fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageLATEST NEWSLatest News HomepageLSLLSL FIXTURES

Leinster Senior League


Fixtures Report
Thu, February 10, 2022 – Wed, February 16, 2022


Senior Sunday (9)


11/02/2022
19:45 Maynooth University Town V. Cherry Orchard FC at Maynooth University [John Mccarthy (Referee), Anthony
Carey (Assistant), Aidan Moore (Assistant)]
19:45 Edenderry Town FC V. St. Mochtas FC at Paddy Maloney Park [Peter Mahoney (Referee), Paul Tuite (Assistant), Jason Ray (Assistant)]
19:45 Wayside Celtic V. Kilnamanagh A.F.C at Jackson Park [Brian Tracey (Referee), Sean Boyd (Assistant), Robert
Redmond (Assistant)]
19:45 Liffey Wanderers V. Bangor GG FC at Irishtown Stadium Astro [Owen Murphy (Referee), Padraig Marsh
(Assistant), Mick Hughes (Assistant)]
13/02/2022
11:00 Sacred Heart Firhouse Clover V. Killester Donnycarney FC at Killenarden Hill, Tallaght [Dave Fitzsimons
(Referee), David Gallagher (Assistant), Leszek Adamczak (Assistant)]
12:00 Crumlin United FC V. Malahide United AFC at Armagh Road [Eddie Reilly (Referee), Aidan O’Brien (Assistant),
Michael Cullen (Assistant)]
14:00 Bluebell United V. Home Farm FC at Capco Park, Naas Road, Clondalkin, Dublin 22 [Sean Boyd (Referee), David
Gallagher (Assistant), Umre Akkilic (Assistant)]
16/02/2022
19:45 Home Farm FC V. Edenderry Town FC at Whitehall [Padraig Marsh (Referee), Eddie Reilly (Assistant), Robert
Redmond (Assistant)]
19:45 St. Mochtas FC V. Kilnamanagh A.F.C at Porterstown Raod [Derek Rooney (Referee), Declan Troy (Assistant),
Patrick McNeill (Assistant)]


Senior 1 Sunday (5)


11/02/2022
19:45 Tolka Rovers AFC V. Collinstown FC at Frank Cooke Park [Colin Duffy (Referee), Patrick Donnelly (Assistant),
Damien Tolan (Assistant)]
19:45 Leixlip United AFC V. St. Patricks CYFC at Leixlip Amenties Centre [Craig Donohoe (Referee), Philip Russell
(Assistant), Claudiu Cimpoesu (Assistant)]
20:00 Greystones United AFC V. Ballymun United FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Ronan Daly
(Referee), Lee Duffy (Assistant), Karl O’Shea (Assistant)]
12/02/2022
19:00 Willow Park FC V. Newbridge Town FC at DPD Park [Aidan O’Brien (Referee), Peter Mahoney (Assistant), Robert Redmond (Assistant)]
13/02/2022
11:00 Lucan United FC V. Glenville FC at Celbridge Football Park [Philip Russell (Referee), Owen Murphy (Assistant),
Mick Hughes (Assistant)]


Senior 1A Sunday (7)


11/02/2022
20:00 St Kevin’s Boys FC V. Arklow Town FC at St. Aidan’s School, Whitehall [Paula Brady (Referee), Derek Rooney
(Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]
13/02/2022
00:00 Kilbarrack United V. Dublin University FC at Greendale Road [Terry Murphy (Referee), Ronan Daly (Assistant),
Brian Lawless Jr (Assistant)]
11:00 Drumcondra FC V. St. John Bosco FC at Baskin Lane [David Pender (Referee), Ciaran Conroy (Assistant),
Anthony Carey (Assistant)]
11:00 Dublin Bus FC V. St. Francis FC at Coldcut Clondalkin [Lee Duffy (Referee)]
11:00 Newtown Rangers AFC V. Portlaoise FC at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [Stuart Marry
(Referee), Craig Donohoe (Assistant), Leo Linnie (Assistant)]
11:00 Ardmore Rovers FC V. Swords Celtic FC at Wolfe Tone Community Centre [Aidan Moore (Referee)]
16/02/2022
20:00 Tullamore Town FC V. Newtown Rangers AFC at Leah Victoria Park, Axis Business Park, Clara Road, Tullamore,
[David Gallagher (Referee), Paul Tuite (Assistant), Sean O’Connor (Assistant)]


Senior 1B Sunday (6)


11/02/2022
19:30 Sheriff YC V. Drogheda Town FC at Clontarf All Weather [Andrew Murphy (Referee), Kevin Byrne (Assistant),
Brendan Coghlan (Assistant)]
19:45 Hartstown Huntstown V. Mid Sutton FC Sportslink at Hartstown All Weather [Brian Lawless Jr (Referee), Besim Bajrami (Assistant), Brendan O’Connor (Assistant)]
20:00 Larkview Boys FC V. Castleknock Celtic at Whelan Park [Andrew Cleary (Referee), Craig Foley (Assistant),
Tommy Traynor (Assistant)]
13/02/2022
11:00 TEK Utd FC V. Pegasus/St. James at New Road Stradbrook Blackrock [Paul Tuite (Referee)]
11:00 Dunboyne AFC V. Inchicore Athletic FC at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Patrick Donnelly
(Referee)]
11:00 Ayrfield United V. Usher Celtic at Ayrfield [Eamonn Connolly (Referee)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (4)


13/02/2022
11:00 Finglas United V. Kilmore Celtic at Larney Park [Craig Foley (Referee)]
11:00 Broadford Rovers FC V. Ratoath Harps FC at Broadford Park, Stonemason Way, Ballinteer, Dublin 16 [Dylan
Armstrong (Referee)]
11:00 Baldoyle United V. St. James Gate FC at Brookestone rd, Baldoyle [Kevin Byrne (Referee)]
14:00 St. Pauls Artane V. Leicester Celtic FC at McAuley Pk Pitch no 2 [Declan Reale (Referee)]


Major 1 Sunday – Shanlar Ltd (4)


11/02/2022
19:30 MP FC V. Rivervalley Rangers at Grangegorman DIT (Astro) [Barry Fitzpatrick (Referee)]
19:45 Clondalkin Celtic FC V. Dublin Airport FC at Coldcut Clondalkin [Christopher Daly (Referee)]
20:00 Ballyoulster United AFC V. Stella Maris FC at Loughlinstown Rd Celbridge [Michael Cullen (Referee)]
16/02/2022
19:30 Rivervalley Rangers V. Balbriggan FC at AUL Complex [Thomas Nolan (Referee)]


Premier Sunday (2)


11/02/2022
19:45 Trinity Donaghmede FC V. Boyne Rovers at Father Collins park donaghmede [Graham McCarthy (Referee)]
13/02/2022
14:00 Ballymun United FC V. Eastwall Bessborough at Ballymun United Soccer Complex [Graham McCarthy
(Referee)]


Premier 1 Sunday (4)


11/02/2022
19:45 Peamount Utd V. Whitehall Rangers at Greenogue [Leo Linnie (Referee)]
13/02/2022
11:00 Sallynoggin/Pearse FC V. Castleknock Celtic at Pearse Park, Sallynoggin [Michael Dolan (Referee)]
11:00 Knockmitten United V. Blessington FC at Knockmitten Park [Brendan Coghlan (Referee)]
14:00 Rush Athletic FC V. Bangor GG FC at St. Catherines Park, Rush [Shane Bradshaw (Referee)]


Premier 1A Sunday (3)


13/02/2022
11:00 Palmerstown FC V. Woodfarm FC at Mill Lane [Besim Bajrami (Referee)]
11:00 Edenderry Town FC V. Mountview CFC at Paddy Mahoney Park [Warren Beasley (Referee)]
11:00 Drogheda United V. Balscadden FC at Marlay Park [Robert Costello (Referee)]


Division 3 Sunday (5)


13/02/2022
11:00 Esker Celtic FC V. St Kevin’s Boys FC at St. Catherines Park Pitch 7 Lucan /Willsbrook Park Lucan [Derek Kelly
(Referee)]
11:00 Spartak Dynamo FC V. Iveagh Celtic at Marlay Park [Patrick Kavanagh (Referee)]
11:00 Kilnamanagh A.F.C V. Verona FC at Tree Park Road [Brendan O’Connor (Referee)]
11:00 Finglas United V. Loughshinny United at Larney Park [Dave McGrath (Referee)]
11:00 Ayrfield United V. Wayside Celtic at Foxhill Park [Tony Harris (Referee)]


Division 3A Sunday (5)


11/02/2022
19:45 Derry Rovers V. SVS at Brians Park Edenderry County Offaly [Patrick Kavanagh (Referee)]
13/02/2022
11:00 Rivervalley Rangers V. Portmarnock AFC at Rivervalley Park [Peter Kenealy (Referee)]
11:00 Baldoyle United V. Trinity Donaghmede FC at Racecourse park baldoyle [Frank Maguire (Referee)]
11:00 Ardmore Rovers FC V. Lusk United A.F.C at Ballywaltrim Recreation Grounds [Brian Whelan (Referee)]
11:00 Swords Celtic FC V. Knocklyon United at Balheary Resevoir [Damien Tolan (Referee)]


Major Saturday (4)


10/02/2022
19:45 St. Mochtas FC V. Maynooth University Town at Porterstown Raod [Anthony Redmond (Referee)]
12/02/2022
13:00 Liffey Wanderers V. UCD FC at Irishtown Stadium Astro [Leszek Adamczak (Referee)]
14:00 Bangor GG FC V. Malahide United AFC at Greenhills Park [Jason Ray (Referee)]
14/02/2022
20:00 Swords Celtic FC V. Bluebell United at Balheary Resevoir [Terry Murphy (Referee)]


Major 1 Saturday (3)


10/02/2022
19:45 Glebe North FC V. St. John Bosco FC at Market Green Balbriggan [David Pender (Referee)]
12/02/2022
14:00 Portmarnock AFC V. Seafordrock Utd at Paddy’s Hill Portmarnock [Andrew Murphy (Referee)]
14:00 Newtown Rangers AFC V. Kilnamanagh A.F.C at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [Mick Hughes (Referee)]


Major 1A Saturday (5)


12/02/2022
12:00 Pegasus/St. James V. Collinstown FC at Balally Hill [Graham McCarthy (Referee)]
14:00 St. Francis FC V. Railway Union at John Hyland Park [Eddie Reilly (Referee)]
14:00 Verona FC V. Columbas Rovers at Grove Road, Coolmine [Claudiu Cimpoesu (Referee)]
14:30 Glenville FC V. St Kevin’s Boys FC at Palmerstown Community School [Declan Troy (Referee)]
18:00 Old County FC V. Leicester Celtic FC at Brickfield Park (Astro) [David Gallagher (Referee), Andrew Cleary
(Assistant), Daragh Donovan (Assistant)]


Major 1B Saturday (5)


10/02/2022
19:45 Skerries Town FC V. Rosemount Mulvey at Parklane [Brian Lawless Jr (Referee)]
11/02/2022
20:00 Dublin Hospitals FC V. Dunboyne AFC at Pearse Park Astro / CBS Captains Road [Ciaran Conroy (Referee)]
12/02/2022
12:00 UCD FC V. Drumcondra FC at Belfield [Padraig Marsh (Referee)]
14:00 Finglas United V. Killester Donnycarney FC at Larney Park [Patrick Donnelly (Referee)]
14:00 Dundrum FC V. Wicklow Rovers AFC at Meadowbrook Park [Warren Beasley (Referee)]


Major 1C Saturday (4)


12/02/2022
12:00 Usher Celtic V. Greystones United AFC at Irish War Memorial Gardens Islandbridge [Dylan Armstrong
(Referee)]
13:00 Beechwood FC V. Larkview Boys FC at VEC Sports Ground Terenure [David Pender (Referee)]
13:30 Portlaoise FC V. Kilbarrack United at Rossleighan Park [Shane Bradshaw (Referee)]
14:00 Ardmore Rovers FC V. Dublin University FC at Ballywaltrim Recreation Grounds [Umre Akkilic (Referee)]


Major 1D Saturday – Lee Brothers (3)


12/02/2022
14:00 St. Pauls Artane V. Castleknock Celtic at McAuley Pk Pitch no 2 [Terry Murphy (Referee)]
14:00 SVS V. Crumlin United FC at Core Credit Union Park, Loughlinstown D18 [Ronan Daly (Referee)]
14:00 Ratoath Harps FC V. Rush Athletic FC at CHC Park, Ratoath [Derek Rooney (Referee)]


Premier Saturday (1)


12/02/2022
12:30 Glasnevin FC V. Blackrock College at Albert College Park [Glenn Millar (Referee)]


Premier 1 Saturday (2)


12/02/2022
14:00 Terenure College CY V. Baldoyle United at Terenure Sports Club [Michael Dolan (Referee)]
15:00 Larkview Boys FC V. Stella Maris FC at Whelan Park [Chris Murphy (Referee)]


Premier 1A Saturday (3)


12/02/2022
13:00 Kilmore Celtic V. Tallaght Town AFC at Pitch 5 Oscar Traynor Road [Besim Bajrami (Referee)]
14:00 Manortown United FC V. Balscadden FC at 5 Acres, Lime Kiln Lane, Dublin 12 [Patrick Kavanagh (Referee)]
14:00 Sallynoggin/Pearse FC V. SVS at Pearse Park [Adam Reilly (Referee)]


Division 3 Saturday (4)


12/02/2022
14:00 Hyde Park FC V. Parkvale FC at Balbriggan Town Park [Damien Tolan (Referee)]
14:00 Rosemount Mulvey V. Mid Sutton FC Sportslink at Rosemount Park, Rosemount Estate [Brian Whelan
(Referee)]
14:00 Oliver Bond Celtic V. Iveagh Celtic at The Law Society, Blackhall Place, Dublin 7 [Dave Fitzsimons (Referee)]
14:00 Swords Celtic FC V. Confey FC at Balheary Resevoir [Dave McGrath (Referee)]


Division 3A Saturday (3)


11/02/2022
19:45 Dingle United V. Enniskerry YC at Grangegorman DIT (Grass) [Stuart Marry (Referee)]
12/02/2022
12:00 Dunboyne AFC V. Drimnagh Celtic at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Tony Harris (Referee)]
15:00 Cherry Orchard FC V. Spartak Dynamo FC at Elmdale [Derek Kelly (Referee)]


Division 3B Saturday (2)


12/02/2022
13:30 Balrothery FC V. Blessington FC at Ringcommons Sports Centre [Peter Kenealy (Referee)]
14:00 Rivervalley Rangers V. Ballyoulster United AFC at Ridgewood Park [Frank Maguire (Referee)]


U19 Charles Lee (3)


13/02/2022
11:00 Home Farm FC V. Newbridge Town FC at VEC Grounds White Hall [Thomas Nolan (Referee)]
11:00 Shelbourne V. Malahide United AFC at AUL Complex [Jason Ray (Referee)]
14:30 Cabinteely FC V. Crumlin United FC at Kilbogget Park [Umre Akkilic (Referee)]


U20 Premier (6)


11/02/2022

19:30 Cabinteely FC V. St. Patricks CYFC at Kilbogget Park [Umre Akkilic (Referee)]
20:00 Ballyoulster United AFC V. Castleknock Celtic at Loughlinstown Rd Celbridge [Sean O’Connor (Referee)]
13/02/2022
11:00 St. Francis FC V. Leixlip United AFC at John Hyland Park [Colin Duffy (Referee)]
11:00 Home Farm FC V. Leicester Celtic FC at VEC Grounds White Hall [Derek Rooney (Referee)]
13:00 Greystones United AFC V. Ratoath Harps FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Daragh Donovan
(Referee)]
14:00 Suncroft FC V. Naas AFC at Community Grounds Suncroft [John Mccarthy (Referee)]

FAI Junior Cup Fifth Round 2021-22

Saturday February 12th

Ballymun United v Ennis Town, Ballymun United Sports Complex, 2.0 John McCarthy Stuart Marry Karl O Shea.

Yellowstone Celtic v Avenue United, Brickfields Astro  12.30, Paul Tuite, Philip Russell, Craig Donoghue.

Grattan United v Tolka Rovers, O Neill Park, 2pm

Sunday February 13th

Oliver Bond Celtic v Carbury FC, Brickfield Astro, 2.0 Declan Troy Andrew, Cleary, Paddy Mcneill

Moyne Rangers v Crumlin United, Belfield, 2.0

St Michaels AFC v Aungier Celtic, Cooke Park, 2.0

North End United v Booth Road Celtic, Hollygrove, 2.0

Related posts

UNDERAGE LEAGUES ARE FINALLY SET TO BEGIN

Eamon Scott

AMATEUR LEAGUE RESULTS

Eamon Scott

SSE AIRTRICITY UNDERAGE RESULTS

Eamon Scott