All Fixtures Homepage FIXTURES LATEST NEWS Latest News Homepage LSL LSL FIXTURES

LEINSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES

Saturday, 18 July 2020

Major Saturday

St. Patrick’s CYFC v UCD AFC, Ringsend Astro Park Irishtown Dublin 4 1:00 pm, RTBA

Booth Road Celtic v Swords Celtic FC, Clondalkin CC 2:00 pm, RTBA

Ballymun United v Bangor GG FC, Ballymun United Soccer Complex 2:30 pm, RTBA

Maynooth University Town FC v Cherry Orchard, Rathcoffey Road Maynooth 2:30 pm, RTBA

Bluebell United v Liffey Wanderers, Red Cow, Naas Road 2:30 pm, RTBA

Crumlin United FC v Colepark United, Pearse Park Astro Crumlin 5:00 pm, RTBA

Major 1 Saturday

Tolka Rovers v Tek United, Frank Cooke Park Griffith Avenue 1:00 pm, RTBA

Glenville FC v St. John Bosco, Palmerstown School 2:00 pm, RTBA

Dublin Bus v St. Mochtas FC, Cold Cut 2:00 pm, RTBA

Newtown Rangers AFC v Templeogue United FC, Farrell Park, Kiltipper, Tallaght 2:00 pm, RTBA

Major 1A Saturday

Pegasus/St. James Ath v Leicester Celtic FC, VEC Terenure 12:00 pm, RTBA

Collinstown FC v Kilnamanagh AFC, Collinstown Park 2:30 pm, RTBA

Columbas Rovers v St. Kevins Boys, ALSAA Complex 2:30 pm, RTBA

Killester Donnycarney FC v Drumcondra FC, Haddon Park Killester 2:30 pm, RTBA

Portmarnock AFC v Verona FC, Paddys Hill Portmarnock Dublin 2:30 pm, RTBA

Sacred Heart Firhouse Clover v Seafordrock United, Killinarden Hill 2:30 pm, RTBA

Major 1B Saturday

Railway Union v Ballybrack FC, Park Lane Skerries 12:00 pm, Aaron Pisarnik

UCD AFC v St. Francis FC, Belfield, 12:00 pm, RTBA

Balscadden FC v Dublin University FC, Ringcommons Sports Centre 2:00 pm, RTBA

Finglas United v Sheriff YC, Larney Park 2:30 pm, RTBA

Greystones United AFC v Dunboyne AFC, Woodlands Greystones 3:00 pm, RTBA

Major 1C Saturday

Dundrum FC v Rosemount Mulvey, Meadowbrook Park 12:00 pm, RTBA

Kilmore Celtic F.C. v Cherryfield United, Oscar Traynor rd. Pitch 5 2:30 pm, RTBA

CYM Beechwood v Lucan United FC, VEC Terenure 2:30 pm, RTBA

Leixlip United FC v Skerries Town, Leixlip Amenities Centre Leixlip Co Kildare 2:30 pm, RTBA

Major 1D Saturday – Sponsored by Lee Brothers Limited

FC Transylvania v Ardmore Rovers , ALSAA Complex 2:00 pm, Brendan Clarke

Ballyfermot United v Newbridge Town FC, Le Fanu Park 2:30 pm, RTBA

Portlaoise AFC v Newlands / Castle Park, Rossleighan Park 2:30 pm, RTBA

Wicklow Rovers v Ratoath Harps FC, Whitegates Wicklow 2:30 pm, RTBA

Premier Saturday

Esker Celtic FC v Terenure College AFC, St Catherines Confey Park 12:00 pm, RTBA

Glasnevin FC v Lorcan Celtic, Albert College 12:30 pm, RTBA

Tymon Bawn AFC v Drumcondra AFC, Church of Scientology & Community Centre of Dublin 1:00 pm, RTBA

Blackrock College AFC v MP FC, Rockfield Park 2:30 pm, RTBA

Baldoyle United v FC Hibernian, Baldoyle United Clubhouse 2:30 pm, RTBA

Valeview Shankill v Rush Athletic, Core Credit Union Park 2:30 pm, RTBA

Premier 1 Saturday

Pegasus/St. James Ath v Transport FC, Rosemount Pk, Dundrum 12:00 pm, RTBA

Vianney Boys v Garda FC, Kilmore Drive 1:00 pm, RTBA

Knockmitten United FC v Woodhazel FC, Monksfield Lawn, 2:30 pm, RTBA

Stella East Wall FC v Seafordrock United, Dublin Port Stadium, Richmond Road, 2:30 pm, RTBA

Balbriggan FC v Dublin Airport FC, Bremore All Weather 3:00 pm, RTBA

Division 3 Saturday

Iveagh Celtic v Marks Celtic FC, Stannaway Park 12:00 pm, RTBA

Confey FC v Mid Sutton Sportslink FC, St. Catherines Park 1:00 pm, RTBA

Rosemount Mulvey v Hartstown Huntstown FC , Rosemount Pk, Dundrum 2:30 pm, RTBA

Trinity Donaghmede s Castleknock Celtic, Fr Collins Park 2:30 pm, RTBA

Sallynoggin/Pearse v Ashbourne United, Pearse Park Sallynoggin 2:30 pm, RTBA

Cloghertown United FC v Swords Celtic FC, Paddy McGuiness Park 2:30 pm, RTBA

Division 3A Saturday

McKelvey Celtic DCU Soccer Club, Celtic Park 1:00 pm, RTBA

Hyde Park vs Oliver Bond Celtic, Balbriggan Town Park 2:30 pm, RTBA, RTBA

Ashbourne United v Leixlip United FC, Archerstown Ashbourne All Weather 2:30 pm, RTBA

St. Mochtas FC v Spartak Dynamo FC, Porterstown Park 2:30 pm, RTBA

Malahide United v Cherry Orchard, Malahide Castle 2:30 pm, RTBA


Sunday, 19 July 2020

Senior Division Sunday

Bangor GG FC v Cherry Orchard, Greenhills Park 11:00 am, RTBA

Killester Donnycarney FC v Crumlin United FC, Haddon Park Killester 11:00 am, RTBA

Portmarnock AFC v Liffey Wanderers, Paddys Hill Portmarnock Dublin 11:00 am, RTBA

Bluebell United v Ballymun United, Red Cow, Naas Road 12:00 pm, RTBA

Malahide United v Edenderry Town, Gannon Park 12:00 pm, RTBA

Maynooth University Town FC v Wayside Celtic, NUI Maynooth Astro 12:00 pm, RTBA

Newbridge Town FC v St. Mochtas FC, Station Road, Newbridge 12:00 pm, RTBA

Senior Division 1 Sunday – Sponsored by The Beacon Hospital

Lucan United FC v Sacred Heart Firhouse Clover, Celbridge Football Park Loughlinstown Road 11:00 am, RTBA

Skerries Town vs Greystones United AFC, Park Lane Skerries 11:00 am, RTBA

Glenville FC v Swords Celtic FC, Palmerstown School 11:00 am, RTBA

Kilnamanagh AFC v Glebe North, Ned Kelly Park 11:00 am, RTBA

Newtown Rangers AFC v Home Farm FC, Farrell Park, Kiltipper, Tallaght 11:00 am, RTBA

UCD AFC v St. Patrick’s CYFC, UCD Belfield Dublin 4 11:00 am, RTBA

Tullamore Town v Leixlip United FC, Leah Victoria Park 2:00 pm, RTBA

Senior Division 1A Sunday

Dunboyne AFC v Inchicore Athletic FC, Summerhill Road Dunboyne 11:00 am, RTBA

Tek United v Portlaoise AFC, Stradbrook Blackrock 11:00 am, RTBA

Willow Park FC v Dublin Bus, DPD Park, Athlone 11:00 am, RTBA

Senior Division 1B Sunday

Pegasus/St. James Ath v Ayrfield United, St Benildus College 11:00 am, RTBA

Ardmore Rovers Mid Sutton Sportslink FC, Vevay Sports Grounds 11:00 am, RTBA

St. Kevins Boys v Kilbarrack United, St Aidans CBS, Collins Ave, 11:00 am, RTBA

Larkview Boys v Broadford Rovers, Whelan Park, Astro 11:30 am, RTBA

Verona FC v Corduff FC , Coolmine Dublin 15 2:00 pm, RTBA

Major Sunday – Sponsored by Ledburn Cables

Ballyfermot United v Enniskerry YC, Cold Cut 12:00 pm, RTBA

CYM Beechwood v Usher Celtic FC, VEC Terenure 2:30 pm, RTBA

FC Transylvania v Blackrock College AFC, ALSAA Complex 2:30 pm, RTBA

Sheriff YC v Drogheda Town, Clontarf Rd All Weather 2:30 pm, RTBA

Major 1 Sunday – Sponsored by Shanlar Limited

Finglas United v Trinity Donaghmede, Larney Park 11:00 am, RTBA

Dingle United v Balbriggan FC, Grangegorman DIT All-weather 2:00 pm, RTBA

St. Paul’s Artane FC v Kilmore Celtic F.C., McAuley Park, Artane 2:00 pm, RTBA


Monday, 20 July 2020

Major 1 Saturday

Home Farm FC v Wayside Celtic, AUL Complex 8:00 pm, RTBA

Major 1A Saturday

Columbas Rovers v Killester Donnycarney FC, ALSAA Complex 7:00 pm, RTBA

Kilnamanagh AFC v Drumcondra FC, Ned Kelly Park 7:00 pm, RTBA

Pegasus/St. James Ath v St. Kevins Boys, VEC Terenure 7:00 pm, RTBA

Seafordrock United v Portmarnock AFC, Rockfield Park 7:00 pm, RTBA

Verona FC v Sacred Heart Firhouse Clover, Coolmine Dublin 15 7:00 pm, RTBA

Major 1C Saturday

CYM Beechwood v Dunboyne AFC, VEC Terenure 7:00 pm, Michael Dolan

Dundrum FC vs Leixlip United FC, Meadowbrook Park 7:00 pm, RTBA

Rosemount Mulvey v Usher Celtic FC, Rosemount Pk, Dundrum 7:00 pm, RTBA

Lucan United FC v Skerries Town, Airlie Heights 7:00 pm, RTBA

Major 1D Saturday – Sponsored by Lee Brothers Limited

Kilbarrack United v Corduff FC , Greendale Road 7:00 pm, RTBA

Newlands / Castle Park v Hartstown Huntstown FC , Corcagh Park No 2 7:00 pm, RTBA

Ardmore Rovers vs Wicklow Rovers, Ballywaltrim Recreation Park Bray 7:00 pm, RTBA

Ayrfield United v Fairview CY, MIE Marino Griffith Avenue 7:00 pm, RTBA

FC Transylvania v Portlaoise AFC, ALSAA Complex 7:00 pm, RTBA

Ratoath Harps FC v Newbridge Town FC, City Jet Park, Ratoath, Co. Meath. 8:00 pm, RTBA

Premier Saturday

Rush Athletic s Baldoyle United, St. Catherines Park 7:00 pm, RTBA

Drumcondra AFC v Lorcan Celtic, Albert College 7:00 pm, RTBA

Blackrock College AFC vs Tymon Bawn AFC, Rockfield Park 7:00 pm, RTBA

Glasnevin FC v Esker Celtic FC, Albert College 7:00 pm, RTBA

Terenure College AFC v MP FC, Bushy Park 7:00 pm, RTBA

Valeview Shankill v FC Hibernian, Rear Loughlinstown Hospital 7:00 pm, RTBA

Premier 1 Saturday

Woodhazel FC v Balbriggan FC, Coultry Park 7:00 pm, RTBA

Seafordrock United V Vianney Boys, Rockfield Park 7:00 pm, RTBA

Knockmitten United FC V Pegasus/St. James Ath, Monksfield Lawn 7:00 pm, RTBA

Dublin Airport FC v Larkview Boys, ALSAA Complex 7:00 pm, RTBA

Garda FC v Stella East Wall FC, Copper Face Jacks Park Westmanstown 8:00 pm, RTBA

Division 3 Saturday

Castleknock Celtic v Parkvale FC, Porterstown Park 7:00 pm, RTBA

Mid Sutton Sportslink FC v Cloghertown United FC, Sportslink Santry 7:00 pm, RTBA

Sallynoggin/Pearse v Iveagh Celtic, Pearse Park Sallynoggin 7:00 pm, RTBA

Hartstown Huntstown FC Trinity Donaghmede, Hartstown Park (All Weather) 7:00 pm, RTBA

Swords Celtic FC v Rosemount Mulvey, Balheary Reservoir 7:00 pm, RTBA

Marks Celtic FC v Ashbourne United, Butler Park Tallaght 7:00 pm, RTBA

Division 3A Saturday

Knockmitten United FC v McKelvey Celtic , Knockmitten Park 7:00 pm, RTBA

Malahide United v Hyde Park, Malahide Castle 7:00 pm, RTBA

Oliver Bond Celtic v Cherry Orchard, Grangegorman DIT Grass 7:00 pm, RTBA

Leixlip United FC v DCU Soccer Club, Leixlip Amenities Centre Leixlip Co Kildare 7:00 pm, RTBA


Tuesday, 21 July 2020

Dublin Port Company Cup Group 1

Raheny United v Kilbarrack United, St Anne’s Pk no17 7:00 pm, RTBA

Larkview Boys v Collinstown FC, Whelan Park, Astro 7:00 pm, RTBA

Dublin Port Company Cup Group 2

Peamount United v Cabinteely FC, Greenogue, Newcastle, Co. Dublin 7:00 pm, RTBA

Shelbourne Academy vs Castleknock Celtic, AUL Complex 7:00 pm, RTBA

Home Farm FC v Crumlin United FC, Whitehall VEC 7:00 pm, RTBA

Dublin Port Company Cup Group 3

Palmerstown FC St. Josephs Boys FC , Mill Lane, Palmerstown 7:00 pm, RTBA

Major Sunday – Sponsored by Ledburn Cables

FC Transylvania v Drogheda Town, ALSAA Complex 7:00 pm, Craig Donoghue

CYM Beechwood v Sheriff YC, VEC Terenure 7:00 pm, RTBA

Usher Celtic FC v Rush Athletic, Grangegorman DIT All-weather 7:00 pm, RTBA

St. James Gate v Leicester Celtic FC, Iveagh Grounds 7:45 pm, RTBA

Blackrock College AFC v Enniskerry YC, Marley Park Astro 7:45 pm, RTBA

Major 1 Sunday – Sponsored by Shanlar Limited

Finglas United v St. Paul’s Artane FC, Larney Park 7:00 pm, RTBA

River Valley Rangers AFC v Oliver Bond Celtic, Ridgewood Park, Swords. 7:00 pm, RTBA

Premier Sunday

Newlands / Castle Park v Park Celtic, Moyle Park College 12:00 pm, RTBA

Ballymun United vs Ballyoulster United FC, Ballymun United Soccer Complex 7:00 pm, RTBA

Dublin Airport FC v MP FC, ALSAA Complex 7:00 pm, RTBA

Edenderry Town v Boyne Rovers, Fr Paul Park 7:00 pm, RTBA

Sallynoggin/Pearse v Aylesbury FC, Pearse Park Sallynoggin 7:00 pm, RTBA

Clondalkin Celtic v Yellowstone Celtic FC, Clondalkin CC 7:00 pm, RTBA

Premier 1 Sunday

Balscadden FC v Rush Athletic, Ringcommons Sports Centre 7:00 pm, RTBA

Blessington FC v Bangor GG FC, Cross Chapel 7:00 pm, RTBA

Swords Celtic FC v Cabinteely FC, Balheary Reservoir 7:00 pm, RTBA

Whitehall Rangers v Colepark United, Paddy Mahony Park 7:00 pm, RTBA

Castleknock Celtic v Rathcoole Boys, Porterstown Road 7:00 pm, RTBA

Knockmitten United FC v Shankill FC, Monksfield Lawn 7:00 pm, RTBA

Division 3 Sunday

Spartak Dynamo FC v Woodfarm Football Club, Marley Park 7:00 pm, RTBA

Confey FC v Verona FC, St Catherines Confey Park 7:00 pm, RTBA

Esker Celtic FC v Tymon Bawn AFC, St Catherines Park No 9 7:00 pm, Frank Fitzpatrick

Edenderry Town v Shankill FC, Paddy Maloney Park 7:00 pm, RTBA

Maynooth University Town FC v Dingle United, NUI Maynooth Astro 7:00 pm, RTBA

Wayside Celtic v Ayrfield United, Jackson Park 7:30 pm, RTBA


Wednesday, 22 July 2020

Senior Division Sunday

Portmarnock AFC v Ballymun United, Paddys Hill Portmarnock Dublin 7:00 pm, RTBA

Bluebell United v Crumlin United FC, Red Cow, Naas Road 7:00 pm, RTBA

Wayside Celtic v Bangor GG FC, Jackson Park 7:15 pm, RTBA

Liffey Wanderers v Newbridge Town FC, Irishtown Stadium 7:30 pm, RTBA

Edenderry Town v Maynooth University Town FC, Paddy Maloney Park 7:45 pm, RTBA

Senior Division 1 Sunday – Sponsored by The Beacon Hospital

Glenville FC v Skerries Town, Palmerstown School 7:00 pm, RTBA

Kilnamanagh AFC v Lucan United FC, Ned Kelly Park 7:00 pm, RTBA

Home Farm FC v Swords Celtic FC, Home Farm Whitehall 8:00 pm, RTBA

Glebe North v Tullamore Town, Market Green Balbriggan 8:00 pm, RTBA

Greystones United AFC v Sacred Heart Firhouse Clover, Woodlands Greystones 8:00 pm, RTBA

Senior Division 1A Sunday

Drumcondra FC vsDublin University FC, Baskin Lane 7:00 pm, RTBA

Inchicore Athletic FC v Collinstown FC, Bernard Curtis Park 7:30 pm, RTBA

Portlaoise AFC v Tolka Rovers, Rossleighan Park 7:45 pm, RTBA

Related posts

Ireland WNT qualifiers rescheduled for this year

Eamon Scott

Kerry Schoolboys and Girls League – RESULTS

Eamon Scott

DDSL FIXTURES – PAGE 1

Eamon Scott