fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES LSL LSL FIXTURES

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES


Thursday, August 12, – Wednesday, August 18


Senior Sunday (6)
13/08/2021
19:00 Bluebell United V. Wayside Celtic at Red Cow [RTBA (Referee)]
19:45 Edenderry Town FC V. Cherry Orchard FC at Paddy Maloney Park [Owen Murphy (Referee), Colin Duffy (Assistant), Craig Foley (Assistant)]
19:45 Malahide United AFC V. Kilnamanagh A.F.C at Gannon Park,Malahide,Co.Dublin [Sean Boyd (Referee), Stuart Marry (Assistant), Damien Tolan (Assistant)]
19:45 Liffey Wanderers V. Sacred Heart Firhouse Clover at Irishtown Stadium Astro [Andrew Cleary (Referee), Terry Murphy (Assistant), Ronan Daly (Assistant)]
15/08/2021
11:00 Killester Donnycarney FC V. Maynooth University Town at Hadden Park [Robert Redmond (Referee), Paul Tuite (Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]
11:00 St. Mochtas FC V. Crumlin United FC at Porterstown Raod [Eddie Reilly (Referee), Andrew Cleary (Referee), Sean Boyd (Assistant)]


Senior 1 Sunday (7)
12/08/2021
19:00 Glenville FC V. Lucan United FC at Palmerstown Community School [Declan Troy (Referee), Eddie Reilly (Assistant), Sean Boyd (Assistant)]
19:00 Collinstown FC V. Leixlip United AFC at Collinstown College [Michael Cullen (Referee), Anthony Carey (Assistant), Brendan Clarke (Assistant)]
13/08/2021
19:45 Skerries Town FC V. St. Patricks CYFC at Parklane [David Ward (Referee), Derek Rooney (Assistant), Robert Costello (Assistant)]
19:45 Tolka Rovers AFC V. UCD FC at Frank Cooke Park [David Pender (Referee), Michael Cullen (Assistant), Thomas Nolan (Assistant)]
19:45 Greystones United AFC V. Newbridge Town FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Leszek Adamczak (Referee), Anthony Kearney (Assistant), Brian Whelan (Assistant)]
14/08/2021
19:00 Willow Park FC V. Glebe North FC at DPD Park [Anthony Redmond (Referee), John Mccarthy (Assistant), Stuart Marry (Assistant)]
15/08/2021
11:00 Ballymun United FC V. Portmarnock AFC at Ballymun United Soccer Complex [Dave Fitzsimons (Referee), Owen Murphy (Assistant), David Gallagher (Assistant)]


Senior 1A Sunday (6)
12/08/2021
19:30 Kilbarrack United V. Dublin Bus FC at Greendale Road [Philip Russell (Referee), David Ward (Assistant), Declan Reale (Assistant)]
13/08/2021
19:30 Tullamore Town FC V. Drumcondra FC at Leah Victoria Park, Axis Business Park, Clara Road, Tullamore, [Anthony Carey (Referee), Christopher Daly (Assistant), Patrick Kavanagh (Assistant)]
19:45 St. John Bosco FC V. Templeogue United at Brickfield Park (Astro) [Liam McGuirk (Referee), Eddie Reilly (Assistant), Brendan Coghlan (Assistant)]
20:00 Swords Celtic FC V. St Kevin’s Boys FC at Balheary Resevoir [Kevin Byrne (Referee), Aidan O’Brien (Assistant), Brendan O’Connor (Assistant)]
20:15 St. Francis FC V. Ardmore Rovers FC at John Hyland Park [David Gallagher (Referee), Declan Troy (Assistant), Jason Ray (Assistant)]
15/08/2021
11:00 Dublin University FC V. Arklow Town FC at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Lee Duffy (Referee)]


Senior 1B Sunday (7)
12/08/2021

19:45 Inchicore Athletic FC V. Castleknock Celtic at Bernard Curtis Park [Terry Murphy (Referee), David Gallagher (Assistant), Karl O’Shea (Assistant)]
13/08/2021
19:30 Usher Celtic V. Sheriff YC at Grangegorman DIT (Astro) [Paul Tuite (Referee), Peter Mahoney (Assistant), Sean O’Connor (Assistant)]
20:15 Mid Sutton FC Sportslink V. Drogheda Town FC at Sportslink Complex [Dylan Armstrong (Referee), Dave Fitzsimons (Assistant), Shane Bradshaw (Assistant)]
15/08/2021
11:00 Dunboyne AFC V. Rush Athletic FC at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Brian Tracey (Referee)]
11:00 TEK Utd FC V. Corduff FC at New Road Stradbrook Blackrock [Patrick McNeill (Referee)]
11:00 Pegasus/St. James V. Hartstown Huntstown at St. Benildus College [Sean O’Connor (Referee)]
11:00 Ayrfield United V. Larkview Boys FC at Ayrfield [Colin Duffy (Referee)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (5)
12/08/2021

19:30 Beechwood FC V. Oliver Bond Celtic at Oscar Traynor Grounds Oscar Traynor Road [Aidan O’Brien (Referee)]
13/08/2021
19:30 Kilmore Celtic V. Finglas United at Oscar Traynor Grounds Oscar Traynor Road [Barry Fitzpatrick (Referee)]
20:00 Ratoath Harps FC V. Blackrock College at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Warren Beasley (Referee)]
15/08/2021
11:00 Ballyfermot United V. Broadford Rovers FC at Coldcut Clondalkin [Craig Foley (Referee)]
14:30 St. Pauls Artane V. Leicester Celtic FC at McAuley Pk Pitch no 2 [Warren Beasley (Referee)]


Major 1 Sunday – Shanlar Ltd (4)
13/08/2021

19:30 Balbriggan FC V. MP FC at Bremore All Weather [Patrick Donnelly (Referee)]
20:00 Ballyoulster United AFC V. Rivervalley Rangers at Loughlinstown Rd Celbridge [Craig Donohoe (Referee)]
20:00 Stella Maris FC V. Dublin Airport FC at Port stadium Richmond road [Declan Reale (Referee)]
15/08/2021
11:00 Enniskerry YC V. Yellowstone Celtic FC at Berryfield Park [Brendan Clarke (Referee)]


Premier Sunday (4)
13/08/2021

19:45 Trinity Donaghmede FC V. Park Celtic at Father Collins park donaghmede [Besim Bajrami (Referee)]
19:45 Cabinteely FC V. Swords Celtic FC at Kilbogget Park [Aidan Moore (Referee)]
19:45 Boyne Rovers V. Eastwall Bessborough at Parklane [Brian Lawless Jr (Referee)]
15/08/2021
11:00 Colepark United V. Ballymun United FC at CIE works (The Farm) [Jason Ray (Referee)]


Premier 1 Sunday (3)
13/08/2021

19:45 Rathcoole Boys V. Peamount Utd at Frank Cox Park [Leo Linnie (Referee)]
15/08/2021
11:00 Sallynoggin/Pearse FC V. Rush Athletic FC at Pearse Park, Sallynoggin [Brian Whelan (Referee)]
11:00 Blessington FC V. Whitehall Rangers at Crosschapel, Rathmore Road, Blessington, Co. Wicklow W91 XCW8 [Aidan Moore (Referee)]


Premier 1A Sunday (4)
15/08/2021

11:00 Woodfarm FC V. Lucan United FC at Leixlip Amenties Centre [Ronan Daly (Referee)]
11:00 Palmerstown FC V. Edenderry Town FC at Mill Lane [Brendan Coghlan (Referee)]
12:30 Maynooth University Town V. Drogheda Boys & Girls FC at Maynooth University [Patrick Kavanagh (Referee)]
14:00 Eastwall Bessborough V. Monread FC at Clontarf All Weather [Liam McGuirk (Referee)]


Division 3 Sunday (5)
15/08/2021

11:00 Finglas United V. Loughshinny United at Larney Park [Damien Tolan (Referee)]
11:00 Kilnamanagh A.F.C V. St Kevin’s Boys FC at Tree Park Road [Nathan Bannon (Referee)]
11:00 Esker Celtic FC V. Wayside Celtic at St. Catherines Park Pitch 7 Lucan /Willsbrook Park Lucan [Jamie Keating (Referee)]
12:00 Iveagh Celtic V. Spartak Dynamo FC at Stannaway Park Crumlin Dublin 12 [Glenn Millar (Referee)]
14:00 Naas AFC V. Verona FC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Warren Beasley (Referee)]


Division 3A Sunday (4)
13/08/2021

19:45 Derry Rovers V. Ardmore Rovers FC at Brians Park Edenderry County Offaly [Nathan Bannon (Referee)]
19:45 Lusk United A.F.C V. McKelvey Celtic at Rathmore Road, Lusk [Graham McCarthy (Referee)]
15/08/2021
11:00 Baldoyle United V. SVS at Racecourse park baldoyle [Besim Bajrami (Referee)]
11:00 Rivervalley Rangers V. Trinity Donaghmede FC at Rivervalley Park [Graham McCarthy (Referee)]


Major Saturday (5)
12/08/2021

19:45 Malahide United AFC V. Booth Road Celtic at Gannon Park,Malahide,Co.Dublin [Stuart Marry (Referee)]
14/08/2021
14:30 Maynooth University Town V. Bluebell United at Maynooth University [Warren Beasley (Referee)]
14:30 UCD FC V. Swords Celtic FC at Belfield [Peter Mahoney (Referee)]
14:30 Bangor GG FC V. Tolka Rovers AFC at Greenhills Park [Christopher Daly (Referee)]
15:00 Crumlin United FC V. Liffey Wanderers at Pearse Park Astro / Grass [Ronan Daly (Referee)]


Major 1 Saturday (6)
12/08/2021

19:45 Sacred Heart Firhouse Clover V. St. John Bosco FC at Killenarden Hill, Tallaght [Padraig Marsh (Referee)]
19:45 Glebe North FC V. Wayside Celtic at Market Green Balbriggan [David Pender (Referee)]
14/08/2021
12:00 Seafordrock Utd V. Newtown Rangers AFC at Rockfield Park, Blackrock [Aidan Moore (Referee)]
13:00 St. Patricks CYFC V. Home Farm FC at Irishtown Stadium [David Ward (Referee)]
14:30 Templeogue United V. Ballymun United FC at Tymon Grass / Tymon All Weather [Declan Troy (Referee)]
14:30 Portmarnock AFC V. Kilnamanagh A.F.C at Paddy’s Hill Portmarnock [Shane Bradshaw (Referee)]


Major 1A Saturday (5)
13/08/2021

20:00 Leicester Celtic FC V. St Kevin’s Boys FC at Loreto Park Astro [Daragh Donovan (Referee)]
14/08/2021
14:30 Pegasus/St. James V. Collinstown FC at VEC Sports Ground Terenure [Craig Donohoe (Referee)]
14:30 Dublin Bus FC V. TEK Utd FC at Coldcut Clondalkin [Anthony Carey (Referee)]
14:30 Verona FC V. Glenville FC at Grove Road, Coolmine [Philip Russell (Referee)]
14:30 St. Francis FC V. Columbas Rovers at John Hyland Park [Thomas Nolan (Referee)]


Major 1B Saturday (4)
12/08/2021

19:45 Skerries Town FC V. Dundrum FC at Parklane [Adam Conroy (Referee)]
13/08/2021
20:00 Dublin Hospitals FC V. Finglas United at Pearse Park Astto [Karl Corcoran (Referee)]
14/08/2021
14:30 Dunboyne AFC V. Rosemount Mulvey at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Robert Redmond (Referee)]
14:30 Killester Donnycarney FC V. Wicklow Rovers AFC at Hadden Park [Lee Duffy (Referee)]


Major 1C Saturday (6)
14/08/2021

12:00 Fairview CY FC V. Usher Celtic at MIE, Griffith Avenue, Dublin 9 [Besim Bajrami (Referee)]
12:00 Ayrfield United V. Greystones United AFC at Foxhill Park [Patrick Donnelly (Referee)]
14:30 Ardmore Rovers FC V. Kilbarrack United at Ballywaltrim Recreation Grounds [Leszek Adamczak (Referee)]
14:30 Beechwood FC V. Aungier Celtic at VEC Sports Ground Terenure [Brian Tracey (Referee)]
14:30 Dublin University FC V. Corduff FC at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Brendan Clarke (Referee)]
16/08/2021
20:00 Larkview Boys FC V. Portlaoise FC at Whelan Park [Sean O’Connor (Referee)]


Major 1D Saturday – Lee Brothers (4)
14/08/2021

12:00 Drumcondra AFC V. Castleknock Celtic at Albert College Park [Kevin Byrne (Referee)]
14:30 Newlands / Castle Park FC V. Lucan United FC at Watery Lane [Craig Foley (Referee)]
14:30 SVS V. Inchicore Athletic FC at Core Credit Union Park, Loughlinstown D18 [Colin Duffy (Referee)]
14:30 Rush Athletic FC V. Ballyfermot United at St. Catherines Park, Rush [Liam McGuirk (Referee)]


Premier Saturday (4)
14/08/2021

14:30 Knockmitten United V. Lorcan Celtic FC at Knockmitten Park [Daragh Donovan (Referee)]
14:30 Blackrock College V. Garda FC at Rockfield Park, Blackrock [Jamie Keating (Referee)]
15:00 FC Transylvania V. Tymon Bawn FC at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Nathan Bannon (Referee)]
19:00 Larkview Boys FC V. Glasnevin FC at Whelan Park [Andrew Cleary (Referee)]


Premier 1 Saturday (4)
14/08/2021

12:00 Seafordrock Utd V. Baldoyle United at Rockfield Park, Blackrock [David Gallagher (Referee)]
14:30 DCU FC V. Terenure College CY at St. Clare’s [Dylan Armstrong (Referee)]
15:00 Balbriggan FC V. Stella Maris FC at Balbriggan Town Park [Brian Lawless Jr (Referee)]
15:00 Larkview Boys FC V. Esker Celtic FC at Whelan Park [Patrick McNeill (Referee)]


Premier 1A Saturday (4)
13/08/2021

19:30 McKelvey Celtic V. SVS at Celtic Park [Glenn Millar (Referee)]
19:45 Ashbourne United FC V. Tallaght Town AFC at Archerstown Astro, Ashbourne [Niall Murray (Referee)]
14/08/2021
13:00 Kilmore Celtic V. Marks Celtic FC at Pitch 5 Oscar Traynor Road [Derek Rooney (Referee)]
14:30 Sallynoggin/Pearse FC V. Balscadden FC at Pearse Park, Sallynoggin [Michael Dolan (Referee)]


Division 3 Saturday (5)
14/08/2021

12:00 Castleknock Celtic V. Oliver Bond Celtic at St. Catherines Park [Graham McCarthy (Referee)]
14:30 Dublin Airport FC V. Mid Sutton FC Sportslink at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Terry Murphy
(Referee)]
14:30 Parkvale FC V. Confey FC at Rockbrook Park School, Rathfarnham [Dave Fitzsimons (Referee)]
14:30 Rosemount Mulvey V. Cloghertown United FC at Rosemount Park, Rosemount Estate [Owen Murphy (Referee)]
14:30 Hyde Park FC V. Swords Celtic FC at Balbriggan Town Park [Robert Costello (Referee)]


Division 3A Saturday (4)
14/08/2021

12:00 Dunboyne AFC V. Dingle United at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Robert Redmond (Referee)]
14:30 Enniskerry YC V. Spartak Dynamo FC at Berryfield Park [Brian Whelan (Referee)]
14:30 Malahide United AFC V. Knockmitten United at Malahide Castle [Aidan O’Brien (Referee)]
16:30 Cherry Orchard FC V. Ashbourne United FC at Elmdale [Eddie Reilly (Referee)]


Division 3B Saturday (5)
14/08/2021

14:00 Whitehall Rangers V. Woodfarm FC at Paddy Mahoney Park [Damien Tolan (Referee)]
14:30 Rush Athletic FC V. St John Vianney at St. Catherines Park, Rush [Glenn Millar (Referee)]
14:30 Balrothery FC V. Kilbarrack United at Ringcommons Sports Centre [Jason Ray (Referee)]
14:30 Rivervalley Rangers V. Blessington FC at Ridgewood Park [Patrick Kavanagh (Referee)]
14:30 Dundrum FC V. Ballyoulster United AFC at Meadowbrook Park [Paul Tuite (Referee)]


U19 Charles Lee (4)
15/08/2021

11:00 Newbridge Town FC V. Rathcoole Boys at Station Road, Newbridge, Co. Kildare [Anthony Kearney (Referee)]
11:00 Drogheda Boys & Girls FC V. Cabinteely FC at Marian Park [John Mccarthy (Referee)]
12:00 Lourdes Celtic V. Shelbourne at Sundrive Park [Craig Donohoe (Referee)]
14:00 Malahide United AFC V. Home Farm FC at Gannon Park,Malahide,Co.Dublin [Brian Lawless Jr (Referee)]


U19 Paddy Lee (6)
15/08/2021

11:00 Broadford Rovers FC V. Ashbourne Utd FC at Broadford Park, Stonemason Way, Ballinteer, Dublin 16 [Michael Dolan (Referee)]
11:00 Rush Athletic FC V. Cabinteely FC at St. Catherines Park, Rush [Kevin Byrne (Referee)]
11:00 Dunshaughlin Youths FC V. Castleknock Celtic at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Thomas Nolan (Referee)]
11:00 Naas AFC V. Crumlin United FC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Warren Beasley (Referee)]
11:00 Terenure Rangers V. Shankill FC at Terenure Sports Club [Leo Linnie (Referee)]
13:00 Balrothery FC V. Mount Merrion Youths FC at Ringcommons Sports Centre [Patrick Donnelly (Referee)]


U20 Premier (6)
15/08/2021

11:00 Leicester Celtic FC V. Naas AFC at Loreto Park [Leszek Adamczak (Referee)]
11:00 St. Francis FC V. St. Patricks CYFC at John Hyland Park [Christopher Daly (Referee)]
11:00 Home Farm FC V. Leixlip United AFC at VEC Grounds White Hall [Daragh Donovan (Referee)]
13:00 Greystones United AFC V. Castleknock Celtic at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Shane Bradshaw (Referee)]
14:00 Ratoath Harps FC V. Suncroft FC at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Anthony Redmond (Referee)]
14:30 Cabinteely FC V. Ballyoulster United AFC at Kilbogget Park [Brendan O’Connor (Referee)]

Related posts

STEO STRIKE SEALS IT FOR SANDYHILL SHANGAN

Eamon Scott

UCFL FIXTURES – SAT APRIL 20

Eamon Scott

Ballaghaderreen and Saints in winners’ circle as provincial and domestic titles secured

Eamon Scott