fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLATEST NEWSLatest News HomepageLSL

Leinster Senior League


Fixtures


Thu, May 19, 2022 – Wed, May 25, 2022


Senior Sunday (7)


22/05/2022
12:00 Kilnamanagh A.F.C V. Home Farm FC at Ned Kelly Park [Declan Troy (Referee), Brian Tracey (Assistant), Dave
Fitzsimons (Assistant)]
12:00 Bangor GG FC V. Maynooth University Town at Greenhills Park [Stuart Marry (Referee), Padraig Marsh
(Assistant), Daragh Donovan (Assistant)]
12:00 Bluebell United V. Crumlin United FC at Capco Park, Naas Road, Clondalkin, Dublin 22 [Paul Tuite (Referee),
Philip Russell (Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]
12:00 Wayside Celtic V. St. Mochtas FC at Jackson Park [Terry Murphy (Referee), Leszek Adamczak (Assistant), Warren Beasley (Assistant)]
12:00 Liffey Wanderers V. Killester Donnycarney FC at Irishtown Stadium Astro [Owen Murphy (Referee), Paula
Brady (Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]
12:00 Malahide United AFC V. Edenderry Town FC at Gannon Park,Malahide,Co.Dublin [Robert Redmond (Referee),
Colin Duffy (Assistant), Jason Ray (Assistant)]
12:00 Cherry Orchard FC V. Sacred Heart Firhouse Clover at Elmdale [Kevin Byrne (Referee), Anthony Redmond
(Assistant), Damien Tolan (Assistant)]


Senior 1 Sunday (1)


21/05/2022
19:00 Willow Park FC V. Lucan United FC at DPD Park [Eddie Reilly (Referee), Declan Troy (Assistant), Dave Fitzsimons (Assistant)]


Senior 1B Sunday (2)


22/05/2022
11:00 Usher Celtic V. Inchicore Athletic FC at [Andrew Cleary (Referee), Mick Hughes (Assistant), Graham McCarthy
(Assistant)]
11:00 Pegasus/St. James V. Dunboyne AFC at St. Benildus College [Declan Reale (Referee)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (5)


20/05/2022
20:00 Blackrock College V. Beechwood FC at Marlay Park Astro [Craig Foley (Referee)]
20:00 Leicester Celtic FC V. Ballyfermot United at Loreto Park Astro [David Pender (Referee)]
24/05/2022
14:30 St. Pauls Artane V. Finglas United at McAuley Pk Pitch no 2 [Derek Rooney (Referee), Eddie Reilly (Assistant),
Karl O’Shea (Assistant)]
19:45 Beechwood FC V. St. James Gate FC at Iveagh Grounds Crumlin [Aidan Moore (Referee)]
20:00 Leicester Celtic FC V. Broadford Rovers FC at Loreto Park Astro [Ronan Daly (Referee)]


Division 3 Sunday (1)


19/05/2022
19:00 Spartak Dynamo FC V. Naas AFC at Marlay Park [Derek Kelly (Referee)]


Division 3A Sunday (2)


19/05/2022
19:00 Baldoyle United V. SVS at Racecourse park baldoyle [Frank Maguire (Referee)]
19:00 Ardmore Rovers FC V. Lusk United A.F.C at Ballywaltrim Recreation Grounds [Brian Whelan (Referee)]


Permanent TSB Metropolitan Cup (1)


20/05/2022
19:30 Usher Celtic V. Home Farm FC at Grangegorman DIT (Astro) [John Mccarthy (Referee), Barry Fitzpatrick
(Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]


Senior Cup O’Neills Polikoff Cup (2)


20/05/2022
19:30 Kilmore Celtic V. Enniskerry YC at Oscar Traynor Grounds Oscar Traynor Road [David Gallagher (Referee),
Patrick Donnelly (Assistant), Brendan Clarke (Assistant)]
22/05/2022
11:00 Baldoyle United V. St. Pauls Artane at Brookestone rd, Baldoyle [Liam McGuirk (Referee), Craig Foley
(Assistant), David Gallagher (Assistant)]


Senior Cup Noel Ryan Cup (2)


19/05/2022
19:00 Kilnamanagh A.F.C V. Sacred Heart Firhouse Clover at Ned Kelly Park [Eamonn Connolly (Referee), Paul Tuite
(Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]
19:00 Wayside Celtic V. Bluebell United at Jackson Park [Mick Hughes (Referee), Robert Redmond (Assistant),
Anthony Carey (Assistant)]


Senior Cup David and Paddy Lanigan. (2)


19/05/2022
19:45 Skerries Town FC V. Rosemount Mulvey at Parklane [Andrew Murphy (Referee), Liam McGuirk (Assistant),
Robert Costello (Assistant)]
20/05/2022
14:30 Rush Athletic FC V. Dublin Hospitals FC at St. Catherines Park, Rush [Anthony Redmond (Referee), Derek
Rooney (Assistant), Terry Murphy (Assistant)]


Senior Albert Walsh Cup Premier B Group (2)


22/05/2022
11:00 Lucan United FC V. Sallynoggin/Pearse FC at Airlie Heights [Anthony Carey (Referee)]
11:00 Knockmitten United V. Cabinteely FC at Knockmitten Park [Brendan O’Connor (Referee)]


U20 Premier (3)


19/05/2022
19:00 Greystones United AFC V. Leixlip United AFC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Jason Ray (Referee)]
22/05/2022
13:00 Greystones United AFC V. Home Farm FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Thomas Nolan
(Referee)]
14:30 Cabinteely FC V. Leixlip United AFC at Kilbogget Park [Umre Akkilic (Referee)]

Under 19 Group 2 Thursday 19th,


Newbridge V Shankill, Station Road, Newbridge, 7:45pm Leo Linnie
Under 19 Mini League Semi Final
20/05/2022 – Mount Merrion V Crumlin Utd, Colaiste Eoin School, KO 19:45pm Peter Mahoney
22/05/2022 – Newbridge or Cabinteely V Home Farm, Station Road, Newbridge, Co. Kildare. KO
12:00pm, Craig Donoghue


Saturday Premiership


Thursday 19th May
Group B
Kilmore Celtic v Tallaght Town, Pitch 5 Oscar Traynor Road, 7.00 pm, Graham McCarthy;
Seafordrock United v Lorcan Celtic FC, Rockfield Park, 7.00 pm, Chris Daly;


Friday 20th May


Group A
Ashbourne United v Terenure College CY FC, Archerstown Astro, 7.45 pm, Pat Kavanagh;


Saturday 21th May


Winners Group C vs Winners Group D
Baldoyle United v SVS FC, Brookestone rd, 2.30 pm, Warren Beasley;
Tom Carroll Cup Final Saturday 21st May Westmanstown 4.00pm
Mid Sutton v Iveagh Celtic, Shane Bradshaw Andrew Murphy Brian Whelan.

Related posts

Wexford Football League Results

Eamon Scott

Wexford Football League Results

Eamon Scott

Five star Home Farm 14s march on into ‘open draw’ after seeing off battling Portmarnock

Eamon Scott