fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES Latest News Homepage LSL

Leinster Senior League FIXTURES


Fixtures Report
Thu, September 02, 2021 – Wed, September 08, 2021


Senior Sunday (6)


02/09/2021
19:45 Malahide United AFC V. Crumlin United FC at Gannon Park,Malahide,Co.Dublin [Adam Conroy (Referee), Terry Murphy (Assistant), Damien Tolan (Referee)]
03/09/2021
19:45 Maynooth University Town V. Edenderry Town FC at NUI Astro Maynooth [Andrew Murphy (Referee), Michael Cullen (Assistant), Barry Fitzpatrick (Assistant)]
05/09/2021
11:00 Bangor GG FC V. Home Farm FC at Greenhills Park [Aidan O’Brien (Referee), Paul Tuite (Assistant), Anthony Carey (Assistant)]
11:00 Kilnamanagh A.F.C V. Sacred Heart Firhouse Clover at Ned Kelly Park [Terry Murphy (Referee), Sean Boyd (Assistant), Philip Russell (Assistant)]
12:00 Wayside Celtic V. Liffey Wanderers at Jackson Park [Anthony Redmond (Referee), Craig Foley (Assistant), Robert Redmond (Assistant)]
12:00 Bluebell United V. St. Mochtas FC at Red Cow [Barry Fitzpatrick (Referee), Brian Tracey (Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]


Senior 1 Sunday (6)


03/09/2021
19:30 Newbridge Town FC V. Ballymun United FC at Station Road, Newbridge, Co. Kildare [David Gallagher (Referee), Warren Beasley (Assistant), Craig Donohoe (Assistant)]
19:45 Skerries Town FC V. Leixlip United AFC at Parklane [Robert Redmond (Referee), Patrick Donnelly (Assistant), Kevin Byrne (Assistant)]
19:45 Glebe North FC V. St. Patricks CYFC at Market Green Balbriggan [Paul Tuite (Referee), Paula Brady (Assistant), Terry Murphy (Assistant)]
05/09/2021
11:00 UCD FC V. Collinstown FC at Belfield [Colin Duffy (Referee), Lee Duffy (Assistant), David Pender (Assistant)]
11:00 Lucan United FC V. Tolka Rovers AFC at Celbridge Football Park [Michael Cullen (Referee), Ronan Daly (Assistant), Sean O’Connor (Assistant)]
11:00 Glenville FC V. Willow Park FC at Palmerstown Community School [Mark Mcconnell (Referee), Brian Lawless Jr (Assistant), Andrew Cleary (Assistant)]


Senior 1A Sunday (5)


03/09/2021

19:30 Portlaoise FC V. St. Francis FC at Rossleighan Park [Peter Mahoney (Referee), Owen Murphy (Assistant), Padraig Marsh (Assistant)]
19:30 Kilbarrack United V. Newtown Rangers AFC at Greendale Road [Stuart Marry (Referee), Jason Ray (Assistant), Claudiu Cimpoesu (Assistant)]
20:00 St Kevin’s Boys FC V. Drumcondra FC at St. Aidan’s School, Whitehall [Anthony Carey (Referee), Dave Fitzsimons (Assistant), Thomas Nolan (Assistant)]
05/09/2021
11:00 Dublin Bus FC V. Swords Celtic FC at Coldcut Clondalkin [Eddie Reilly (Referee)]
14:30 Templeogue United V. Ardmore Rovers FC at Tymon All Weather / Tymon Grass [Padraig Marsh (Referee)]


Senior 1B Sunday (4)


02/09/2021
19:45 Inchicore Athletic FC V. Drogheda Town FC at Bernard Curtis Park [Eamonn Connolly (Referee), Declan Troy (Assistant), Eddie Reilly (Assistant)]
03/09/2021
19:30 Sheriff YC V. Larkview Boys FC at Clontarf All Weather [Sean Boyd (Referee), Chris Murphy (Assistant), Shane Bradshaw (Assistant)]
05/09/2021
11:00 TEK Utd FC V. Usher Celtic at New Road Stradbrook Blackrock [Declan Troy (Referee)]
14:30 Rush Athletic FC V. Castleknock Celtic at St. Catherines Park, Rush [Patrick Donnelly (Referee), Derek Rooney (Assistant), Stuart Marry (Assistant)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (5)


03/09/2021

19:48 St. James Gate FC V. Kilmore Celtic at Iveagh Grounds Crumlin [David Pender (Referee)]
20:00 Beechwood FC V. Blackrock College at Benildus College [Ronan Daly (Referee)]
20:00 Leicester Celtic FC V. St. Pauls Artane at Loreto Park Astro [Dylan Armstrong (Referee)]
05/09/2021
11:00 Finglas United V. Ratoath Harps FC at Larney Park [Owen Murphy (Referee)]
12:00 Oliver Bond Celtic V. Baldoyle United at Grangegorman DIT (Astro) []


Major 1 Sunday – Shanlar Ltd (4)


03/09/2021
19:30 Balbriggan FC V. Enniskerry YC at Bremore All Weather [Brian Lawless Jr (Referee)]
19:30 MP FC V. Yellowstone Celtic FC at Grangegorman DIT (Astro) [Andrew Cleary (Referee)]
20:00 Ballyoulster United AFC V. Rivervalley Rangers at Loughlinstown Rd Celbridge [Anthony Kearney (Referee)]
05/09/2021
11:00 Dublin Airport FC V. Clondalkin Celtic FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Brendan Clarke (Referee)]


Premier Sunday (4)


03/09/2021


19:45 Raheny United V. Colepark United at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Niall Murray (Referee)]
19:45 Park Celtic V. Ballymun United FC at Benildus College [Leszek Adamczak (Referee)]
19:45 Cabinteely FC V. Eastwall Bessborough at Kilbogget Park [Karl Corcoran (Referee)]
05/09/2021
11:00 Boyne Rovers V. Trinity Donaghmede FC at Parklane [Karl O’Shea (Referee)]


Premier 1 Sunday (4)


05/09/2021
11:00 Knockmitten United V. Peamount Utd at Knockmitten Park [Brendan Coghlan (Referee)]


11:00 Sallynoggin/Pearse FC V. Blessington FC at Pearse Park, Sallynoggin [Umre Akkilic (Assistant)]
11:00 Whitehall Rangers V. Bangor GG FC at Paddy Mahoney Park [Besim Bajrami (Referee)]
14:30 Rush Athletic FC V. Castleknock Celtic at St. Catherines Park, Rush [Claudiu Cimpoesu (Referee)]


Premier 1A Sunday (4)


05/09/2021


11:00 Edenderry Town FC V. Eastwall Bessborough at Paddy Maloney Park [Warren Beasley (Referee)]
11:00 Palmerstown FC V. Mountview CFC at Mill Lane [Patrick Kavanagh (Referee)]
11:00 Lucan United FC V. Balscadden FC at Airlie Heights [Aidan Moore (Referee)]
14:00 Monread FC V. Woodfarm FC at [David Gallagher (Referee)]


Division 3 Sunday (4)


05/09/2021
11:00 Kilnamanagh A.F.C V. Wayside Celtic at Tree Park Road [Brendan O’Connor (Referee)]
11:00 St Kevin’s Boys FC V. Loughshinny United at Wards Cross New Park [Ciaran Conroy (Referee)]
12:30 Verona FC V. Esker Celtic FC at Parish Field, Blanchardstown [Robert Costello (Referee)]
14:00 Naas AFC V. Iveagh Celtic at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Nathan Bannon (Referee)]


Division 3A Sunday (6)


03/09/2021


19:45 McKelvey Celtic V. Derry Rovers at Celtic Park []
05/09/2021
11:00 Knocklyon United V. Rivervalley Rangers at VEC Sports Ground Terenure [Graham McCarthy (Referee)]
11:00 DCU FC V. Portmarnock AFC at Poppintree [Dave McGrath (Referee)]
11:00 Swords Celtic FC V. Lusk United A.F.C at Balheary Resevoir [Damien Tolan (Referee)]
11:00 Ardmore Rovers FC V. Baldoyle United at Ballywaltrim Recreation Grounds [Michael Dolan (Referee)]
14:30 SVS V. Trinity Donaghmede FC at Shanganagh Park [Brian Whelan (Referee)]


Major Saturday (2)


02/09/2021
19:45 St. Mochtas FC V. Swords Celtic FC at Porterstown Raod [Philip Russell (Referee)]
04/09/2021
13:00 Liffey Wanderers V. Maynooth University Town at Irishtown Stadium Astro [Craig Donohoe (Referee)]


Major 1 Saturday (5)


04/09/2021
14:00 St. John Bosco FC V. Sacred Heart Firhouse Clover at Benmadigan Rd. [Leszek Adamczak (Referee)]
14:00 Portmarnock AFC V. Wayside Celtic at Paddy’s Hill Portmarnock [Liam McGuirk (Referee)]
14:00 Kilnamanagh A.F.C V. St. Patricks CYFC at Ned Kelly Park [Shane Bradshaw (Referee)]
14:00 Ballymun United FC V. Seafordrock Utd at Ballymun United Soccer Complex [Dylan Armstrong (Referee)]
06/09/2021
19:30 Home Farm FC V. Templeogue United at AUL Complex [Besim Bajrami (Referee)]


Major 1A Saturday (6)


02/09/2021
20:00 St. Francis FC V. Railway Union at John Hyland Park [David Ward (Referee)]
04/09/2021
13:30 Old County FC V. TEK Utd FC at Brickfield Park (Astro) [Claudiu Cimpoesu (Referee)]
14:00 Verona FC V. Dublin Bus FC at Grove Road, Coolmine [Kevin Byrne (Referee)]
14:00 St Kevin’s Boys FC V. Columbas Rovers at St. Aidan’s School, Whitehall [Philip Russell (Referee)]
14:00 Collinstown FC V. Pegasus/St. James at SDFL Astro / Collinstown Park []
14:00 Glenville FC V. Leicester Celtic FC at Palmerstown Community School [Brendan Clarke (Referee)]


Major 1B Saturday (1)


04/09/2021
12:00 UCD FC V. Skerries Town FC at Belfield [Brian Tracey (Referee)]


Major 1C Saturday (4)


04/09/2021
12:00 Ayrfield United V. Larkview Boys FC at Foxhill Park [Daragh Donovan (Referee)]

13:00 Corduff FC V. Ardmore Rovers FC at Corduff park [David Pender (Referee)]
14:00 Portlaoise FC V. Beechwood FC at Rossleighan Park [Chris Murphy (Referee)]
14:00 Aungier Celtic V. Fairview CY FC at Grangegorman DIT (Astro) [Andrew Murphy (Referee)]


Major 1D Saturday – Lee Brothers (5)


04/09/2021
12:00 Newlands / Castle Park FC V. Ratoath Harps FC at Watery Lane [Owen Murphy (Referee)]
14:00 Castleknock Celtic V. Ballyfermot United at St. Catherines Park [Ronan Daly (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. Inchicore Athletic FC at St. Catherines Park, Rush [David Ward (Referee)]
14:00 Lucan United FC V. St. Pauls Artane at Airlie Heights [Colin Duffy (Referee)]
14:00 Crumlin United FC V. Drumcondra AFC at Pearse Park [Paul Tuite (Referee)]


Premier Saturday (3)


03/09/2021
20:00 Garda FC V. Blackrock College at Copper Face Jacks Park, Westmanstown, Dublin 15 [Aidan O’Brien (Referee)]
04/09/2021
13:00 Tymon Bawn FC V. FC Transylvania at Church of Scientology [Thomas Nolan (Referee)]
14:00 Lorcan Celtic FC V. Knockmitten United at Lorcan Green [Lee Duffy (Referee)]


Premier 1 Saturday (3)


04/09/2021
12:00 Esker Celtic FC V. MP FC at St. Catherines Park Pitch 7 Lucan /Willsbrook Park Lucan [Padraig Marsh (Referee)]
14:00 Terenure College CY V. Larkview Boys FC at Terenure Sports Club [Brian Whelan (Referee)]
14:00 Baldoyle United V. Stella Maris FC at Brookestone rd, Baldoyle [Patrick Donnelly (Referee)]


Premier 1A Saturday (4)


04/09/2021

13:00 Kilmore Celtic V. Ashbourne United FC at Pitch 5 Oscar Traynor Road [Robert Redmond (Referee)]
14:00 SVS V. McKelvey Celtic at Shanganagh Cliff Shankill D18 [Umre Akkilic (Referee)]
14:00 Tallaght Town AFC V. Manortown United at Carolan Park / Andy Moore Sports Grounds Kiltipper Road
[Andrew Cleary (Referee)]
14:00 Balscadden FC V. Marks Celtic FC at Ringcommons Sports Centre [Jason Ray (Referee)]


Division 3 Saturday (5)


04/09/2021
12:00 Castleknock Celtic V. Iveagh Celtic at St. Catherines Park [Declan Troy (Referee)]
12:00 Confey FC V. Hyde Park FC at Liz O’Toole Park, St. Catherine’s Park, Co. Kildare [Dave Fitzsimons (Referee)]
14:00 Cloghertown United FC V. Mid Sutton FC Sportslink at Paddy McGuinness park [Robert Costello (Referee)]
14:00 Parkvale FC V. Rosemount Mulvey at Rockbrook Park School, Rathfarnham [Graham McCarthy (Referee)]
14:00 Dublin Airport FC V. Oliver Bond Celtic at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Damien Tolan (Referee)]


Division 3A Saturday (3)


02/09/2021


19:45 Enniskerry YC V. Dingle United at Berryfield Park [David Gallagher (Referee)]
04/09/2021
14:00 Spartak Dynamo FC V. Ashbourne United FC at Marlay Park [Michael Dolan (Referee)]
14:00 Knockmitten United V. Peamount Utd at Knockmitten Park [Nathan Bannon (Referee)]


Division 3B Saturday (5)

04/09/2021
12:00 St John Vianney V. Ballyoulster United AFC at Greendale Road [Patrick Kavanagh (Referee)]
12:00 Kilbarrack United V. Blessington FC at Greendale Road [Dave McGrath (Referee)]
14:00 Rivervalley Rangers V. Woodfarm FC at Ridgewood Park [Derek Rooney (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. Balrothery FC at St. Catherines Park, Rush [Stuart Marry (Referee)]
14:00 Dundrum FC V. Whitehall Rangers at Meadowbrook Park [Eddie Reilly (Referee)]

U19 Charles Lee (3)


03/09/2021
19:45 Rathcoole Boys V. Malahide United AFC at Frank Cox Park [Sean O’Connor (Referee)]
05/09/2021
11:00 Drogheda Boys & Girls FC V. Lourdes Celtic at Marian Park [Kevin Byrne (Referee)]
14:30 Cabinteely FC V. Shelbourne at Kilbogget Park [Daragh Donovan (Referee)]

U19 Paddy Lee (5)


03/09/2021
19:45 Cabinteely FC V. Rush Athletic FC at Kilbogget Park [Lee Duffy (Referee)]
19:45 Mount Merrion Youths FC V. Castleknock Celtic at Colaiste Eoin School, Astro [Liam McGuirk (Referee)]
05/09/2021
11:00 Shankill FC V. Broadford Rovers FC at Shanganagh Park [Chris Murphy (Referee)]
11:00 Terenure Rangers V. Naas AFC at Terenure Sports Club [Shane Bradshaw (Referee)]
13:00 Balrothery FC V. Ashbourne Utd FC at Ringcommons Sports Centre [Craig Donohoe (Referee)]


U20 Premier (5)


03/09/2021
20:00 Ratoath Harps FC V. St. Francis FC at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Craig Foley (Referee)]
04/09/2021
17:00 St. Patricks CYFC V. Ballyoulster United AFC at Irishtown Stadium Astro [Brian Lawless Jr (Referee)]
05/09/2021
13:00 Castleknock Celtic V. Cabinteely FC at Porterstown Park [Jason Ray (Referee)]
14:00 Suncroft FC V. Leicester Celtic FC at Community Grounds Suncroft [Leo Linnie (Referee)]
14:30 Raheny United V. Naas AFC at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Declan Reale (Referee)]

Related posts

NEFL Results

Eamon Scott

LEINSTER SENIOR LEAGUE – FIXTURES

Eamon Scott

DDSL FIXTURES – PAGE 2

Eamon Scott