fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLATEST NEWSLSLLSL FIXTURES

Leinster Senior League



Thu, January 13, 2022 – Wed, January 19, 2022

Senior Sunday (4)


14/01/2022
19:45 Liffey Wanderers V. Bangor GG FC at Irishtown Stadium Astro [Eamonn Connolly (Referee), Colin Duffy
(Assistant), David Pender (Assistant)]


20:00 Home Farm FC V. Crumlin United FC at Whitehall [Peter Mahoney (Referee), Eddie Reilly (Assistant), Andrew
Cleary (Assistant)]


16/01/2022
11:00 Killester Donnycarney FC V. Wayside Celtic at Hadden Park [Padraig Marsh (Referee), Adam Conroy (Assistant), John Mccarthy (Assistant)]


14:00 Bluebell United V. Malahide United AFC at Capco Park, Naas Road, Clondalkin, Dublin 22 [Lee Duffy (Referee),
Christopher Daly (Assistant), Liam McGuirk (Assistant)]


Senior 1 Sunday (5)


14/01/2022
19:45 Leixlip United AFC V. Glebe North FC at Leixlip Amenties Centre [Christopher Daly (Referee), Ronan Daly
(Assistant), Sean Boyd (Assistant)]


20:00 Greystones United AFC V. Tolka Rovers AFC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Craig Foley
(Referee), Anthony Carey (Assistant), Craig Donohoe (Assistant)]


20:00 Collinstown FC V. UCD FC at SDFL Astro / Collinstown Park [Anthony Redmond (Referee), Padraig Marsh
(Assistant), Thomas Nolan (Assistant)]


16/01/2022
11:00 Glenville FC V. Skerries Town FC at Palmerstown Community School [Ronan Daly (Referee), Paul Tuite
(Assistant), Brian Tracey (Assistant)]


11:00 Ballymun United FC V. St. Patricks CYFC at Ballymun United Soccer Complex [Stuart Marry (Referee), Declan
Troy (Assistant), David Gallagher (Assistant)]


Senior 1A Sunday (6)


14/01/2022
19:30 Portlaoise FC V. Ardmore Rovers FC at Rossleighan Park [Terry Murphy (Referee), Mick Hughes (Assistant),
Sean O’Connor (Assistant)]


19:30 Kilbarrack United V. St Kevin’s Boys FC at Greendale Road [Aidan O’Brien (Referee), Michael Cullen (Assistant),
Dylan Armstrong (Assistant)]


19:45 Arklow Town FC V. Tullamore Town FC at Travers Insurance Park, Arklow [Declan Reale (Referee), Stuart Marry
(Assistant), Brian Lawless Jr (Assistant)]


16/01/2022

11:00 Dublin Bus FC V. St. Francis FC at Coldcut Clondalkin [Philip Russell (Referee)]


11:00 Dublin University FC V. Templeogue United at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Endrit Malaveci
(Referee)]


11:00 Drumcondra FC V. Newtown Rangers AFC at Baskin Lane [Anthony Carey (Referee), Ciaran Conroy (Assistant),
Daragh Donovan (Assistant)]


Senior 1B Sunday (4)


14/01/2022
19:45 Inchicore Athletic FC V. Larkview Boys FC at Bernard Curtis Park [Dave Fitzsimons (Referee), Aidan Moore
(Assistant), Umre Akkilic (Assistant)]


19:45 Hartstown Huntstown V. TEK Utd FC at Hartstown Park [astro pitch] [Andrew Murphy (Referee), Lee Duffy
(Assistant), Besim Bajrami (Assistant)]


16/01/2022
11:00 Corduff FC V. Castleknock Celtic at Corduff park [Anthony Kearney (Referee)]


14:00 Rush Athletic FC V. Pegasus/St. James at St. Catherines Park [Craig Donohoe (Referee), Craig Foley (Assistant), David Ward (Assistant)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (6)


14/01/2022
19:45 St. James Gate FC V. Blackrock College at Iveagh Grounds Crumlin [Barry Fitzpatrick (Referee)]


20:00 Leicester Celtic FC V. Beechwood FC at Loreto Park Astro [Paul Tuite (Referee)]


20:00 Kilmore Celtic V. Baldoyle United at Oscar Traynor Grounds Oscar Traynor Road [Declan Troy (Referee), Owen
Murphy (Assistant), Derek Rooney (Assistant)]


20:00 Ratoath Harps FC V. St. Pauls Artane at CHC Park, Ratoath [Brian Tracey (Referee)]


16/01/2022
11:00 Broadford Rovers FC V. Oliver Bond Celtic at Broadford Park, Stonemason Way, Ballinteer, Dublin 16 [Eddie
Reilly (Referee), Dave Fitzsimons (Assistant), Terry Murphy (Assistant)]


11:00 Ballyfermot United V. Finglas United at Coldcut Clondalkin [Andrew Cleary (Referee)]


Premier Sunday (3)


14/01/2022
19:45 Trinity Donaghmede FC V. Colepark United at Father Collins park donaghmede [Tommy Traynor (Referee)]


19:45 Raheny United V. Park Celtic Dublin at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Graham McCarthy (Referee)]
16/01/2022


14:00 Ballymun United FC V. Eastwall Bessborough at Ballymun United Soccer Complex [Derek Rooney (Referee)]


Premier 1 Sunday (3)


14/01/2022
19:45 Peamount Utd V. Blessington FC at Greenogue [Leszek Adamczak (Referee)]


19:45 Rathcoole Boys V. Castleknock Celtic at Frank Cox Park [Leo Linnie (Referee)]


16/01/2022

11:00 Whitehall Rangers V. Bangor GG FC at Paddy Mahoney Park [Shane Bradshaw (Referee)]


Division 3 Sunday (3)


16/01/2022
11:00 St Kevin’s Boys FC V. Iveagh Celtic at Wards Cross New Park [Thomas Nolan (Referee)]


11:00 Finglas United V. Spartak Dynamo FC at Larney Park [Graham McCarthy (Referee)]


14:00 Naas AFC V. Wayside Celtic at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Warren Beasley (Referee)]


Division 3A Sunday (4)


14/01/2022
19:45 Derry Rovers V. McKelvey Celtic at Brians Park Edenderry County Offaly [Claudiu Cimpoesu (Referee)]


19:45 Lusk United A.F.C V. SVS at Rathmore Road, Lusk [Karl O’Shea (Referee)]


16/01/2022
11:00 Knocklyon United V. Ardmore Rovers FC at VEC Sports Ground Terenure [Dave McGrath (Referee)]


11:00 Trinity Donaghmede FC V. Swords Celtic FC at Fr. Paul PK [Damien Tolan (Referee)]


Major Saturday (2)


13/01/2022
19:45 Malahide United AFC V. Crumlin United FC at Gannon Park,Malahide,Co.Dublin [Brian Lawless Jr (Referee)]


15/01/2022
14:00 Booth Road Celtic V. Bluebell United at Clondalkin Community College [Warren Beasley (Referee)]


Major 1 Saturday (3)


13/01/2022
19:45 Glebe North FC V. St. Patricks CYFC at Market Green Balbriggan [Kevin Byrne (Referee)]


15/01/2022
14:00 Newtown Rangers AFC V. Templeogue United at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [David
Gallagher (Referee)]


14:00 Kilnamanagh A.F.C V. Wayside Celtic at Ned Kelly Park [Aidan Moore (Referee)]


Major 1A Saturday (5)


15/01/2022
12:00 Railway Union V. St. Francis FC at Park Avenue, Sandymount [Philip Russell (Referee)]


13:30 Collinstown FC V. Pegasus/St. James at SDFL Astro / Collinstown Park [Claudiu Cimpoesu (Referee)]


14:00 Dublin Bus FC V. St Kevin’s Boys FC at Coldcut Clondalkin [Jason Ray (Referee)]


14:00 Verona FC V. Leicester Celtic FC at Grove Road, Coolmine [Colin Duffy (Referee)]


14:00 TEK Utd FC V. Columbas Rovers at New Road Stradbrook Blackrock [Umre Akkilic (Referee)]


Major 1B Saturday (2)


15/01/2022

12:00 UCD FC V. Wicklow Rovers AFC at Belfield [Peter Mahoney (Referee)]


14:00 Drumcondra FC V. Rosemount Mulvey at Baskin Lane [Dylan Armstrong (Referee)]


Major 1C Saturday (5)


15/01/2022
12:00 Dublin University FC V. Usher Celtic at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Daragh Donovan
(Referee)]


12:00 Fairview CY FC V. Aungier Celtic at MIE, Griffith Avenue, Dublin 9 [Besim Bajrami (Referee)]


13:00 Beechwood FC V. Larkview Boys FC at VEC Sports Ground Terenure [Mick Hughes (Referee)]


14:00 Kilbarrack United V. Ardmore Rovers FC at Greendale Road [David Ward (Referee)]


15:00 Greystones United AFC V. Portlaoise FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Michael Dolan (Referee)]


Premier Saturday (1)


14/01/2022
20:00 Blackrock College V. Tymon Bawn FC at Marlay Park Astro [Brendan Coghlan (Referee)]


Premier 1 Saturday (2)


15/01/2022
14:00 Stella Maris FC V. Baldoyle United at Sportslink Complex [David Pender (Referee)]


15:00 Larkview Boys FC V. Terenure College CY at Whelan Park [Owen Murphy (Referee)]


Division 3 Saturday (3)


15/01/2022
14:00 Dublin Airport FC V. Iveagh Celtic at ALSAA Sports Complex, Old Airport Road [Dave McGrath (Referee)]


14:00 Oliver Bond Celtic V. Swords Celtic FC at The Law Society, Blackhall Place, Dublin 7 [Tony Harris (Referee)]


14:00 Cloghertown United FC V. Hyde Park FC at Paddy McGuinness park [John Mccarthy (Referee)]


Division 3A Saturday (2)


14/01/2022
19:45 Ashbourne United FC V. Drimnagh Celtic at Archerstown Astro, Ashbourne [Patrick Donnelly (Referee)]


15/01/2022
12:00 Dunboyne AFC V. Enniskerry YC at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Liam McGuirk (Referee)]


Division 3B Saturday (4)


15/01/2022
13:30 Balrothery FC V. Rush Athletic FC at Ringcommons Sports Centre [Damien Tolan (Referee)]


14:00 Woodfarm FC V. Ballyoulster United AFC at Coldcut Clondalkin [Karl O’Shea (Referee)]


14:00 Whitehall Rangers V. St John Vianney at Paddy Mahoney Park [Frank Maguire (Referee)]


14:00 Ballyoulster United AFC V. Dundrum FC at Loughlinstown Rd Celbridge [Derek Kelly (Referee)]

Related posts

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE

Eamon Scott

So Hotels WNL: Women’s National League Cup quarter-final draw

Eamon Scott

O’NEILLS LEINSTER FOOTBALL LEAGUE -FIXTURES

Eamon Scott