fbpx
Striker Online
All Fixtures Homepage FIXTURES LATEST NEWS LSL

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Copyright © The Leinster Senior League

Thursday, 27 August

Major Sunday – Sponsored by Ledburn Cables: CYM Beechwood v St. James Gate, VEC Terenure, 6.30pm, Paddy McNeill;

Major 1 Sunday – Sponsored by Shanlar Limited: Cabinteely FC v Baldoyle United, Kilbogget Park, 6:30pm, Sean O Connor; Finglas United v Oliver Bond Celtic, Larney Park, 6:30pm, John McCarthy Owen Murphy Mark Patchell;

Division 3 Sunday: Esker Celtic FC v Maynooth University Town FC, St Catherines Park No 9, 6:30pm, OFF Nathan Bannon; Confey FC v Spartak Dynamo FC, Damastown Mulhuddart, 6:30pm, OFF Pat Kavanagh; Shankill FC v Wayside Celtic, Shanganagh Park Shankill, 6.30pm, Jamie Keating;

Major Saturday: Booth Road Celtic v Liffey Wanderers, Clondalkin CC, 6:30pm, Aidan Moore; Bangor GG FC v Swords Celtic FC, Greenhills Park, 6:30pm, Philip Russell; Bluebell United v Colepark United, Red Cow, Naas Road, 6:30pm, Chris Daly; UCD AFC v Crumlin United FC, Belfield, 6:30pm, Claudiu Cimpoesu;

Major 1 Saturday: St. Mochtas FC v Tolka Rovers, Porterstown Road, 7:45pm, Declan Troy; Malahide United v Dublin Bus, Gannon Park, 7:45pm, Brian Lawless;

Major 1A Saturday: Pegasus/St. James Ath v St. Kevins Boys, VEC Terenure, 6:30pm, Stuart Marry;

Major 1D Saturday – Sponsored by Lee Brothers Limited: Portlaoise AFC v Kilbarrack United, Rossleighan Park, 7.30pm, Jimmy Keating; Ardmore Rovers v Newbridge Town FC, Ballywaltrim Recreation Park Bray, 6:30pm, OFF Les Adamczak; Newlands / Castle Park v FC Transylvania, Corcagh Park No 52, 6:30pm, Brendan Coghlan; Corduff FC v Wicklow Rovers, Corduff Park, 6:30pm, Dave Gallagher;

Premier Saturday: Drumcondra AFC v Terenure College AFC, Albert College, 6.30pm, Besim Bajrami; Glasnevin FC v FC Hibernian, Albert College, 6.30pm, Andrew Murphy; Valeview Shankill v Baldoyle United, Core Credit Union Park, 6.30pm, Shane Bradshaw;

Friday, 28 August

Senior Division Sunday: Ballymun United v Maynooth University Town FC, Ballymun United Soccer Complex, 6:30pm, OFF; Killester Donnycarney FC v Bluebell United, Haddon Park Killester, 6:30pm, Robert Redmond Kevin Byrne Warren Beasley; Newbridge Town FC v St. Mochtas FC, Station Road, Newbridge, 8:00pm, OFF Lee Duffy Mark Patchell Paddy McNeill; Crumlin United v Portmarnock AFC, Armagh Road, 6.30pm, Aidan O Brien Paul Tuite Craig Donoghue;

Senior Division 1 Sunday – Sponsored by The Beacon Hospital: St. Patrick’s CYFC v Sacred Heart Firhouse Clover, Ringsend Astro Park Irishtown Dublin 4, 7:30pm, Adam Conroy Derek Rooney Niall Murray;

Senior Division 1A Sunday: Inchicore Athletic FC v Drumcondra FC, Bernard Curtis Park, 6:30pm, Eddie Reilly;

Premier 1 Sunday: Enniskerry YC v Bangor GG FC, Berryfield Park Co.Wicklow, 7:30pm, Karl Corcoran; 

Saturday, 29 August

Premier Sunday: Yellowstone Celtic FC v Newlands / Castle Park, Brickfields Astro Park, 6:00pm, Craig Donoghue;

Major Saturday: Bluebell United v Maynooth University Town FC, Red Cow, Naas Road, 2:30pm, OFF Kevin Baneham;

Major 1 Saturday: Tek United v Glebe North, Stradbrook Blackrock, 2:30pm, Brendan Clarke; Templeogue United v St John Bosco, Tymon North, 2.30pm, Jimmy Keating;

Major 1B Saturday: St. Francis FC v St Vincents Hospital FC, John Hyland Park, 2:30pm, Paddy McNeill; Sheriff YC v UCD AFC, Clontarf Rd All Weather, 2:30pm, Colin Duffy;: Railway Union v Balscadden FC, Meadowvale, 12:00pm, Brian Whelan;

Major 1C Saturday: Leixlip United FC v Rosemount Mulvey, Leixlip Amenities Centre Leixlip Co Kildare, 2:30pm, OFF Aidan Moore;

Major 1D Saturday – Sponsored by Lee Brothers Limited: Corduff FC v Ballyfermot United, Corduff Park, 2:30pm, Ronan Daly; Fairview CY v FC Transylvania, MIE Marino Griffith Avenue, 2:30pm, Chris Murphy; Newlands / Castle Park v Wicklow Rovers, Corcagh Park No 52, 2:30pm, Eric Silva; Newbridge Town FC v Portlaoise AFC, Station Road, Newbridge, 2:30pm, OFF Paul Tuite;

Premier Saturday: Glasnevin FC v Valeview Shankill, Albert College, 12:30pm, Besim Bajrami; Rush Athletic v Terenure College AFC, St Catherines Park No 9, 2:30pm, OFF Karl O Shea;

Premier 1 Saturday: Knockmitten United FC v Dublin Airport FC, Monksfield Lawn, 2:30pm, Shane Bradshaw; Woodhazel FC v Transport FC, Coultry Park, 2:30pm, Brendan O Connor

Division 3 Saturday: Mid Sutton Sportslink FC v Rosemount Mulvey, Sportslink Santry, 1:00pm, Damien Tolan; Sallynoggin/Pearse v Hartstown Huntstown FC , Pearse Park Sallynoggin, 2:30pm, Mick Comiskey; Confey FC v Castleknock Celtic, St Catherines Confey Park, 2:30pm, OFF Frank Fitzpatrick; Cloghertown United FC v Iveagh Celtic, Paddy McGuiness Park, 2:30pm, Glen Miller;

Division 3A Saturday: Leixlip United FC v Malahide United, Leixlip Amenities Centre Leixlip Co Kildare, 2:30pm, OFF Warren Beasley; Knockmitten United FC v St. Mochtas FC, Knockmitten Park, 2:30pm, Robert Redmond;

Sunday, 30 August

Senior Division Sunday: Maynooth University Town FC v Cherry Orchard, NUI Maynooth Astro, 11am, OFF; Newbridge Town FC v Crumlin United FC, Station Road, Newbridge, 11am, OFF; Killester Donnycarney FC v Wayside Celtic, Haddon Park Killester, 11am, David Ward Pat Donnolly Damien Tolan; Liffey Wanderers v St. Mochtas FC, Irishtown Stadium, 11am, Declan Troy John McCarthy Eric Silva; Ballymun United v Malahide United, Ballymun United Soccer Complex, 12pm, Les Adamczak Colin Duffy Adam Conroy; Bluebell United v Portmarnock AFC, Red Cow, 12pm, Brian Tracey Lee Duffy Chris Daly;

Senior Division 1 Sunday – Sponsored by The Beacon Hospital: Newtown Rangers AFC v Swords Celtic FC, Farrell Park, Kiltipper, Tallaght, 11:00am, John Thornton Eddie Reilly Brian Lawless; Glenville FC v  UCD AFC, Palmerstown School, 11:00am, Sean Boyd Karl O Shea Aidan Moore; Skerries Town v Lucan United FC, Park Lane Skerries, 11am, Sean Stephens Aidan O Brien Stuart Marry; Kilnamanagh AFC v Tullamore Town, Ned Kelly Park, 11am, Paul Norton Dave Gallagher Brendan Clarke;

Senior Division 1A Sunday: Dunboyne AFC v Arklow Town FC, Summerhill Road Dunboyne, 11:00am, Stuart Marry; Tek United v Willow Park FC, Stradbrook Blackrock, 11:00am, Mick Cullen; Dublin University FC v Portlaoise AFC, Santry Avenue / College Park, 1:00pm, Warren Beasley;

Senior Division 1B Sunday: Broadford Rovers v Ratoath Harps FC, Broadford Park, 11:00am, Derek Rooney; Castleknock Celtic v St. Francis FC, Hartstown Park (All Weather), 11:00am, Owen Murphy; Kilbarrack United v Hartstown Huntstown FC , Greendale Road, 11:00am, Andrew Cleary;

Major Sunday – Sponsored by Ledburn Cables: CYM Beechwood v Enniskerry YC, VEC Terenure, 11am, Anthony Kearney; Rush Athletic v Usher Celtic FC, St Catherines Park No 9, 2:30pm, Paul Tuite Mark Patchell Ronan Daly; Sheriff YC v Blackrock College AFC, Clontarf Rd All Weather, 11pm, Claudiu Cimpoesu;

Major 1 Sunday – Sponsored by Shanlar Limited: Baldoyle United v Dingle United, Baldoyle United Clubhouse, 11am, Paul Reid; Finglas United v Balbriggan FC, Larney Park, 11:00am, Eamonn Connolly;

Lar Dunne Cup Semi Final: Crumlin United v Finglas United, Pearse Park, 11am, Robert Redmond Terry Murphy Mick Hughes

Premier Sunday: Edenderry Town v Sallynoggin/Pearse, Fr Paul Park, 11am, Vincent Regan;

Premier 1 Sunday: Castleknock Celtic v Knockmitten United FC, Porterstown Road, 11am, Thomas Traynor; Shankill FC v Swords Celtic FC, Shanganagh Park Shankill, 11am, Brendan Coghlan; Cabinteely FC v Balscadden FC, Kilbogget Park, 2:30pm, Pat Kavanagh; Rush Athletic v Blessington FC, St. Catherines Park, 2:30pm, Daragh Donovan; Rathcoole Boys v Whitehall Rangers, Frank Cox Park, 2:30pm, Glen Millar;

Division 3 Sunday: Shankill FC v Maynooth University Town FC, Shanganagh Park Shankill, 11:00am, OFF Mick Dolan; Esker Celtic FC v Wayside Celtic, St Catherines Park No 9, 11:00am, Mick Comiskey; Edenderry Town v Ayrfield United, Paddy Maloney Park, 11:45am, Nathan Bannon;

Monday, 31 August

Major Saturday: Ballymun United v St. Patrick’s CYFC, Ballymun United Soccer Complex, 6:30pm, Andrew Murphy; Bluebell United v Cherry Orchard, Red Cow, Naas Road, 6:30pm, Mick Hughes; Swords Celtic FC v Booth Road Celtic, Balheary Reservoir, 6:30pm, Pat Donnolly; Colepark United v Bangor GG FC, CIE Works Inchicore, 6:30pm, Craig Donoghue; Maynooth University Town FC v Crumlin United FC, NUI Maynooth Astro, 6:30pm, OFF Dave Gallagher; UCD AFC v Liffey Wanderers, Belfield, 6:30pm, Brendan Clarke;

Major 1 Saturday: St. Mochtas FC v Glenville FC, Porterstown Road, 7:45pm, Karl O Shea; Home Farm FC v Dublin Bus, AUL Complex, 8:00pm, Brian Lawless;Tolka Rovers v Newtown Rangers AFC, Frank Cooke Park, 7.00pm, Terry Murphy;

Major 1D Saturday – Sponsored by Lee Brothers Limited: Ballyfermot United v Newbridge Town FC, Le Fanu Park, 6:30pm, OFF Brendan O Connor; Wicklow Rovers v Ayrfield United, Whitegates Wicklow, 7pm, Jimmy Keating; Hartstown Huntstown FC v Fairview CY, Hartstown Park (All Weather), 7pm, Daragh Donovan; Kilbarrack United v FC Transylvania, Greendale Road, 7pm, Damien Tolan; Larkview Boys v Ardmore Rovers , Paddy Mahony Park, 7:30pm, Eric Silva; Ratoath Harps FC v Corduff FC , City Jet Park, Ratoath, Co. Meath., 7:30pm, Shane Bradshaw

Division 3 Saturday: Castleknock Celtic v Cloghertown United FC, Porterstown Park, 6:30pm, Besim Bajrami; Hartstown Huntstown FC v Rosemount Mulvey, Hartstown Park, 6:30pm, Pat Kavanagh; Trinity Donaghmede v Sallynoggin/Pearse, Fr Collins Park, 6:30pm, Nathan Bannon; Swords Celtic FC v Ashbourne United, Balheary Reservoir, 6:30pm, Glenn Millar;

Tuesday, 1 September

Major 1 Sunday – Sponsored by Shanlar Limited: Oliver Bond Celtic v Kilmore Celtic F.C., Brickfields, 7:30pm, Chris Murphy Les Adamczak Anthony Kearney;

Wednesday, 2 September

Senior Division Sunday: Newbridge Town FC v Liffey Wanderers, Station Road, Newbridge, 7:00pm, OFF Terry Murphy Peter Mahoney Paddy McNeill ; St. Mochtas FC v Bangor GG FC, Porterstown Road, 7:45pm, John McCarthy Owen Murphy Derek Rooney; Malahide United v Killester Donnycarney FC, Gannon Park, 7:45pm, Barry Fitzpatrick Mick Cullen Dylan Armstrong;

Senior Division 1 Sunday – Sponsored by The Beacon Hospital: Tullamore Town v Skerries Town, Leah Victoria Park, 8pm, Mick Hughes Brian Tracey Sean O Connor;

Senior Division 1A Sunday: Arklow Town FC v Dublin University FC, Travers Insurances Park, Arklow, 7:45pm, Pat Donnolly Lee Duffy Paul Norton; Portlaoise AFC v Willow Park FC, Rossleighan Park, 7:45pm, Chris Daly Declan Troy Andrew Cleary; Tolka Rovers v St. John Bosco, Frank Cox Park, 7:45pm, Philip Russell Eddie Reilly Eamonn Connolly;

Senior Division 1B Sunday: St. Kevins Boys v Castleknock Celtic, St Aidans School, 8:00pm, Ronan Daly Adam Conroy Andrew Murphy; Mid Sutton Sportslink FC v Broadford Rovers, Sportslink, 8:00pm, David Gallagher Colin DuffyThomas Traynor;

Copyright © The Leinster Senior League

WOULD YOU LIKE TO SUBSCRIBE TO YOUR NEW GRASSROOTS EMAG?

SIMPLY CLICK ON THE LINK BELOW AND IT WILL BRING YOU TO THE REGISTRATION PAGE. THE FIRST EDITION HAS OVER 100 PAGES INCLUDING MATCH REPORT AND PHOTOS FROM THE FAI INTERMEDIATE CUP FINAL AS WELL AS THE FAI JUNIOR CUP SEMI-FINAL BETWEEN ARCH RIVAL OLIVER BOND CELTIC AND USHER CELTIC

Related posts

SSE AIRTRICITY NATIONAL UNDER 17 LEAGUE

Eamon Scott

UNITED CHURCHES’ FOOTBALL LEAGUE – FIXTURES

Eamon Scott

KELLY ON THE DOUBLE BUT LFA YOUTHS HELD BY CONNACHT

Eamon Scott