigan Rd. [Aidan Moore (Referee)]
14:30 Portmarnock AFC V. Ballymun United FC at Paddy’s Hill Portmarnock [Liam McGuirk (Referee)]
14:30 Templeogue United V. Wayside Celtic at Tymon Grass / Tymon All Weather [Craig Donohoe (Referee)]


Major 1A Saturday (5)

10/09/2021
20:00 Leicester Celtic FC V. St. Francis FC at Loreto Park Astro [Declan Troy (Referee)]
11/09/2021
12:00 Pegasus/St. James V. Railway Union at VEC Sports Ground Terenure [Leszek Adamczak (Referee)]
12:00 Columbas Rovers V. TEK Utd FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Philip Russell (Referee)]
14:30 Collinstown FC V. St Kevin’s Boys FC at SDFL Astro / Collinstown Park [Warren Beasley (Referee)]
14:30 Dublin Bus FC V. Glenville FC at Coldcut Clondalkin [Thomas Nolan (Referee)]


Major 1B Saturday (4)


10/09/2021
20:00 Dublin Hospitals FC V. Drumcondra FC at Pearse Park Astro / Grass [Derek Rooney (Referee)]
11/09/2021
12:00 Dundrum FC V. Leixlip United AFC at Meadowbrook Park [Craig Foley (Referee)]
14:30 Dunboyne AFC V. Killester Donnycarney FC at Summerhill Road Dunboyne County Meath [David Pender (Referee)]
14:30 Rosemount Mulvey V. Wicklow Rovers AFC at Rosemount Park, Rosemount Estate [Umre Akkilic (Referee)]


Major 1C Saturday (5)


11/09/2021
12:00 Fairview CY FC V. Ayrfield United at MIE, Griffith Avenue, Dublin 9 [Ronan Daly (Referee)]
13:00 Corduff FC V. Aungier Celtic at Corduff park [Kevin Byrne (Referee)]
14:30 Beechwood FC V. Usher Celtic at VEC Sports Ground Terenure [Chris Murphy (Referee)]
14:30 Kilbarrack United V. Portlaoise FC at Greenhills Park [Patrick Donnelly (Referee)]
15:00 Greystones United AFC V. Ardmore Rovers FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Daragh Donovan (Referee)]


Major 1D Saturday – Lee Brothers (5)


11/09/2021

12:00 Drumcondra AFC V. Ratoath Harps FC at Albert College Park [Padraig Marsh (Referee)]
14:30 SVS V. Ballyfermot United at Core Credit Union Park, Loughlinstown D18 [Dylan Armstrong (Referee)]
14:30 Inchicore Athletic FC V. Newlands / Castle Park FC at Bernard Curtis Park [Brian Tracey (Referee)]
14:30 Castleknock Celtic V. St. Pauls Artane at St. Catherines Park [Terry Murphy (Referee)]
14:30 Rush Athletic FC V. Crumlin United FC at St. Catherines Park, Rush [Brian Lawless Jr (Referee)


Premier Saturday (2)


10/09/2021
19:45 Blackrock College V. FC Transylvania at Marlay Park [Robert Redmond (Referee)]
11/09/2021
13:00 Tymon Bawn FC V. Lorcan Celtic FC at Church of Scientology [David Gallagher (Referee)]


Premier 1 Saturday (3)


11/09/2021
12:00 Seafordrock Utd V. Terenure College CY at Rockfield Park, Blackrock [Brian Whelan (Referee)]
12:30 MP FC V. Baldoyle United at Grangegorman DIT (Astro) [Stuart Marry (Referee)]
14:30 Stella Maris FC V. Esker Celtic FC at Sportslink Complex [Patrick McNeill (Referee)]


Premier 1A Saturday (4)


10/09/2021
19:45 McKelvey Celtic V. Manortown United FC at Celtic Park [RTBA (Referee)]
19:45 Ashbourne United FC V. SVS at Archerstown Astro, Ashbourne [Niall Murray (Referee)]
11/09/2021
13:00 Kilmore Celtic V. Tallaght Town AFC at Pitch 5 Oscar Traynor Road [John Mccarthy (Referee)]
14:30 Sallynoggin/Pearse FC V. Marks Celtic FC at Pearse Park [Michael Dolan (Referee)]


Division 3 Saturday (5)


11/09/2021
12:00 Confey FC V. Iveagh Celtic at Liz O’Toole Park, St. Catherine’s Park, Co. Kildare [Peter Mahoney (Referee)]
14:30 Parkvale FC V. Oliver Bond Celtic at Rockbrook Park School, Rathfarnham [Owen Murphy (Referee)]
14:30 Mid Sutton FC Sportslink V. Castleknock Celtic at Sportslink Complex [Derek Rooney (Referee)]
14:30 Rosemount Mulvey V. Dublin Airport FC at Rosemount Park, Rosemount Estate [Nathan Bannon (Referee)]
14:30 Hyde Park FC V. Cloghertown United FC at Balbriggan Town Park [Damien Tolan (Referee)]


Division 3A Saturday (4)


10/09/2021
20:00 Peamount Utd V. Spartak Dynamo FC at Greenogue [RTBA (Referee)]
11/09/2021
12:00 Dunboyne AFC V. Cherry Orchard FC at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Patrick Kavanagh (Referee)]
13:30 Drimnagh Celtic V. Dingle United at Brickfield Park (Astro) [Andrew Cleary (Referee)]
14:30 Knockmitten United V. Malahide United AFC at Knockmitten Park [Declan Troy (Referee)]


Division 3B Saturday (5)


11/09/2021
12:00 St John Vianney V. Whitehall Rangers at Kilmore Drive [Dave McGrath (Referee)]
14:30 Blessington FC V. Woodfarm FC at Crosschapel, Rathmore Road, Blessington, Co. Wicklow W91 XCW8
[Brendan Clarke (Referee)]
14:30 Balrothery FC V. Dundrum FC at Ringcommons Sports Centre [Shane Bradshaw (Referee)]
14:30 Ballyoulster United AFC V. Rush Athletic FC at Loughlinstown Rd Celbridge [Dave Fitzsimons (Referee)]
14:30 Rivervalley Rangers V. Kilbarrack United at Ridgewood Park [Aidan O’Brien (Referee)]


U20 Premier (6)


11/09/2021
17:00 St. Patricks CYFC V. Ratoath Harps FC at Irishtown Stadium Astro [Jason Ray (Referee)]
12/09/2021
11:00 Leicester Celtic FC V. Cabinteely FC at Loreto Park [Michael Dolan (Referee)]
11:00 St. Francis FC V. Naas AFC at John Hyland Park [Eddie Reilly (Referee)]
13:00 Leixlip United AFC V. Ballyoulster United AFC at Collinstown Leixlip – Amenties Centre [John McCarthy
(Referee)]
14:00 Suncroft FC V. Castleknock Celtic at Community Grounds Suncroft [Craig Donohoe (Referee)]
14:30 Raheny United V. Home Farm FC at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Declan Reale (Referee)]

Sunday September 12th


FAI Junior Cup Preliminary Round

St Pauls Artane v Beechwood FC, McCauley Park, 2pm, Chris Murphy;

Related posts

Martin Donnelly MyClubShop.ie Clare & District Soccer League Results/Fixtures

Eamon Scott

NDSL – SMALL-SIDED GAMES

Eamon Scott

SPAR FAI Primary School 5s Programme open to schools nationwide

Eamon Scott