fbpx
Striker Online
All Fixtures HomepageFIXTURESLatest News HomepageLSLLSL FIXTURES

Leinster Senior League


Fixtures Report


Thu, April 28, 2022 – Wed, May 04, 2022


Senior Sunday (7)


01/05/2022
11:00 St. Mochtas FC V. Liffey Wanderers at Porterstown Raod [Philip Russell (Referee), Declan Troy (Assistant), Chris
Murphy (Assistant)]
11:00 Killester Donnycarney FC V. Crumlin United FC at Hadden Park [Robert Redmond (Referee), Colin Duffy
(Assistant), Eamonn Connolly (Assistant)]
11:00 Kilnamanagh A.F.C V. Bangor GG FC at Ned Kelly Park [Craig Foley (Referee), Eddie Reilly (Assistant), Brendan
Clarke (Assistant)]
12:00 Wayside Celtic V. Sacred Heart Firhouse Clover at Jackson Park [Andrew Cleary (Referee), Liam McGuirk
(Assistant), Christopher Daly (Assistant)]
04/05/2022
18:45 Sacred Heart Firhouse Clover V. Bluebell United at Killenarden Hill, Tallaght [Derek Rooney (Referee), Lee
Duffy (Assistant), Philip Russell (Assistant)]
18:45 Bangor GG FC V. Wayside Celtic at Greenhills Park [Aidan O’Brien (Referee), Paul Tuite (Assistant), Thomas
Nolan (Assistant)]
19:45 Edenderry Town FC V. Kilnamanagh A.F.C at Paddy Maloney Park [Barry Fitzpatrick (Referee), Michael Cullen
(Assistant), Jason Ray (Assistant)]


Senior 1 Sunday (3)


30/04/2022
19:00 Willow Park FC V. Newbridge Town FC at DPD Park [Craig Donohoe (Referee), David Gallagher (Assistant),
Graham McCarthy (Assistant)]
04/05/2022
19:45 Tolka Rovers AFC V. Glenville FC at Frank Cooke Park [David Pender (Referee), Mick Hughes (Assistant), Kevin
Byrne (Assistant)]
20:00 Greystones United AFC V. Willow Park FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [RTBA (Referee)]


Senior 1A Sunday (10)


01/05/2022
11:00 Newtown Rangers AFC V. Swords Celtic FC at Farrell Park, Ballymana Lane, Kiltipper, Dublin 24 [Dylan
Armstrong (Referee), Owen Murphy (Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]
11:00 Drumcondra FC V. Arklow Town FC at Baskin Lane [Stuart Marry (Referee), Derek Rooney (Assistant), Patrick
Donnelly (Assistant)]
11:00 Ardmore Rovers FC V. Templeogue United at Wolfe Tone Community Centre [Aidan Moore (Referee)]
11:00 Dublin University FC V. Tullamore Town FC at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [John Mccarthy
(Referee)]
12:00 St. John Bosco FC V. Portlaoise AFC at Brickfield Park (Astro) [Brian Lawless Jr (Referee), Craig Donohoe
(Assistant), Anthony Kearney (Assistant)]
13:00 Kilbarrack United V. St. Francis FC at Greendale Road [Paula Brady (Referee), Barry Fitzpatrick (Assistant), Dave Fitzsimons (Assistant)]
04/05/2022
18:45 Templeogue United V. St Kevin’s Boys FC at Tymon All Weather / Tymon Grass [Anthony Kearney (Referee)]
18:45 Dublin Bus FC V. Newtown Rangers AFC at Coldcut Clondalkin [Ronan Daly (Referee)]
19:30 Portlaoise AFC V. Arklow Town FC at Rossleighan Park [David Gallagher (Referee), Owen Murphy (Assistant),
Christopher Daly (Assistant)]
20:00 Swords Celtic FC V. Dublin University FC at Balheary Resevoir [Anthony Redmond (Referee), Padraig Marsh
(Assistant), Stuart Marry (Assistant)]


Senior 1B Sunday (6)


29/04/2022
20:00 Castleknock Celtic V. Pegasus/St. James at Hartstown All Weather [Christopher Daly (Referee), Sean Boyd
(Assistant), Brendan Coghlan (Assistant)]
01/05/2022
11:00 TEK Utd FC V. Ayrfield United at New Road Stradbrook Blackrock [Sean Boyd (Referee)]
11:00 Dunboyne AFC V. Inchicore Athletic FC at Summerhill Road Dunboyne County Meath [Padraig Marsh (Referee)]
04/05/2022
19:45 Hartstown Huntstown V. Ayrfield United at Hartstown Park [astro pitch] [Claudiu Cimpoesu (Referee), Terry
Murphy (Assistant), Karl O’Shea (Assistant)]
19:45 Drogheda Town FC V. Inchicore Athletic FC at Marian Park [Colin Duffy (Referee), John Mccarthy (Assistant),
Andrew Murphy (Assistant)]
20:00 Larkview Boys FC V. Usher Celtic at Whelan Park [Declan Troy (Referee), Eddie Reilly (Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]


Major Sunday – Ledburn Cables Ltd (6)


28/04/2022
18:45 Finglas United V. Kilmore Celtic at Larney Park [Eamonn Connolly (Referee), Philip Russell (Assistant), Liam
McGuirk (Assistant)]
29/04/2022
20:00 Blackrock College V. Beechwood FC at Marlay Park Astro [Chris Murphy (Referee)]
20:00 Leicester Celtic FC V. Ballyfermot United at Loreto Park Astro [Mick Hughes (Referee)]
03/05/2022
18:45 Baldoyle United V. Beechwood FC at Brookestone rd, Baldoyle [Jason Ray (Referee)]
18:45 Broadford Rovers FC V. Oliver Bond Celtic at Broadford Park, Stonemason Way, Ballinteer, Dublin 16 [Peter
Mahoney (Referee), Warren Beasley (Assistant), Leszek Adamczak (Assistant)]
20:00 Kilmore Celtic V. Leicester Celtic FC at Oscar Traynor Grounds Oscar Traynor Road [Eddie Reilly (Referee), Lee
Duffy (Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]


Premier 1 Sunday (2)


01/05/2022
11:00 Bangor GG FC V. Peamount Utd at Beechfield Road, Walkinstown [Brendan Coghlan (Referee)]
03/05/2022
18:45 Knockmitten United V. Blessington FC at Knockmitten Park [Sean O’Connor (Referee)]


Division 3 Sunday (4)


28/04/2022
18:45 Esker Celtic FC V. Naas AFC at St. Catherines Park Pitch 7 Lucan /Willsbrook Park Lucan [Glenn Millar (Referee)]
01/05/2022
11:00 Loughshinny United V. Iveagh Celtic at Loughshinny Park [Damien Tolan (Referee)]
11:00 Spartak Dynamo FC V. Ayrfield United at Marlay Park [Michael Dolan (Referee)]
03/05/2022
18:45 Kilnamanagh A.F.C V. Esker Celtic FC at Tree Park Road [Mick Hughes (Referee)]


Division 3A Sunday (4)


28/04/2022
18:45 Knocklyon United V. Trinity Donaghmede FC at VEC Sports Ground Terenure [Besim Bajrami (Referee)]
29/04/2022
19:45 Lusk United A.F.C V. Portmarnock AFC at Rathmore Road, Lusk [Frank Maguire (Referee)]
01/05/2022
11:00 Baldoyle United V. River Valley Rangers AFC at Racecourse park baldoyle [Dave McGrath (Referee)]
11:00 Knocklyon United V. Ardmore Rovers FC at VEC Sports Ground Terenure [Brian Whelan (Referee)]


Major Saturday (6)


28/04/2022
18:45 Bluebell United V. Bangor GG FC at Capco Park, Naas Road, Clondalkin, Dublin 22 [Leszek Adamczak (Referee)]
19:45 St. Mochtas FC V. Maynooth University Town at Porterstown Raod [Lee Duffy (Referee)]
19:45 Tolka Rovers AFC V. Malahide United AFC at Frank Cooke Park Griffith Avenue Dublin 11 [Karl O’Shea
(Referee)]
20:00 Crumlin United FC V. UCD FC at Pearse Park Astro / CBS Captains Road [David Gallagher (Referee)]
30/04/2022
13:00 Liffey Wanderers V. Tolka Rovers AFC at Irishtown Stadium Astro [Peter Mahoney (Referee)]
14:30 Booth Road Celtic V. Swords Celtic FC at Clondalkin Community College [Daragh Donovan (Referee)]


Major 1 Saturday (4)


28/04/2022
18:45 Seafordrock Utd V. Home Farm FC at Rockfield Park, Blackrock [Aidan Moore (Referee)]
18:45 Kilnamanagh A.F.C V. St. John Bosco FC at Ned Kelly Park [David Pender (Referee)]
30/04/2022
13:00 St. Patricks CYFC V. Glebe North FC at Irishtown Stadium [Chris Murphy (Referee)]
14:30 Portmarnock AFC V. Sacred Heart Firhouse Clover at Paddy’s Hill Portmarnock [Brian Lawless Jr (Referee)]


Major 1A Saturday (7)


28/04/2022
18:45 Leicester Celtic FC V. Dublin Bus FC at Loreto Park Astro [Ronan Daly (Referee)]
18:45 Verona FC V. St. Francis FC at Grove Road, Coolmine [Anthony Redmond (Referee)]
18:45 Railway Union V. St Kevin’s Boys FC at New Road Stradbrook Blackrock [Robert Redmond (Referee)]
19:30 Old County FC V. Columbas Rovers at Brickfield Park (Astro) [Craig Foley (Referee), Declan Troy (Assistant),
Jason Ray (Assistant)]
30/04/2022
13:30 Collinstown FC V. Railway Union at SDFL Astro / Collinstown Park [Padraig Marsh (Referee)]
14:30 Glenville FC V. Verona FC at Palmerstown Community School [Stuart Marry (Referee)]
18:00 Old County FC V. Leicester Celtic FC at Brickfield Park (Astro) [Derek Rooney (Referee), John Mccarthy
(Assistant), Dylan Armstrong (Assistant)]


Major 1B Saturday (4)


28/04/2022
19:45 Skerries Town FC V. Drumcondra FC at Parklane [Terry Murphy (Referee)]
30/04/2022
12:00 Rosemount Mulvey V. Dublin Hospitals FC at Rosemount Park, Rosemount Estate [Brian Tracey (Referee)]
12:00 UCD FC V. Finglas United at Belfield [Leszek Adamczak (Referee)]
14:30 Killester Donnycarney FC V. Leixlip United AFC at Hadden Park [Besim Bajrami (Referee)]


Major 1C Saturday (5)


30/04/2022
12:00 Ayrfield United V. Beechwood FC at Foxhill Park [Dave McGrath (Referee)]
15:00 Greystones United AFC V. Larkview Boys FC at The Woodlands, Greystones, Co. Wicklow [Michael Dolan
(Referee)]
15:00 Aungier Celtic V. Kilbarrack United at Grangegorman DIT (Astro) [Owen Murphy (Referee), Colin Duffy
(Assistant), Claudiu Cimpoesu (Assistant)]
03/05/2022
18:45 Kilbarrack United V. Greystones United AFC at Greendale Road [Aidan O’Brien (Referee)]
18:45 Dublin University FC V. Ayrfield United at Iveagh Ground, Santry Avenue, College Park [Declan Reale (Referee)]


Division 3 Saturday (1)


30/04/2022
14:30 Cloghertown United FC V. Rosemount Mulvey at Paddy McGuinness park [Robert Costello (Referee)]


Permanent TSB Metropolitan Cup (2)


29/04/2022
19:30 Usher Celtic V. Maynooth University Town at Grangegorman DIT (Grass) [Dave Fitzsimons (Referee), Michael
Cullen (Assistant), Patrick McNeill (Assistant)]
04/05/2022
19:45 Glebe North FC V. Liffey Wanderers at Market Green Balbriggan [Patrick Donnelly (Referee), Brian Lawless Jr
(Assistant), Damien Tolan (Assistant)]


Senior Cup Charlie Cahill Cup (2)


01/05/2022
11:00 UCD FC V. Lucan United FC at Belfield [Brian Tracey (Referee), Ronan Daly (Assistant), Robert Kearns
(Assistant)]
04/05/2022
18:30 Killester Donnycarney FC V. Maynooth University Town at Hadden Park [Liam McGuirk (Referee), Andrew
Cleary (Assistant), Shane Bradshaw (Assistant)]


Senior Albert Walsh Cup Premier A Group (5)


29/04/2022
19:45 Eastwall Bessborough V. Maynooth University Town at Greendale Road [Endrit Malaveci (Referee)]
01/05/2022
11:00 Castleknock Celtic V. Balscadden FC at St. Catherines Park [Aidan O’Brien (Referee)]
03/05/2022
18:45 Balscadden FC V. Drogheda United at Ringcommons Sports Centre [Patrick Donnelly (Referee)]
19:45 Eastwall Bessborough V. Castleknock Celtic at AUL Complex [Craig Donohoe (Referee)]
19:45 Peamount Utd V. Bangor GG FC at Greenogue [Graham McCarthy (Referee)]


Senior Albert Walsh Cup Premier B Group (8)


29/04/2022
19:45 Cabinteely FC V. Palmerstown FC at Kilbogget Park [Claudiu Cimpoesu (Referee)]
19:45 Park Celtic Dublin V. Whitehall Rangers at Benildus College [Leo Linnie (Referee)]
01/05/2022
11:00 Sallynoggin/Pearse FC V. Ballymun United FC at Pearse Park, Sallynoggin [Daragh Donovan (Referee)]
11:00 Edenderry Town FC V. Knockmitten United at Paddy Maloney Park [Patrick Kavanagh (Referee)]
13:30 Woodfarm FC V. Rathcoole Boys at Coldcut Clondalkin [Anthony Carey (Referee)]
03/05/2022
18:45 Lucan United FC V. Park Celtic Dublin at Airlie Heights [Thomas Nolan (Referee)]
18:45 Ballymun United FC V. Rathcoole Boys at Ballymun United Soccer Complex [Karl O’Shea (Referee)]
19:45 Cabinteely FC V. Palmerstown FC at Kilbogget Park [David Pender (Referee)]


U20 Premier (10)


28/04/2022
18:45 Suncroft FC V. Leixlip United AFC at Community Grounds Suncroft [Warren Beasley (Referee)]
18:45 Ballyoulster United AFC V. St. Patricks CYFC at Loughlinstown Rd Celbridge [Brendan O’Connor (Referee)]
18:45 Home Farm FC V. Castleknock Celtic at VEC Grounds White Hall [Andrew Murphy (Referee)]
29/04/2022
20:00 Ratoath Harps FC V. Ballyoulster United AFC at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Aidan Moore (Referee)]
01/05/2022
11:00 Castleknock Celtic V. Raheny United at Porterstown Park [Declan Reale (Referee)]
14:00 Suncroft FC V. Greystones United AFC at Community Grounds Suncroft [Sean O’Connor (Referee)]
14:30 Cabinteely FC V. Naas AFC at Kilbogget Park [Endrit Malaveci (Referee)]
03/05/2022
18:45 Raheny United V. Greystones United AFC at St. Anne’s Park Raheny (Astro) [Besim Bajrami (Referee)]
18:45 Naas AFC V. Ballyoulster United AFC at Naas Sports Centre, Caragh Road, Naas West [Robert Redmond
(Referee)]
18:45 Ratoath Harps FC V. Cabinteely FC at City Jet Park, Ratoath, Co Meath [Wayne Kelly (Referee)]

U19 – Group 1 Sunday 1st May


01/05/22, Home Farm V Mount Merrion, VEC Whitehall, 11:00am Kevin Byrne
Naas V Shelbourne, Naas Sport Centre, KO 11:00AM Warren Beasley
U19 – Group 2 Sunday 1st May
Cabinteely V Terenure, Kilbogget Park, KO 14:30PM Thomas Nolan
Malahide V Newbridge, Gannon Park, KO 13:00pm Graham McCarthy


Under 20 (Semi Final Joe Tynan Cup)


03/05/2022 Tuesday – St Pats CY V Leixlip, Irishtown Stadium, 7:45PM Leo Linnie Terry
Murphy Anthony Carey


U19 – Group 1 Tuesday 3rd May


Broadford V Mount Merrion, Broadford Park, Ballinteer, KO 6:45pm Daragh Donovan
Shelbourne V Home Farm, AUL Complex, KO 6:45pm Glenn Miller


U19 – Group 2 Tuesday 3rd May


03/05/2022 Shankill V Crumlin, Shanganagh Park, Shankill, KO 6:45pm Robert Kearns


Tom Carroll Cup Saturday 30th of April


Ashbourne United v Parkvale fc, Archerstown,7.45, Friday.29th Wayne Kelly
Ballyoulster United v Spartak Dynamo Loughlinstown Road, 2.30, Brendan Clarke
Iveagh Celtic v Oliver Bond,Stanaway Park, 2.30, Dave Fitzsimons
Confey v Rush athletic, 12.00 St Catherines. Pat Kavanagh


Div 3B Mini League


Rivervalley Rangers v St John Vianney, Ridgewood park, 2.30. Frank Maguire
Whitehall Rangers v Dundrum fc, Paddy Mahoney park, 2.30, Peter Kenealy
Premier Saturday Chanpionship Saturday 30th April
Garda FC v Glasnevin Friday 29th 19.45 Copperface Jack, Thomas Traynor
Terenure v Blackrock. 14.30 Bushy Pk. Brian Whelan
Lorcan Cel v Tallaght Town, 14.30 Lorcan Green Damien Tolan
MP/FC v Balbriggan, 13.00 Grangegorman, Brendan O Connor

Related posts

GALWAY FOOTBALL ASSOCIATION – FIXTURES AND RESULTS

Eamon Scott

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE

Eamon Scott

DUNDALK CREDIT UNION SCHOOLBOYS LEAGUE RESULTS

Eamon Scott